Najlepšie hlúpe telefóny, ktoré si teraz môžete kúpiť

Je váš smartfón príliš rušivý? Mali by ste sa pozrieť na niektoré z najlepších hlúpych telefónov, ktoré trh v súčasnej dobe ponúka. Už ich naokolo nie je veľa, ale splní cieľ zjednodušiť vám život a vrátiť váš mobilný zážitok späť k základom, aby ste sa mohli sústrediť na to, na čom v živote záleží.

Prečo by ste si mali kupovať hlúpy telefón?

Mobilné technológie sú návykové a môžu dokonca vyčerpávať život. Podľa ŠtatistaV roku 2024 trávili ľudia v USA na telefónoch v priemere 4,6 hodiny denne.

Najmúdrejšou voľbou môže byť hlúpy telefón. Dobre, takže „mobilný telefón“ je správny termín, ale „hlúpy telefón“ sa stal obľúbenou prezývkou pre „staré“ nechytré telefóny. Môžu byť tiež označované ako „funkčné telefóny“. Títo zvyčajne nemajú skutočný prístup k inteligentným aplikáciám, sociálnym médiám a všetkému ďalšiemu, čo vás celý deň zamestnáva.

Najmúdrejšou voľbou môže byť hlúpy telefón.

Najlepšie hlúpe telefóny vám pomôžu znovu získať kontrolu nad svojím životom a zastaviť nekonečné rolovanie na sociálnych sieťach a uberať čas veciam, na ktorých záleží. Možno chcete mobilný telefón, ktorý si môžete zobrať na víkendové výlety. Konieckoncov, najlepšie hlúpe telefóny sú lacné, ponúkajú vynikajúcu výdrž batérie a sú obvykle oveľa menej krehké ako bežné smartphony. Bez ohľadu na vašu situáciu tí, ktorí hľadajú najlepšie hlúpe telefóny, nájdu v tomto zozname skvelú voľbu.

Upozornenie: Operátori začínajú postupne vyraďovať 3G

Edgar Cervantes / Android Authority

Pri výbere jedného z najlepších dostupných hlúpych telefónov treba pamätať na veľmi dôležitý faktor. Všetci hlavní dopravcovia v USA majú vyradené siete 3G v prospech iných lepších sietí, vrátane 4G a 5G. Je pravdepodobné, že vaše 3G telefóny už prestali fungovať. Poďme sa pozrieť na plánované odstávky siete jednotlivých operátorov.

  • AT&T: Sieť 3G bude ukončená do februára 2022.
  • Verizon: Sieť 3G bude ukončená do 31. decembra 2022.
  • T-Mobile: Sieť 3G postupne vyraďovaná do 1. júla 2022. Do 31. marca 2022 tiež ukončila 3G sieť spoločnosti Sprint a do 30. júna 2022 jej sieť 4G LTE.

Pre mnohých z vás mimo USA to nemusí byť problém. Iné trhy a medzinárodní operátori budú mať iné plány a nemusia sa ani blížiť postupnému ukončeniu sietí 3G. Ak ste v USA, kúpte si aspoň 4G zariadenia.

Čítať:  Statické HTML vs WordPress: Ktoré by ste mali použiť na vytvorenie webovej stránky?

Najlepšie hlúpe telefóny:

Nokia 8210 4G

Pokiaľ vám toto zariadenie pripadá povedomé, je to preto, že ide o duchovného nástupcu jedného z najpopulárnejších telefónov na planéte. Predstavte si to ako modernú verziu Nokie 3310. Áno, o legendárnom telefóne sa hovorilo, že pri páde rozbije betón.

Nokia 8210 4G nie je tak neporaziteľná ako klasická 3310, ale ponúka jednoduchosť a štýl, ktorý mnohí milujú. Bola vylepšená o uhladenejší a modernejší vzhľad. Jedna vec, ktorú budete milovať, je výdrž batérie. Táto kráska pojme vyberateľný článok 1 450 mAh. To nemusí znieť ako mnoho, ale vydrží nabitie až 29,4 dňa!

Nokia 8210 4G

Nokia 8210 4G

Cenovo dostupný • Klasický dizajn Nokia • Dobrý vzhľad

Nokia 2780 Flip

Iné telefóny Nokia sú fantastické, ale nič sa nevyrovná dobrému vyklápaciemu telefónu. A aj keď Nokia nie je známa svojou účasťou na trhu s vyklápacími telefónmi, s telefónom Nokia 2780 Flip udrela klinček na hlavičku. Je to skutočne jeden z najlepších hlúpych telefónov a stojí iba 90 dolárov.

Jednotka si zachováva klasický, malý profil, ktorý je možné ľahko uložiť do vrecka. Po odklopení sú tlačidlá veľké a ľahko sa stláčajú. Výdrž batérie môže dosiahnuť až 18 dní, čo znamená, že telefón pravdepodobne budete musieť nabíjať iba raz alebo dvakrát za mesiac!

Aj keď sa jedná o funkčný telefón, Nokia doňho hodila trochu rozumu. Má konektivitu 4G LTE a prístup k niekoľkým vybraným šikovným aplikáciám, takže nebudete úplne odpojení od internetu.

Nokia 2780 Flip

Nokia 2780 Flip

Tradičný vyklápací telefón • Elegantná jednoduchosť

Klasický mobilný telefón, postavený pre modernú dobu

Klasický vyklápací telefón Nokia 2780 Flip vyzerá a funguje rovnako ako prvé nechytré telefóny, teraz s pripojením LTE, Wi-Fi a Bluetooth.

BLU Tank Mega T570

Najlepšie odolné hlúpe telefóny môžu byť drahé, ale tento je výnimkou. BLU Tank Mega T570 je jedným z najlacnejších telefónov na tomto zozname za pouhých 33 $.

Za málo peňazí získate veľa funkčného telefónu. Toto zariadenie je dodávané s 3 600mAh batériou, ktorá by mala vydržať až 60 dní v pohotovostnom režime. Získate tiež podporu dvoch SIM kariet, integrované svietidlo, tlačidlo SOS, ktoré vás spoja s tiesňovými službami, a dokonca aj vstavané rádio.

K tomu nie je veľmi čo povedať, ale o to ide. Je to jednoduchý a cenovo dostupný hlúpy telefón. Pravdepodobne ho môžete tiež veľmi zneužiť, vzhľadom na jeho robustnú konštrukciu. Len majte na pamäti, že tento telefón nemá podporu 4G.

BLU Tank Mega T570

BLU Tank Mega T570

Veľmi cenovo dostupné • Má niektoré chytré funkcie • Integrované svietidlo • Odolný

Čítať:  Prečo váš ovládač PS5 bliká modro a ako to opraviť

Blu Tank Mega robí česť svojmu menu, pokiaľ ide o robustnú konštrukciu. Jednoduchý mobilný telefón s obmedzenou medzinárodnou konektivitou ponúka niekoľko dôležitých funkcií pre ľudí na cestách.

Nokia 5710 XpressAudio

Základný telefón nemusí byť nuda. Nokia 5710 XpressAudio pridáva zábavný nádych s niečím trochu špeciálnym. Dodáva sa so sadou skutočných bezdrôtových špuntov, ktoré sa dokujú priamo na zadnú stranu zariadenia a sú zakryté posuvným mechanizmom, keď sa nepoužívajú.

Okrem slúchadiel a optimalizácie hudby je to ďalší hlúpy telefón so základnými funkciami a výdržou batérie až 31 dní v pohotovostnom režime. A ak chcete ušetriť nejaké peniaze, aj to nie je tak drahé, asi 130 dolárov. Nie je k dispozícii v USA, ale je možné ho dovážať a môžete ho ľahko zakúpiť z eBay.

Nokia 5710 XpressAudio

Nokia 5710 XpressAudio

Vstavané slúchadlá • Jednoduchý a spoľahlivý mobilný telefón

Tento telefón bol vytvorený pre melódie a je dodávaný s bezdrôtovými slúchadlami

Nokia 5710 XpressAudio, ktorá kombinuje to najlepšie z doby, je mobilný telefón starej školy v barovom štýle, ktorého moderným tvarom je vstavaná sada skutočných bezdrôtových slúchadiel.

CAT S22 Flip

CAT S22 Flip je mimoriadne zariadenie. Pre začiatok to nie je úplne hlúpy telefón, pretože v skutočnosti beží Android. To znamená, že je to Android 11 (Go Edition), skrátená verzia chytrého operačného systému. Vďaka preklopnému tvaru je navyše obrazovka taká malá, že je ťažké sa ponoriť do zážitku. Je to hybrid medzi chytrým telefónom a hlúpym telefónom pre tých, ktorí chcú jednoduchší zážitok bez úplného obetovania prístupu k šikovným aplikáciám.

Budete môcť využívať výhody vyklápacieho telefónu. Toto zariadenie je tenké, vreckové a zatvorením telefónu môžete dramaticky zavesiť. Nie je to ani krehké. Ako každý telefón CAT je aj S22 Flip odolný telefón, ktorý ponúka hodnotenie IP68 a certifikáciu MIL-SPEC 810H. CAT tvrdí, že ho možno „upustiť, namočiť a pravidelne prať s použitím najdrsnejších chemikálií, bielidiel a dezinfekčných prostriedkov“.

Išlo o exkluzivitu T-Mobile v USA. Zariadenie starne a T-Mobile ho už priamo neponúka. Na Amazone to však nájdete za celkom lacné.

CAT S22 Flip

CAT S22 Flip

Odolný vyklápací telefón • S operačným systémom Android

Jednoduchý, odolný vyklápací telefón so systémom Android

Odolný vyklápací telefón klasického štýlu so systémom Android. Cat S22 Flip sa snaží, aby to bolo jednoduché a poskytuje o niečo viac ako komunikačné zariadenie v pevnom obale.

Easyfone Prime A7

Easyfone Prime A7 môže pochádzať od neznámej značky, ale je to vynikajúca voľba pre tých, ktorí chcú získať jeden z najlepších hlúpych telefónov pre seniorov, deti alebo iných, ktorí chcú bezproblémový mobilný telefón. Má veľké tlačidlá, základnú obrazovku a priamočiary zážitok. Získate tiež nabíjací dok a funkcie SOS pre prípad núdze.

Čítať:  AliExpress vs. Alibaba Dropshipping: Čo potrebujete vedieť

Telefón je dodávaný s podporou 4G LTE, ale spoločnosť uvádza, že zariadenie nie je kompatibilné s operátormi AT&T alebo CDMA. To znamená, že v USA ho budete musieť použiť na T-Mobile alebo na ktoromkoľvek z MVNO využívajúcich jeho sieť. Je to tiež iba 80 dolárov.

Kyocera DuraXV Extreme Plus

Telefóny CAT sú skvelé, ale možno budete chcieť namiesto nich odolný vyklápací telefón. Kyocera má pre vás skvelú voľbu. DuraXV Extreme Plus má stupeň krytia IP68 a spĺňa štandardy MIL-STD-810H, takže to dá zabrať.

Je to tiež o niečo schopnejšie zariadenie s 1 770mAh batériou, 4G LTE, 16GB úložiskom a 5MP fotoaparátom. Všetka tá dobrota vás však bude stáť, pretože ide o jeden z drahších telefónov v tomto zozname najlepších hlúpych telefónov za 250 dolárov. Je to aj exkluzivita Verizon.

Kyocera DuraXV Extreme Plus

Kyocera DuraXV Extreme Plus

Robustné • Jednoduché použitie

Odolný a ľahko použiteľný vyklápací telefón

Kyocera DuraXV Extreme Plus, ktorý je k dispozícii s fotoaparátom alebo bez neho, je ľahko použiteľný a odolný vyklápací telefón klasického štýlu.

TCL Flip Go

Tu je ďalší vyklápací telefón určený pre užívateľov T-Mobile a US Cellular. TCL Flip Go je cenovo dostupný variant so základnými funkciami. Dodáva sa s veľkým počtom a veľmi minimálnym užívateľským rozhraním. Kto potrebuje luxusné funkcie, keď môžete štýlovo zavesiť hovor jednoduchým zaklapnutím telefónu?

Získate tiež neuveriteľných 14 hodín hovoru na plné nabitie. Potom je tu 2MP fotoaparát, ak napriek tomu chcete urobiť nejaké fotografie pomocou svojho základného vyklápacieho telefónu. Navyše podporuje 4G LTE a stojí 96$.

Punkt MP02

Pokiaľ ide o najlepšie hlúpe telefóny, nie je to oveľa jednoduchšie ako Punkt MP02. Podporuje 4G LTE, čo telefónu ako je tento moc nepomôže, ale pre pripojenie ďalších zariadení by sa to mohlo hodiť. Tento telefón podporuje zdieľanie internetu cez Wi-Fi, Bluetooth a USB, čo z neho robí vynikajúci hotspot zariadenia.

Jednotka je tiež celkom elegantná a jednoduchá a zároveň drží krok s konštrukčnými štandardmi vďaka hodnoteniu IP52. Cena tohto zariadenia je trochu vysoká, ale mnohí budú milovať jeho dobrú konštrukciu, jednoduchý dizajn, veľké čísla a možnosti hotspotu.

So všetkým, čo bolo povedané, je to tiež nákladná možnosť. Stojí 379 dolárov, ale často sa dá nájsť v zľave.

Punkt MP02

Punkt MP02

Skvelý dizajn • Veľmi pekné tlačidlá • Úžasná výdrž batérie

Veľmi jednoduchý, veľmi funkčný mobilný telefón

Punkt MP02 je telefón v štýle candybar, ktorý vyzerá trochu ako kalkulačka. Jednoduchý telefón, ktorý funguje ako hotspot.

Čítať:  Najlepšie vianočné darčeky pre podnikateľov

Svetelný telefón 2

Light Phone 2 je trochu zvláštne zariadenie. Kombinuje niektoré funkcie smartfónu s jednoduchosťou bežného telefónu. Táto rovnováha z neho robí jeden z najlepších hlúpych telefónov, ale bude vás to stáť.

Vyššou cenou získate telefón s E-ink displejom, ktorý dokáže predĺžiť výdrž batérie až na 13 dní v pohotovostnom režime. To nie je príliš prekvapivé, vzhľadom na veľkú výdrž batérie, ktorú nájdete na niektorých z najlepších hlúpych telefónov na tomto zozname, ale je to preto, že Light Phone 2 toho vie viac.

Pre začiatok má podporu hotspotu, čo znamená, že ho môžete použiť na poskytovanie internetu ďalším smartfónom alebo tabletom, keď potrebujete viac funkcií. Môžete tiež pridať budíky, hudobný prehrávač, nástroj pre podcasty, navigáciu a ďalšie.

Svetelný telefón 2

Svetelný telefón 2

Veľmi jednoduché zariadenie • Obmedzuje rušivé vplyvy

Hovory, textové správy, hudba a mnoho ďalšieho

Ak túžite po minimalistickom zážitku, Light Phone 2 ponúka o niečo viac ako telefónne hovory, textové správy, budíky a hudobný prehrávač.

Najčastejšie otázky

Ako dlho vydržia batérie hlúpych telefónov?

Nemé telefóny sú veľmi efektívne z hľadiska spotreby energie. Často majú malé obrazovky, skromné ​​špecifikácie a ich nedostatok chytrých funkcií sa premieta do extrémne nízkej spotreby. Väčšina hlúpych telefónov vydrží na jedno nabitie minimálne pár dní a tie najlepšie dokážu túto dobu predĺžiť na 15 a viac dní.

Majú hlúpe telefóny aplikácie?

Najzákladnejšie hlúpe telefóny zvyčajne nemajú aplikácie, s výnimkou kalkulačky, hada, adresára atď. To znamená, že niektoré funkčné telefóny môžu mať polointeligentné operačné systémy, ako je KaiOS, ktorý obsahuje niektoré inteligentné aplikácie, ako sú Mapy Google. , Google Assistant, WhatsApp a ďalšie. Na tomto zozname máme dokonca funkčný telefón so systémom Android, aj keď na malej obrazovke.

Koľko by som mal minúť za funkčný telefón?

Niektoré z najdostupnejších hlúpych telefónov môžu stáť asi 35 až 50 $, čo je sladká bodka pre tých, ktorí nechcú za hlúpy telefón utrácať veľa. Môžete si však vybrať viacero prémiových možností. Najdrahšie základné mobilné telefóny stoja až okolo 300 dolárov.

Sú tarify s funkciami telefónu lacnejšie?

Obvykle áno. Predovšetkým preto, že funkčné telefóny nie sú určené na využívanie dát, alebo aspoň nie príliš. Môžete ušetriť peniaze tým, že si vyberiete najlacnejšie dostupné plány, pretože nebudete musieť platiť za luxusné funkcie, ako je neobmedzené dáta.

Nie ste presvedčení o najlepších hlúpych telefónoch? Možno je čas zvážiť namiesto toho jeden z najlepších lacných telefónov Android. Tie sú obvykle základnejšie a nie sú určené na to, aby vás zdržiavali hraním alebo používaním aplikácií po dlhú dobu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE