Najlepšie KPI sociálnych médií na sledovanie v roku 2024

Získavanie údajov je čoraz jednoduchšie; preto by ste sa pri kritických marketingových rozhodnutiach týkajúcich sa vašej stratégie sociálnych médií, ktoré by mohli potenciálne ovplyvniť vaše podnikanie, mali len zriedka spoliehať na svoje „črevá“.

Marketing na sociálnych sieťach sa v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Avšak s tonami KPI k dispozíciimôže byť ťažké určiť, čo riadi najvýznamnejšie zapojenie a predaj.

Táto príručka vás naučí ktoré KPI sociálnych médií sledovať v roku 2024v závislosti od vášho ciele a obchodné ciele. Poďme sa ponoriť.

Čo sú to „KPI sociálnych médií“?

KPI sociálnych médií a meranie výkonnosti sociálnych médií vám môžu pomôcť mnohými spôsobmi.

Po prvé, pomáha vám vedieť, kedy dosahujete obchodné ciele, napríklad:

 • Dosiahnutie konkrétneho počtu sledovateľov
 • Zasiahnutie a vyšší konverzný pomer
 • Získavanie nových zákazníkov
 • Zvýšenie návštevnosti webových stránok z vašich sociálnych kanálov

Označuje tiež najvýkonnejšie príspevky a ukazuje, či vaše úsilie na sociálnych sieťach stojí za to. Nakoniec, sledovanie vašich metrík sociálnych médií pomáha vášmu šéfovi alebo vašim klientom dokázať hodnotu vašich kanálov sociálnych médií a digitálnej marketingovej stratégie.

Najlepšie KPI sociálnych médií na sledovanie

Jedným z hlavných cieľov vašej marketingovej stratégie sociálnych médií by malo byť vybudovanie a rast online komunity. Skôr než ich premení na platiacich zákazníkov, musia si vás vaši fanúšikovia všimnúť a sledovať váš obsah. KPI rastu komunity zahŕňajú:

 • Noví odberatelia: Počet nových sledovateľov na vašej stránke sociálnych médií za určité obdobie. Ďalšie podobné KPI zahŕňajú Počet fanúšikov a počet sledovateľov.
 • Celkový počet odberateľov: Celkový počet odberateľov, ktorých pritiahnete za určité obdobie. Ďalšie podobné KPI zahŕňajú Páči sa mi na stránke a celkový počet sledovateľov.
Čítať:  Opravte chybu „Niečo sa pokazilo“ fondu TikTok Creator Fund

Pomohlo by, keby ste to urobili podľa demografických údajov, aby ste rozdelili tieto KPI. Pomôže vám to optimalizovať vaše správy a zacieliť na správne publikum.

Horúci tip: Tieto KPI, podobne ako miera rastu, sú často metriky márnosti. Mať veľa sledovateľov je príťažlivé, ale tieto metriky musíte sledovať spolu s inými metrikami, aby ste sa uistili, že získate dobré KPI zapojenia a premeníte ich na platiacich zákazníkov.

KPI dosahu a zapojenia

Jedným z vašich hlavných cieľov v rámci stratégie sociálnych médií je povedomie o značke. Dobrá vec, že ​​veľa metrík vám môže pomôcť sledovať, ako vaša značka rastie a čo viac rezonuje u vašej cieľovej skupiny.

Tu sú tri typy KPI dosahu.

 • Dosah sociálnych médií a Celkový počet jedinečných používateľov, ktorí videli váš obsah.
 • Počet zobrazení: Celkový počet zobrazení vášho obsahu sociálnych médií z vašej stránky (kliknutím alebo nekliknutím).
 • Share of Voice (SOV): Počet zmienok o vašej značke na sociálnych médiách v porovnaní s počtom zmienok o vašej konkurencii.

Tu sú metriky zapojenia sociálnych médií:

 • Lajky, reakcie atď.: Počet hodnotení Páči sa mi alebo reakcií, ktoré príspevok získal.
 • Sociálne zdieľania: Počet zdieľaní obsahu na sociálnych sieťach. (Na Twitteri ide o retweet)
 • Komentáre, odpovede atď.: Počet prijatých komentárov alebo odpovedí na príspevok.

Pridanie týchto metrík do prehľadu sociálnych médií vám pomôže lepšie pochopiť správanie používateľov vašich sociálnych médií, ako s nimi rezonujú vaše príspevky na sociálnych sieťach a počet ľudí, ktorí interagujú s vašimi príspevkami.

Čítať:  Ako začať s vlastným poradenstvom v oblasti sociálnych médií

Prehľad služby Twitter zobrazuje mieru zapojenia sledovateľov a interakcie v priebehu času. Všimnite si, že existujú aj ďalšie metriky interakcie, ako sú zmienky o značke a najčastejšie retweetované príspevky.

Konverzia z KPI sociálnych médií

A teraz metriky generovania potenciálnych zákazníkov. Metriky konverzie naznačujú, ako vaše marketingové úsilie ovplyvňuje konverziu na sociálnych sieťach, a teda vaše príjmy.

Pred konverziou chcete priviesť svojich odberateľov na svoj web a sledovať ich pomocou metrík, ako sú:

 • Noví používatelia: Počet prvých návštevníkov webu.
 • Počet stránok na reláciu: Priemerný počet stránok navštívených počas jednej relácie.
 • Priemerné trvanie relácie: Priemerný čas, ktorý používateľ strávi na vašom webe počas jednej relácie.
 • Miera odchodov: Percento používateľov, ktorí opúšťajú vaše webové stránky bez toho, aby vykonali nejakú akciu.

Potom chcete zmerať ich správanie na vašom webe. Napríklad v našej správe o kampani na sociálnych sieťach môžete sledovať:

 • Konverzný kurz: Počet konvertovaných používateľov (napr. zakúpených produkt) v porovnaní s počtom kliknutí na jeden príspevok.
 • cena za kliknutie (CZK): Suma peňazí, ktorú zaplatíte za jedno kliknutie na sponzorovaný príspevok na vašich účtoch sociálnych médií.
 • Prekliknutie (CTR): Percento používateľov, ktorí kliknú na tlačidlo výzvy na akciu (CTA) vášho príspevku.

Ako sledovať svoje najdôležitejšie KPI sociálnych médií?

Platformy sociálnych médií ako Facebook, Linkedin, Youtube, Twitter, Instagram a Tiktok majú rôzne spôsoby sledovania svojich najdôležitejších metrík. Preto musíte optimalizovať svoj čas výberom spoľahlivých nástrojov na analýzu sociálnych médií. Dashthis je automatizované riešenie na vytváranie prehľadov, ktoré vám v niekoľkých krokoch pomôže vytvoriť krásne prehľady sociálnych médií.

Čítať:  Ako opraviť chybu Snapchat Last Seen alebo Active
 1. Pripojte svoje obľúbené marketingové nástroje sociálnych médií
 2. Vyberte svoje KPI z prednastavených miniaplikácií DashThis
 3. Drag and drop
 4. Uložte svoju šablónu na analýzu údajov alebo ju odošlite klientom

Môžete spárovať naše šablóna sociálnych médií so službou Google Analytics alebo ich všetky prepojte integrované do jedného kompletného informačného panela, ktorý zobrazuje vašu stratégiu sociálnych médií z vtáčej perspektívy.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE