Najlepšie marketingové kampane všetkých čias

Aká bola najlepšia marketingová kampaň vôbec? Aké kampane ste milovali alebo nenávideli? Aké marketingové kampane zmenili priebeh histórie? Aká bola vôbec najúspešnejšia kampaň?

Marketing je nevyhnutnou súčasťou úspešného podnikania. Či už predávate produkty alebo služby, marketing je rozhodujúci pre zvýšenie predaja a lojality zákazníkov.

Existuje mnoho marketingových stratégií, od direct mailu až po sociálne médiá. Najlepšie marketingové kampane sú efektívne pri oslovovaní cieľového publika.

Marketingové kampane sa často považujú za životnú miazgu podnikov. Sú zodpovední za získavanie nových zákazníkov, zvyšovanie predaja a zvyšovanie ziskov.

Niektoré vynálezy mali trvalý vplyv na spoločnosť a marketingové kampane. Niektoré z nich zahŕňajú tlačiareň, zavedenie televízie a dokonca aj vytvorenie internetu.

Ktoré kampane by ste vybrali ako najlepšie marketingové kampane všetkých čias?

V minulosti boli médiami pre kampane televízia, rozhlas a noviny. V dnešnom svete založenom na dátach, aj keď sa médium možno zmenilo, podstatné prvky dobrej marketingovej kampane sa nezmenili.

Podľa AdAge, za posledných 15 rokov zažili reklama a marketing a médiá, ktoré využívali na šírenie svojich správ, neuveriteľný prevrat, pretože digitálne médiá a interaktivita zmenili spôsob, akým spotrebitelia vidia posolstvá značky a venujú im pozornosť.

Článok poznamenáva, že kontrola sa presunula od obchodníkov a tradičných médií, ktorí načasovali svoje silné posolstvá a nútili spotrebiteľov, aby vnímali reklamy ako kompromis za obsah, ktorý chcú vidieť pre spotrebiteľa s diaľkovým ovládačom a počítačovou myšou.

Tradičné médiá sa snažili zostať relevantné, pretože digitálne médiá spôsobili zmätok so zárukou, že spotrebitelia pravdepodobne uvidia reklamné správy.

Drahá žurnalistika distribuovaná zadarmo online zhromaždila publikum, ale nie doláre na reklamu a zničila celú generáciu časopisov a novín. DVR, podcasty a streamingové video služby ako Netflix a Hulu zároveň spochybnili televízne a rádiové modely. Z tohto masívneho posunu boli marketéri a agentúry inovatívni pri využívaní týchto nových nástrojov.

Dnes značky stále využívajú marketingové kampane, aby upútali pozornosť cieľového publika, podporili nákupy a zanechali v ľuďoch pozitívny dojem zo svojej značky. V dnešnej dobe je to všetko o vytvorení kampane, ktorá sa stane virálnou. Živé video sa stalo trendom v digitálnom svete.

Ak virálny marketing inzerentov niečo naučil, tak to, že najväčšia celebrita na svete neznamená nič v porovnaní s vašimi blízkymi priateľmi a rodinou. Potvrdilo sa aj prastaré príslovie, že peniaze sú v zozname, teda vo vašom emailovom zozname, ktorý je dnes základom väčšiny digitálnych marketingových kampaní.

Dôvod, ako bolo uvedené tuje, že 81 % zákazníkov sa pri nákupe rozhoduje na základe odporúčaní od svojich priateľov.

Aké sú najlepšie marketingové kampane všetkých čias?Aké sú najlepšie marketingové kampane všetkých čias

V dnešnom svete existuje veľa spôsobov, ako propagovať svoje podnikanie. Nižšie nájdete niektoré z najznámejších.

Nižšie sú uvedené niektoré z najlepších marketingových kampaní (v žiadnom konkrétnom poradí). Niektoré z týchto kampaní siahajú až do 20. storočia! Ak nesúhlasíte s kampaňami uvedenými nižšie, dajte mi vedieť, ktoré kampane by podľa vás mali vytvoriť zoznam.

Čítať:  Ako začať a rozvíjať svoje vlastné podnikanie v online obchodoch

Nike: Just Do It (1988)

Táto ikonická kampaň bola predstavená v roku 1988 a jej hlavné posolstvo „Just Do It“ funguje aj o 30+ rokov neskôr. Kampaň Nike ju umiestnila ako inovatívnu marketingovú firmu, ktorá predáva obuv.

Apple: Získajte Mac

Táto kampaň Apple je slávna kampaň, ktorá prebiehala v rokoch 2006 až 2009. Pomohla vytvoriť ikonickú značku, ktorou je dnes Apple. Je to jednoduché, výkonné a informatívne.

Podľa Wikipediareklamy sa hrajú na vnímaných slabinách osobných počítačov iných ako Mac, najmä tých so systémom Microsoft Windows, ktorých PC má byť paródiou a doplnkovými silnými stránkami operačného systému Mac (ako je imunita voči cirkulujúcim vírusom a spywaru zacielenému na Microsoft Windows ).

Red Bull: Stratos (2012)

O kampani Red Bull Stratos sa hovorí, že je jednou z najviac vysielaných udalostí v histórii internetu. O Red Bulle bolo toľko rozruchu, že ľudia ho chceli ochutnať a zažiť.

DeBeers: Diamant je navždy (1947)

Známe príslovie hovorí, že ak niečo nie je pokazené, nesnažte sa to opraviť. To je prípad kampane A Diamond is Forever, neprerušovanej reklamnej kampane, ktorá funguje už viac ako 70 rokov! Hovorí sa, že len 10% zásnubných prsteňov obsahovalo diamanty predtým, ako vytvorili tento slogan.

Dove: Campaign for Real Beauty (2013)

Považujete sa za krásnu? Aká je tvoja definícia krásy? Táto kampaň sa stala virálnou na YouTube a pomohla zmeniť spôsob, akým sa všetci pozeráme na krásu.

Old Spice: The Man, Your Man, Can Smell Like (2010)

Môj starý otec miloval Old Spice! Preto som to vždy považoval za značku ‘starého’ pána. Potom v roku 2010 toto kampaň sa stal virálnym na sociálnych sieťach.

Napriek tomu, že cieľovým trhom produktov sú muži, kampaň sa zameriava na ženské diváčky, keďže spoločnosť zistila, že ženy často rozhodujú o nákupe hygienických produktov, a to aj pre mužských členov domácnosti. Na základe výkonnosti kampane teda možno s istotou povedať, že ženy skutočne chceli, aby ich muži vyzerali a voňali ako chlap v reklame.

Coke: Share a Coke (2011)

Coca-Cola spustila svoju kampaň Zdieľajte kolu v Austrálii v roku 2011 personalizáciou každej fľaše známymi menami.

V USA boli názvy vytlačené na fľašiach a plechovkách značkovým typom koly. Dokonca bolo možné objednať fľaše na mieru na webovej stránke Coca-Cola, vyžiadať si prezývky, logá atď.

KFC: „FCK“ (2018)

Vo februári 2018, keď KFC podniká vo Veľkej Británii došlo vyprážané kura v centre Londýna vytvorili túto kampaň na zastavenie PR krízy. Vytiahli celostranové inzeráty v novinách Metro a preusporiadali písmená vo svojom mene, aby sa výslovne ospravedlnili a uznali, že to pokazili!

Stojí za zmienku, že významná značka by mohla byť dostatočne pokorná, aby sa verejne prihlásila a priznala, že to pokazila. Ukazuje to, že nikto nie je dokonalý.

Čítať:  Sprievodca krok za krokom, ako sa pripojiť k chatu na Twitteri

Za zmienku stojí kreatívny spôsob, akým ich súperi využili situáciu. Vždy by ste mali hľadať, ako zlepšiť mizernú situáciu.

Guinness: Made of More (2013)

Guinnessova reklama na basketbal na invalidnom vozíku vo svojej kampani „Made of More“ je moja najobľúbenejšia zo všetkých marketingových kampaní. Zobrazuje skupinu vyšportovaných mužov pijúcich pivo, ktorých charakterizuje láskavosť a fyzická sila.

Je jedinečný, pretože povzbudzuje ľudí bez zdravotného postihnutia, aby zažívali svet z pohľadu osôb so zdravotným postihnutím, nie naopak. O tom je priateľstvo, empatia a láska – česť Guinnessovi.

Hviezdne pivo: „Od východu do západu slnka“ (2010)

Pripomenuli si 50 rokov nezávislosti Nigérie a 60 rokov prítomnosti Star ako národného nápoja. V tom čase reklamná kampaň tvrdila, že je to najdrahšia a najambicióznejšia reklama, aká bola kedy natočená v Nigérii; podľa vzhľadu o tom nemôžete pochybovať.

Spôsob, akým zmiešali staré (staré dodávkové autá, nápojové kartóny, scenérie) s novým, aby vytvorili pocity nostalgie, je pôsobivý.

Volvo: Epic Split (2013)

Podľa FastCompany Jean-Claude Van Damme vo filme The Epic Split rozdelil medzi dva cúvacie nákladné vozidlá, aby demonštroval stabilitu a presnosť dynamického riadenia Volvo. Reklama ukázala, že emócie sú silným spôsobom, ako sprostredkovať výhody produktu širokej verejnosti a odborníkom na nákladné vozidlá.

ALS Ice Bucket Challenge (2014)

Na základe tohto článokpripísali pôvod kampane Peteovi Fratesovi, absolventovi Boston College, ktorému bola v marci 2012 diagnostikovaná ALS. Ice Bucket Challenge je kampaň na podporu povedomia o amyotrofickej laterálnej skleróze (ALS).

Vo výzve je človek natočený ako vedro s vodou a na hlavu jednotlivca sa vysype ľad. Jednotlivec potom nominuje najmenej troch ľudí, ktorí urobia to isté, pričom majú iba 24-hodinový časový rámec na dokončenie výzvy a daru Asociácii amyotrofickej laterálnej sklerózy.

V júli a auguste 2014 sa stala virálnou a využívala sociálne médiá ako platformu na oslovenie celosvetového publika. Do výzvy sa zapojilo množstvo celebrít a vplyvných osobností z celého sveta.

Pepsi: We Will Rock You (2010)

Predstavte si reklamu so šiestimi žijúcimi legendami, tj Britney Spears, Beyonce, Pink, Enrique Iglesias, Brian May a Roger Taylor. Je to epický film. Môže to trvať len globálna značka ako Pepsi, aby to dokázala.

Keď som to videl prvýkrát, bál som sa Britney Spears a Beyonce, pretože sa k Pink nevyrovnali! Rozpočet na to musel byť niečo.

Pre malé a stredné podniky je zrejmé, že ak budete mať ako ambasádorov značky vplyvné celebrity, a chytľavá melódia vo vašej reklame, môže to pre vašu značku urobiť zázraky. To však nie je vždy prípad influencer marketingu. Preto by bolo najlepšie, keby ste boli opatrní.

Careem Human Slingshot

Ak hľadáte, ako spustiť nové logo a re-brand s ofinou, tak toto je ono! Z reklamy som skoro dostal infarkt! Pozrel som si to desaťkrát za sebou. Ukazuje, aké vynikajúce kampane dokážete vyrobiť so svojou fantáziou a trochou CGI. Po niekoľkých rokoch som stále veľmi ohromený ich bláznivou kreativitou.

Čítať:  Najlepšie témy WordPress pre právnikov & advokátske kancelárie

Ako vytvoríte jedinečnú marketingovú kampaň?Ako vytvoríte jedinečnú marketingovú kampaň

Ak chcete vytvoriť jedinečnú marketingovú kampaň, musíte si položiť veľa otázok a poskytnúť úprimné odpovede. Môžete si položiť otázku, aký je účel tejto kampane? Ako pomocou kampane dosiahnete svoje obchodné ciele?

Ďalšia vec, ktorú musíte zvážiť, je, ako budete merať výkonnosť kampane. V závislosti od povahy svojej kampane môžete použiť ktorúkoľvek z nasledujúcich metrík: predobjednávky, predaj, predaj, sentiment, zmienky zo sociálnych sietí, zmienky v tlači, zmienky zo sociálnych sietí, zapojenie, potenciálni zákazníci, predaje, predaje, zdieľania na blogu, zdieľania na sociálnych sieťach, e-mailové interakcie, predaj vstupeniek, rezervácie predajcov alebo zábavy atď.

Ďalej budete musieť definovať svoje cieľové publikum. Stále je potrebné zodpovedať nasledujúce otázky: Aké sú všeobecné záujmy môjho publika? Sú čitateľmi nejakých konkrétnych časopisov? Aké sú ich obľúbené televízne programy? Čo robia vo svojom voľnom čase? Sú na sociálnych sieťach? Aká je ich obľúbená online destinácia? Reagujú na priame predajné správy alebo namiesto toho konzumujú vtipný a vtipný obsahový marketing? Akým kultúrnym odkazom by rozumeli? Aké problémy môžu vyriešiť môj produkt, služba alebo značka?

Aby ste na tieto otázky odpovedali adekvátne, bolo by najlepšie dobre poznať svoje publikum.

Po definovaní cieľového publika musíte definovať stratégiu pre svoju kampaň a využiť správny tím, ktorý vám pomôže úspešne implementovať vašu kampaň. Váš tím vám pomôže zhmotniť poslanie, víziu, vizuálnu identitu a marketingové kanály vašej kampane.

Musíte sa pozrieť na súčasné mediálne kanály používané na propagáciu vašej spoločnosti a položiť si ďalšie otázky! Napríklad: ktoré fungujú najlepšie? Ktoré vám umožňujú platiť za reklamy? Ktoré z nich majú najlepšie angažmán? Kde sa stretávajú vaši existujúci a potenciálni zákazníci?

Odpovede na tieto otázky vám pomôžu nastaviť časovú os vašej marketingovej kampane. Vizuálne mapovanie vašej marketingovej kampane na časový harmonogram vám pomôže rovnomerne rozložiť propagáciu kampane a publikovať rovnomerne na každom médiu.

Musíte zabezpečiť, aby vaša kampaň viedla používateľov k požadovanej akcii. Pomohlo by to kalibrovať vaše marketingové úsilie a kanály tak, aby viedli vašich zákazníkov k požadovanému cieľu. To sa deje prostredníctvom vašich konverzných prostriedkov, napr. výziev na akciu (CTA), vstupných stránok, formulárov pre potenciálnych zákazníkov atď.

Pri určovaní výkonnosti kampane nezabudnite merať správne metriky. Budete sledovať rôzne metriky účinnosti kampane v závislosti od typu marketingovej kampane a kanálov, ktoré si vyberiete.

Budete si musieť stanoviť benchmarky, ktoré budete používať pri hodnotení úspešnosti vašej kampane. Keď pochopíte, či ste splnili svoje ciele pred spustením kampane, ľahko zistíte, či bola úspešná, a ak áno, skvelé! Ak sa tak nestalo, musíte sa pozrieť do údajov, aby ste zistili prečo.

Čítať:  Ako efektívne používať hashtagy na všetkých sociálnych sieťach

Čo urobíte so všetkými údajmi kampane, ktoré ste získali na konci kampane? Musíte si uvedomiť, že kampaň ešte neskončila, keď vytiahnete záverečnú správu!

Musíte tráviť čas so svojím tímom na kontrolnom stretnutí. Hľadajte oblasti, v ktorých sa môžete zlepšiť. Existujú spôsoby, ako ušetriť peniaze? Prečo sa mohlo niečo pokaziť? Aký druh spätnej väzby by sme mohli získať od účastníkov alebo zákazníkov?

Skúste vytvoriť marketingové kampane, ktoré napodobňujú ciele a vízie vašej značky, a nie to, ktorý propagačný kanál je populárny. Sledujte aktuálne mémy a trendy, skočte na tie, ktoré fungujú pre vašu značku, a použite ich na zdôraznenie kľúčových výhod vášho produktu alebo služby.

Aká je najúspešnejšia reklamná kampaň všetkých čias?

Myslím si, že nie je ľahké ani správne klasifikovať akúkoľvek konkrétnu kampaň ako najúspešnejšiu všetkých čias! Je to preto, že je potrebné zvážiť viacero faktorov. Takže je to vysoko subjektívne. Preto som vymenoval niekoľko kampaní.

Aké sú príklady marketingových kampaní?

Cieľom organizovanej alebo strategickej marketingovej kampane je propagovať konkrétny firemný cieľ, ako je zvýšenie povedomia o novom produkte alebo zhromažďovanie spätnej väzby od zákazníkov. Na oslovenie spotrebiteľov zvyčajne používajú kombináciu médií vrátane, ale nie výlučne, e-mailu, rádia, televízie, tlačenej reklamy, platby za kliknutie a sociálnych médií. Niekoľko príkladov marketingových kampaní, ako sú tie, ktoré sú tu spomenuté, sa rozšírilo po celom svete a iné špecifické pre štát, krajinu alebo región.

Záver

Mnohé z týchto kampaní sú kampane s veľkým rozpočtom. To však neznamená, že si od nich priemerný podnik nemôže požičiavať nápady. Marketing nie je len o peniazoch. Treba byť kreatívny. Zistite, čo oslovuje vašu cieľovú a širšie publikum. Spoločnosti môžu vytvoriť úspešnú marketingovú kampaň pomocou video obsahu, sociálneho dôkazu a šikovnej marketingovej stratégie.

Niektoré spoločnosti môžu dokonca použiť tlačovú reklamu na vytvorenie inšpiratívnej kampane. Môžete dokonca použiť obsah generovaný používateľmi na vytvorenie inteligentnej marketingovej kampane s trochou kreativity v kampani na sociálnych sieťach. Niektoré spoločnosti môžu dokonca vytiahnuť úspešnú digitálnu kampaň pomocou e-mailového marketingu!

Takže, tu to máte! Toto sú (podľa mňa) najlepšie marketingové kampane. Existuje nejaká úspešná reklamná kampaň, ktorá by podľa vás mala byť na tomto zozname? Daj mi vedieť.

Potrebujete pomôcť s vašou digitálnou marketingovou stratégiou a kampaňou? Outsourcujte to agentúre digitálneho marketingu v Nigérii.

Vylúčenie zodpovednosti: Toto sú moje najlepšie marketingové kampane všetkých čias, kampane, ktoré ma oslovujú. Nemyslím to ako vyčerpávajúci zoznam.

Súvisiace články

  • Ako urobiť svoje marketingové kampane príťažlivejšími
  • 5 spôsobov, ako využiť vizuálne rozprávanie príbehov vo svojom marketingu
  • Sprievodca najlepšími reklamami, ktoré fungujú pre vašu firmu

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE