Najlepšie metriky, nástroje a tipy odborníkov

Verte tomu alebo nie, LinkedIn sa pre väčšinu firiem stále zdá odstrašujúci. prečo?

Nuž, dôvod je celkom zrejmý. Ľudia majú tendenciu považovať túto platformu sociálnych médií za formálne miesto pre obchodných lídrov a legendárne značky.

Ale nie je to tak! V skutočnosti LinkedIn vydal sériu aktualizácií, aby povzbudil začínajúce značky, aby boli aktívne na platforme. Nedávny boom videomarketingu urobil z tohto kanála živnú pôdu pre tvorcov.

Napriek tomu stále existuje určitá váhavosť pri zdieľaní ľahkého, neformálneho obsahu. Značky sa stávajú veľmi uvedomelými a hrajú bezpečne so svojou marketingovou stratégiou LinkedIn v strachu, že stratia svoj profesionálny náskok.

Ale teraz nepotrebujete takéto predpoklady – šéf, ktorý robí rozhodnutia za vás. Údaje vždy vedú k najlepšiemu prístupu; aj v tomto prípade musíte dôverovať svojim číslam LinkedIn.

Monitorovanie vašich analýz LinkedIn vám dáva priestor na experimentovanie s vašou stratégiou. Získate úžasné informácie o svojom publiku a nakoniec ich získate ako potenciálnych zákazníkov a zlepšíte svoje spoločenské postavenie.

Bez zbytočného odkladu začnime so základmi.

Čo sú analýzy LinkedIn?

Analytika LinkedIn sa vzťahuje na metriky, ktoré vám povedia, ako fungujú vaše príspevky na platforme. Budete vedieť, aký druh obsahu vám prinesie väčšiu angažovanosť a dosah.

Analýzy LinkedIn sú mimoriadne cenné aj na pochopenie demografických údajov vášho publika. Je to dôležité, pretože získate predstavu o tom, či váš obsah priťahuje správne publikum.

Okrem toho je obhajoba zamestnancov ďalšou zložkou špecifickou pre LinkedIn, ktorú musíte monitorovať z hľadiska angažovanosti zamestnancov a budovania progresívnej pracovnej kultúry.

Teraz, keď je zrejmé, že analytika Linkedin môže byť pre vás zásadnou zmenou hry, poďme ďalej, ako k nim získať bezplatný prístup!

Ako získať bezplatný prístup k analytike LinkedIn

LinkedIn ponúka základnú analýzu stránok vo svojej natívnej aplikácii. Ak ste správcom svojej spoločnosti alebo obchodnej stránky, budete môcť skontrolovať jej analýzy.

Prístup k nim získate takto:

 1. Prihláste sa do svojho účtu LinkedIn.
 2. Klepnite na ikonu Ja.
 3. Z rozbaľovacej ponuky vyberte stránku spoločnosti, ktorej analýzy chcete zobraziť.
 4. Prejdite na možnosť Analytics v hornej časti.
 5. Vyberte metriky, ktorých podrobnosti chcete analyzovať.

Ak chcete rýchly prehľad analýzy vašej stránky, môžete si ju jednoducho pozrieť z pravej strany stránky.

Teraz, keď ste dobre oboznámení s analýzou stránok LinkedIn, poďme zistiť, čo každá z týchto metrík znamená.

Najlepšie metriky LinkedIn, ktoré sa oplatí sledovať

LinkedIn už zjednodušil svoju analýzu stránok. Svoje metriky zoskupili do 6 širokých segmentov.

Čítať:  Opravte, že reakcie na priame správy Instagramu nefungujú na zariadeniach iPhone alebo Android

1. Návštevník

Táto konkrétna sekcia obsahuje podrobnosti o návštevníkoch vašej stránky, ktorí ešte nie sú vašimi sledovateľmi. Vedieť, kto sú, určite pomôže získať viac lojálnych nasledovníkov, a preto ich nakoniec premení na kvalitných potenciálnych zákazníkov.

Tu uvedené metriky sú:

 • Zobrazenia stránky: Počet návštev vašej stránky za určité časové obdobie
 • Jedineční návštevníci: Počet jedinečných používateľov, ktorí navštívia vašu stránku za určitý čas
 • Vlastné kliknutia na tlačidlo: Počet kliknutí na tlačidlo v príspevku na stránke vašej spoločnosti
 • Zobrazenia stránky cez počítač a mobil: Podrobný graf porovnávajúci zobrazenia stránok z počítačov a mobilných zariadení
 • Jedineční návštevníci prostredníctvom počítača a mobilu: Podrobný graf porovnávajúci jedinečných návštevníkov prichádzajúcich z počítačov a mobilných zariadení
 • Demografické údaje návštevníkov: Podrobnosti o návštevníkoch z hľadiska pracovnej funkcie, veľkosti spoločnosti, odvetvia, miesta, veku

Tip: Demografia návštevníkov je kľúčovou oblasťou, ktorá vám povie, aký druh návštevníkov skutočne prejavil záujem o vaše príspevky. Ak pochádzajú z vyššej seniority, vaše príspevky by sa mali riadiť ich tonalitou a zároveň riešiť ich bolestivé body.

2. Nasledovníci

Na rozdiel od návštevníkov sú sledovatelia skupina ľudí, ktorí prejavujú aktívny záujem o vašu firmu. Chcú od vás vidieť viac obsahu, príspevkov a aktualizácií.

Metriky, ktoré tu uvidíte, sú:

 • Celkový počet sledovateľov: Počet používateľov sledujúcich stránku vašej spoločnosti
 • Noví sledovatelia: Počet nových sledovateľov, ktorých ste získali za určitý čas
 • Metrika sledovateľov sponzorované vs. organické: Podrobný graf zobrazujúci počet sledovateľov, ktoré vaša stránka získala organicky a zo sponzorovaných príspevkov
 • Demografické údaje sledovateľov: Podrobnosti o nasledovníkoch z hľadiska pracovnej funkcie, veľkosti spoločnosti, odvetvia, miesta, odpracovaných rokov

Tip: Sledovanie počtu nových sledovateľov môže určiť, aké akcie vám počas tohto obdobia pomohli získať viac sledovateľov. Ak sa vám toto číslo zdá nízke, je ľahké zistiť, aké iniciatívy musíte okamžite zastaviť, aby ste opäť zvýšili rast.

Ak spravujete viacero stránok LinkedIn, je rozumné používať analytický nástroj LinkedIn, ako je Sprout Social. Môže vám pomôcť porovnať výkonnosť každej stránky a zároveň vám poskytne prehľad o tom, čo funguje a čo nie, na základe údajov.

3. Vedie

LinkedIn je výkonný predajný kanál. Ak spustíte formulár na generovanie potenciálnych zákazníkov, toto je vaše miesto na sledovanie potenciálnych zákazníkov a konverzií z nich Kampane na zvyšovanie povedomia o značke na LinkedIn.

Tu sú metriky, ku ktorým budete mať prístup:

 • Umiestnenie formulára: Určuje umiestnenie formulára, odkiaľ prichádzajú vaši potenciálni zákazníci
 • Postavenie: Aktuálny stav formulára na generovanie potenciálnych zákazníkov, či už je aktívny alebo nie
 • Vedúci: Počet zabezpečených vodičov
 • Nový: Počet nových potenciálnych zákazníkov zabezpečených za posledných 30 dní

Tip: Okrem toho si môžete stiahnuť podrobnosti o svojich potenciálnych zákazníkoch a skontrolovať ešte viac analýz, ako je miera dokončenia, cena za potenciálneho zákazníka, miera konverzie atď. To vám dá predstavu, či sú vaše prebiehajúce kampane úspešné alebo či je potrebné ich upraviť.

Čítať:  Čo sú zobrazenia na Instagrame? Ako zlepšiť túto metriku v roku 2024

4. Obsah

Hoci vám LinkedIn umožňuje zobraziť analýzu jednotlivých príspevkov, toto je sekcia, v ktorej môžete získať stručný prehľad o svojej celkovej produktovú marketingovú stratégiu. Toto je baňa pre obchodníkov, ktorí majú sklon k experimentovaniu s obsahom.

Tu sú metriky, ktoré môžete skontrolovať v tejto sekcii:

 • Reakcie: Počet reakcií, ktoré vaše príspevky získali za určitý čas
 • Komentáre: Počet komentárov, ktoré vaše príspevky dostali za určité obdobie
 • Odoslania: Počet zdieľaní vašich príspevkov ako opakovaných príspevkov za určité obdobie
 • Zobrazenia: Počet používateľov, ktorí sa stretnú s vašimi príspevkami v pevne stanovenom čase
 • Jedinečné zobrazenia: Počet jedinečných používateľov, ktorí videli vaše príspevky za určité obdobie
 • Kliknutia: Počet kliknutí, ktoré ste získali zo svojich príspevkov
 • Miera zapojenia: Jedinečná metrika, ktorá sa vypočítava vydelením počtu nových sledovateľov, kliknutí a interakcií počtom zobrazení

Tip: Áno, uhádli ste správne! Miera zapojenia LinkedIn je najvyššia metrika, ktorú by ste mali sledovať pre svoje štatistiky týkajúce sa obsahu. Naplánujte si spôsoby, ako zvýšiť počet interakcií alebo kliknutí pomocou výzvy na akciu, aby ste zvýšili svoju celkovú mieru zapojenia.

Zatiaľ čo kvalita obsahu je hlavným faktorom zapojenia, je tiež dôležitá, keď ho uverejňujete. S Sprout Social sa dozviete, kedy je najvhodnejší čas na zdieľanie vašich príspevkov, aby ste získali maximum reakcií a repostov. Môžete si naplánovať neobmedzený počet príspevkov a získať podrobné informácie o optimálnom načasovaní príspevkov, najpútavejších typoch príspevkov, top príspevkoch, top hashtagoch ​​a ďalších.

5. Súťažiaci

Jedným osvedčeným spôsobom budovania povedomia o značke na LinkedIn je aktívne sledovanie vašich konkurentov.

Analytika LinkedIn má vyhradenú sekciu s názvom konkurenti, kde môžete pridať zoznam kľúčových hráčov z vášho odvetvia a sledovať rast ich sledovateľov.

Stačí kliknúť na Upraviť konkurentov a pridať firemné stránky, ktoré chcete sledovať. Kliknite na tlačidlo Uložiť a zobrazí sa zoznam s ich informáciami.

Tip: Pozrite si ich populárne príspevky na stránke konkurenta. Všimnite si, ktoré typy obsahu vyvolávajú najväčšiu interakciu. Získajte svoju dávku inšpirácie pre prelomové marketingové kampane LinkedIn.

6. Advokácia zamestnancov

Táto sekcia je určená výhradne pre firmy, ktoré majú svojich zamestnancov na LinkedIn. Ukazuje, ako sa zamestnanci zapájajú do odporúčaných príspevkov.

Tu sú všetky dostupné metriky pre obhajobu zamestnancov:

 • Odporúčania: Počet odporúčaní uskutočnených počas určitého časového obdobia
 • Príspevky z odporúčaní: Počet príspevkov zdieľaných z odporúčaní
 • Reakcie na príspevky: Počet reakcií prijatých z príspevkov
 • Komentáre k príspevkom: Počet prijatých komentárov k príspevkom
 • Odoslania: Koľkokrát boli príspevky zdieľané ako opätovné príspevky
 • Demografické údaje zamestnancov: Demografické podrobnosti, ako je poloha, služobný pomer a pracovná funkcia zamestnancov, ktorí zdieľajú príspevky z odporúčaní
 • Dosiahnuté demografické údaje členov LinkedIn: Demografické podrobnosti, ako sú spoločnosti, seniorita, odvetvie, pracovná funkcia a poloha používateľov, ktorí interagovali s príspevkami zamestnanca z odporúčaní
 • Odporúčaná angažovanosť: Podrobnosti súvisiace s odporúčaniami, ako je názov odporúčania, správca, dátum vytvorenia, príspevky, zobrazenia, reakcie, komentáre a opätovné príspevky
Čítať:  Najlepšie telefóny Samsung: modely vyššej, strednej a základnej úrovne

Tip: Počet zamestnancov na obhajobu si môžete vychutnať iba vtedy, ak sa vaši zamestnanci zapájajú do odporúčaní a firemných príspevkov. Uistite sa, že ich požiadate, aby sa aktívne zúčastnili a rozprúdili konverzácie o vašej firme, aby ste o nej informovali.

Bonus: Iné metriky

Okrem analýzy stránok LinkedIn tiež umožňuje používateľom kontrolovať ich príspevky a analýzy špecifické pre profil. Pozrime sa na ne tiež podrobne.

Analýza profilu

Tieto špecifické analýzy sa týkajú individuálneho profilu LinkedIn. Na hlavnom paneli profilu môžete sledovať nasledujúce údaje:

 • Zhliadnutia profilu
 • Uverejniť zobrazenia
 • Hľadajte vzhľady

V prípade, že ste a prémiový používateľzískate prístup k ďalším údajom o ľuďoch, ktorí navštevujú a hľadajú váš profil.

Chcete sledovať viacero stránok LinkedIn naraz? Sprout Social ti kryje chrbát.

Stačí pridať stránky, ktoré chcete sledovať, a Sprout Social pre vás vytvorí prispôsobený informačný panel s prehľadmi v reálnom čase. Či už ide o vaše vlastné obchodné stránky alebo stránky vašich konkurentov, môžete ich sledovať na jednom informačnom paneli.

Uverejňujte analýzy

LinkedIn vám poskytuje podrobné podrobnosti o každom príspevku, ktorý zdieľate zo svojho profilu. Môžete k nim pristupovať priamo pod vašimi príspevkami. Stačí kliknúť na Zobraziť analýzu a zobrazia sa nasledujúce metriky:

 • dojmy
 • Reakcie
 • Komentáre
 • Reposts
 • Najlepšie demografické údaje

Upozorňujeme, že pre väčšinu metrík v časti Analýza stránky máte prístup k údajom za rok za 15 dní. Prípadne si môžete vybrať aj vlastný rozsah dátumov. Tieto metriky je možné exportovať aj do súborov XLS.

3 najlepšie analytické nástroje LinkedIn pre začiatočníkov

Bezplatný natívny nástroj je skvelý pre základné analýzy LinkedIn. Firmy však len zriedka fungujú s jedným profilom a jednou stránkou. Podobná analógia platí pre agentúry, ktoré denne spravujú desiatky stránok.

Analytické nástroje LinkedIn tu prichádzajú na pomoc. Sú to nástroje tretích strán, ktoré vám umožňujú spravovať viacero stránok LinkedIn. Poďme si rýchlo prejsť 3 najlepšie nástroje, ktoré stojí za to vyskúšať.

1. Kľúčová dierka

Sprout Social je špičkový analytický nástroj LinkedIn, ktorý svojim používateľom umožňuje sledovať viacero obchodných stránok. So zanedbateľnou krivkou učenia je Sprout Social pripravený na použitie od prvého dňa.

Všetko, čo musíte urobiť, je pridať svoju obchodnú stránku a automaticky naraz zobrazí údaje súvisiace s vašimi príspevkami, zapojením a sledovateľmi. Najlepšie na tomto nástroji je, že podporuje špičkové platformy sociálnych médií ako Facebook, Twitter, Instagram, YouTube a TikTok.

To uľahčuje obchodníkom prístup k analýze viacerých platforiem na jednom mieste. Nástroj navyše ponúka sledovanie hashtagov a kľúčových slov. Niektoré z jeho úžasných funkcií zahŕňajú:

 • Navrhuje najlepší čas na uverejňovanie príspevkov na LinkedIn
 • Poskytuje pokročilé možnosti plánovania
 • Odporúča optimálnu dĺžku príspevku
 • Personalizované návrhy na optimalizáciu profilu
 • Vypočíta mieru zapojenia a priemernú mieru zapojenia na príspevok pre LinkedIn
 • Sleduje zmienky o značke v reálnom čase
 • Analyzujte pocity, aby ste pochopili tonalitu cieľového publika
 • Monitoruje konkurentov pre benchmarking
 • Nájdite najvýkonnejšie príspevky
 • Objavte najlepšie typy obsahu a typy médií
 • Preskúmajte rastúce trendy a vzory vo vašom odvetví
 • Porovnajte výkonnosť rôznych účtov z viacerých platforiem naraz
 • Spravujte influencer marketingové kampane
 • Vytvárajte vlastné prehľady pre týždenné alebo mesačné štatistiky KPI
Čítať:  Najlepšia alternatíva AI: Sociálne médiá, AI Chatbots, Jasper a nástroje SEO – podnikanie

“Naozaj si vážim Sprout Social.” Je dokázané, že je veľmi užívateľsky prívetivý a je radosť ho používať. Dokonca ho používam aj vo svojom voľnom čase.“

-Melissa, Thomson Reuters

„Pri používaní tohto nástroja neexistujú žiadne dohady. Existujú iba špičkové údaje, ktoré môžete použiť na zlepšenie marketingovej stratégie sociálnych médií.“

– Neil Patel, NPD

2. Inlytics

Inlytics je exkluzívny analytický nástroj pre LinkedIn, ktorý pomáha svojim používateľom optimalizovať ich obsah na LinkedIn. Tento nástroj je mimoriadne užitočný pri získavaní analytiky pre súkromný profil.

Inlytics analyzuje údaje každého profilu a poskytuje odporúčania na zlepšenie. Umožňuje tiež svojim používateľom naplánovať si obsah v preferovanom čase.

Používatelia sa však sťažovali na jeho neprehľadné rozhranie. Navyše, ak ste aktívny na iných platformách sociálnych médií, musíte si kúpiť ďalší nástroj na ich sledovanie.

3. Klipfolio

Klipfolio je analytický nástroj sociálnych médií, ktorý ako súčasť svojej ponuky ponúka aj analýzu LinkedIn. Tento nástroj vám umožňuje vytvárať prispôsobené informačné panely a monitorovať dôležité metriky na viacerých platformách sociálnych médií, ako sú Facebook, Twitter a Google Analytics.

Tento nástroj je však mimoriadne náročný na používanie. Začiatočníci môžu potrebovať nejaký čas, aby si zvykli na vytváranie zložitých informačných panelov. Okrem toho vyžaduje trochu kódovacieho pozadia, aby sa využil jeho plný potenciál.

Záverečné slová

Viac ako 80 % B2B predajov stále prebieha na LinkedIn. To znamená, že si tu nemôžete dovoliť byť záludný. Čím viac úsilia vynaložíte na LinkedIn na zlepšenie reputácie vašej značky, tým vyššie budú odmeny.

Preto sa investícia do dobrého analytického nástroja LinkedIn z dlhodobého hľadiska oplatí. Rovnako ako 100 000+ marketérov, aj vy môžete využívať výhody Sprout Social. Či už ste agentúra alebo riadite globálnu značku, Sprout Social vám pomôže zautomatizovať vaše každodenné marketingové cvičenia.

Začnite svoju bezplatnú skúšobnú verziu a začnite hneď.

často kladené otázky

1. Ktorý analytický nástroj LinkedIn je najlepší?

Sprout Social je jedným z najlepších analytických nástrojov LinkedIn, ktorý vám umožňuje spravovať viacero stránok LinkedIn na informačnom paneli. Poskytuje hĺbkové a pokročilé možnosti sledovania, ktoré pomáhajú pri monitorovaní zmienok o značke, relevantných hashtagov a kľúčových slov a dokonca aj konkurentov.

2. Ako sa používa analýza LinkedIn?

Analytika LinkedIn sa týka súboru metrík, ktoré vám povedia, ako sa vašim príspevkom darí na platforme. Dozviete sa, aký druh obsahu vám prinesie väčšiu angažovanosť a dosah.

3. Aká je najdôležitejšia analytika v LinkedIn?

Najdôležitejšie analýzy LinkedIn sú tie, ktoré súvisia s demografickými údajmi a zapojením sledovateľov. Tieto dve metriky sú životne dôležité pri určovaní efektívnosti prebiehajúcich marketingových stratégií LinkedIn.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE