Najlepšie porovnanie platformy digitálneho publikovania za rok 2024

Vitajte v rýchlo sa rozvíjajúcom svete digitálneho publikovania, kde každé kliknutie, klepnutie a potiahnutie má potenciál spojiť vaše slová s globálnym publikom. Je dôležité, aby ste mali na dosah ruky tie správne nástroje, aby ste oslovili svoje publikum.

Pripojte sa k nám, keď skúmame rôzne platformy a funkcie digitálneho publikovania, ktoré vám môžu pomôcť nájsť to, čo dokonale vyhovuje vašim literárnym ambíciám v roku 2024.

Tu sú témy a platformy, ktorým sa budeme venovať v tomto blogovom príspevku:

Čo je to digitálne publikovanie?

Digitálne publikovanie sa vzťahuje na publikovanie obsahu na spotrebu v digitálnych formátoch, ako sú články na blogoch a digitálne vydania časopisov. V dnešnom svete, kde kraľuje obsahový marketing, sa firmy každého druhu zvyčajne zapájajú do nejakej formy digitálneho publikovania.

Platformy pre obsah blogu VS platformy digitálnych časopisov

Publikovanie článku na blogu je veľmi odlišné od publikovania digitálneho časopisu.

Blogy sa zvyčajne publikujú so systémom na správu obsahu (CMS), ktorý ukladá všetky médiá a články na jednom mieste a poskytuje obchodníkom a tvorcom obsahu jednoduchý spôsob, ako publikovať obsah bez pomoci vývojárov webových stránok.

Digitálne časopisy, na druhej strane, musia byť naformátované tak, aby ich bolo možné ľahko konzumovať na telefónoch, tabletoch a stolných počítačoch. Nie sú publikované s CMS, ale skôr s tvorcom flipbookov alebo tvorcom digitálnych časopisov.

Z týchto dôvodov sme naše porovnanie platforiem rozdelili do dvoch kategórií:

 1. Najlepšie porovnanie platforiem digitálneho publikovania pre blogy
 2. Porovnanie najlepších platforiem digitálneho publikovania pre digitálne časopisy

Teraz sa vrhnime priamo na naše porovnania!

Nenechajte sa zdržať dezorganizáciou a zmeškanými termínmi. Spojte tvorbu obsahu, spoluprácu, optimalizáciu, plánovanie a plánovanie do jedného nástroja. Začnite plánovať svoj obsah už dnes.

Najlepšie porovnanie platforiem digitálneho publikovania pre blogy

Keď poviem „digitálne publikovanie“, možno vám napadnú články z Huffington Post alebo vám napadne, že si ľahnete na pohovku a na svojom iPade si prečítate nedávne digitálne vydanie časopisu Forbes.

Digitálne publikovanie sa týka článkov aj flipbookov. Obidva tieto spôsoby sú úplne platnými spôsobmi, ako môžu čitatelia konzumovať svoje obľúbené publikácie, a digitálni vydavatelia sa musia prispôsobiť a poskytnúť publiku formát, ktorý im vyhovuje.

Najprv sa pozrime na vaše možnosti publikovania digitálnych článkov (nie flipbookov – k tým sa dostaneme ďalej).

1. Vedúci príbehu

Sprout Social umožňuje obsahovým tímom vytvárať a publikovať interaktívne články na viacerých kanáloch jediným kliknutím. To umožňuje firmám generovať viac povedomia a potenciálnych zákazníkov a zároveň ušetriť až 6 hodín času na jeden príbeh. Zabudovaný je tok schvaľovania redakcie a optimalizácia SEO.

Sprout Social funguje ako vrstva nad vaším existujúcim CMS systémom (napr. WordPress, Adobe AEM, Sitecore, Drupal, Webflow, …), čo bráni prispievateľom od komplexného backendu hlavnej webovej stránky.

Príklady stránok

Pozrime sa na dva príklady prípadov použitia Sprout Social.

Čítať:  Top 8 nástrojov influencer Analytics pre obchodníkov

Príklad stránky č. 1: Userpilot

Userpilot je populárny nástroj na začlenenie používateľov a zvýšenie rastu založeného na produktoch. Sprout Social používajú na jednoduchú správu nezávislých spisovateľov a publikovanie obsahu na svojom blogu. Správca obsahu Userpilota môže stručne a priraďovať obsah, kontrolovať a komentovať, publikovať schválené príspevky a propagovať ich všetko na jednom mieste.

Príklad stránky č. 2: Hotelchamp

S Hotelchamp môžu hotelieri zvýšiť počet rezervácií prostredníctvom svojej vlastnej webovej stránky a digitálnej reklamy na stránkach Google, Tripadvisor a Trivago. Ich blog je plný zdrojov na vytváranie webových stránok hotela optimalizovaných pre konverzie, zlepšovanie návratnosti investícií zo služby Google Hotel Ads a spôsoby, ako zvýšiť návštevnosť pre viac priamych rezervácií. Na správu spolupráce a distribúcie obsahu používajú Sprout Social.

Výhody používania Sprout Social na digitálne publikovanie

 • Integruje sa s platformami WordPress, Webflow a ďalšími platformami na publikovanie obsahu, takže vaši prispievatelia nemusia pracovať v backende vášho webu
 • Celková jednoduchosť použitia: editor je navrhnutý tak, aby vytváral obsahovo bohaté články, nie dokumenty
 • Publikovanie jedným kliknutím do všetkých vašich kanálov a do nových kanálov poskytovaných systémom
 • Potom už nie je potrebné žiadne formátovanie, rozloženie sa automaticky prispôsobí hlavnej webovej stránke
 • Jednoduché použitie pre netechnických členov tímu (nevyžaduje zapojenie IT)
 • Šetrí čas pri propagácii a distribúcii obsahu, nielen pri spolupráci
 • Predbežne naplánujte obsah na publikovanie a propagáciu a zahŕňa nástroj na plánovanie redakčného obsahu
 • Veľmi dostupné plány pre spoločnosti akejkoľvek veľkosti
 • Merajte výkon vo všetkých kanáloch na jednom prehľadnom paneli

Pre informáciu: So Sprout Social sú prehľady a analýzy hladko integrované do jedného výkonného nástroja, vďaka čomu je sledovanie výkonnosti obsahu jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Vytvorte si bezplatný účet a začnite optimalizovať obsah ešte dnes

Nevýhody

 • Žiadny digitálny systém správy aktív. Môžete však nahrať súbory do svojej knižnice médií, ako aj pripojiť DropBox, Disk Google, OneDrive alebo Bynder.
 • Môže vyžadovať použitie iného CMS (napríklad WordPress alebo Webflow), aby sa vytvorila plne prispôsobiteľná domovská stránka pre obsah

2. Adobe Experience Manager

Adobe Experience Manager umožňuje digitálnym vydavateľom priniesť ich systém na správu obsahu (CMS) a správu digitálnych aktív (DAM) na jednom centrálnom mieste, ktoré sa integruje do Adobe Creative Cloud.

Príklady stránok

Príklad stránky č. 1: Hershey’s

Mňam. Dobre, skúsme sa nenechať rozptyľovať. Hershey’s používa Adobe Experience Manager pre všetok obsah svojich stránok vrátane desiatok receptov. A keďže je leto na ceste, je tu samozrejme celá časť ich stránky venovaná s’mores. Čitateľnosť každého receptu je vynikajúca a ako celok sa dajú ľahko triediť a objavovať.

Príklad stránky č. 2: American Cancer Society

American Cancer Society zverejňuje rady týkajúce sa liečby, podporné stĺpce, príbehy, aktualizácie výskumu, novinky, udalosti a ďalšie na svojej webovej lokalite vytvorenej pomocou nástroja Adobe Experience Manager, ktorý im umožňuje publikovať obsah v niekoľkých kategóriách a zároveň udržiavať stránku, na ktorej sa dá ľahko pohybovať.

Výhody používania aplikácie Adobe Experience Manager

 • Jednoduché použitie pre netechnických správcov, keď je produkt už nakonfigurovaný vývojovým tímom
 • Robustná digitálna správa aktív s označovaním a triedením
 • Ideálne pre spoločnosti, ktoré používajú Adobe CC na obsah a dizajn
 • Umožňuje spoluprácu medzi autormi a redaktormi

Nevýhody

 • Na počiatočnú konfiguráciu vyžaduje skúsený vývojársky tím
 • Vyžaduje, aby redakčný tím neustále komunikoval s vývojovým tímom na priebežné školenia a pomoc s bežnými technickými problémami
 • Mohlo by to vyžadovať externú konzultáciu, ak nikto nemá skúsenosti z domu

3. Webflow

Weblow je alternatíva WordPress, ktorá rastie na popularite, pretože umožňuje dizajnérom vytvárať atraktívne webové stránky bez toho, aby sa museli učiť kódovať alebo žiadať o pomoc vývojára.

Používanie Webflow je však stále komplikované, takže budete potrebovať talentovaného dizajnéra Webflow, ktorý vám vytvorí rozloženie blogu, individuálny štýl blogu a kategórie obsahu, aby ste mohli začať publikovať.

Čítať:  Sprievodca krok za krokom, ako vytvoriť skupinu na Facebooku v roku 2024

Príklady stránok

Príklad stránky č. 1: Showdigs

Showdigs ponúka softvér a služby pre správcov nehnuteľností vo veľkých mestách v USA. Ich blog je navrhnutý s webovým tokom a viditeľne obsahuje jeden blogový príspevok v strede, zatiaľ čo najnovšie blogové príspevky sú zobrazené na pravej strane.

Príklad stránky č. 2: Flowrite

Flowrite je nástroj na písanie poháňaný AI, ktorý pomáha nájsť gramatické problémy a generovať obsah na základe vašich jednoduchých príkazov. Hlavným prípadom použitia je rýchlejšie odpovedanie na e-maily. Z tohto dôvodu má blog veľa hackov a e-mailových šablón.

Výhody používania Webflow na digitálne publikovanie

 • Integruje sa so Sprout Social pre efektívnu spoluprácu na obsahu
 • Ponúka krásne, moderné štýly blogu
 • Kategórie obsahu je možné prispôsobiť a vytvoriť tak zaujímavé rozloženia blogu

Nevýhody

 • Môže byť ťažké nájsť talent, ktorý sa špecializuje na Webflow
 • Používateľské rozhranie môže byť pre obchodníkov s obsahom ťažké naučiť sa

4. Sitecore

Príklady stránok

Príklad stránky č. 1: Úrad pre cestovný ruch v San Diegu

Sandiego.org, vytvorený pomocou Sitecore, je oficiálnou webovou stránkou úradu pre cestovný ruch v San Diegu. Existuje veľa obsahu o tom, čo robiť v San Diegu, a všetko možno zoradiť podľa mestských štvrtí a okolitých oblastí.

Príklad stránky č. 2: ONYX Hospitality

ONYX Hospitality používa Sitecore na rýchlu aktualizáciu obsahu webových stránok a zdrojov podľa potreby. So systémom správy obsahu webu môžu netechnickí správcovia stránok jednoducho aktualizovať existujúce webové stránky bez pomoci vývojára a publikovať novinky o svojich hotelových značkách.

Výhody používania Sitecore na digitálne publikovanie

Nevýhody

 • Príliš vysoké náklady vo svete, kde ziskovosť naráža aj na známych vydavateľov
 • Vyžaduje sa zapojenie interných alebo externých vývojárov, redakčný tím nedokáže sám nakonfigurovať framework
 • Príliš zložité pre väčšinu potrieb

5. WordPress

WordPress je redakčný systém, ktorý je cenovo dostupný, relatívne jednoduchý na používanie a nastavenie a je mimoriadne rozšírený. 75 miliónov webových stránok (približne 27 % internetu) využíva WordPress.

Príklady stránok

Príklad stránky č. 1: OkDiario

OkDiario sú španielske digitálne noviny, ktoré pokrývajú politické správy v Španielsku. Webová stránka kategorizuje spravodajské články podľa oddelení aj podľa krajov. S WordPress existuje niekoľko rôznych šablón, vďaka ktorým je nastavenie takýchto spravodajských webov pomerne jednoduché.

Príklad stránky č. 2: TechCrunch

Tiež postavené na WordPress je obľúbené miesto každého pre technické novinky: TechCrunch. Startupy, aplikácie a miniaplikácie patria medzi top kategórie na stránke TechCrunch.

Výhody používania WordPress na digitálne publikovanie

 • Jednoduché nastavenie a konfigurácia
 • Bezplatné používanie WordPress.org, stačí zaplatiť za váš hosting a akékoľvek potrebné doplnky, ktoré majú iba platenú verziu
 • Keďže je to také rozšírené, mnohí členovia digitálneho redakčného tímu sú v ňom už zruční a nevyžaduje sa žiadne až žiadne školenie
 • Väčšina funkcií, ktoré potrebujete, ako je kategorizácia, označovanie, rôzne používateľské povolenia, životopisy autora atď.

Nevýhody

 • Vyžaduje zadávanie obsahu z iných formátov (dokumenty Word, dokumenty Google), čo si vyžaduje veľa manuálnych úloh, najmä s formátovaním obsahu a nahrávaním fotografií
 • Vyžaduje, aby ste poskytli prístup k svojej hlavnej webovej stránke, aby ste mohli spolupracovať so spisovateľmi a ostatnými členmi tímu
 • WordPress má obrovskú komunitu prispievateľov, ale to je dobré aj zlé. Keďže spolu nehovoria, vzniká veľa nezrovnalostí a chýb, čo znamená, že niektoré doplnky nemôžu spolupracovať, kód sa dá zle vytvoriť, navyše si vyžaduje veľa údržby a jeho bezpečnosť je zraniteľná.

6. Duch

Ghost je tvorca webových stránok, ktorý uľahčuje vytváranie stránok riadených obsahom. Z tohto dôvodu je obľúbený medzi tvorcami obsahu, ako sú YouTuberi, blogeri a podcasteri.

Ghost však môžu používať aj veľké spoločnosti. Má vstavané SEO, vďaka čomu je vhodný pre tímy obsahu v akomkoľvek odvetví.

Príklady stránok

Príklad stránky č. 1: Fastmail

Blog Fastmail je venovaný obsahu o súkromí a produktivite e-mailov. Nástroj ponúka správu e-mailov, kde sa vaše údaje nezdieľajú s inzerentmi (na rozdiel od Gmailu). Ich blog obsahuje 6 kategórií obsahu, do ktorých môžu používatelia prejsť výberom z rozbaľovacej ponuky Témy.

Čítať:  Instagram mi zakázal účet bez dôvodu: Presne viem prečo

Príklad stránky č. 2: Duolingo

Ako jedna z najpopulárnejších jazykových aplikácií na svete ponúka Duolingo viac ako 30 jazykov. Ich blog používa jednoduché chronologické usporiadanie s rôznymi kategóriami obsahu vrátane vzdelávania, výskumu, inžinierstva atď. pre stovky blogových príspevkov.

Výhody používania Ghost na digitálne publikovanie

 • Ponúka alternatívu k WordPress pre tých, ktorí nemajú radi UX
 • Obsahuje vstavané funkcie SEO
 • Uľahčuje vytvorenie jedinečného a atraktívneho blogu

Nevýhody

 • Môže byť ťažké nájsť talent, ktorý vie, ako používať Ghost
 • Neexistujú žiadne doplnky na pridávanie funkcií, ktoré Ghost neponúka
 • Neintegruje sa so Sprout Social pre spoluprácu na obsahu

Porovnanie platforiem digitálnych časopisov a flipbookov

Ďalej: flipbooky! Na rozdiel od digitálnych článkov a blogov sú flipbooky celé časopisy. Flipbooky vylepšujú štandardný formát PDF s HTML5, čo im umožňuje jednoduché škálovanie na viacero zariadení, pričom je „preklápanie“ oveľa intuitívnejšie. S PDF by ste sa posúvali nadol a nahor, ale s flipbookmi sa môžete pohybovať doľava a doprava, ako keby ste listovali stránkami časopisu. Tu je porovnanie platforiem digitálneho publikovania pre flipbooky.

1. Elektronické časopisy

eMagazines je jednou z najpoužívanejších platforiem digitálnych časopisov vydavateľmi časopisov v USA. Spoločnosť ponúka digitálne vydania optimalizované pre mobilné zariadenia a vývoj mobilných aplikácií pre časopisy.

Spoločnosť však funguje iba ako služba, čo znamená, že pre veľmi malých vydavateľov, ktorí chcú robiť všetko sami doma, môže byť príliš drahá.

Príklady časopisov

Príklad časopisu č. 1: Sports Illustrated

Sports Illustrated spolupracuje s elektronickými časopismi pre ich digitálne vydania časopisov, ich mobilnú aplikáciu (ktorá dodáva digitálne časopisy predplatiteľom) a pre vstupné stránky na predaj väčšieho množstva digitálnych predplatiteľov.

Príklad časopisu č. 2: Ľudia

Všetky digitálne vydania People’s sú vytvorené pomocou eMagazinov. Spoločnosť tiež dodáva tieto digitálne vydania predplatiteľom prostredníctvom e-mailových upozornení a ich mobilnej aplikácie.

Výhody používania elektronických časopisov pre digitálne časopisy

 • Každý aspekt vytvárania digitálneho časopisu je spracovaný za vás
 • Pre veľkých a stredných vydavateľov je to nákladovo efektívnejšie ako interná správa
 • K dispozícii sú doplnkové služby, ako je správa aplikácií a vytváranie vstupnej stránky

Nevýhody

 • Žiadna možnosť „urob si sám“ (ponúkajú iba technológie a služby hotové pre vás alebo hotové s vami)
 • Príliš drahé pre veľmi malých vydavateľov časopisov

2. Vertiqul

Vertiqul je ďalšou možnosťou vytvárania a vydávania digitálnych časopisov. Online publikačnú platformu možno použiť aj na digitálne spravodaje, mediálne súpravy a brožúry.

Príklady časopisov

Príklad časopisu č. 1: Časopis Bucknell University pre budúcich študentov

Bucknell University používa Vertiqul na digitálne zdieľanie svojho časopisu pre budúcich študentov, ktorý ponúka všetky výhody navštevovania Bucknell University, ako aj odpovede na bežné otázky.

Príklad časopisu č. 2: LIV Sotheby’s

LIV Sotheby’s je tlačený a digitálny časopis venovaný pokrytie špičkových zoznamov nehnuteľností v Colorade, ako aj miestnych reštaurácií a aktivít. LIV Sotheby’s využíva Vertiqul na jednoduché publikovanie svojej digitálnej edície na čítanie na počítači a tablete.

Výhody používania Vertiqul pre digitálne časopisy

 • Cenovo dostupné pre malých alebo zriedkavých vydavateľov
 • Softvér pre domácich majstrov
 • Optimalizovaná čítačka pre tablety a stolné počítače

Nevýhody

 • Nie je dobre optimalizovaný pre mobilné zariadenia
 • Neponúka pokročilé prehľady
 • Neponúka vytváranie ani správu mobilných aplikácií
 • Najobratnejší (pravdepodobne sa nehodí pre veľkých vydavateľov časopisov)

3. Vydanie

Issuu je jednou z najlepších platforiem digitálnych časopisov na publikovanie. Čitatelia si môžu zaregistrovať účet a prezerať si bezplatné publikácie a tiež si môžu kúpiť jednotlivé časopisy a predplatné. Z pohľadu vydavateľa je jednou z najlepších funkcií možnosť poskytnúť čitateľom váš obsah v prostredí bez rozptyľovania. Žiadne karty, žiadne reklamy. Len obsah vášho časopisu. Ste pripravení na porovnanie platforiem digitálneho publikovania pre Issuu?

Príklady časopisov

Príklad časopisu č. 1: Where Magazine Las Vegas

Čítať:  Najlepšie aplikácie, ktoré vám môžu pomôcť pri rozvode

Kde Magazine vydáva mesačníky v rôznych lokalitách, nielen v Las Vegas, ale aj v Los Angeles, Sydney, Benátkach, Londýne a mnohých ďalších. Ak máte namierené takmer do akéhokoľvek väčšieho mesta, zaregistrujte sa do Issuu a rýchlo vyhľadajte, či časopis Where Magazine pokrýva toto mesto. Ak sa tak stane, máte na čo tešiť: všetky najlepšie udalosti a atrakcie, ktoré sa v danom mesiaci dejú. Tieto časopisy sú zadarmo. Svoje príjmy získavajú od miestnych inzerentov v každom meste. Preto je pre nich taká dôležitá široká distribúcia s Issuu.

Príklad časopisu č. 2: Go Escape

Na rozdiel od magazínu Where Magazine, ktorý sa špecializuje na každé mesto, Go Escape od USA Today Network pokrýva top destinácie podľa lokality. Nie je to len cestovateľský, ale skôr lifestylový magazín. Vychádza dvakrát ročne pre každý región, predáva sa v novinových stánkoch a je k dispozícii na Issuu.

Výhody používania Issuu pre flipbooky

 • Žiadne rozptýlenie pre čitateľov
 • Jednoduchá správa platieb a predplatného pre čitateľov
 • Získajte prístup k novým čitateľom v ekosystéme Issuu
 • Predbežne naplánujte obsah na zverejnenie
 • Vložte videá na stránky časopisu
 • Cenovo dostupné plány nižšej úrovne
 • Môže sa integrovať so Sprout Social na vkladanie vydaní časopisov do blogových príspevkov (napríklad pre príspevok oznamujúci, že je k dispozícii nové vydanie)
 • Jednoduché zdieľanie na sociálnych sieťach

Nevýhody

 • Jediný plán zahŕňajúci ich nástroj na tímovú spoluprácu môže byť pre niektorých vydavateľov príliš drahý
 • Malý počet šablón znamená, že väčšina vydavateľov bude musieť urobiť ťažkú ​​prácu, pokiaľ ide o rozloženie a dizajn stránky

4. DCatalóg

DCatalog je riešenie digitálneho publikovania, ktoré sa zameriava nielen na digitálne časopisy, ale aj na iné podnikové potreby, ako sú katalógy, príručky zákazníckej podpory a iné marketingové alebo obchodné materiály. Poďme sa pozrieť na porovnanie platforiem digitálneho publikovania pre DCatalog.

Príklady časopisov

Príklad časopisu č. 1: International Society of Aboricture

DCatalog uľahčuje firmám a organizáciám prístup k časopisom na ich stránkach. Napríklad Medzinárodná spoločnosť pre aborikultúru vyžaduje, aby členská spoločnosť každý mesiac preskúmala vydanie „Arborist News“, čo im umožňuje stimulovať nové členstvo a poskytovať exkluzívny obsah.

Príklad časopisu č. 2: Lockton

Lockton je poisťovňa, ktorá používa DCatalog na publikovanie atraktívne navrhnutých kníh, ktoré hodnotia výhody zákazníkov. Je to dôležitá pripomienka, že flipbooky možno použiť nielen na publikácie, ale aj na marketingové materiály, katalógy produktov a služby zákazníkom.

Výhody používania DCatalogu pre flipbooky

 • Viacnásobné použitie: časopisy, sprievodcovia, katalógy, lookbooky, brožúry, školenia a HR, online adresáre, bulletiny a ďalšie
 • Obsah môže byť široko dostupný na webovej stránke, chránený alebo súkromný
 • Robustné dizajnové nástroje, ktoré sú skvelé pre firmy, ako je ukladanie a používanie vlastnej značky a hosťovania vo vlastnej doméne

Nevýhody

 • Niektoré funkcie a funkcie môžu byť zbytočné pre digitálne publikácie, ktoré nie sú určené na marketingové účely
 • Pre mnohé spoločnosti to môže byť príliš nákladné

Kľúčové poznatky z tohto porovnania platforiem digitálneho publikovania?

Ak ste si všimli, digitálne publikovanie môže vyžadovať viacero platforiem. Ak publikujete časopisy aj digitálne články, tak je to samozrejmosť.

Aj keď sa sústredíte iba na jeden typ obsahu, možno budete potrebovať ďalší nástroj, ktorý vám pomôže zefektívniť pracovný postup.

Sprout Social vám umožní…

 • Distribuujte obsah na viacero platforiem (váš webový tok Webflow alebo WordPress, médium, články LinkedIn a ďalšie)
 • Propagujte obsah (sociálne médiá, obhajovanie zamestnancov, influencer marketing, tlačové zoznamy atď.)
 • Vložte podcasty a publikácie Issuu do blogového príspevku
 • Uložiť spolupráca s prispievateľmi do obsahu

Získajte viac informácií o tom, ako používať Sprout Social v spojení s WordPress alebo akoukoľvek inou platformou digitálneho publikovania, aby ste ušetrili desiatky alebo stovky hodín na marketing obsahu B2B a spoluprácu, distribúciu a propagáciu obsahu.

Vytvorte si bezplatný účet a začnite publikovať ešte dnes

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE