Najlepšie riešenie: ExpressionEngine alebo WordPress?

Nechýbajú výkonné systémy na správu obsahu, z ktorých mnohé je možné použiť na vytvorenie akéhokoľvek typu stránok, aké si dokážete predstaviť. To však neznamená, že každá správa obsahu je najvhodnejšia pre každú stránku. Rád by som sa pozrel najmä na dva redakčné systémy: ExpressionEngine a WordPress. Obidva sú výkonné a obidva boli použité na vybudovanie všetkého od blogov až po najväčšie podnikové vydavateľské operácie, ale každý z nich má osobitné silné stránky.

WordPress V skratke

WordPress prešiel dlhú cestu od svojich začiatkov ako blogovací nástroj. Teraz sa dá dokázať, že WordPress je plnohodnotný systém na správu obsahu a že ho možno použiť na oveľa viac než len na blogovanie a iné publikačné úlohy založené na „postoch“.
A samozrejme, WordPress je široko-ďaleko najpopulárnejším redakčným systémom na webe, ktorý podporil vývoj aktívnej komunity vývojárov, ktorí vytvorili mnoho tisíc pluginov a tém. Integrácia nových funkcií do stránky WordPress je taká jednoduchá ako inštalácia doplnku a existujú doplnky, ktoré sa hodia takmer na každú príležitosť.
Jeho backendové rozhranie je relatívne jednoduché na používanie, čo z neho robí skvelú voľbu pre profesionálov, ktorí chcú svojim klientom poskytnúť stránku, ktorú môžu spravovať sami.
WordPress má problémy so stránkami na mieru, ktoré vyžadujú komplexnú správu obsahu. Odkaz WordPressu ako nástroja na blogovanie zostáva v spôsobe, akým modeluje obsah ako príspevky a stránky, a nie je také jednoduché, ako by mohlo byť, vytvárať vlastné typy obsahu (je to možné, ale WordPress nemusí byť tou najlepšou voľbou).
Okrem toho vytváranie tém pre WordPress zahŕňa ponorenie sa hlboko do PHP, čo nie je niečo, čo mnohí webdizajnéri robia radi.

Čítať:  Prečo sa táto pohostinská spoločnosť rozhodla zostať s Buffer Over Hootsuite, SocialPilot, Loomly & Later

ExpressionEngine V skratke

ExpressionEngine bol od základov vytvorený ako spôsob správy zložitých scenárov obsahu a nerobí žiadne predpoklady o modeli obsahu, ktorý bude mať stránka. ExpressionEngine výrazne uľahčuje navrhovanie prispôsobených modelov obsahu s viacerými kanálmi obsahu, vzťahmi a vlastnými poľami. ExpressionEngine je takmer nekonečne flexibilný.
Ako komentuje Alnisa ​​Allgood Quora:

Môžem vytvoriť kalendár udalostí, ktorý je prepojený s registráciou udalostí, ktorý súvisí s hlavnými správami, výskumom, publikáciami, videami alebo inými, prepojiť ho s databázou miesta konania, ktorá je prepojená s Mapami Google, Bing Maps alebo mojím vlastným mapovým systémom. Vytvorte rozhranie. Rozhodnite sa, že iba správcovia zariadení môžu pridávať alebo upravovať systém miesta konania, ktorýkoľvek člen označený ako fanúšik môže nahrávať videá a titulky noviniek a určení zamestnanci alebo dobrovoľníci môžu písať články, uverejňovať iné typy materiálov atď.

Toto všetko by ste mohli robiť na WordPress, ale ExpressionEngine dáva prednosť funkciám, vďaka ktorým je jednoduchšie dosiahnuť, ak viete, čo robíte.

Posuňte svoju inštanciu ExpressionEngine na ďalšiu úroveň. Uč sa viac.

Ktoré by ste si mali vybrať?

Keď uvažujeme o tom, ktorý redakčný systém je najlepší, musíme si položiť otázku: „najlepší na aký účel?“
Ak potrebujete relatívne jednoduchú stránku s obchodnými brožúrami, malý e-shop, blog alebo stránku časopisu alebo stránku s portfóliom a nemáte v úmysle vytvoriť súbor tém na mieru, potom je WordPress pravdepodobne vašou najlepšou voľbou. ExpressionEngine je viac než schopný podporovať tieto druhy stránok, ale WordPress vytvára predpoklady o správe obsahu, čo uľahčuje ich implementáciu pre priemerného človeka. Budete pracovať rýchlejšie a krivka učenia pre nevývojárov je menej náročná.
Pre zložitejšie stránky s množstvom rôznych typov obsahu je lepšia voľba ExpressionEngine. Dáva vývojárom slobodu rýchlo vytvárať pracovné postupy a šablóny na správu aj toho najzložitejšieho a heterogénneho obsahu a na vytváranie ľubovoľných vzťahov medzi týmto obsahom. Dokáže všetko, čo dokáže WordPress, ale zameriava sa skôr na všestrannosť a prívetivosť pre vývojárov než na koncového používateľa.
Čo si myslíte o relatívnych silných stránkach WordPress a ExpressionEngine? Dajte nám vedieť v komentároch.

Čítať:  Čo robiť a čo nerobiť WordPress Multis...

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE