Najlepšie rozšírenie pre prevod textu na reč pre Chrome

Edgar Cervantes / Android Authority

Rozšírenia prevodu textu na reč pre Google Chrome sú určite výklenkom, ale ak ich potrebujete, potrebujete ich. Povedzme, že máte problémy s čítaním alebo ste tak zaneprázdnení multitaskingom, že by ste inak neboli schopní dohnať každú knihu alebo článok, ktorý vás zaujíma. Našťastie existuje množstvo rozšírení pre prevod textu na reč a toto sú jedny z najlepších.

Najlepšie rozšírenie pre prevod textu na reč pre Chrome

Všetky tieto rozšírenia sú podobné vo svojich základných funkciách, ale niektoré môžu ísť nad rámec, napríklad umožňujú exportovať nahrávku ako podcast alebo súbor MP3 alebo skenovať obrázky okrem surového textu. Svätý grál je rozšírenie s prirodzene znejúcim hlasom, ale je veľká šanca, že za toto privilégium budete musieť zaplatiť.

NaturalReader

NaturalReader zvláda všetko od bežných webových stránok po e-maily, PDF, ChatGPT, knihy Kindle a Google Docs, ale väčšou atrakciou sú jeho okolité funkcie. Rozšírenie sa automaticky vyhýba veciam, ako sú hlavičky, titulky, citácie a adresy URL. Ponúka viac ako 150 hlasov rozdelených do viac ako 20 jazykov, aj keď prístup k niektorým hlasom je časovo obmedzený, pokiaľ neplatíte za prístup Premium alebo Plus. Bez ohľadu na to, aký hlas si vyberiete, môžete rýchlosť prispôsobiť svojej úrovni pohodlia.

Čítať:  Hostinger uvádza na trh nové podnikové cloudové riešenie pre lepšiu škálovateľnosť a flexibilitu

Ku všetkému, čo uložíte prostredníctvom rozšírenia, môžete neskôr pristupovať pomocou Mobilné aplikácie NaturalReader. Môžete si tiež stiahnuť nahrávky priamo do MP3, čo sa väčšinou hodí, ak sa chcete synchronizovať s telefónom alebo tabletom pre offline počúvanie.

Čítať nahlas

Čítanie nahlas podporuje viac ako 40 jazykov, ale zaraďujeme ho hlavne preto, že ide o projekt s otvoreným zdrojovým kódom, vďaka ktorému je flexibilný a nespoľahlivý na jedinej komerčnej platforme. V skutočnosti si môžete vybrať medzi natívnou hlasovou technológiou Google a službami, ako je Amazon Polly alebo IBM Watson, aj keď za aktiváciu niektorých z nich budete musieť zaplatiť.

Okrem webového textu podporované formáty zahŕňajú súbory PDF, knihy Kindle, Knihy Google Play a súbory EPUB, takže by ste mali o tomto rozšírení aspoň uvažovať, pokiaľ sa vám páči myšlienka audiokníh bez platenia vysokých cien Audible. Budeš potrebovať EPUBReader na načítanie obsahu EPUB.

Inteligentný reproduktor

Aj keď sa budete musieť preniesť cez rozbitý anglický marketing od jeho tvorcov, Intelligent Speaker má niekoľko vecí, ktoré sa hodia. Jednak môže niekedy fungovať offline, a preto prekračuje rámec webu a podporuje súbory TXT, DOC/DOCX a PDF. Zvuk si môžete stiahnuť a dokonca ho priamo synchronizovať s vyhradenými aplikáciami pre podcasty. V aplikácii, ako je Apple Podcasts, je každé stiahnutie považované za samostatnú epizódu.

Rozšírenie podporuje 16 jazykov a „ľudské“ hlasy, z ktorých niektoré obsahujú simulované dýchanie, aby bolo prirodzenejšie. Ak je problém s rozšírením, je to cena. Bezplatní používatelia môžu počúvať iba 1 hodinu za mesiac a nemajú prístup k sťahovaniu ani synchronizácii podcastov. Prémiový plán ich pridáva a rozširuje počúvanie na 24 hodín mesačne, ale stojí 7 $ mesačne alebo 70 $ ročne.

Čítať:  Ako získať obchodnú licenciu pre elektronický obchod: 4 kroky

Speechify

Speechify je ďalšou spoločnosťou, ktorá sa tvrdo opiera o sľubnú prirodzenú reč, a dokonca tvrdí, že jej hlasy znie „plynulejšie a ľudskejšie než akákoľvek iná čítačka AI“. Posúdiť budete musieť sami, ale rozhodne má mazaný balíček. Rozšírenie využíva plávajúce widget a ponúka 130 hlasov vo viac ako 30 jazykoch, vrátane Snoop Dogg, Gwyneth Paltrow a Mr. Beast. Môžete počúvať webové stránky, e-maily, súbory PDF a dokumenty Word, rovnako ako obsah obrázkov naskenovaných na relevantný text.

Všetko uložené na vašom účte Speechify sa synchronizuje medzi zariadeniami, vrátane firemných mobilné aplikácie. Celkový balíček by mohol byť veľmi atraktívny, ale väčšinu z neho stráži ročné predplatné Premium, ktoré stoja 139 $ ročne. Bezplatní používatelia sú obmedzení na 10 hlasov a navyše nemajú prístup k funkciám, ako je skenovanie obrázkov alebo kompletná sada možností rýchlosti, preskakovania a importu.

Snap&Read

Ostatné rozšírenia pre prevod textu na reč pre Chrome v tomto zozname sú skvelé, ale je tu jedna funkcia, ktorá umožňuje Snap&Read. Tento nástroj skutočne dokáže rozpoznať text na obrázkoch, vrátane snímok obrazovky, a prečítať ich za vás.

Zvyšok jeho schopností je tiež celkom konkurencieschopný. Služba podporuje cez 100 jazykov a vie ich aj prekladať. Môžete ho použiť na rôznych weboch, v súboroch na Disku Google av súboroch PDF. Existujú dokonca študijné nástroje, ktoré vám umožnia načrtnúť informácie a robiť poznámky. Cena je 4 doláre za mesiac, ale môžete si to zadarmo vyskúšať a zistiť, či je to pre vás dosť dobré.

Čítať:  Dve vysoko výkonné témy pre WooCommerce

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE