Najlepšie tajomné podcasty na počúvanie v roku 2024

Andy Walker / Android Authority

Mystery podcasty sa od úspechu seriálu Serial rozbehli vo veľkom av tejto chvíli je na výber množstvo skvelých podcastov. Od skutočných kriminálnych podcastov po príbehy o paranormálnych javoch, vybrali sme tie najlepšie mysteriózne podcasty, ktoré naplnia váš zdroj v roku 2024. A malá rada: vyhnite sa prílišnému googlovaniu, ak nechcete pokaziť prekvapenie.

Najlepšie tajomné podcasty

Seriál

Urobili by sme vám všetkým medvediu službu, keby sme nezahrnuli prvý mysteriózny podcast, ktorý kedy bol. Zatiaľ čo prvý legendárny rad seriálu sleduje príbeh vraždy na strednej škole a (potenciálneho) falošného presvedčenia, každý ďalší rad rozpráva úplne iný príbeh, takže nemusíte počúvať každý rad. Prvý a tretí rad sú podcasty, ktoré musíte počúvať, ale druhý pravdepodobne môžete preskočiť. Prehliadka oficiálne skončila v roku 2018, ale od roku 2020 je zdroj plný podobných záhadných podcastov, ktoré stoja za počúvanie. Pozrite sa na náš zoznam podcastov, ako je Serial, kde nájdete ďalšie podobné podcasty.

Monštrum z Atlanty

Ďalší na rade je ďalší z najlepších podcastov so záhadnými vraždami, zameriavajúce sa na vraždiace vyčíňanie, ktoré začalo v roku 1979. Beletrizovaná verzia bola zahrnutá do vynikajúcej pôvodnej série Netflix Mindhunter. Ale ak to nepoznáte, počas dvoch rokov bolo zavraždených 28 detí a dospelých a policajti boli dychtiví priradiť vraždy prvému podozrivému, ktorého našli. Je ale skutočným vrahom on? O viac ako 40 rokov neskôr sa to tento záhadný podcast pokúša zistiť.

Čítať:  Recenzie WriterAccess: Oplatí sa písať pre WriterAccess v roku 2024?

Návrat domov

  • Frekvencia: Hotovo
  • Dĺžka: 20-30 minút
  • Počúvaj ďalej Spotify

Homecoming je jedným z najlepších fiktívnych mysterióznych podcastov, ktorý si napokon Amazon vybral pre sériu Prime Original s Juliou Roberts v hlavnej úlohe. Séria podcastov je rovnako hviezdne obsadená ako televízny seriál a obsahuje hlasy Catherine Keener, Oscara Isaaca, Davida Schwimmera a ďalších. Je lepšie, keď pôjdete do príbehu chladne. Ak musíte niečo vedieť bez toho, aby ste príliš kazili, potom je to o prípadovom pracovníkovi v experimentálnom zariadení pre vojakov vracajúcich sa domov z vojny. Príbeh sa odohráva v dvoch sezónach a vy budete na okraji svojho povestného sedadla. Toto je exkluzívny podcast pre Spotify.

S-mesto

S-Town je krátky, ale je to jeden z mojich obľúbených tajomných podcastov všetkých čias. Na povrchu je to (skutočný) investigatívny podcast o reportérovi, ktorý sa zaoberá divokými obvineniami, ktoré má zvedavý muž o svojom podunkovom meste v Alabame. Tí dvaja si však cestou vytvoria zvláštny vzťah a záhada sa len prehĺbi. Séria skončila pred mnohými rokmi as iba ôsmimi epizódami je zrelá na popoludňajšie počúvanie.

Up and Vannished

Up and Vanished je hostiteľom rovnakej osoby ako Atlanta Monster vyššie a je to ďalší podcast s tajomstvom vraždy v rovnakom duchu ako Serial. Každá z troch sezón sleduje inú vraždu, opätovné vypočúvanie svedkov a vyhrabanie starých stôp. Po dvojročnej prestávke sa začala 4. sezóna vo februári 2024, ale pre každého, kto začína znova, je množstvo epizód, ktoré musí prejsť.

Čítať:  Ako si vybrať najlepšie obrázky pre svoj blogový príspevok

Bowraville

Tento austrálsky podcast so záhadnými vraždami pokrýva skutočné vraždy troch domorodých Austrálčanov v titulárnom meste Bowraville. Hostiteľ sa pokúsi vyriešiť studený prípad o viac ako 30 rokov neskôr a výsledok bol nazvaný Australia's Serial. Ak ste na hrane, je krátka na iba päť epizód, takže môžete celú vec prečkať pri dlhom vnútroštátnom lete.

Chýba Richard Simmons

Toto je možno najpodivnejší tajomný podcast na zozname, ale ako názov napovedá, ide o fitness guru 90. rokov Richarda Simmonsa. Je to malý ponor do zmiznutia Richarda Simmonsa z verejného života v posledných rokoch, prezentovaný vo formáte seriálu. Je to zaujímavá a zábavná séria, ktorá netrvá dlho do konca a prináša niektoré zaujímavé problémy o dnešnej kultúre posadnutej celebritami.

Tŕne

Chcete tajomný podcast s trochou sci-fi hororu a množstvom podivností? Spines je rozhlasová dráma od ZoomDoom Stories o žene, ktorá sa prebudí obklopená niečím, čo sa zdá byť pozostatkom kultového rituálu. Prvých pár epizód bude mätúcich, ale sledovať (alebo počuť?) tajomstvo, ktoré sa odvíja počas celých 24 epizód, je zážitok, na ktorý hneď tak nezabudnete. Ak chcete viac, pozrite sa na nasledujúcu sériu Zrkadlá od rovnakých ľudí.

Archív 81

Máme ešte jednu rozhlasovú drámu, ktorú môžeme zahrnúť do nášho zoznamu najlepších tajomných podcastov, a toto bolo tiež upravené do (nešťastnej) pôvodnej série Netflix. Prezentovaný ako found-footage rozprávanie sleduje archivára Dana, keď reštauruje pásky, ktoré mladá žena natočila v 90. rokoch v tajomnom bytovom komplexe. Trojsezónna séria obsahuje horory, sci-fi, záhady a paranormálne prvky.

Čítať:  Ako pridať hudbu do svojho profilu na Facebooku v roku 2024

Nevyriešené záhady

Unsolved Mysteries je známejší ako ikonický televízny seriál, ale je k dispozícii aj vo forme podcastov. Séria 80+ epizód nedávno spomalila produkciu a teraz má dlhú pauzu. Stále je však čo prečesávať a podivná aktualizácia je tu a tam zverejnená. Rovnako ako jeho vizuálny súrodenec sa podcast primárne zameriava na záhady zločinu, či už nevyriešené alebo neprávom odsúdené.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE