Najlepšie telefóny Samsung: modely vyššej, strednej a základnej úrovne

Lanh Nguyen / Android Authority

Samsung je už roky kráľom sveta Androidu a mnoho telefónov juhokórejského giganta má pre každého niečo. Pri rozhodovaní o najlepšom telefóne Samsung pre vás treba zvážiť niekoľko vecí:

 • Ako ďaleko môžete natiahnuť svoj rozpočet?
 • Aký dôležitý je výkon fotoaparátu?
 • Budete svoj telefón Samsung používať na hranie hier alebo náročné aplikácie?
 • Aký tvarový faktor chcete? Malý? Veľký? Skladacie?

Akonáhle sa rozhodnete, čo je pre vás dôležité, urobili sme tvrdú prácu za vás. Vyskúšali sme a skontrolovali doslova každý telefón Samsung na trhu a skrátili sme možnosti na iba šesť telefónov. Ak chcete viac informácií, pozrite sa na naše podrobný sprievodca kupujúceho dozvedieť sa viac.

Samsung Galaxy S24 Plus je najlepší telefón Samsung pre väčšinu ľudí

Samsung Galaxy S24 Plus

Samsung Galaxy S24 Plus

Jasný, ostrý 1440p displej • Vynikajúce aktualizácie • Praktické funkcie Galaxy AI

Nový hardvér, výkonné nástroje AI

Samsung Galaxy S24 Plus je nabitý dlhou sadou nových funkcií umelej inteligencie a je 6,7 palcovým základným modelom radu S24. S24 Plus, ktorý zdieľa väčšinu špecifikácií a funkcií so štandardným modelom S24, ponúka väčšiu batériu, viac úložného priestoru, 12 GB pamäte RAM a rozlíšenie Quad HD. Vytvorené pre tých, ktorí chcú väčší displej, ale nezaujímajú sa o tie najlepšie funkcie dostupné iba pri S24 Ultra.

Prirodzene by ste predpokladali, že za najlepší telefón by ste mali zaplatiť veľké peniaze, ale to nemusí byť nutne pravda. Dôkaz nehľadajte inde ako v Galaxy S24 Plus. Prostredný model S24 je jedným z najlepších telefónov s Androidom, ktoré si môžete kúpiť, kombinujúce všetky najlepšie časti Galaxy S23 Plus s vyšším výpočtovým výkonom a obnoveným softvérovým prísľubom.

V jadre americkí kupci získavajú Snapdragon 8 Gen 3 pre Galaxy, špeciálne vylepšený na účely spoločnosti Samsung. V globálnych modeloch túto úlohu preberá Exynos 2400. Oba modely sú spojené s 12 GB RAM – množstvo šťavy pre aplikácie a hry – a až 512 GB vnútorného úložiska. Ďalšia pozoruhodná aktualizácia je hneď vpredu. Galaxy S24 Plus je vybavený 6,7 palcovým 120Hz panelom. Je takmer taký veľký ako Galaxy S24 Ultra bez toho, aby bol príliš nemotorný pre menšie ruky. Samsung ešte viac vytesal rámčeky telefónu, aby vám nepretlačil vrecko o nič viac ako jeho predchodca.

Galaxy S24 Plus sa tiež dočkal vítaného vylepšenia kapacity batérie, ktorá váži 4 900 mAh. To je o kúsoček menší ako model Ultra, čo by malo dať Plus zdravú životnosť medzi nabitím. Rýchlosť nabíjania je nedotknutá, ale 45 W by malo byť pre väčšinu dostačujúce.

Ďalším veľkým lákadlom Samsungu je hardvér fotoaparátu a budete musieť dlho a prácne hľadať nejaké výrazné vylepšenia oproti odchádzajúcemu modelu. Stále sa používajú 50MP širokouhlé, 12MP ultraširokouhlé a 10MP teleobjektív so zoomom – všetky tri fungovali dobre na Galaxy S23 Plus, takže by sme od nového modelu nečakali nič menšieho. Zaujímavejšie je, že Samsung do tašky pridáva niekoľko snímacích nástrojov s umelou inteligenciou, vrátane šikovného systému úpravy farieb a vylepšeného výkonu pri slabom osvetlení.

Medzi ďalšie pozitíva patrí nové zameranie Samsungu na softvérovú podporu. Galaxy S24 Plus získava sedemročný prísľub aktualizácie Androidu a ponúka nové používateľské rozhranie One UI, ktoré bude dobre fungovať v budúcom desaťročí. Je pozoruhodné, že sa jedná o funkciu v celom rade Galaxy S24, takže z toho nerobte svoj primárny dôvod nákupu. Čo by malo byť, je hodnotová ponuka Galaxy S24 Plus – stojí rovnako ako predchádzajúci režim.

Galaxy S24 a S24 Plus

Čím vyniká

 • Batéria, nabitá: Zásobník 4 900 mAh je takmer rovnako veľký ako Ultra.
 • Všestranné fotoaparáty: Vyskúšaná a testovaná trojitá kamera je skvelá pre takmer každú situáciu.
 • Skvelý výkon: Americkí kupci si môžu užiť rýchly Snapdragon 8 Gen 3 pre Galaxy, pričom globálne dostupný Exynos 2400 nezostáva pozadu.
 • Nádherný displej: O niečo väčšia, jasnejšia a ostrejšia AMOLED obrazovka je ľahko viditeľná vonku, dokonca aj za slnečných dní.
 • Softvérový prísľub: Výrobcovia Androidu berú aktualizácie softvéru vážne a rad Galaxy S24 je prvý, kto z toho ťaží.
Čítať:  20+ FunTouchOS 13 tipov a trikov pre telefóny Vivo a iQOO

Samsung Galaxy A54 5G ponúka bezkonkurenčnú hodnotu strednej triedy

Samsung Galaxy A54 5G

Samsung Galaxy A54 5G

Dizajn inšpirovaný Galaxy S23 • Farebný, plynulý displej • Vynikajúca aktualizácia

Samsung Galaxy A54 5G ponúka zážitok podobný Galaxy S23 do cenovo dostupného púzdra

Galaxy A54 5G preklenuje priepasť medzi telefónmi strednej triedy Samsung a ich vlajkovými loďami. Vyniká prémiovým dizajnom s flexibilným nastavením fotoaparátu a jedným z najlepších softvérových záväzkov v hre pre Android, a to všetko pri zachovaní dostupnej ceny 449$ pre ďalšiu generáciu.

Ak hľadáte cenovo dostupnejší telefón Samsung, Galaxy A54 5G bude patriť medzi naše obľúbené. Galaxy A54, ktorý prichádza za cenu o niečo viac ako polovicu ceny vyššie, ponúka neuveriteľnú hodnotu. Nie je to úroveň vlajkových lodí, ale s vylepšeným výkonom a takmer vlajkovým dizajnom vám to možno nebude vadiť.

Počnúc kamerami je vybavené nastavením troch kamier, ktoré pripomína jeho vlajkových bratrancov. Boli sme naozaj ohromení presnosťou farieb, ktorá ponúka oveľa menej agresívnu úroveň sýtosti farieb v porovnaní so staršími telefónmi Samsung. Je však miernym sklamaním, keď vidíme, že Samsung visí na makro fotoaparátu a vzďaľuje sa teleobjektívu z predchádzajúceho Galaxy A53.

Na prednej strane má A54 5G jasný, ostrý a rýchly 120hz AMOLED displej. Opäť napodobňuje prémiové rady Galaxy S23 a S24, ponúka zaoblené rohy, rovnomerné rámčeky a skvelú farebnú presnosť. Nižšia cena samozrejme znamená, že rámčeky sú o niečo hrubšie, ale po chvíli si ich nevšimnete.

Táto vec je tiež batériová beštia. Obsahuje mohutnú batériu s kapacitou 5 000 mAh, ktorá v našom ranom testovaní obstála. Nabíjanie je tiež rýchle, s 25W káblovým výkonom za menej ako hodinu a pol. V krabici však nie je nabíjačka, takže si budete musieť kúpiť kompatibilnú nabíjačku, pokiaľ ju ešte doma nemáte.

Ak by sme mali hnidopiš, naša jediná sťažnosť je výkon. Exynos 1380 nemá problémy s prechádzaním sociálnych sietí a streamovaním videa, ale svojich konkurentov zo strednej triedy nepoškriabe. Napríklad skromný iPhone SE (2022) od Applu obsahuje vlajkovú loď čipsetu Bionic A15 a blízky nepriateľ Androidu, Pixel 7a, má pod kapotou čip Tensor G2. Napriek tomu, ak nie ste veľký mobilný hráč alebo nechcete upravovať video na svojom telefóne, je to dobrý kompromis za skvelú výdrž batérie a nižšiu cenu.

Galaxy A54

Čím vyniká

 • Dizajn vlajkovej lode: Galaxy A54 vyzerá toľko ako S24, že vám možno nebude vadiť jeho plastový rám.
 • Dlhá výdrž batérie: Očakávajte, že Galaxy A54 5G vydrží dlhšie ako jeden a pol dňa, a to aj bez aktivovaného režimu úspory batérie.
 • Skvelý displej: 120hz AMOLED displej je ostrý a jasný aj za denného svetla.

Galaxy S24 Ultra je telefón snov náročných užívateľov

Samsung Galaxy S24 Ultra

Samsung Galaxy S24 Ultra

Výkonné, flexibilné kamery • Vynikajúce aktualizácie • Brilantný plochý displej

Najlepšie z najlepších v rade S24

Skutočná vlajková loď spoločnosti Samsung, Galaxy S24 Ultra, ponúka tie najlepšie špecifikácie a funkcie zo všetkých doterajších telefónov Galaxy. AI a funkcie fotoaparátu sú názov hry, s 200MP primárnym fotoaparátom, 50MP 5x teleobjektívom, 10MP 3x teleobjektívom a 12MP ultraširokouhlými strelcami. Menšie rámčeky displeja, displej 2 600 nitov, batéria 5 000 mAh, pokročilá chladiaca parná komora, až 1 TB úložiska UFS 4.0 a 12 GB pamäte RAM tvoria výkonný mobilný výpočtový systém. Nový ProVisual Engine ponúka nástroje fotoaparátu s umelou inteligenciou na robenie fotografií a videa.

Toto je najvýkonnejší smartfón Samsung, ktorý si môžete kúpiť, ale pre väčšinu ľudí to nebude nutne to najlepšie. Galaxy S24 Ultra je telefón pre náročných užívateľov, ktorí chcú mať všetko v telefóne okrem skladacieho displeja.

Ultra ťaží zo zdieľania podobného základného zážitku ako Galaxy S24 Plus, ale má niekoľko ďalších trikov, ako zvýšiť jeho cenu a veľkosť. Po prvé, všetky modely využívajú Snapdragon 8 Gen 3 pre Galaxy SoC, aj keď si ho kupujete mimo USA. Našťastie spoločnosť Samsung opustila hlúpu konfiguráciu 8 GB RAM, ktorú nájdete u svojho predchodcu, pre celý rad 12 GB spárovaný s 256 GB, 512 GB alebo 1 TB interného úložiska.

Celkom má Galaxy S24 Ultra päť fotoaparátov. Zadnú štvoricu zdobia hlavné 200MP, ultraširokouhlý 12MP a dva teleobjektívy s 50MP 5x zoomom a 10MP 3x zoomom. Na prednej strane nájdete rovnakú 12MP selfie kameru ako na odchádzajúcom Ultra. Samsung sa vzdal 10x zoomu, ktorý sa nachádza na Galaxy S23 Ultra, ale bude to mnohým chýbať? Nie sme si tak istí.

Napriek tomu vás zabavia ďalšie veci, vrátane pera S Pen zastrčeného vo vyhradenom slote, veľké 5 000 mAh batérie a teraz úplne ploché 6,8 palcové obrazovky AMOLED. Potom je tu mohutná sedemročná aktualizácia spoločnosti Samsung, vďaka ktorej je Galaxy S24 Ultra premyslenejšou investíciou pre tých, ktorí sa zdráhajú často upgradovať.

Čítať:  Ako znova odoslať video na TikTok

Je pravda, že Galaxy S24 Ultra je tento rok o 100 dolárov drahšie, ale stále je to pôsobivý smartfón s Androidom, možno najpôsobivejšie, ak si to môžete dovoliť.

Čím vyniká

 • Integrované pero S Pen: Ak ho použijete, môže to znamenať zmenu hry pre produktivitu. Alebo Candy Crush. Váš hovor.
 • Výkon Snapdragon: Toto je jediný model Galaxy S24, ktorý ponúka Snapdragon 8 Gen 3 pre Galaxy po celom svete.
 • Nádherný displej: Obrazovka S24 Ultra je nádherná a plochá, takže používanie pera S Pen je ešte príjemnejšie.

Galaxy Z Flip 5 je pre väčšinu ľudí najlepšie skladacie

Samsung Galaxy Z Flip 5

Samsung Galaxy Z Flip 5

Obrovské nové okno Flex • Vynikajúca kvalita prevedenia • Pevné zadné kamery

Doposiaľ najtenší a najprepracovanejší skladací véčkový štýl od spoločnosti Samsung

Samsung Galaxy Z Flip 5 je piata generácia véčkového skladacieho telefónu Samsung, doplnený 3,4 palcovým asymetrickým krycím displejom, prepracovaným pántom bez medzier a čipovou sadou Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy.

Skladacie telefóny sú stále relatívne mladou kategóriou, ale Galaxy Z Flip 5 robí pre rok 2024 veľký krok vpred. Pokiaľ ste pokukovali po skladacom telefóne pre svoj ďalší telefón, vďaka oveľa väčšiemu oknu Flex Window je možné véčko Samsungu ľahko zvážiť. Ponúka takmer dvojnásobok nehnuteľnosti ako predchádzajúci Galaxy Z Flip 4, doplnený o niektoré plnohodnotné aplikácie.

Najväčšou devízou je tu stále tvarový faktor. Skladací telefón Samsung véčkovej konštrukcie sa stále pohodlne zmestí do vrecka (aspoň do väčšiny vreciek) a otvára sa a odhaľuje 6,7 palcový AMOLED displej. Bohužiaľ stále nie je taký jasný alebo ostrý ako tradičný displej, ale Samsung je každým rokom bližšie a bližšie. Nie je však tak široký ako bežný smartfón, čo výrazne uľahčuje ovládanie jednou rukou. Samozrejme, že skutočným predajným miestom pre Galaxy Z Flip 5 je Flex Window, ktoré vyzerá a pôsobí veľmi ako krycia obrazovka na Motorola Razr Plus. Pre väčšinu aplikácií budete musieť nainštalovať Good Lock, ale potom môžete otvoriť všetko od Instagramu po Strava na 3,4-palcovom paneli.

Hoci po otvorení funguje ako štandardný smartfón, Z Flip 5 má pár softvérových trikov, ktorým sa iné telefóny nemôžu rovnať. Po napol otvorenom telefóne prejde telefón do Flex Mode, ktorý v podstate rozdelí obrazovku na dve časti. To možno použiť na zobrazenie dvoch rôznych aplikácií alebo dvoch častí rovnakej aplikácie, napríklad video YouTube hore a komentáre YouTube dole. Naša obľúbená integrácia je s fotoaparátom, ktorý umiestňuje hľadáčik hore a spúšť dole pre ľahké skupinové selfie.

Keď už hovoríme o fotoaparáte, Z Flip 5 je určite schopný strelec, ale oproti svojmu predchodcovi v skutočnosti nezaznamenal žiadne vylepšenia. Stále sa pozeráte na pár 12MP snapper – jeden široký a jeden ultraširoký. Nastavenie však slúži ako skvelá selfie alternatíva. Okrem skupinových selfie pomocou režimu Flex môže obrazovka na prednej strane slúžiť aj ako hľadáčik, čo vám umožní zhotovovať selfie väčšími a schopnejšími externými fotoaparátmi.

Okrem toho je Galaxy Z Flip 5 skvelý malý telefón. Výkon je hviezdny vďaka pretaktovanému Snapdragonu 8 Gen 2 pre Galaxy. Výdrž batérie je zhruba rovnaká ako u predchodcu, čo dáva zmysel, keď upgradovaný procesor spárujete s náročnejším krycím displejom. V porovnaní s tradičnými telefónmi je to stále obmedzené, ale na bežný deň to stačí. Nabíjanie zo zásuvky trvalo niečo málo cez hodinu alebo bezdrôtovo hodinu a pol. Opäť však v krabici nie je nabíjačka.

Čím vyniká

 • Flex okno: Väčšia krycia obrazovka Samsung umožňuje oveľa podrobnejšie aplikácie a lepšie widgety.
 • Veľmi vreckový: Malá veľkosť sa ľahko zmestí do vreciek a kabeliek a je skvelá pre použitie jednou rukou.
 • Relatívne cenovo dostupné: Nikde na trhu nenájdete skladacie zariadenie za lepšiu cenu, aj keď Motorola Razr Plus stojí rovnakú sumu.

Galaxy Z Fold 5 je najlepšou náhradou tabletu

Samsung Galaxy Z Fold 5

Samsung Galaxy Z Fold 5

Nový pánt sa konečne zloží naplocho • Jasné a živé displeje • Výkonné funkcie pre multitasking

Najvýkonnejší skladací telefón je ešte silnejší

Samsung Galaxy Z Fold 5 vylepšuje skladaciu platformu so spoľahlivejším pántom, pevnejším sklom, hodnotením IPX8, množstvom možností úložiska a veľkým a jasným displejom.

Zatiaľ čo Galaxy S24 Ultra je motorom produktivity, nový Galaxy Z Fold 5 posúva veci na ďalšiu úroveň tým, že sa rozvinul do jasného, ​​ostrého 7,6-palcového tabletu s frekvenciou 120 Hz. Aby sme to spríjemnili, vnútorná obrazovka je kompatibilná s perom S Pen, aj keď v krabici žiadne nie je. Na rozdiel od Galaxy Z Flip 5 sa však skladacie zariadenie v štýle knihy Samsung na rok 2024 príliš nezmenilo.

Veľký vnútorný displej je tu samozrejme veľkým predajným argumentom, ale aj zvyšok telefónu je špičkový. Je vybavený dvoma rovnakými objektívmi ako S23 Plus, z ktorých obaja sú skvelými každodennými výkonmi. Tretí ultraširokouhlý objektív je tiež pekným doplnkom, aj keď je o niečo širší ako ten, ktorý nájdete na neskladacích vlajkových lodiach Samsungu. Vnútorná obrazovka má kameru pod displejom, aby sa minimalizoval jej vizuálny dopad, ale spoločnosť Samsung ju od zavedenia funkcie pred niekoľkými generáciami neupgradovala. Na videohovory je to fajn, ale to je tak všetko.

Čítať:  Ako automaticky upravovať vaše obrázky tak, aby vyhovovali SEO

Po stránke výkonu je Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy viac než dostatočne výkonný pre plynulý a konzistentný výkon na Galaxy Z Fold 5, a to aj na väčšej obrazovke. Očakávame podobné výsledky batérie od ľahko vylepšeného skladacieho Samsungu, rovnako ako identický zážitok z nabíjania. Nabitie Galaxy Z Fold 4 z mŕtveho do plného trvalo takmer hodinu a pol a Galaxy Z Fold 5 nesie rovnaké špecifikácie.

Najväčšou nevýhodou je, že tento bad boy začína na 1 800 dolároch, a to je stále bez S Pen. To vám vyjde buď na 50$ alebo 100$, v závislosti od modelu, ktorý si vyberiete, a bez držiaka pera v šasi budete pravdepodobne chcieť kúpiť aj puzdro. Toto nie je telefón pre nikoho s nízkym rozpočtom, aj keď môžete ušetriť trochu peňazí tým, že si namiesto toho vezmete Galaxy Z Fold 4. Po zložení budete mať medzi displejom medzeru, ale to je asi jediná zmena.

Galaxy Z Fold 5 je jedinečný mobilný multitaskingový stroj.

Čím vyniká

 • Skladá sa: Telefón sa otvára do veľmi pekného 7,6-palcového tabletu.
 • Kompatibilita s perom S Pen: Získajte ešte viac zo svojho telefónu s perom S Pen (predáva sa samostatne).
 • Skvelý softvér: Android 13 bol optimalizovaný pre väčšie zariadenia a poskytuje oveľa lepší zážitok.

Samsung Galaxy S23 FE ponúka cenovo dostupný výkon vlajkovej lode

Samsung Galaxy S23 FE

Samsung Galaxy S23 FE

O niečo väčšia ako S23 • Batérie dobrej veľkosti • Konkurenčná cena

Viac ako len Fan Edition

Samsung Galaxy S23 FE pristál ako viac než len zoštíhlený S23, je to telefón štvrtej veľkosti v rade. S 6,4-palcovým displejom je väčšia ako S23, ale menšia ako S23 Plus. Tento telefón so systémom Snapdragon 8 Gen 1 ponúka oproti S23 niekoľko kompromisov pre slušnú úsporu nákladov.

Rodina Fan Edition spoločnosti Samsung sa vydala na zaujímavú cestu. Po pristátí medzi najlepšími telefónmi roka s Galaxy S20 FE sa nasledujúce Galaxy S21 FE cítil ako príliš málo, príliš neskoro. Teraz je Samsung späť, aby znovu získal časť svojho raného úspechu s novým zariadením strednej triedy, Galaxy S23 FE. Na prvý pohľad sa do bodky riadi vzorcom Fan Edition, a pritom vám ušetrí 200 dolárov z ceny vlajkovej lode Galaxy.

Pre začiatok, Galaxy S23 FE určite vyzerá ako súčasť. Je takmer identický s Galaxy S23 a Galaxy S23 Plus od Samsungu, vymenil matné zadné sklo za lesklý panel, ale inak zodpovedá vycibrenému dizajnovému jazyku. 6,4-palcový AMOLED panel Galaxy S23 FE pohodlne pristane medzi Galaxy S23 a Galaxy S23 Plus a ponúka množstvo priestoru pre hry alebo streamovanie. Je to o niečo starší panel Gorilla Glass 5, ale nemali sme žiadne sťažnosti na obnovu farieb alebo obnovovaciu frekvenciu 120 Hz.

Samozrejme, aby spoločnosť Samsung udržala Galaxy S23 FE dostupnejšie ako jeho riadny vlajkový rad, je pod kapotou niekoľko obetí. Vymení pretaktovaný Snapdragon 8 Gen 2 za Galaxy za starší Snapdragon 8 Gen 1 a spáruje ho s 8 GB RAM a 128 GB úložiska. RAM aj úložisko sú v súlade s tým, čo očakávame za dané peniaze, aj keď bude dôležité zistiť, či čipová sada Snapdragon zvládne tepelný výkon lepšie, než keď bol predstavený.

Galaxy S23 FE nakoniec zostáva jednou z najlepších ponúk spoločnosti Samsung. Dosahuje skvelú rovnováhu medzi výkonom a cenou, pričom sa takmer na každom kroku dokáže vyrovnať svojim vlajkovým príbuzným. Ak si nie ste istí, že chcete minúť 1 000 $ za smartfón, Galaxy S23 FE môže byť vašou najlepšou voľbou.

Čím vyniká

 • Špičkový štýl: Galaxy S23 FE nadväzuje presne tam, kde vlajkové lode Samsungu skončili, a spáruje plochý predný a zadný panel s jemne zakriveným rámom.
 • Flexibilné kamery: Klasické trio širokouhlý/ultraširoký/teleobjektív znamená, že Galaxy S23 FE ponúka široký rozsah zoomu a ponúka podporu pre Expert RAW bez cenovky vlajkovej lode.
 • Aktualizované pripojenie: Galaxy S23 FE podporuje moderné štandardy, vrátane Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6e a NFC pre mobilné platby.

Samsung Galaxy A14 5G je skvelý pre ľudí s obmedzeným rozpočtom

Samsung Galaxy A14 5G

Samsung Galaxy A14 5G

Ostrejší displej • Dobrá výdrž batérie • Veľmi cenovo dostupné

Dobre oblečený lacný telefón Android.

Samsung Galaxy A14 5G je skvelý štartovací smartfón s cenou, s ktorou sa nemusíte stresovať.

Čítať:  Top 5 poisťovní pre chytré telefóny

Napokon tu máme najlepší telefón Samsung pre tých, ktorí majú nízky rozpočet, Galaxy A14 5G. Zdá sa nepravdepodobné, že v tejto chvíli dostaneme riadnu náhradu za Galaxy A32, takže zostupujeme o úroveň nižšie. Nechápte nás zle, Galaxy A14 je za svoju cenu stále dobrý telefón, len to už nie je tá homerun, ktorú Galaxy A32 ponúkal.

Nižšia časť rozpočtového rozsahu spoločnosti Samsung sa nedá porovnávať s radom Galaxy S24, ale stále si myslíme, že existujú možnosti, ktoré pre väčšinu užívateľov predstavujú viac ako dosť. To znamená, že celý rozpočtový rad spoločnosti Samsung ponúka štýl, ktorý zodpovedá jej vlajkovým lodiam, takže sa nebudete cítiť zabudnúť. Napriek svojej nízkej úrovni ponúka Galaxy A14 5G obnovovaciu frekvenciu 90 Hz a Full HD displej pre prácu.

Väčšina lacných telefónov Samsung má ohromujúce fotoaparáty, ale Galaxy A14 bol zatiaľ dobrý. 50MP primárny strelec je podobný ako u Galaxy A54, čo je samo o sebe solídny strelec. Samsung ho však spároval s 2MP hĺbkovými a makro senzormi, ktoré nie sú takmer nikdy užitočné.

Možno najlepšou časťou Galaxy A14 je, že tento rok došlo k zníženiu ceny. Teraz stojí iba 199 dolárov, takže vaša peňaženka bude pekná a šťastná.

Galaxy A14 5G v ruke

Čím vyniká

 • Neuveriteľná hodnota: Cena pod 200 USD je tak akurát – au mnohých operátorov je zadarmo.
 • Skvelá výdrž batérie: Tento telefón pri našom testovaní vždy vydržal dlhšie ako jeden deň, často až dva dni.
 • Slúchadlový jack: Áno, Samsung má v roku 2024 stále jeden alebo dva modely s konektorom pre slúchadlá.

Čo hľadáme v najlepších telefónoch Samsung

V priebehu rokov sme tu na adrese skontrolovali stovky telefónov Android, takže sme vyvinuli bystrý zrak pre to, čo v smartfóne hľadáte. Pokiaľ uvažujete o tom, že by ste si vybrali konkrétne telefón Samsung, tu je to, čo hľadať:

Hľadajte hodnotu

Je lákavé skočiť priamo pre najdrahšie Galaxy S24 Ultra alebo Z Fold 5, ale tieto telefóny ponúkajú oveľa viac, než bude väčšina užívateľov kedy potrebovať. Z tohto dôvodu odporúčame S24 Plus z prémiového radu, pretože dosahuje najlepší pomer ceny a výkonu. Rovnako tak pri lacných zariadeniach ako A54 5G a A32 5G.

Konzistentný softvér

Všetky telefóny Samsung používajú vlastný softvér One UI spoločnosti, čo je mierne vylepšená verzia Androidu s ďalšími funkciami. Všetky tiež ponúkajú štyri roky aktualizácií verzií a päť rokov bezpečnostných aktualizácií, takže aj tie najlacnejšie telefóny zostanú aktuálne po dlhú dobu. Telefóny na low ende však svoj vek prejavia oveľa skôr.

Všestranné fotoaparáty

V dnešnej dobe počet megapixelov zďaleka neznamená toľko ako softvérová chytrosť, ale telefóny Samsung sú všeobecne skvelé. Všetky inklinujú k vyššej sýtosti na fotografiách, k lepšiemu alebo horšiemu. Skôr než hľadať vysoké počty MP však odporúčame hľadať telefóny s vyhradenými ultraširokouhlými a teleobjektívmi, kde je to možné. Pridaná všestrannosť je veľkým plusom vašej mobilnej fotografickej sady.

Stavebné materiály a design

Cena je všeobecne rozhodujúcim faktorom kvality zostavenia telefónu, ale treba si dať pozor na niekoľko vecí. Napríklad Gorilla Glass Victus je oveľa odolnejšia ako Gorilla Glass 5, aj keď si pravdepodobne budete chcieť zaobstarať puzdro, ak chcete, aby vydržalo. Kryty fotoaparátov sú ďalšou spornou záležitosťou z hľadiska dizajnu, ale pokiaľ sa chystáte získať puzdro, ani si to nevšimnete.

Ďalšie často kladené otázky

Aký je najlepší telefón Samsung na kúpu v roku 2024?

Vlajková loď Samsungu radu Galaxy S24 ponúkne najpôsobivejšie špecifikácie pre rok 2024. Možno sa však budete chcieť rozhodnúť pre radu 2024 Galaxy S23, aby ste získali vlajkovú loď za (potenciálne) o niečo menej. Niektorí ľudia môžu tiež preferovať špičkový dizajn Galaxy Z Flip 5 alebo Z Fold 5 a stredný rad Galaxy A je pôsobivý bez vysokých nákladov.

Ktorý telefón Samsung má najlepšiu hodnotu za peniaze?

Galaxy A54 je možno tou najlepšou hodnotou, ktorú môžete v telefóne Samsung v súčasnosti získať. Ponúka tri zadné fotoaparáty, veľkú 5000mAh batériu a solídny 6,5-palcový Full HD Plus displej za pouhých 449 dolárov.

Kde je najlepšie kúpiť telefón Samsung?

Je ťažké nájsť lepšiu hodnotu ako objednanie od samotného Samsungu. Amazon môže ponúknuť rýchlejšiu prepravu, ale web Samsung obvykle ponúka najlepšie hodnoty výmeny a ďalšie výhody. Ponúka napríklad rad Galaxy S24 výhody predobjednávky ktoré zahŕňajú dvojité úložisko a zľavu 50 $ pre tých, ktorí si zarezervovali svoj telefón.

Aký je najlepší dostupný telefón Samsung?

Samsung Galaxy A54 5G patrí medzi najlepšie lacné telefóny, ktoré si môžete kúpiť. Ponúka veľký, ostrý displej, rýchlosti 5G a výkonné nastavenie troch fotoaparátov za 449 dolárov.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE