Najnovšie vo Vyhľadávaní Google pre vlastníkov stránok

V úplne novom videu sa John Mueller podelil o niekoľko aktualizácií zo sveta Vyhľadávania Google pre vlastníkov stránok. K Johnovi sa v tomto videu pripája Dikla Cohenová, konzultantka pre webový ekosystém zo spoločnosti Google London.

Táto relácia je diskusiou o novinkách vo Vyhľadávaní Google, ktorá bola zameraná na najnovšie rozhrania API, ktoré pomáhajú odborníkom v oblasti SEO lepšie porozumieť svojim stránkam vo Vyhľadávaní Google, vrátane spôsobov, ako môžete diagnostikovať indexovanie vložených videí pre vyhľadávanie.

John začal reláciu oznámením, že viac ako 15 percent všetkých dopytov odoslaných každý deň vo Vyhľadávaní Google je úplne nových!

John vysvetlil, že jeho záverom je, že svetskí ľudia hľadajú niečo nové a jedinečné.

Každý deň existuje šanca na nájdenie nových webových stránok.

Google z roka na rok posielal viac návštevnosti na webové stránky na otvorenom webe.

Ďalej Google Search Console. John vysvetlil, že Google Search Console je primárnym nástrojom od spoločnosti Google na pochopenie toho, ako sa webu darí vo vyhľadávaní.

Je k dispozícii všetkým vlastníkom webových stránok a obsahuje správy o stave stránky, jej výkone a poskytuje nastavenia a diagnostické nástroje.

John sa potom pustil do dlhšieho vysvetlenia overenia vášho webu v Google Search Console.

Okrem toho hovoril o novom API. To umožňuje vlastníkom stránok, ktorí vytvárajú webové stránky pre ostatných, aby im overenie ich stránok čo najviac uľahčili.

Ak používate existujúci redakčný systém alebo staviate na hosťovanej platforme, pravdepodobne je už implementovaný.

Po overení môže trvať niekoľko dní, kým sa začnú zobrazovať údaje.

To je dôvod, prečo John odporúča použiť toto API ako prvý prvý krok.

Nové API: Google Search Analytics API

K dispozícii je nové API: Google Search Analytics API. Toto sa priraďuje k prehľadu výkonnosti v službe Search Console a pomáha vám poskytnúť informácie o tom, ako sa vašim stránkam darilo vo vyhľadávaní.

Novinkou v tomto rozhraní API je podpora pre Google Discover a Google News. To je zaujímavé pre vývojárov, pretože môžete nájsť kreatívne spôsoby zobrazenia a pridania hodnoty k údajom.

Napríklad: zatiaľ čo rozhranie Search Console zobrazuje iba 1 000 slov, potenciálne môžete zobraziť viac alebo pridať vrstvu pokročilej analýzy a vizualizácie údajov.

Okrem toho si všimnite, že Google Analytics a Search Analytics v Search Console sú odlišné veci. Zhruba povedané, Search Console a jej API pokrývajú všetko vo Vyhľadávaní Google, čo vedie k tomu, že používateľ navštívi webovú stránku.

Na druhej strane služba Google Analytics sleduje všetko, čo sa stane potom, keď sa používateľ dostane na webovú stránku.

Merania sa mierne líšia, takže aj keď trendy môžu byť rovnaké, presné čísla sa nezhodujú.

Pomocou rozhrania Search Analytics API je možné vyžiadať si informácie o kliknutiach, zobrazeniach, pozícii hodnotenia a vyhľadávacích dopytoch pre celý web alebo jeho časti.

Údaje sú anonymizované podľa vysokých interných štandardov spoločnosti Google a môžu byť bezpečne uložené na vašej strane.

To vám umožní vytvárať užitočné informačné panely na vašich stránkach pre tvorcov obsahu.

Tieto informačné panely im pomôžu pochopiť súčasnú situáciu a nájsť spôsoby, ako sa zlepšiť.

Google Site Kit: Open Source Plugin pre WordPress

Toto je ďalšia nová aktualizácia – Google Site Kit. Je to doplnok pre WordPress s otvoreným zdrojom a integruje rozhranie Search Analytics API (okrem iného).

John povedal, že tento doplnok sa teraz používa na viac ako 2 miliónoch webových stránok.

Google hľadá partnerov pre CMS

Okrem toho, ak pracujete na CMS pre iných, John vysvetlil, že pracujú s niekoľkými platformami na vytvorení podobných nástrojov pre svojich používateľov s rovnakou súpravou API Site Kit a hľadajú ďalších CMS partnerov, ku ktorým by sa mohli pripojiť.

V prípade záujmu ich prosím kontaktujte.

Napríklad EC|Cube, platforma elektronického obchodu z Japonska, využila rozhranie API na analýzu vyhľadávania na vytvorenie vlastného doplnku pre svojich používateľov.

Prehľad zobrazuje kliknutia a zobrazenia spolu s priemerným hodnotením pre najlepšie kľúčové slová a stránky. Plugin je teraz predinštalovaný na nových stránkach EC|Cube.

Google Search Console Insights

John tiež vysvetlil, že v službe Google Search Console je nová sekcia s názvom Google Search Console Insights.

Táto konkrétna sekcia umožňuje tvorcom obsahu sledovať výkonnosť ich obsahu a pomáha im inšpirovať sa nápadmi, ako by sa mohli zlepšiť.

Čítať:  Ako zvýšiť návratnosť investícií do reklám vo vyhľadávaní Apple

Metriky sa tiež dajú ľahko získať z rozhrania API, takže na svoj web môžete pridať motivačné míľniky.

URL Inspection API

K dispozícii je tiež nové rozhranie API na kontrolu adries URL. Pomocou tohto rozhrania API môžu vývojári skontrolovať údaje o indexovaní konkrétnej adresy URL na svojich webových stránkach.

Toto rozhranie API sa mapuje na nástroj na kontrolu adries URL v službe Search Console. Odpoveď API okrem iného zahŕňa:

Aktuálny stav indexovania, všetky zistené štruktúrované údaje a stav ich mobilnej použiteľnosti.

Stav indexu zahŕňa, či je adresa URL známa systémom Google, či bola indexovo prehľadávaná, indexovaná a aká je kanonická adresa URL.

Stránka môže mať napríklad deklarovanú preferovanú kanonickú adresu URL, no niekedy si ju Google nevyberie.

Prostredníctvom rozhrania API môžete skontrolovať obe adresy URL a rýchlo otestovať rozdiel.

Vďaka tomu je možné pravidelne kontrolovať dostupnosť kritickej vzorky stránok vašej lokality vo vyhľadávaní.

John tiež poznamenal, že Google nezaručuje indexovanie všetkých stránok.

Jedným z nástrojov, ktoré John spomenul, že SEO profesionáli môžu využiť výhody API, je Screaming Frog. Má tiež integrované rozhranie API na kontrolu adries URL, ktoré uľahčuje kontrolu stavu indexovania vzorky vašich stránok, čo vám umožňuje exportovať ich do tabuľky na ďalšiu analýzu.

Rozhranie API je možné použiť na manuálne kontroly alebo ho implementovať na automatické pravidelné kontroly na včasné zachytenie problémov.

Ďalšou úhľadnou implementáciou je kontrola indexu Lost Google Impressions od Davea Smarta.

Tento nástroj kombinuje nástroj na analýzu vyhľadávania s rozhraním API na kontrolu adries URL. Stručne povedané, hľadá stránky, ktoré zaznamenali pokles počtu zobrazení v Search Console, a potom skontroluje tie s rozhraním API na kontrolu adries URL, aby zobrazil ich stav.

Toto je elegantný spôsob, ako skombinovať dve rozhrania API. Ak vytvárate webovú stránku, môžete podobným spôsobom skombinovať rozhrania API, aby ste operátora automaticky informovali o potenciálnom probléme skôr, ako sa z neho stane potenciálny problém.

Indexovanie videí vo Vyhľadávaní Google

Počas ďalšej časti prezentácie sa ujala Dikla Cohen, konzultantka pre webový ekosystém z Google London, ktorá hovorila o indexovaní videa.

Dikla poskytla množstvo tipov, ktoré by mali pomôcť SEO profesionálom pochopiť, ako sa videá indexujú a zobrazujú vo vyhľadávaní.

Dikla vysvetlil, že Google objavuje videá na webe rovnako ako akékoľvek iné webové stránky.

Prvým krokom je indexovanie vstupnej stránky, na ktorej sa video zobrazuje. Potom musí Google rozpoznať, že na stránke je nápadne umiestnené video.

Nakoniec musí byť Google schopný extrahovať kľúčové informácie o videu. Veci ako miniatúra, názov a ďalšie metadáta, ako je trvanie videa. Stránky to môžu poskytnúť jednoducho prostredníctvom štruktúrovaných údajov videa alebo iných metód.

Za zmienku tiež stojí, že indexovanie videí nezávisí od toho, kde a ako hosťujete svoje videá.

Videá môžete hostiť sami alebo môžete použiť ľubovoľný počet najpopulárnejších platforiem na hosťovanie videa, ako sú YouTube a Vimeo.

Nová súprava nástrojov videa v Search Console

Spoločnosť Dikla tiež oznámila, že spoločnosť Google spustí novú sadu prehľadov a nástrojov v službe Search Console, aby bolo indexovanie videí jednoduchšie sledovať a diagnostikovať.

Stránka videa a správa indexu je nová, ktorá zobrazuje súhrn všetkých indexovaných stránok alebo systémov nájdených s videom pri prehľadávaní a indexovaní vašej lokality.

Budete môcť vidieť, koľko vstupných stránok videa má „video bolo indexované“ alebo „neindexované“. Rozpoznané dôvody sú zoskupené pomocou trendovej čiary spolu s počtom ovplyvnených videí.

Mohli by ste napríklad vidieť, ktorým videám chýba adresa URL miniatúry.

Pomocou tejto časti môžete zúžiť podrobnosti a ľahšie pochopiť, čo sa deje s videami a ako riešiť problémy na vašom webe.

Po aktualizácii stránky, keď ste si istí, že problém je vyriešený, môžete sa vrátiť k prehľadu indexovania videa.

Môžete prejsť na konkrétny typ problému a pomocou tlačidla overiť opravu môžete informovať spoločnosť Google.

Týmto sa spustí opätovné indexové prehľadávanie známych adries URL, ktorých sa problém týka. A keď sa stránky znova spracujú, budete upozornení, ak sa všetko vyriešilo, alebo ak ešte pretrvávajú problémy.

Prejdenie všetkých adries URL môže chvíľu trvať. Môžete tiež skontrolovať stav indexovania videa, o ktorom sa John zmienil už skôr.

Nové videonástroje Google Search Console ešte viac uľahčujú diagnostiku a opravu

Tieto aktualizácie sú skutočne veľmi vzrušujúce a pomocou nových nástrojov je možné zistiť, koľko vstupných stránok videa Google objavil a koľko z nich bolo indexovaných, a preskúmať dôvody indexovaných videí a vstupných stránok videa.

Na ladenie a opravu problémov môžete použiť zoznam ovplyvnených adries URL stránok videa. Môžete tiež overiť opravu a spustiť opätovné indexové prehľadávanie známych adries URL.

Čítať:  Ako nastaviť Nákupy Google s WooCommerce

Tieto nástroje by mali pomôcť zefektívniť proces publikovania videa a uľahčiť ho.

Aktualizácie zmeny hodnotenia skúseností so stránkami

Dikla tiež prešla najnovšie aktualizácie hodnotenia skúseností so stránkami.

Len v 4. štvrťroku 2021 dokázala spoločnosť Google vďaka aktualizácii skúseností so stránkami ušetriť používateľom viac ako 1 000 rokov času čakania na načítanie stránok vďaka programu na používanie stránok.

Je zrejmé, že aktualizácia stránok predstavuje významný míľnik, pokiaľ ide o najnovšie inovácie a technológie spoločnosti Google.

Pozri si video:

Najnovší prepis vlastníkov stránok vo Vyhľadávaní Google

Jána 0:05
Ahoj, som John Mueller, advokát vyhľadávania zo spoločnosti Google Švajčiarsko. Dnes sa podelíme o najnovšie informácie o Vyhľadávaní Google so zameraním na nové rozhrania API, aby sme lepšie porozumeli vašej lokalite vo vyhľadávaní Google a spôsoby, ktorými môžete diagnostikovať indexovanie vložených videí pre vyhľadávanie. Táto relácia sa odporúča pre vývojárov webových stránok, ktorí chcú čo najlepšie využiť moderné príležitosti vo Vyhľadávaní Google.

Než začneme, urobme krok späť. Vyhľadávanie Google je dôvodom, prečo sme tu spolu na tejto relácii. Vedeli ste, že viac ako 15 % všetkých dopytov odoslaných každý deň do vyhľadávania Google je úplne nových? Túto metriku sledujeme už mnoho rokov. A je prekvapujúce aj pre zainteresovaných, že je taký stabilný.

Môj názor je, že každý deň ľudia hľadajú niečo nové a jedinečné. Každý deň existuje šanca na nájdenie nových webových stránok, ešte nie je neskoro, aby ste mohli začať. Ak však už pracujete na webových stránkach, znamená to aj to, že aj keď sa vášmu webu darí, stále sa oplatí sledovať, ako používatelia nachádzajú váš web, a hľadať spôsoby, ako váš web ešte vylepšiť. A príležitosť sa neobmedzuje len na nové vyhľadávania.

Spoločnosť Google z roka na rok posielala na webové stránky na otvorenom webe čoraz väčšiu návštevnosť. Aj vy môžete byť toho súčasťou a pomáhať pri vytváraní webových stránok, ktoré sa dajú ľahko nájsť a ktoré získavajú návštevnosť prostredníctvom vyhľadávania Google. Poďme sa teda pustiť do toho. Google Search Console je od nás primárny nástroj na pochopenie toho, ako sa webom darí vo vyhľadávaní. Je k dispozícii všetkým vlastníkom webových stránok. Zahŕňa správy o stave stránky, jej výkone a poskytuje nastavenia a diagnostické nástroje. Na Search Console je toho už k dispozícii veľa, takže sa zameriame len na malú časť, v popise sú odkazy na ďalšie informácie. Najdôležitejšou časťou je overenie vlastníctva webovej stránky. Bez toho nie je možné používať Search Console. Odporúčame overenie na úrovni názvu domény, pretože vám poskytuje najviac možností.

Ak vytvárate webovú stránku pre ostatných, uľahčite im overenie ich webových stránok čo najviac. Je na to API. Ak používate existujúci systém na správu obsahu alebo staviate na hosťovanej platforme, môže to byť už implementované. Po overení môže trvať niekoľko dní, kým sa začnú zobrazovať údaje. Preto to odporúčame ako prvý krok. si overený? Dobre, poďme sa pozrieť na nové API. Prvým API na našom zozname je Search Analytics API.

Toto sa priraďuje k prehľadu výkonnosti v službe Search Console a poskytuje vám informácie o výkonnosti vašich stránok vo vyhľadávaní. Novinkou v tomto rozhraní API je podpora pre Google Discover a Google News. To je zaujímavé pre vývojárov, pretože môžete nájsť kreatívne spôsoby zobrazenia a pridania hodnoty k údajom. Napríklad, zatiaľ čo rozhranie Search Console zobrazuje iba 1 000 riadkov, potenciálne môžete zobraziť viac alebo pridať vrstvu pokročilej analýzy a vizualizácie údajov.

Okrem toho si všimnite, že Google Analytics a Search Analytics v Search Console sú odlišné veci. Zhruba povedané, Search Console a jej API pokrývajú všetko vo Vyhľadávaní Google, ktoré vedie k tomu, že používateľ navštívi webovú stránku. Na druhej strane Google Analytics sleduje všetko, čo sa stane potom, keď sa používateľ dostane na webovú stránku. Miery sú tiež mierne odlišné. Takže hoci sú trendy často rovnaké, presné čísla sa nezhodujú.

Pomocou rozhrania Search Analytics API môžete požadovať informácie o kliknutiach, zobrazeniach, pozícii hodnotenia a vyhľadávacích dopytoch pre celú webovú stránku alebo jej časti. Údaje sú anonymizované podľa vysokých interných štandardov spoločnosti Google a môžu byť bezpečne uložené na vašej strane. To vám umožní vytvárať užitočné informačné panely v rámci vašich webových stránok pre tvorcov obsahu. Tieto informačné panely im pomáhajú pochopiť súčasnú situáciu a nájsť spôsoby, ako sa zlepšiť. Ak údaje sledujete v priebehu času, môžete tiež zbierať štatistiky o stabilných a pravidelných trendoch. Ako to môže vyzerať v praxi?

Čítať:  10 najlepších SEO agentúr pre SaaS [Updated]

Google Site Kit je doplnok s otvoreným zdrojom pre WordPress, ktorý okrem iného integruje rozhranie Search Analytics API. Na prvý pohľad do hlavného panela vlastníkov môže ukázať, ako sa návštevnosť z Vyhľadávania vyvíjala v priebehu času, a použiť to na poskytnutie tipov na zlepšenie. Site Kit sa v súčasnosti používa na viac ako 2 miliónoch webových stránok. Dôkaz, že ľudia považujú integráciu údajov do ich CMS za užitočnú. Ak používate WordPress, odporúčam vám vyskúšať. Ak pracujete na redakčnom systéme pre ostatných, odporúčam vám ho vyskúšať pre inšpiráciu. Je to open source, takže si môžete pozrieť aj kód.

Už pracujeme s niekoľkými platformami na vytváraní podobných nástrojov pre ich používateľov s rovnakými API ako Site Kit a hľadáme ešte viac CMS partnerov, ktorí by sa pridali. V prípade záujmu nás prosím kontaktujte. Napríklad EC|Cube, platforma elektronického obchodu z Japonska, využila rozhranie Search Analytics API na vytvorenie vlastného doplnku pre svojich používateľov. Prehľad zobrazuje kliknutia a zobrazenia plus priemerné hodnotenie pre najlepšie kľúčové slová a stránky. Plugin je teraz predinštalovaný pre nové stránky založené na EC|Cube.

Ak hľadáte ďalšiu inšpiráciu, ako využiť vyhľadávacie API, odporúčame vám pozrieť si Search Console Insights. Ide o jednoducho použiteľný nástroj na analýzu obsahu prispôsobený menším tvorcom. Poskytuje intuitívne používateľské rozhranie s prehľadmi, ako sú najbežnejšie vyhľadávacie dopyty vedúce na stránku.

To pomáha tvorcom sledovať výkonnosť ich obsahu a inšpirovať ich nápadmi, ako by sa mohli zlepšiť. A zdá sa, že užívatelia veľmi oceňujú, motivuje to oslavou úspechov a pokroku. Metriky sa dajú ľahko získať z rozhrania API, takže aj vy môžete na svoju stránku pridať motivačné míľniky. Presuňme sa k ďalšiemu novému API, URL Inspection API. Pomocou tohto nového rozhrania API môžu vývojári skontrolovať údaje o indexovaní konkrétnej adresy URL na svojich webových stránkach.

Toto rozhranie API sa mapuje na nástroj na kontrolu adries URL v službe Search Console, ktorý je zobrazený tu. Odpoveď API zahŕňa okrem iného aktuálny stav indexovania, akékoľvek zistené štruktúrované dáta a ich stav mobilnej použiteľnosti. Stav indexu zahŕňa, či je adresa URL známa systémom Google, či bola indexovo prehľadávaná, indexovaná a aká je kanonická adresa URL. Stránka môže mať napríklad deklarovanú preferovanú kanonickú adresu URL, no niekedy si ju Google nevyberie.

Prostredníctvom rozhrania API môžete otestovať obe adresy URL a rýchlo skontrolovať rozdiel. Vďaka tomu je možné pravidelne kontrolovať dostupnosť kritickej vzorky stránok vašej lokality vo vyhľadávaní. Majte na pamäti, že Google nezaručuje indexovanie všetkých stránok.

To znamená, že je jednoduchšie skontrolovať potenciálne technické problémy, keď viete, že niektoré stránky vypadli z indexovania. Videli sme úžasné integrácie tohto API v krátkom čase, keď bolo doteraz aktívne. Tu je jeden príklad: Prehľadávač SEO Screaming Frog je nástroj, ktorý beží lokálne a dokáže lokálne prehľadávať vašu webovú stránku, aby ju analyzoval, čo vám poskytne prehľad o tom, ako sú stránky aktuálne prepojené. Tento nástroj má integrované rozhranie API na kontrolu adries URL, aby bolo možné jednoducho skontrolovať stav indexovania vzorky vašich stránok, čo vám umožňuje exportovať ich do tabuľky na ďalšiu analýzu.

Rozhranie API by ste mohli použiť podobným spôsobom na manuálne kontroly alebo ho implementovať na automatické pravidelné kontroly na včasné zachytenie problémov. Ďalšou úhľadnou implementáciou je kontrola strateného indexu zobrazení Google od Davea Smarta. Tento nástroj kombinuje nástroj na analýzu vyhľadávania s rozhraním API na kontrolu adries URL. Stručne povedané, hľadá stránky, ktoré zaznamenali pokles počtu zobrazení v Search Console, a potom skontroluje tie s rozhraním API na kontrolu adries URL, aby zobrazil ich stav.

Toto je elegantný spôsob, ako skombinovať dve rozhrania API. Ak vytvárate webovú stránku, mohli by ste podobným spôsobom skombinovať rozhrania API, aby ste operátora automaticky informovali o potenciálnych problémoch skôr, ako sa z nich stane trvalý problém. A teraz prejdite na Dikla, kde nájdete segment videa o videách v službe Search Console.

Dikla Cohen 9:28
Ďakujem, John. Ahoj, som Dikla Cohen, konzultant pre webový ekosystém z Google London. Niet pochýb o tom, že video je dôležitým formátom obsahu na webe. Nie je preto prekvapujúce, že čoraz viac používateľov oceňuje vyhľadávanie odkazov na videá ako odpovede pri vyhľadávaní. Mnohé webové stránky tak chcú zvýrazniť nielen svoj textový obsah, ale aj videá vo výsledkoch vyhľadávania. Ľudia sa často čudujú, ako sú videá indexované a ako sa zobrazujú vo vyhľadávaní. Google objavuje videá na webe rovnako ako ktorákoľvek iná webová stránka.

Prvým krokom je indexovanie vstupnej stránky, na ktorej sa video zobrazuje, potom musí Google rozpoznať, že na stránke je video umiestnené na viditeľnom mieste.

Čítať:  Príspevky hostí, nákup odkazov sa stále považuje za zlé odkazy

Nakoniec, Google musí byť schopný extrahovať kľúčové informácie o videu, ako je miniatúra, názov a ďalšie metadáta, ako je trvanie. Stránky to môžu poskytnúť jednoducho prostredníctvom štruktúrovaných údajov alebo iných metód. Stojí za zmienku, že indexovanie videí nezávisí od toho, kde a ako hosťujete svoje videá. Môžete ich hostiť sami alebo použiť väčšinu populárnych platforiem a služieb na hosťovanie videa.

Čoskoro spustíme novú skupinu prehľadov a nástrojov v službe Search Console, aby sme zjednodušili sledovanie a diagnostiku indexovania videí. Poďme sa rýchlo pozrieť. V prehľade indexovania stránky videa sa zobrazí súhrn všetkých indexovaných stránok, ktoré naše systémy našli s videom pri indexovom prehľadávaní a indexovaní vašej webovej lokality.

Na prvý pohľad budete môcť vidieť, na koľkých vstupných stránkach videa bolo video indexované alebo neindexované. Rozpoznané dôvody sú zoskupené podľa trendovej čiary a počtu ovplyvnených videí. Napríklad, ktorým videám chýba adresa URL miniatúry.

Dôvody s najväčším dopadom sú zoradené navrchu. Kliknutím na jeden z riadkov získate ďalšie podrobnosti, napríklad adresy URL stránok s videami. Budete si môcť stiahnuť zoznam príkladov a skontrolovať ich. Vďaka tomu môžete zúžiť podrobnosti a ľahšie pochopiť, čo sa deje a ako vyriešiť problémy.

Po aktualizácii webovej lokality, keď ste si celkom istí, že problém je vyriešený, sa môžete vrátiť k prehľadu indexovania videa. Prejdite na konkrétny typ problému a pomocou tlačidla Overiť opravu informujte Google. Týmto sa spustí opätovné indexové prehľadávanie známych adries URL, ktorých sa problém týka. A keď budú stránky znova spracované, budete upozornení, ak sa všetko vyriešilo, alebo ak ešte pretrvávajú problémy. Upozorňujeme, že prechod všetkých adries URL môže chvíľu trvať. Môžete tiež skontrolovať stav indexovania videa, ktorý John už spomenul.

Ak sa tam chcete dostať, stačí zadať adresu URL vstupnej stránky videa do hornej časti Search Console. Najprv sa vám zobrazí aktuálny stav danej adresy URL, ako aj stav indexovania videa na stránke. Bude vás informovať, či na stránke zistíme video, a ak áno, či sa nám ho podarilo indexovať. Ak zistené video nebolo indexované, zobrazí zoznam dôvodov, ktoré bránia indexovaniu videa. Upozorňujeme, že Google indexuje iba jedno video na stránku, aj keď je na stránke viacero videí.

Aby sme to zhrnuli, s novými nástrojmi budete môcť vidieť, koľko vstupných stránok videa Google objavil a na koľkých z nich bolo video indexované. Preskúmajte dôvody neindexovaných videí na vstupných stránkach videa. Na ladenie a opravu problémov použite zoznam webových adries stránok s videami, ktorých sa to týka. Overte opravu a spustite opätovné indexové prehľadávanie známych adries URL ovplyvnených problémom. A skontrolujte stav indexovania konkrétneho videa pomocou nástroja na kontrolu adries URL. Dúfam, že to pomôže zefektívniť zverejňovanie videí na vašej stránke a privedie vám to viac používateľov prostredníctvom vyhľadávania.

Dikla Cohen 13:47
V poriadku, posledná aktualizácia. Minulý rok sme spomenuli zmenu hodnotenia skúseností so stránkami. Aktualizácia zahŕňala kombináciu skupiny signálov, ktoré merajú, ako používatelia vnímajú stránku. Nazývame ich kľúčové prvky webu a merajú rýchlosť, interaktivitu a stabilitu. Na tomto I/O sa vedú ďalšie rozhovory, ktoré podrobnejšie rozoberajú základné životné funkcie. A odporúčame si ich pozrieť.

Pri aktualizácii stránky sme začali s mobilom. A len nedávno sme zaviedli zmenu hodnotenia aj pri vyhľadávaní na počítači. Sledovali sme, ako sa stránky zlepšili pomocou týchto metrík. Môžete tiež prejsť na prehľad skúseností so stránkami v službe Search Console, aby ste lepšie pochopili, ako sa darí vášmu webu.

S potešením vám môžeme oznámiť, že len v 4. štvrťroku 2021 sme našim používateľom ušetrili viac ako 1 000 rokov čakania na načítanie stránok vďaka programu skúseností so stránkami. To je úžasný výsledok. A pripomienka, že web je mimoriadne populárny a že je stále čo dosiahnuť, aby bol skutočne fantastický.

Tešíme sa na spoluprácu s vami všetkými, aby sme mohli web posúvať ďalej. A to je všetko pre aktualizácie z vyhľadávania Google. Ďalšie informácie o ktorejkoľvek z týchto tém nájdete v centrálnej dokumentácii pre vývojárov vyhľadávania. Ak máte na mysli niečo, o čom by ste sa chceli dozvedieť viac, pozrite si komunitu pomoci Centra vyhľadávania Google. Na tamojších fórach sa môžete stretnúť s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, ktorí vám často môžu pomôcť zodpovedaním otázok týkajúcich sa webových stránok a vyhľadávania Google.

A ak by ste s nami chceli zostať v obraze, nezabudnite sa prihlásiť na odber centrálneho kanála služby Vyhľadávanie Google na YouTube. Ďakujeme, že ste sa k nám pridali. Zbohom.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE