Nákup použitých telefónov Pixel: Ako ušetriť peniaze a vyhnúť sa nástrahám

Rita El Khoury / Android Authority

Použité a repasované telefóny Google Pixel sú k dispozícii u mnohých maloobchodníkov a súkromných predajcov, ale mali by ste si jeden kúpiť? A ak ste sa už rozhodli, že jeden chcete, čo by ste mali hľadať?

Zaokrúhlili sme informácie, ktoré budete potrebovať pri hľadaní použitých telefónov Pixel. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o nákupe použitého telefónu Google, od najväčších nástrah, ktorým sa treba vyhnúť, až po tipy, ako získať ojazdený Pixel za skvelú cenu.

Hlavné dôvody, prečo si kúpiť použitý telefón Pixel

Dhruv Bhutani / Android Authority

 • Čistý softvér: Vzhľadom na to, že ide o telefóny Google, ponúkajú zariadenia Pixel jeden z najlepších softvérových zážitkov, ak si ceníte jednoduchosť a čisté užívateľské rozhranie. Prichádzajú bez bloatwaru, pridaných vzhľadov alebo preťaženia funkcií, ktoré pravdepodobne nikdy nepoužijete. Je to takmer skladový Android, ako ho Google zamýšľal.
 • Včasné aktualizácie: Telefóny Pixel navyše dostávajú aktualizácie priamo od Googlu. To znamená, že aktualizácia nemusí prechádzať cez výrobcu alebo operátora tretej strany, než sa dostanú do vášho zariadenia. Telefóny Pixel sú vždy medzi prvými, ktoré dostanú aktualizácie softvéru a nové verzie Androidu.
 • Dobrý prísľub aktualizácie: Užívatelia Google Pixel majú jednu z najlepších zásad aktualizácie softvéru zo všetkých používateľov Androidu. To znamená, že váš použitý Pixel by mohol získať aktualizácie, aj keď je na trhu roky. Google pri svojich najnovších telefónoch sľubuje tri roky aktualizácií softvéru a päť rokov bezpečnostných záplat. Niektorí iní výrobcovia, ako Samsung, však už ponúkajú viac. Bez ohľadu na to je Google stále jedným z najkonkurencieschopnejších v tomto oddelení.
 • Skvelé fotoaparáty: Pixel telefóny, aj staršie, lacnejšie, sú preslávené skvelými fotoaparátmi.
 • Funkcia iba v pixeloch: Zatiaľ čo zariadenia Pixel ponúkajú čistý zážitok, neznamená to, že Google nemôže do svojich telefónov hodiť nejaké luxusné funkcie. Majitelia pixelov často využívajú exkluzívne funkcie, ako je Screen Call, Hold For ME, Direct My Call, Motion Mode, Top Shot, Face and Photo Unblur, Magic Eraser a ďalšie. Zistite o nich všetko v našom sprievodcovi najlepšími funkciami iba pre Pixel.
Čítať:  10 najlepších doplnkov CRM pre WordPress

Hlavné dôvody, prečo odovzdať nákup použitého telefónu Pixel

Robert Triggs / Android Authority

 • Zákaznícka podpora: Zatiaľ čo telefóny Pixel ušli dlhú cestu, Google stále zaostáva za Apple a Samsung, pokiaľ ide o zákaznícku podporu, dostupnosť maloobchodných a servisných kanálov a ekosystémy tretích strán.
 • Nie vždy starnú s gráciou: Telefóny Pixel sa nie vždy dodávajú so špecifikáciami pre budúcnosť. Väčšina zariadení Pixel je uvedená na trh so špecifikáciami, ktoré sú adekvátne prvý deň, ale po roku alebo dvoch môžu byť podpriemerné. Zdá sa však, že sa to mení s novšími sériami, ako je uvedenie Pixel 6 a Pixel 7. Tie prichádzajú s výkonnejšími procesormi TEnsor od Googlu, oveľa krajším dizajnom, lepšími materiálmi a ďalšími.
 • Zariadenie Pixel A: Možno si nebudete musieť kupovať použitý telefón Pixel, aby ste získali všetky výhody, ktoré Google ponúka. Zariadenia Pixel A od Googlu ponúkajú jedny z najlepších možností rozpočtu na trhu. Mnohí z vás by mohli veľmi spokojne žiť napríklad s Pixel 6a. Niečo ako úplne nový Pixel 6a vás pravdepodobne bude stáť toľko, koľko by stálo použité zariadenie Pixel vyššej triedy.

Použitý Pixel, nový Pixel alebo iné?

Rita El Khoury / Android Authority

Ak čítate tento článok, pravdepodobne máte obmedzený rozpočet. Ale ak môžete minúť trochu viac, mali by ste sa porozhliadnuť po kúpe nového Pixelu namiesto ojazdeného?

Google nezlacňuje svoje vlajkové telefóny na začiatku ich životného cyklu, takže pokiaľ chcete nový Pixel s nízkym rozpočtom, budete sa musieť pozrieť na niektorú z ponúk strednej triedy od Googlu.

V čase písania tohto článku je lacnejšou ponukou Google Pixel 6a, ktorý má odporúčanú cenu 449 $. Cena je však často až 299$. Použitý Pixel 7 bude na eBay stáť asi 400 až 500 dolárov. Pixel 7 je rozhodne lepší telefón a často ho nájdete za veľmi podobné ceny v porovnaní s 6a, ale možno by ste radšej mali nový telefón.

Ak ste otvorení iným značkám, existuje veľa alternatív na kúpu použitého Pixelu. Náš prehľad najlepších lacných telefónov Android je skvelým miestom, kde začať, ale odporúčame minúť trochu viac za jedno z schopnejších zariadení strednej triedy.

Čo by ste mali vedieť pri nákupe použitého telefónu Pixel

David Imel / Úrad pre Android

Máme pre vás podrobného sprievodcu nákupom použitých telefónov, ktorý vám odporúčame prečítať si ako prvý. Nakupujte tu je niekoľko kľúčových vecí, ktoré treba mať pri nákupe na pamäti:

 • Uistite sa, že nepreplácate: Zhodnoťte stav telefónu a skontrolujte priemernú cenu podobných pixelov (rovnaký model a rovnaký stav) na eBay, Swappa alebo Gazelle.
 • Spýtajte sa na batériu: Opakované nabíjacie cykly si vyberajú svoju daň na batériách a to môže byť problém pri telefónoch s malými alebo priemerne veľkými batériami, ako sú Pixely. V ideálnom prípade budete chcieť telefón s batériou, ktorá bola vymenená – pri telefónoch Pixel, ktoré boli repasované, je pravdepodobnejšie, že budú mať novú batériu.
 • Dajte telefónu fyzickú stránku: Pokiaľ si môžete Pixel pred nákupom prezrieť, venujte pozornosť nasledujúcemu:
  • Škrabance, mŕtve pixely alebo vypálenie na displeji.
  • Problémy s nabíjacím portom.
  • Drnčiace, zaseknuté alebo inak poškodené tlačidlá.
  • Akékoľvek známky vydutie, čo by mohlo znamenať, že je batéria zlá.
  • Prefúknuté alebo bzučiace reproduktory vrátane slúchadla.
 • Skontrolujte, či máte záruku. Aj keď kupujete od súkromného predajcu, oplatí sa zistiť, koľko zostáva zo záruky (ak vôbec niečo).
 • Skontrolujte situáciu s aktualizáciami softvéru. Staršie používané Pixely už nemusia dostávať aktualizácie operačného systému alebo dokonca aktualizácie zabezpečenia. Pokiaľ môžete, budete sa im chcieť vyhnúť. Napríklad Pixel 4 prestal dostávať aktualizácie v októbri 2022. Pixel 4a a 5 prestanú dostávať aktualizácie neskôr v roku 2024.
 • Skontrolujte, či nebol telefón stratený alebo odcudzený. Môžete vyhľadať číslo IMEI zariadenia a porovnať ho s databázami stratených, odcudzených alebo zakázaných telefónov.
 • Uistite sa, že je telefón resetovaný a odomknutý. Ak predajca neodstránil svoj účet Google z Pixelu, nebudete ho môcť používať.
 • Je telefón kompatibilný s vašim operátorom? Telefóny Pixel sú v tomto ohľade celkom dobré, ale k uzamknutiu siete stále môže dôjsť. Uistite sa, že zariadenie funguje s vaším operátorom alebo že je SIM odomknutá.
Čítať:  Ako nastaviť WordPress Sitemap a prečo je to dôležité

Použité pixely: Čoho sa vyvarovať

Vyhnite sa naozaj starým Pixelom

Adamya Sharma / Úrad pre Android

Všeobecne je najlepšie vyhnúť sa použitým telefónom Pixel, ktoré sú staršie ako tri roky – to znamená rad Pixel 4 a starší. Hlavným dôvodom je batéria, ktorá sa u starých použitých zariadení pravdepodobne znehodnocuje opakovanými cyklami nabíjania a vybíjania. Zatiaľ čo môžete použiť aplikáciu ako AccuBattery Ak chcete vyhodnotiť stav batérie, najbezpečnejšie je poobzerať sa po novšom telefóne. Batériu si tiež môžete vymeniť sami, pokiaľ je to možné, za príplatok.

Staré telefóny Pixel už navyše nemusia byť dostatočne rýchle, aby poskytovali primerane plynulý zážitok bez častého oneskorenia a zadrhávania.

Uistite sa, že budete dostávať bezpečnostné aktualizácie aspoň na chvíľu

Robert Triggs / Android Authority

Všeobecne neodporúčame kupovať telefóny, ktoré už nedostávajú bezpečnostné záplaty. Vzhľadom na to, že toľko našich životov závisí od zabezpečenia našich zariadení, nie je to niečo, čo by ste mali brať na ľahkú váhu.

V čase písania tohto článku nasledujúce telefóny Pixel už nie prijímať pravidelné aktualizácie zabezpečenia alebo ich čoskoro prestanú dostávať:

 • Pixel 5 (aktualizácia končí v októbri 2024)
 • Pixel 4a 5G (aktualizácia končí v novembri 2024)
 • Pixel 4a (aktualizácia končí v auguste 2024)
 • Pixel 4 a Pixel 4XL
 • Pixel 3a a Pixel 3a XL
 • Pixel 3 a Pixel 3 XL
 • Pixel 2 a Pixel 2 XL
 • Pixel 1 a Pixel 1 XL
Čítať:  Ako migrovať web z jedného hostiteľa na druhého

Okrem toho bude Pixel 5a získavať aktualizácie iba do augusta 2024 Stránka podpory Google. Ten má v sebe ešte kúsok života.

Pozor na telefóny, ktoré sú lacnejšie, než by mali byť

Bogdan Petrovan / Android Authority

Web Swappa o použitej elektronike ponúka užitočné cenové grafy, ktoré vám oznámia priemernú cenu použitých telefónov Pixel

Je dobré skontrolovať priemernú cenu použitého telefónu. Swappa zostavuje dáta pre telefóny predávané na jej platforme, takže je to skvelé miesto na kontrolu. Pokiaľ je telefón Pixel, o ktorom uvažujete, oveľa lacnejší ako priemer, oplatí sa venovať zvýšenú pozornosť a opýtať sa na prípadné problémy. To platí najmä v prípade, že nakupujete od súkromného predajcu, ktorý vám neposkytuje žiadnu ochranu. Skryté problémy môžu zahŕňať slučky zavádzania, rýchlo sa vybíjajúce batérie, kamery, ktoré nefungujú ako obvykle, a poškodenie vodou, aby sme vymenovali aspoň niektoré.

Najlepšie miesta na nákup použitých telefónov Pixel

Nákup použitých telefónov Pixel od predajcov

Edgar Cervantes / Android Authority

Osobný nákup telefónu môže znamenať nižšiu cenu, ale je zo svojej podstaty riskantnejší ako nákup u predajcu. Pravdepodobne tiež prídete o záruku, možnosti vrátenia a ďalšiu ochranu, ktorú musia predajcovia zo zákona poskytovať.

Naše obľúbené online obchody pre nákup použitých telefónov Pixel:

Nákup použitých telefónov Pixel od ľudí

Edgar Cervantes / Android Authority

Pokiaľ dávate prednosť nákupu priamo u predajcu, osobne, na mieste, môžeme vás len vyzvať na opatrnosť. Uistite sa, že sa schádzate na bezpečnom mieste pre vás oboch, a nezabudnite zariadenie dôkladne skontrolovať.

Dobré miesta na nájdenie miestnych použitých pixelov:

Repasované telefóny Pixel

Edgar Cervantes / Android Authority

Ak chcete výhodnú cenu, ale aj trochu pokoja, repasované telefóny Pixel by pre vás mohli byť tou správnou voľbou.

Na väčšinu repasovaných telefónov sa vzťahuje záruka a pri niektorých je dokonca zaručené, že budú vyzerať a fungovať ako nové. To nie je niečo, čo obvykle dostanete s použitými telefónmi.

Naše obľúbené miesta, kde môžete získať obnovené telefóny Pixel:

Môžete sa tiež pozrieť do menších, špecializovaných predajcov repasovaných produktov, ako je , SellCella Declutter.

Je vhodná doba na nákup použitého Pixelu?

Dhruv Bhutani / Android Authority

Pixel 7 Pro

V čase písania tohto článku (marec 2024) by mohlo byť rozumné chvíľu počkať, najmä ak hľadáte bazárový telefón Pixel strednej triedy. Je to preto, že sa hovorí, že Google čoskoro predstaví Pixel 7a, pravdepodobne na svojej vývojárskej konferencii Google I/O 2024 10. mája. Objavujú sa aj zvesti o Pixel Fold a Pixel 8 prichádzajúcich neskôr v tomto roku. Vydanie novej generácie má tendenciu zlacňovať súčasné modely, a to platí pre použité telefóny Pixel. Okrem toho možno budete chcieť zvážiť jeden z najnovších modelov.

Čítať:  Ezoic vs Adsense: Platí Ezoic viac ako AdSense?

Ak hľadáte použité zariadenie Pixel vyššej triedy, počkajte niekoľko mesiacov, aby ste mohli ušetriť. Pixel 7 je na trhu iba niečo málo cez šesť mesiacov, takže ponuka použitých telefónov Pixel 7 je stále obmedzená. Odložiť čas na blížiace sa sviatky môže byť tiež múdre, pretože na konci roka často vidíme úžasné ponuky.

Najčastejšie otázky

Je bezpečné kupovať použité telefóny?

Nákup použitých telefónov môže byť bezpečný, ak viete, kam ísť a ako na to. Ak získate použitý telefón od predajcov, ako je Amazon alebo Best Buy, získate určitú úroveň zabezpečenia, pretože sa k nim môžete kedykoľvek obrátiť o pomoc a obvykle je zahrnutá záruka. To isté neplatí pre všetky weby alebo keď si telefón kúpite priamo od inej osoby. Mimochodom, pri nákupe od iných ľudí by ste mali prijať určité opatrenia. Uistite sa, že dohoda nie je nejakým podvodom, stretnite sa na bezpečnom mieste a zariadenie dôkladne prezrite.

Ako dostanem použitý telefón čo najlacnejšie?

Nákup telefónu osobne priamo od predajcu sa väčšinou ukáže ako výhodnejší pre predajcov aj kupujúceho. Môžete sa tiež pozrieť na webové stránky s veľkou konkurenciou, ako je eBay. Väčšia konkurencia obvykle znamená lepšie ceny.

Za koľko si mám kúpiť použitý telefón?

Zistenie hodnoty vášho použitého telefónu je trochu zložité, pretože bežnú cenu ovplyvní mnoho faktorov. Telefón v pôvodnom stave vyjde zjavne na viac peňazí ako ten s prasknutou obrazovkou. Našou najlepšou radou, ako získať všeobecnú predstavu o hodnote produktu, je zistiť, za koľko podobné zariadenie stojí na eBay. Alebo porovnajte ceny vo vašej oblasti pomocou niekoľkých príspevkov od rôznych predajcov.

Ako poznám, že je použitý telefón na čiernej listine?

Toto je jedna zo zákerných častí ohľadom nákupu použitých telefónov. Nikdy neviete, ako ho predajca získal alebo čo sa stalo so zariadením pred transakciou. Pokiaľ človek dostane telefón na platobnú tarifu a prestane ho platiť, dopravcovia ho obvykle zaradia na čiernu listinu a vy ho často nebudete môcť odomknúť ani použiť. Existuje mnoho online nástrojov, ako skontrolovať, či je telefón na čiernej listine. Môžete začať tým, že to skúsite Swappa je bezplatná kontrola IMEI nástroj.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE