Naozaj chcete, aby boli komentáre WordPress vypnuté?

Či už spúšťate nový blog WordPress alebo spravujete existujúci web WordPress, nakoniec sa budete musieť rozhodnúť o komentároch:

WordPress začal ako blogovacia platforma a mnoho blogov WordPress roky prosperovalo vďaka aktívnym a angažovaným komunitám, ktoré komentovali a podporovali konverzáciu okolo svojich príspevkov. Majitelia webových stránok WordPress a blogeri s veľkými aktívnymi komunitami tvrdia, že komentáre sú súčasťou toho, čo robí blog blogom.

Potrebujete viac času na to, aby ste sa mohli sústrediť na svoj nový web? Hostinger ponúka spravovaný hosting WordPress, ktorý obsahuje vstavané automatické aktualizácie doplnkov a kompresiu obrázkov.

Dôvody, prečo zapnúť komentáre

Najbežnejšie dôvody na zapnutie komentárov na vašom blogu WordPress sú:

 • Čitatelia môžu zdieľať tipy, postrehy, príbehy a nápady pre budúci obsah.
 • Konverzácia medzi vami a vašimi čitateľmi v komentároch môže vytvoriť väčší vzťah a evanjelistov značky
 • Odpovedanie na komentáre často privedie týchto komentujúcich späť na vašu stránku, čím sa zvýši počet zobrazení a potenciál pre ďalšie konverzie
 • Komentáre vám môžu pomôcť vybudovať okolo vášho blogu komunitu zaujatých čitateľov
 • Povolením komentárov ukážete čitateľom, že vás zaujíma ich spätná väzba a to, čo chcú povedať
 • Kvalitné komentáre pomáhajú budovať sociálny dôkaz a ukazujú čitateľom, že iným ľuďom záleží na vašom obsahu
Čítať:  8 krokov na napísanie úspešného obchodného plánu online obchodu

Ako WordPress rástol, vyvinul sa do kompletného systému na správu obsahu webových stránok a nakoniec sa jeho využitie pre obchodné weby prudko zvýšilo. S týmto rastom sa úloha blogu posunula z primárneho zamerania webovej stránky na marketingový nástroj pripojený k webovej stránke.

Čoraz viac firiem si začalo osvojovať WordPress ako svoj preferovaný systém na správu obsahu. Zároveň raketový nárast popularity sociálnych médií poskytol blogerom a vlastníkom webových stránok nové a vzrušujúce možnosti, ako sa spojiť so svojimi komunitami a publikom, a niektorí sa začali pýtať, či povoľovanie komentárov na ich stránkach stojí za to trápenie.

Dôvody na vypnutie komentárov

Najbežnejšie dôvody na vypnutie komentárov na vašom webe WordPress sú:

 • Moderovanie komentárov si vyžaduje čas
 • Ak dostávate veľa komentárov, odpovedať na ne zaberie veľa času a ak neodpoviete, môže to poškodiť vašu značku
 • Mnohé komentáre sú spamové a majú nízku kvalitu
 • Komentáre nemusia nevyhnutne pridávať hodnotu k základnému obsahu alebo zážitku návštevníka
 • Komentáre sa môžu zmeniť na fórum pre trollov alebo miesto pre bezplatnú podporu
 • Len málo komentárov môže poslať nesprávnu správu
 • Nedostatok komentárov nereprezentuje kvalitu obsahu, ktorý vytvárate

Čo je však správne pre váš web WordPress?

Mali by ste povoliť alebo zakázať komentáre?

Či zapnete komentáre alebo odstránite komentáre zo svojho webu WordPress alebo nie, je vecou osobných preferencií. Musíte sa rozhodnúť, čo je správne pre vašu značku, firmu a webovú stránku. Niektoré veci, ktoré je potrebné zvážiť, sú:

Čítať:  17 najlepších aktív generujúcich príjem, ktoré tvoria pasívny príjem

Odvetvie, v ktorom pôsobíte, alebo typ podnikania, v ktorom pôsobíte:

Niektoré podniky sa hodia komentovať viac ako iné. Položte si otázku: „Budú čitatelia, na ktorých sa zameriavam, reálne chcieť verejne komentovať?“ Napríklad, ak ste manželský poradca, naozaj budú ľudia chcieť v komentároch na vašom blogu prevetrať svoju špinavú bielizeň? Pravdepodobne nie. Ale ak ste šéfkuchár zdieľajúci recepty, chceli by čitatelia mať možnosť klásť otázky alebo sa podeliť o svoje skúsenosti s prípravou jedla? Asi áno.

Množstvo obsahu, ktorý vytvárate:

Ak publikujete jeden nový blogový príspevok týždenne, správa komentárov vám nezaberie toľko času a úsilia, ako keby ste publikovali nové príspevky každý deň. Zhodnoťte, koľko času zaberá správa komentárov a či sa vám to oplatí.

Činnosť vašej komunity:

Máte už angažovanú komunitu, ktorá je aktívna a komentuje vašu stránku? Ak nie ste uviaznutí v správe komentárov, nechajte ich otvorené. Ale na druhej strane, ak každý príspevok končíte výzvou na akciu na podporu komentárov a nikto nekomentuje, možno je načase vypnúť komentáre a vyskúšať nový prístup, ako napríklad žiadanie o spätnú väzbu k príspevkom v skupine na Facebooku.

Ciele vášho webu:

Aké sú hlavné ciele a ciele vašej webovej stránky? Ak majú dosiahnuť predaj, získať nových klientov, rozšíriť zoznam e-mailov a generovať potenciálnych zákazníkov, je pravdepodobné, že váš blog je nástrojom na vzdelávanie a marketing. V tomto prípade nie sú komentáre rozhodujúce pre dosiahnutie vašich cieľov.

Čítať:  Úvod do WPPB Boilerplate pre doplnky WordPress

Ak je vaším cieľom vybudovať prosperujúcu komunitu a spojiť sa so svojimi čitateľmi, potom sa váš blog stane centrom celej vašej stránky a komentáre budú zohrávať kľúčovú úlohu pri dosahovaní týchto cieľov.

Rôzne podniky vyžadujú rôzne prístupy

Ak skúmate tému blogových komentárov online a hľadáte definitívnu odpoveď, nenájdete ju. Zatiaľ čo jeden odborník povie, že komentáre pomáhajú so SEO, iný povie, že nie, a zatiaľ čo jeden bloger povie, že komentáre sú rozhodujúce pre úspech webovej stránky, ďalší povie, že komentáre vypli a nijako to nezmení.

Dva najdôležitejšie faktory, ktoré treba zvážiť

Tu sú dve najdôležitejšie veci, ktoré musíte pochopiť pri rozhodovaní o zapnutí alebo vypnutí komentárov na vašom webe WordPress:

 1. Pri hodnotení názorov iných ľudí na komentáre blogu sa uistite, že kontext ich názorov je skutočne relevantný pre vašu webovú stránku. Napríklad: Ak sa pokúšate rozhodnúť, či chcete povoliť komentáre na špičkovej webovej stránke s profesionálnymi službami, počúvať, čo si bloger myslí o komentároch, nebude také užitočné ako to, čo s komentármi zažili iní poskytovatelia služieb. na ich webových stránkach.
 2. Je to vaša webová stránka a vy musíte urobiť to, čo je pre vás najlepšie. Ak chcete komentáre, povoľte komentáre. Ak nechcete riešiť problémy so správou komentárov, zakážte komentáre.

Nakoniec, ak si nie ste istí komentármi a bojujete s rozhodnutím, s WordPress je ľahké ich zapnúť a vypnúť. Skúste teda komentáre, a ak po určitom čase nedostanú žiadnu trakciu, môžete ich kedykoľvek odstrániť.

Čítať:  DreamHost expanduje: Oznamuje AWS Dubai Data Ce...

Práve spúšťate svoj nový web?

Práve ste spustili svoju novú stránku, blahoželáme! Pre nevývojárov je to miesto, kde sa guma stretáva s vozovkou. Tu je 14 stratégií, ktoré vám pomôžu rozšíriť vaše publikum, predávať vaše produkty a ďalšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE