Napíšte svoj román NaNoWriMo na WordPress

Ako človek, ktorý veľa píše, si neustále uvedomujem svoju záľubu v prokrastinácii (a aliterácii). Ak môžem niečo napísať, urobím to. Nie je to preto, že by som nemiloval písanie; ide len o to, že vloženie priehlbiny na prázdnu stranu môže byť významnou psychologickou bariérou (môže byť prekážkou neexistujúca priehlbina?) Nikdy som nenapísal román, ale ak by som sa mal pustiť do vyšších literárnych sfér a vyskúšať to Viem, že by som potreboval veľa povzbudenia a podpory.

Čiastočne to je to, čo Národný mesiac písania románov je o. Komunita sa zíde v novembri s cieľom vzájomne sa podporovať v procese vytĺkania 50 000 slov. Je to skvelý nápad a ak do toho hodíte trochu WordPress mágie, môže to byť ešte lepšie.

V skutočnosti môžete s blogom WordPress dostať svoje verejné písanie kníh za hranice chladného novembra a vybudovať komunitu, ktorá bude komentovať, podporovať a kritizovať vaše úsilie počas celého roka.

Pred pár týždňami sme uverejnili článok o blogovaní knihy. Tento článok bol zameraný skôr na spoločnosti, ktoré používajú e-knihy ako marketingový materiál, než na autorov románov, takže dnes by som sa rád pozrel na blogovanie kníh z inej perspektívy.

Ak si prečítate predchádzajúci článok, všimnete si, o čom hovorím práva na prvé zverejnenie, čo je potrebné mať na pamäti, ak plánujete vydať svoj román prostredníctvom tradičného vydavateľa. Ale ak píšete pre zábavu a zdieľate svoju prácu so širším svetom, potom to nie je problém. Tiež vás to nemusí znepokojovať, ak máte v úmysle publikovať sami.

Čítať:  Ako vytvoriť webovú stránku reštaurácie jednoduchým spôsobom: 6-krokový sprievodca vytvorením online prezentácie pre vašu reštauráciu

Čo je teda potrebné na to, aby sa WordPress zmenil na perfektnú platformu na písanie a publikovanie románov? – vlastne nie veľa. Po vybalení odvádza WordPress skvelú prácu pri správe vášho obsahu a s novou témou 2013 to tiež vyzerá sakramentsky dobre. Hlavnou silnou stránkou WordPress je však jeho flexibilita a rozšíriteľnosť, takže sa neuspokojíme s takmer dokonalým. Existuje niekoľko hrubých okrajov, ktoré môžeme odstrániť skôr, ako začneme písať.

Markdown

Spisovatelia by mali premýšľať o vďačných myšlienkach Ján Gruber predtým, ako idú večer spať, pretože to bol on, kto pôvodne vyvinul zázrak, ktorým je Markdown.

Markdown je jednoduchý značkovací jazyk pre text, ktorý uľahčuje sústredenie sa na písanie a nie na to, ako vyzerá. Už žiadne prešľapy s fontmi a veľkosťami hlavičiek – len priama textová produktivita. Markdown sa dá veľmi ľahko naučiť. Pozrite si tohto komplexného sprievodcu písanie v Markdown.

WordPress natívne nepodporuje Markdown, takže som si ho musel nainštalovať WP Markdown zapojiť. Umožní nám to napísať náš obsah v Markdown a potom ho previesť do HTML, ktorému WordPress rozumie.

Čítať:  Ako manuálne zálohovať webovú stránku WordPress

Minimálny režim Nikto nikdy neobviňoval rozhranie WordPress z toho, že sa v ňom pracuje príjemne, ale oveľa lepšie to bude, ak kliknete na rozhranie bez rozptyľovania, ktoré odstráni všetok neporiadok okolo poľa na zadávanie textu a nechá vás na pokoji so slovami.

Gramatika A Pravopis

Existuje pomerne málo prostriedkov na kontrolu gramatiky a pravopisu pre WordPress, ale nenašiel som lepší ako ten, ktorý je súčasťou Doplnok JetPack. Nainštalujte ho a prejdite na položku ponuky, ktorá sa zobrazí v hlavnej ponuke, aby ste ju nakonfigurovali.

MagPress nie je na presné písanie, ale môže vám pomôcť urobiť niečo s vašou prácou po dokončení vášho diela magnum. MagPress je doplnok WordPress, ktorý vám umožní premeniť výber príspevkov WordPress na e-knihu. MagPress má intuitívne rozhranie na výber a objednávanie príspevkov a dokáže vytlačiť do najpopulárnejších formátov elektronických kníh vrátane PDF, ePub a .Mobi. Nie je to zadarmo, ale ak plánujete predávať svoje knihy, môže to stáť za to.

S týmito komponentmi sa WordPress stáva vynikajúcou platformou na písanie románu, ktorý vás prevedie od počiatočných nápadov až po publikáciu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE