Nástroj na výskum kľúčových slov SEOptimera

Čo je nástroj na výskum kľúčových slov SEOptimera?

Nástroj na výskum kľúčových slov SEOptimera je k dispozícii pre všetkých zákazníkov v našom pláne bielych štítkov alebo pláne bielych štítkov a vkladania. Za tento nástroj sa neplatí žiadny príplatok a poskytuje sa bezplatne ako súčasť vašej existujúcej licencie.

Nástroj na výskum kľúčových slov je skvelý na skúmanie nových nápadov na obsah pre SEO. Okamžite môžete vidieť, ako sa vaše webové stránky a webové stránky konkurentov hodnotia, a môžete preskúmať výsledky vyhľadávania v rôznych regiónoch po celom svete.

Ako nájsť kľúčové slová

Existujú 2 spôsoby prieskumu kľúčových slov:

  • Hľadajte podľa kľúčových slov – zadajte kľúčové slová jedno po druhom alebo zadajte viacero kľúčových slov (oddelených čiarkami)
  • Hľadať podľa domény – zadajte adresu URL a my vám načítame všetky kľúčové slová, ktoré stránka hodnotí

Môžete tiež nastaviť svoju krajinu (podporujeme 70 krajín) alebo môžete vybrať možnosť „Akákoľvek krajina“, ktorá vyhľadáva medzinárodne v krajinách a jazykoch. Krajiny, v ktorých Google funguje vo viacerých jazykoch (napr. Kanada), majú možnosť spresniť a filtrovať podľa jazyka.

V príklade nižšie hľadáme viacero kľúčových slov v Spojených štátoch. Vrátené výsledky ukazujú najvyšší mesačný objem vyhľadávania pre tie výrazy alebo súvisiace výrazy, ktoré používajú rovnaké kľúčové slovo. Napríklad jedno z kľúčových slov, ktoré sme hľadali, bolo „malbec“, ktoré vrátilo 33 100 vyhľadávaní za mesiac, zatiaľ čo výraz „wine malbec“ bol navyše vrátený a zobrazuje 22 200 vyhľadávaní za mesiac:

Čítať:  5 ziskových agentúrnych cenových modelov + klady a amp; Nevýhody každého

Uvádzame aj CZK (cena za kliknutie), ktorá je ukazovateľom v USD, aká by bola odhadovaná cena tohto kľúčového slova, ak by ste na ponúkanie cien za tieto výrazy použili službu Google Ads.

Nakoniec uvádzame úroveň konkurencie pre každé kľúčové slovo: Nízka, Stredná a Vysoká. V ideálnom prípade chcete nájsť kľúčové slová s vysokým mesačným objemom vyhľadávania a nízkou konkurenciou.

Každé kľúčové slovo má na pravej strane tabuľky modré tlačidlo „Výsledky“, ktoré otvorí výsledky vyhľadávania pre dané kľúčové slovo vo vybratej krajine. Je to skvelý spôsob, ako zobraziť stránku s výsledkami vyhľadávacieho nástroja (SERP) pre každé kľúčové slovo (najmä ak vyhľadávate kľúčové slová v iných krajinách).

Posledný stĺpec „Sledovať“ obsahuje začiarkavacie políčka pre každé kľúčové slovo, čo vám umožňuje pridať akékoľvek vybraté kľúčové slová do vašich zoznamov sledovania kľúčových slov, aby ste mohli priebežne sledovať svoju výkonnosť.

Keď zaškrtnete kľúčové slová, ktoré chcete sledovať, stlačte oranžové tlačidlo „Sledovať“ v spodnej časti zoznamu a prekrytie vám zobrazí stránky, ktoré ste už nastavili v rámci sledovania kľúčových slov. V príklade nižšie môžete vidieť, že v sledovaní kľúčových slov sú už nastavené 3 stránky. Môžete jednoducho vybrať jednu z týchto stránok a vybrané kľúčové slová sa pridajú do vášho sledovania kľúčových slov. ALEBO môžete sledovať aj kľúčové slová pre nový web:

Čítať:  John Mueller hovorí o kvalite stránok a jej úlohe pri indexovom prehľadávaní a indexovaní

Rovnako ako u väčšiny údajových tabuliek v SEOptimeri môžete exportovať všetky údaje tabuliek do CSV, Excel alebo PDF pomocou tlačidiel v hornej časti tabuľky alebo vyhľadávať v tabuľke a filtrovať určité kľúčové slová (zvlášť užitočné, ak máte veľa výsledkov, napr. v príklade vyššie).

Druhým spôsobom použitia nástroja na výskum kľúčových slov je vyhľadávanie podľa domény a zadanie adresy URL:

Podobne ako pri vyhľadávaní podľa kľúčových slov, tento spôsob vyhľadávania možno vykonať v jednej krajine alebo v ktorejkoľvek krajine. Okrem mesačného objemu vyhľadávania a konkurencie uvádzame aj pozíciu a odhadovanú návštevnosť. Keďže vyhľadávate podľa domény, môžeme určiť pozíciu na SERP ktorejkoľvek stránky v rámci domény. Potom na základe mesačného objemu vyhľadávania môžeme poskytnúť číslo odhadovanej návštevnosti.

V tomto zobrazení môžete tiež otvoriť SERP alebo vybrať viacero kľúčových slov, ktoré chcete pridať do sledovania kľúčových slov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE