Naučte sa, ako používať WordPress s našimi najužitočnejšími zdrojmi

Čo je WordPress?

WordPress je užívateľsky prívetivý, prispôsobiteľný a poháňa 40 % internetu. S tisíckami doplnkov, ktoré sú k dispozícii na rozšírenie funkčnosti, je ľahké pochopiť, prečo tak veľa ľudí používa WordPress pre svoje stránky.

Ak sa chcete naučiť používať WordPress, ste na správnom mieste. Tu nájdete najužitočnejšie zdroje WordPress. Pokračujte v čítaní, aby ste sa naučili základy WordPress, osvedčené postupy pre výkon a ďalšie.

Naučte sa používať WordPress: Pochopte svoje možnosti

K dispozícii je množstvo možností CMS. Ak si nie ste istí, či je WordPress pre vás tým správnym CMS, prečítajte si o tom Drupal vs. WordPress. Môžete tiež zvážiť Tvorcovia webových stránok vs. WordPress tiež.

Ako už bolo spomenuté vyššie, WordPress je najobľúbenejšou voľbou. Prečo práve WordPress?

História WordPress siaha až do roku 2003. Je to všestranná a výkonná platforma. A zatiaľ Trendy WordPress Príďte a odíďte, používanie WordPress zostalo v priebehu rokov silné. Ako si viete predstaviť, je ich veľa WordPress verzie k dispozícii. Dôležité je však začať používať ten najnovší. Je tam tiež WordPress.com vs. WordPress.org vybrať si z.

Okrem toho je potrebné zvážiť aj bezhlavý WordPress. Táto možnosť si získava na popularite a jej cieľom je urýchliť načítanie stránky. Čo je bezhlavý WordPress?

Čítať:  Ako získať kvalitné spätné odkazy

WordPress vás neobmedzuje na určitý typ stránok. Môžete si vytvoriť blog, stránku elektronického obchodu, portfólio a ďalšie. Môžete vytvoriť a Internetový obchod WordPress na predaj tovaru alebo služieb. Môžeš použiť WordPress pre dropshippingalebo zarábať peniaze prostredníctvom pridružené odkazy vo WordPress.

Prečítajte si o typy webových stránok WordPress môžete ľahko nastaviť. Môžete dokonca speňažte svoju stránku WordPress. Ak už máte stránku, môžete migrovať na WordPress všetko na vlastnú päsť.

WordPress hosting

Možno sa pýtate, stojí za to hosting WordPress? Naozaj to potrebujem? Existuje celý rad výhody WordPress hostingu ktoré je ťažké poprieť.

S WordPress budete tiež chcieť optimalizovaného hostiteľa, ktorý bude poháňať vaše stránky na pozadí. Ale máte niekoľko rôznych možností, pokiaľ ide o hosting, ako je spravovaný hosting WordPress a zdieľaný webhosting.

Čo je hosting WordPress? A prečo potrebujete hosting pre WordPress? Tu je rozpis rozdiel medzi hostingom WordPress a webhostingom.

Je tam tiež cPanel WordPress verzus Managed WordPress a DIY na zváženie.

Možno už máte zdieľaný plán hostenia pre svoj účet WordPress. Plány zdieľaného hostingu však môžu zanechať veľa požiadaviek. Tu je návod, ako zistiť, kedy je čas opustiť zdieľaný hosting a inovovať na spravovaný WordPress.

Začíname s WordPress

Teraz je čas začať so svojou stránkou WordPress. Našťastie pre vás sme zostavili niekoľko veľmi praktických sprievodcov, ako začať pracovať.

Čítať:  Váš základný sprievodca, ako predávať hosting

Najprv sa budete musieť prihlásiť do svojho Prihlasovacia stránka správcu WordPress. Vložte svoju stránku do Režim údržby WordPress pri nastavovaní. Môžeš prispôsobiť svoj informačný panel WordPress podľa vašich predstáv.

Budete chcieť preskúmať svoje možnosti a vybrať si jednu z nich najrýchlejšie témy WordPress. Rýchlosť je rozhodujúca pre poskytovanie dobrej používateľskej skúsenosti. Je to tiež kľúčové pre hodnotenie na Google. Ak nájdete tému, ktorá sa vám páči, vedzte, že je to možné prispôsobiť tému WordPress podľa vašich predstáv.

Začnite budovať svoje stránky s WordPress Gutenberg — editor WordPress, vďaka ktorému je vytváranie stránok jednoduché a ľahké. Autor: pomocou Gutenbergamôžete zjednodušiť proces vytvárania obsahu vo WordPress. WordPress Gutenberg bloky zjednodušiť úpravu a úpravu vašej stránky.

Je tam tiež úplná úprava stránok pre WordPress. Táto novšia funkcia je podporovaná v blokových témach. The Editor blokov WordPress robí úpravy a zmeny stránok hračkou. Môžete dokonca použiť Opakovane použiteľné bloky WordPress aby boli aktualizácie ešte rýchlejšie.

Odtiaľ môžete…

Zistite, ako používať doplnky WordPress

Pre vašu stránku sú k dispozícii tisíce doplnkov WordPress. Neviete, kde začať? Začnite skúmaním najobľúbenejšie doplnky WordPress. Tieto sú obľúbené medzi fanúšikmi a sú z nejakého dôvodu rozšírené.

Prečítajte si viac o najlepších doplnkoch WordPress a o tom, ako ich strategicky používať v našom Základný sprievodca doplnkami WordPress eBook.

Existujú pluginy takmer pre každú funkciu, ktorú by ste na svojom webe mohli chcieť. Napríklad by ste mohli pridať WooCommerce do WordPress na spustenie internetového obchodu.

Čítať:  Najlepšie ponuky T-Mobile z marca 2024

Nižšie nájdete odporúčania pre najlepšie doplnky WordPress pre obľúbené funkcie.

Je tiež dôležité uistiť sa, že vaše doplnky nezhoršujú výkon vašej stránky. Existuje niekoľko spôsobov, ako detekovať pomalé doplnky WordPress takže môžete vyriešiť problém a zvýšiť rýchlosť webu.

Pamätajte, že je dôležité udržiavať všetky svoje doplnky aktualizované. Spravovaní hostitelia WordPress ako Hostinger automaticky aktualizovať vaše pluginy.

Naučte sa osvedčené postupy výkonu WordPress

Prečo je môj web WordPress taký pomalý?

Túto otázku si kladú mnohí vlastníci stránok po uvedení stránky do prevádzky. Keď je však vaša stránka spustená, musíte ju udržiavať optimalizovanú. Tu je prečo je výkon webovej stránky dôležitý:

  • Je to dôležité pre používateľskú skúsenosť.
  • Je potrebné mať dobré umiestnenie na Googli.
  • Poskytuje väčšiu viditeľnosť a organickú návštevnosť.
  • Zlepšuje vaše miery konverzie.

Tu je niekoľko užitočných zdrojov WordPress na zlepšenie výkonu.

Zdroje zabezpečenia a údržby WordPress

Samozrejme, budete chcieť zabezpečiť, aby vaše stránky zostali aktuálne, zabezpečené a bezpečné. Možno sa pýtate, je WordPress bezpečný?

WordPress je bezpečná platforma, pokiaľ dodržiavate osvedčené postupy zabezpečenia spevnenie WordPressu. V prípade, že váš Blog WordPress je napadnutý hackermivedzte, že existujú spôsoby prestavby a obnovy vašej lokality.

Ako preventívne opatrenie budete chcieť zostať na vrchole Aktualizácie WordPress. Uistite sa, že budete mať aktuálne informácie, aby ste ochránili svoje stránky. Budete tiež chcieť implementovať Čistenie WordPressu osvedčených postupov, aby ste zostali optimalizovaní. Odstráňte písma, motívy a doplnky, ktoré nepoužívate. A určite použite WordPress presmerovanie osvedčené postupy, ktoré vám poskytnú dobrú používateľskú skúsenosť.

Čítať:  Vytvorte si WordPress Tags vs Categories Infrastructure

Svoj web budete tiež chcieť zálohovať pre prípad, že by sa niečo stalo. Tu je náš praktický návod ako zálohovať web WordPress. Ak sa tak rozhodnete, môžete sa tiež učiť ako manuálne zálohovať web WordPress.

Zdroje WordPress pre vývojárov

Získajte informácie o vstavaných funkciách WordPress pre vývojárov a o tom, ako ich najlepšie využiť pre vaše stránky.

Používanie lokálnych vývojárskych prostredí WordPress

Môžete použiť miestne vývojové prostredie WordPress a máte niekoľko možností uvedených nižšie. Miestne prostredie pre vývojárov vám umožňuje nastaviť serverové prostredie na vašom vlastnom počítači, a nie na serverovom prostredí od vašej hostiteľskej spoločnosti.

Výhodou je, že môžete prejsť do miestneho prostredia pre vývojárov a prispôsobiť si svoju stránku a vykonať potrebné zmeny bez toho, aby ste ju museli tlačiť online, kým nebudete pripravení.

Získajte škálovateľný a bezpečný WordPress s Hostinger

S nadbytkom,

Vylepšite svoj web pomocou optimalizovaného hostingu WordPress od spoločnosti Hostinger. Hostinger poskytuje plne spravovaný hosting WordPress, ktorý zahŕňa:

  • Automatické aktualizácie.
  • SSL pre bezpečnosť.
  • Vstavané CDN.
  • Kompresia obrazu.
  • Ukladanie do vyrovnávacej pamäte.
  • A viac.

S Hostinger je váš web optimalizovaný, bezpečný a rýchly. Kontaktujte nás ešte dnes a zistite, ako môže Hostinger automaticky vykonať ladenie výkonu na mieste.

Alebo si pozrite naše plne spravované plány hostenia WordPress a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE