Navrhuje Instagram používateľov, ktorí vás hľadajú

Zaujíma vás, či Instagram navrhuje používateľov, ktorí vás hľadajú?

Instagram je platforma, kde sa spájate a komunikujete s ľuďmi na celom svete. A v priebehu rokov spoločnosť zaviedla viacero funkcií na zlepšenie vášho zážitku.

Napríklad s funkciou „Navrhnuté pre vás“ Instagram úspešne spríjemnil používateľom objavovanie a hľadanie ľudí, ktorých môžu poznať alebo majú podobné záujmy. V skutočnosti sa niekedy na zozname začnú objavovať ľudia, ktorých ste práve stretli minulú noc. Niektorí to považujú za veľmi zvláštne a obávajú sa, ak Instagram sleduje ich aktivity.

Najnovšia technológia samozrejme poskytuje platformám sociálnych médií dostatok energie na to, aby o vás našli informácie prostredníctvom svojich algoritmov a podľa toho improvizovali váš informačný kanál. Ale ak presne navrhnete ľudí, ktorí nie sú ani v kruhu vášho blízkeho priateľa, aj to v čudne dobrých časoch, môže vo vás vzbudiť trochu vedomia.

Aby sme vám pomohli prekonať všetky vaše zmätky, v tomto článku sme uzavreli všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť. Takže pokračujte v čítaní!

Tablet Obsahu

Navrhuje Instagram používateľov, ktorí vás hľadajú?

Má zmysel vidieť vo svojom zozname navrhovaných ľudí, s ktorými zvyčajne komunikujete, no nemáte ich pridaných do vášho účtu. Postupom času však došlo k drastickým zlepšeniam v algoritmoch aplikácie.

Teraz môžete dokonca naraziť na profily používateľov, ktorí sa nachádzajú na okraji kruhu vašich priateľov, niekoho, koho ste nedávno spoznali, alebo dokonca ľudí, okolo ktorých prechádzate. Môžete si tiež všimnúť niekoľko neznámych ľudí v zozname „Suggested for you“, čo nedáva veľký zmysel. To vám dáva otázku, či Instagram navrhuje používateľov, ktorí vás hľadajú.

Na začiatok, Instagram podnikol množstvo krokov na ochranu vašich osobných údajov a aktivít. Za predpokladu, že sa títo používatelia objavia vo vašich návrhoch, pretože prehľadali váš profil, by sa takéto úsilie ignorovalo.

Keďže platforma rešpektuje súkromie a neposkytuje používateľom žiadny spôsob, ako vidieť, kto navštevuje ich profil, návrhy používateľov na tom nemôžu byť založené. Čo presne Instagram berie do úvahy pri zaraďovaní používateľov do tohto zoznamu? Ak chcete zistiť, pokračujte v čítaní!

Na čom sú návrhy Instagramu založené?

Jednou populárnou fámou o náhodných ľuďoch alebo o tých, o ktorých sotva viete, že sa zobrazujú v časti „Navrhnuté pre vás“, je aplikácia Instagram, ktorá sleduje pozíciu používateľov vo vzťahu k ostatným. Ale v skutočnosti vývojári jednoducho inovujú svoje algoritmy.

Poďme si teda prejsť všetky faktory, ktoré aplikácia berie do úvahy pri správe zoznamu návrhov.

1. Vaša história vyhľadávania

História vyhľadávania zohráva významnú úlohu v tom, kto sa zobrazí vo vašich návrhoch. Ak viackrát vyhľadávate používateľský profil, trávite čas prezeraním ich príspevkov, okamžite sa zobrazia v tom, koho by ste mali sledovať. Môžete sa však pohrať s algoritmami neustálym vymazávaním histórie vyhľadávania.

Čítať:  Váš redakčný kalendár

2. Vaša nedávna aktivita

Instagram sleduje vaše každodenné aktivity vrátane druhu obsahu, ktorý sledujete, páči sa vám a s ktorým sa zaoberáte. Tieto údaje sa potom použijú na rozhodnutie o tom, čo sa zobrazí vo vašom informačnom kanáli. Ak má iný používateľ podobný záujem, Instagram ich zahrnie do vašich návrhov, aby ste sa mohli spojiť s inými ľuďmi, ako ste vy.

3. Vzájomní priatelia

Používanie zoznamu priateľov vašich sledovateľov je jedným z najoriginálnejších faktorov, na základe ktorých vám Instagram generuje návrhy používateľov. Čím viac spoločných priateľov zdieľate s používateľom, tým vyššia je pravdepodobnosť, že sa objavia vo vašich návrhoch.

4. Prepojené účty

Keďže Facebook teraz prakticky vlastní Instagram, nie je prekvapením, že ľudia pridaní na jednu platformu sa často objavujú ako návrhy na druhej. Navyše, ak máte so svojím profilom na Instagrame prepojené ďalšie účty, ako napríklad Twitter, Tumblr atď. Aplikáciám to umožní navzájom zdieľať údaje, aby vám poskytli optimálny používateľský zážitok.

5. Telefónne kontakty

Podobne ako funguje prepojený účet, Instagram tiež používa vaše telefónne kontakty na generovanie návrhov. Ak máte svoje telefónne číslo prepojené s vaším účtom, vaše kontakty, ktoré si prepojili aj Instagram, sa začnú objavovať v časti Ľudia, ktorých možno poznáte. Aj keď niektorých ľudí nemáte uložených v telefóne, môžu mať vás, čo ich privedie k vašim návrhom.

Čítať:  Najlepší sprievodca webovými stránkami pre generáciu potenciálnych zákazníkov a ako môžu zvýšiť váš úspech

6. Použité/sledované hashtagy

Ak je väčšina hashtagov, ktoré používate alebo sledujete, podobná tým, ktoré používa iný účet, s najväčšou pravdepodobnosťou sa zobrazia vo vašich návrhoch. Je to preto, že Instagram si myslí, že oba profily majú spoločné záujmy a lepšie by im bolo vo vzájomnom zozname priateľov.

Ako získať prístup k návrhom priateľov

Zaujíma vás, kde získať prístup k návrhom priateľov, aby ste našli ľudí, ktorých možno poznáte? Existujú dva základné spôsoby, ako to urobiť. Poďme si prejsť každý zvlášť.

Objavte ľudí prostredníctvom svojho zoznamu sledovaných osôb.

  1. Začnite spustením Aplikácia Instagram.
  2. Na prihlásenie do účtu použite svoje prihlasovacie údaje.
  3. Teraz klepnite na svoje Profil v pravom dolnom rohu obrazovky.
  4. Potom prejdite do svojho Sledovanie zoznam a posúvajte sa nadol, kým neuvidíte Objavte ľudí možnosť.
  5. Klepnite na Nájdite ľudí na sledovanie na otvorenie Všetky návrhy cez Instagram.

Otvorte návrhy prostredníctvom používateľských profilov.

  1. Ak chcete začať, prihláste sa do svojho účtu Instagram prostredníctvom aplikácie.
  2. Potom prejdite na ľubovoľný používateľský profil zo svojho Nasledovníci nasledujú zoznamu alebo prostredníctvom Preskúmajte tab.
  3. Ďalej klepnite na rozbaľovacia šípka vedľa Správa tlačidlo.
  4. Prípadne môžete sledovať účet a Návrhy pre vás sa automaticky objaví.
  5. Klepnite na Vidieť všetko, ktorý vás zavedie na úplný zoznam návrhov používateľov vygenerovaných Instagramom.

často kladené otázky na tému „Navrhuje instagram používateľov, ktorí vás hľadajú“

1. Viete povedať, kto vás hľadá na Instagrame?

Bohužiaľ, neexistuje spôsob, ako zistiť, kto vás hľadá a sleduje váš profil, pokiaľ sa mu, samozrejme, náhodne nepáči niektorý z vašich príspevkov. Instagram uchováva históriu vyhľadávania v súkromí pre používateľov, a preto vám neumožňuje sledovať návštevníkov vášho profilu.

Čítať:  Instagram „Nepovoľujú žiadosti o nové správy od každého“ (Význam a opravy)

2. Ako zakázať návrhy priateľov?

Ak sa vám nepáči funkcia návrhov priateľov na Instagrame, môžete ju jednoducho vypnúť. Budete však musieť pristupovať k svojmu účtu cez web Instagram keďže táto možnosť nie je v aplikácii dostupná. Keď tam budete, prejdite na kartu profilu a klepnite na tlačidlo „Upraviť profil“. Prejdite nadol na možnosť „Návrh podobného účtu“ a klepnutím na ňu zakážte návrhy.

3. Ak niekoho vyhľadám na instagrame, dostane návrh priateľa

Nie, keďže platforma rešpektuje súkromie a neposkytuje používateľom žiadny spôsob, ako vidieť, kto navštevuje ich profil, návrhy používateľov na tom nemôžu byť založené.

Zbaliť: Navrhuje Instagram používateľov, ktorí vás hľadajú?

Tu končíme nášho sprievodcu na tému „Navrhuje Instagram používateľov, ktorí vás hľadajú?“ Dúfajme, že sa nám podarilo odpovedať na otázky, ktoré ste mali v súvislosti s návrhmi používateľov Instagramu. Ak však stále máte nejaké nejasnosti, ktoré je potrebné vyriešiť, prejdite do sekcie komentárov nižšie. Urobíme, čo bude v našich silách, aby sme vám v tejto záležitosti pomohli.

Pred odchodom si označte obľúbené položky, aby ste nezmeškali žiadne články, ktoré denne uverejňujeme.

Pozrite si tiež sekciu, kde nájdete ďalšie užitočné príručky.

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE