Nepredpokladajte, že iné vyhľadávacie nástroje Google používajú rovnaký algoritmus ako návrhy automatického dopĺňania Google

Jeden odborník v oblasti SEO bol zvedavý na návrhy automatického dopĺňania na stránkach Google SERP.

Danny Sullivan napísal v blogovom príspevku asi pred rokom na blogu Vyhľadávania Google o tom, ako sa generujú.

To zahŕňalo veľa informácií o týchto predpovediach a o tom, ako fungujú. Okrem toho bol odborník na SEO zvedavý na súvisiace funkcie na stránkach SERP (stránky s výsledkami vyhľadávacieho nástroja), čo sú súvisiace vyhľadávania, až dole na stránke s výsledkami vyhľadávania Google.

Nemohli o tom nájsť žiadne informácie, aby som bol úprimný.

Jediné, čo sa im podarilo nájsť, pochádza z Google Trends, kde majú podobný koncept súvisiacich vyhľadávaní.

Ich definícia súvisiacich vyhľadávaní je taká, že tieto výrazy sa často vyhľadávajú s výrazom, ktorý ste zadali v tej istej relácii.

Ich hlavná otázka týkajúca sa návrhov automatického dopĺňania znie: platí to aj pre klasické vyhľadávanie Google?

Ak nie, ako sa vlastne tieto súvisiace vyhľadávania generujú a odkiaľ pochádzajú?

John odpovedal, že konkrétne o tom nemajú žiadnu dokumentáciu.

Veci v iných vyhľadávacích produktoch na Google zvyčajne nie sú rovnaké v rámci produktov a vyhľadávania.

Aj keď je možné, že Trendy Google môžu používať niečo podobné ako Vyhľadávanie Google, John varuje pred predpokladom, že ide o rovnaký druh algoritmu alebo rovnaké nastavenie.

Vysvetlil, že intuitívne to znie, akoby to bolo podobné, a mohlo by to mať zmysel pre súvisiace vyhľadávania.

Čítať:  4 spôsoby, ako ukradnúť spätné odkazy konkurentov: Rýchly a praktický sprievodca

Myslí si, že je to podobné mnohým funkciám vo vyhľadávaní, kde môžu mať zdokumentované niektoré väčšie aspekty, ale pri menších aspektoch nemajú presnú dokumentáciu jednotlivo.

To sa deje približne v čase 25:03 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 7 25:03
Dobrý deň, John. Šťastný nový rok! Alex, volám z Grécka. Takže asi pred rokom Danny Sullivan uverejnil blogový príspevok na blogu Vyhľadávania Google o tom, ako sa generujú návrhy automatického dopĺňania, čo bolo skvelé. Ponúkol teda veľa informácií a postrehov o predpovediach a ich fungovaní.

A potom som bol skutočne zvedavý na iný druh súvisiacich funkcií na SERP, čo sú súvisiace vyhľadávania, na samom konci SERP. A skutočne som sa snažil nejaké nájsť – urobil som nejaký prieskum, pokúsil som sa nájsť nejaký druh podobných informácií o SERP, presne ako ten, ktorý povedal Danny Sullivan v blogovom príspevku. Nevedel som nájsť nič, aby som bol úprimný.

Jediná vec, ktorú sa mi podarilo nájsť, pochádza z Google Trends, kde majú podobný koncept súvisiacich vyhľadávaní.

A spôsob, akým to tam definujú, je taký, že ide o výrazy, ktoré sa často vyhľadávajú s výrazom, ktorý ste zadali v tej istej relácii. V tej istej relácii. Otázka teda znie, platí to aj pre klasické vyhľadávanie Google? A ak nie, ako sa tieto súvisiace vyhľadávania generujú? A odkiaľ pochádzajú?

Ján 26:36
Nemyslím si, že o tom konkrétne máme žiadnu dokumentáciu. Takže v tomto ohľade pre vás nemám žiadne podobné, horúce, horúce. A zvyčajne veci v iných produktoch nie sú nevyhnutne rovnaké v rámci produktov a vyhľadávania. Je teda možné, že Google Trends používa niečo podobné, čo používa Google Search.

Čítať:  Ako používať menič hlasu na TikTok

Nepredpokladal by som však, že ide o rovnaký druh algoritmu alebo rovnaké nastavenie. Ale intuitívne to znie, akoby to bolo podobné, ako keby sa veci hľadali spolu, dáva to zmysel pre súvisiace vyhľadávania.

Ale nemám tam žiadne podrobnosti. A myslím si, že je to podobné s mnohými funkciami vo vyhľadávaní, kde máme tendenciu ich dokumentovať, keď sú skutočne stabilné a stabilné, a takto fungujú naozaj dobre už dlhší čas. Ale je to len toľko rôznych druhov ako malé aspekty, ktoré nemáme zdokumentované jednotlivo.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE