Nevýhody Hootsuite a jeho alternatív v roku 2024

Zo všetkých nástrojov na správu sociálnych médií je Hootsuite mnohými používateľmi vnímaný ako dokonalý nástroj.

Hootsuite patrí medzi najstarší a najznámejší hráči na správu sociálnych médií. Ryan Holmes a jeho partneri spustili prvú verziu tohto nástroja 28. novembra 2008 pod názvom BrightKit, ktorý ponúkal informačný panel na Twitteri. Holmes potom rozpoznal potenciál tohto nástroja pre iné firmy, ktoré chcú spravovať viacero účtov sociálnych médií.

Súčasnú popularitu Hootsuite možno pripísať širokému spektru funkcií, medzi ktoré patrí plánovanie príspevkov, správa komentárov a zmienok, monitorovanie konverzácií na sociálnych sieťach a ich nástroje na analýzu sociálnych médií.

Vedeli ste však, že pri všetkej sláve a popularite má Hootsuite aj značný podiel nevýhod? Vysoká cena platformy, strmá krivka učenia a zastrašujúce rozhranie sú niektoré zjavné nevýhody.

V tomto podrobnom článku sa pozrieme na funkcie Hootsuite, ktoré z neho robia ťažkú ​​voľbu ako nástroj pre mnohých používateľov, ako aj na niekoľko alternatív k Hootsuite.

Ako sa Hootsuite za tie roky, odkedy dosiahol vrchol, veľa nezmenilo

Na základe toho, že ide o prvú platformu na správu sociálnych médií, Hootsuite si získal slušný počet fanúšikov a do roku 2010 mal viac ako 1 milión používateľov. Hootsuite však nemohol zostať osamelým vlkom vo vesmíre, pretože konkurenti ako Sprout Social a Buffer zlomili prvý monopol a umiestnili sa na trhu v roku 2010.

Napriek tomu Hootsuite rástol pôsobivým tempom a v priebehu rokov získal slušnú časť dobrej vôle. Napriek tomuto neustálemu rastu sa jediná vec, ktorá sa v praxi drasticky zmenila, je cenový model Hootsuite. Platforma od začiatku účtovania poplatkov zákazníkom zvýšila svoje cenové plány takmer osemkrát. Toto je jedna z hlavných výziev, ktorým čelia používatelia Hootsuite – a ukazuje sa to aj v recenziách Hootsuite.

Pozorný pohľad na platformu ukazuje, že nepridala veľa nových funkcií, ktoré by sa dali očakávať pri cenách, ktoré sú oproti konkurencii oveľa vyššie. Ďalšou vecou, ​​ktorá sa nezmenila, je rozhranie Hootsuite, ktoré môže stále pôsobiť rovnako komplikovane ako pred niekoľkými rokmi.

S tým povedané, poďme teraz zvážiť nevýhody Hootsuite oproti kladom platofrmu, aby sme lepšie pochopili celkové možnosti.

Nevýhody Hootsuite

Napriek zdanlivo skvelým funkciám platformy prináša komplexné a nepretržité používanie Hootsuite množstvo problémov a nevýhod. Tu sú tie najvýznamnejšie:

1. Cena Hootsuite

K dispozícii sú štyri rôzne ponuky pre Cenový plán Hootsuite: The Profesionálny plán stojí 99 dolárov mesačne Plán malých tímov stojí 249 dolárov mesačne Podnikateľský plán príde na neuveriteľných 739 dolárov mesačne a Podnikový plán je k dispozícii na požiadanie a je určite najdrahší.

Čítať:  11 najlepších outdoorových affiliate programov pre zisk z vašich dobrodružstiev v roku 2024

Aj pri súčasných nákladoch na Hootsuite nástroj na správu sociálnych médií obmedzil počet používateľov na 3 a 5 členov tímu pre tímové a obchodné plány. Takže záležitosť Hootsuite bude drahšia, ak chcete zvýšiť kapacitu členov tímu pre obchodné a podnikové plány.

Koľko stoja doplnky Hootsuite?

Doplnková funkcia pre ďalších používateľov je spoplatnená na používateľa iba v rámci plánov Business a Enterprise, vďaka čomu je používanie nástroja obmedzenejšie a drahšie.

Je Hootsuite zadarmo?

Hootsuite má oficiálne zrušil svoj bezplatný plán v roku 2024, ktoré ponúkala od spustenia. V marci 2024 oficiálne oznámila používateľom, aby inovovali na platený účet alebo natrvalo odstránili svoj bezplatný účet.

Celkovo nemusí Hootsuite priniesť požadovanú hodnotu za peniaze, ak ste tímový, obchodný alebo podnikový zákazník, ktorý hľadá veľkú tímovú kapacitu alebo šikovné funkcie za dostupnú cenu.

2. Používateľské rozhranie: Naša recenzia Hootsuite

Rozhranie Hootsuite môže byť prínosom pre niekoľkých používateľov tým, že všetko zapuzdrí na jednej obrazovke. Ale pre tých, ktorí uprednostňujú oddelený zážitok zo sledovania, je preplnený prístrojový panel platformy mätúci a nie je ľahké sa v ňom orientovať.

Množstvo kariet pre rôzne sociálne profily, ktoré sa objavujú spolu, vytvára neohrabané používateľské rozhranie, ktoré musí používateľov zmiasť.

Naša recenzia Hootsuite

V súvislosti s aplikáciou Hootsuite boli hlásené aj mnohé technické problémy, ako napríklad problémy s výkonom počas špičky. To môže byť frustrujúce pre používateľov, ktorí potrebujú spravovať účty sociálnych médií v reálnom čase, a je to ďalšia hlavná sťažnosť používateľov v mnohých recenziách Hootsuite.

3. Strmá krivka učenia

Hootsuite môže byť ohromujúci pre začiatočníkov v marketingu sociálnych médií alebo používateľov, ktorí sa ešte len učia laná nástrojov na správu sociálnych médií. Platforma má veľa funkcií a môže chvíľu trvať, kým sa naučíte, ako ich všetky efektívne používať.

Hootsuite je navrhnutý takmer úplne pre tímy a zákazníkov na podnikovej úrovni. Ak ste individuálny používateľ alebo skupina dvoch až troch členov tímu, do platformy sa neoplatí investovať vzhľadom na náklady na cenové plány Hootsuite.

V týchto a iných prípadoch by ste mali zvážiť alternatívy k Hootsuite, ako je SocialPilot, známy pre svoje jednoduché použitie a komplexnú knižnicu zdrojov. SocialPilot je ideálnym nástrojom pre jednotlivcov, tímy a zákazníkov na podnikovej úrovni, pretože ponúka špecializované plány na podporu všetkých úrovní používateľov.

4. Obmedzený a nespoľahlivý zákaznícky servis

Zákaznícky servis má vysokú úroveň relevantnosti, ak ste zákazník na obchodnej alebo podnikovej úrovni s veľkými tímami pracujúcimi v rôznych časových pásmach.

Bohužiaľ, zákaznícky servis Hootsuite zostáva dostupný iba počas pracovných hodín vo východných časových pásmach.

navyše zákaznícku podporu špecifikujú iba plány Enterprise a Business pod hlavným zoznamom funkcií. Stránky platformy nerozoberajú ponúkanú obmedzenú zákaznícku podporu, na rozdiel od jej konkurenta SocialPilot, ktorý jasne uvádza všetky možnosti zákazníckeho servisu, vrátane telefonickej podpory v reálnom čase, pod každým plánom.

Okrem toho stránka podpory Hootsuite nie je príliš samozrejmá. Mnohé recenzie Hootsuite ukazujú frustráciu používateľov z nespoľahlivej starostlivosti o zákazníkov. Hlbší pohľad na stránku odhaľuje prístup k samoobslužnému centru pomoci, chatovej podpore, správam Twitter a Facebook a e-mailovým žiadostiam ako rôznym možnostiam podpory.

Čítať:  Ako vytvoriť víťaznú SEO stratégiu v roku 2024

Nedostatok zákazníckych služieb v reálnom čase od skúsených zástupcov sa môže zdať veľkým sklamaním oproti investíciám do renomovanej platformy SaaS. Tu je nedávna recenzia zdieľaná používateľom Hootsuite.

priemerný čas

5. Skracovač URL – preplácate?

Hootsuite má vlastný nástroj na skracovanie adries URL, Ow.ly, ktorý funguje ako skracovač odkazov a nástroj na sledovanie výkonu. Ow.ly vám umožňuje zobraziť návštevnosť z každého odkazu a analyzovať celkový počet kliknutí na každý odkaz prostredníctvom ovládacieho panela Hootsuite.

Znie to dobre, však? Pre Ow.ly si však budete musieť vyčleniť ďalšie doláre, aj keď ste zákazník na obchodnej alebo podnikovej úrovni. Ďalším obmedzením Ow.ly je jeho schopnosť pracovať iba s účtom Hootusite.

Nástroj na správu sociálnych médií SocialPilot, vysoko cenovo dostupná alternatíva k Hootsuite, ponúka bezplatné možnosti skracovania adries URL v rámci všetkých nominálne štruktúrovaných cenových plánov. Ba čo viac, s týmto Integrácia skracovača URL si môžete vybrať z nezávisle použiteľných nástrojov ako Bitly, Sniply a Rebrandly.

6. Hootsuite pre Content Queuing

Mnoho nástrojov na správu sociálnych médií ponúka funkcie post-plánovania a okamžitého publikovania. To umožňuje používateľom vopred plánovať a organizovať svoj obsah. Niektoré nástroje dokonca umožňujú hromadný import obsahu a jeho plánovanie v konkrétnych intervaloch.

Sociálne fronty fungujú trochu inak. So sociálnymi frontami vytvoríte plán pre každú sociálnu sieť, pričom určíte časové úseky počas týždňa, kedy bude obsah zverejnený. To vám umožní založiť a konzistentný týždenný rozvrh.

Tieto sloty môžu byť pre každý deň rovnaké alebo iné. Používatelia majú kontrolu nad tým, ako často sa obsah uverejňuje na ich sociálnych médiách, či už ide o viacero príspevkov denne alebo niekoľko príspevkov každý týždeň. Vytváranie radov obsahu zjednodušuje celý proces plánovania a zverejňovania príspevkov na rôznych účtoch sociálnych médií naraz.

Bohužiaľ, Hootsuite neponúka možnosti poradia sociálneho obsahu v žiadnom z plánov. Používatelia, ktorí chcú spravovať hromadné plánovanie pre viacero účtov si môžete namiesto toho zvoliť nástroj SocialPilot, ktorý zahŕňa bezproblémové funkcie radenia obsahu.

Má Hootsuite nejaké výhody?

Hootsuite prichádza so slušným rozhraním a možnosťami prispôsobenia, vďaka čomu je obľúbenou voľbou medzi podnikmi všetkých veľkostí. Ak hovoríme o výhodách platformy, Hootsuite ponúka integráciu s rôznymi platformami sociálnych médií vrátane Twitter, Facebook, LinkedIn, YouTube, Instagram atď.

Tento nástroj tiež ponúka analytika sociálnych médií porozumieť výkonu po skončení a robiť rozhodnutia založené na údajoch. Dodáva sa tiež so slušnými základnými publikačnými funkciami a umožňuje vám prispôsobiť príspevky pre každú platformu.

Hootsuite tiež ponúka značné množstvo možností prispôsobenia palubnej dosky s viac ako 150 integráciami, aby vyhovovali rôznym potrebám. Platforma tiež umožňuje prispôsobenie správ a rozšírenú distribúciu pre pohodlie používateľa.

Zrátané a podčiarknuté: Stojí za to Hootsuite?

Áno a pravdepodobne nie. Ak ste firma, ktorá hľadá platformu na správu sociálnych médií typu všetko v jednom, bez ohľadu na cenu, Hootsuite môže byť vaším nástrojom.

Nástroj na správu sociálnych médií však môže predstavovať veľkú investíciu pre individuálnych používateľov a používateľov malých tímov, pretože náklady na Hootsuite presne nezodpovedajú obmedzeným funkciám, ktoré ponúka, a sú jednou z najväčších nevýhod Hootsuite.

Ak vás teda obmedzuje váš rozpočet, drahé analytické prehľady Hootsuite, doplnkový vlastný skracovač adries URL a neistý zákaznícky servis môžu predstavovať príliš veľa nevýhod pre slušnú návratnosť investícií. Ak ste si už zakúpili platený plán, je pomerne jednoduché zrušiť aj plán Hootsuite.

Čítať:  11 najlepších tém WordPress pre právnikov a firmy v roku 2024

Aké sú alternatívne nástroje na správu sociálnych médií?

Silnou pôdou pre túto porovnávaciu recenziu sú alternatívy Hootsuite, ktoré ponúkajú podobné a ďalšie funkcie ako Hootsuite.

Pozrime sa na päť najlepších nástrojov na správu sociálnych médií, ktoré môžete považovať za alternatívu Hootsuite:

1. SocialPilot vs Hootsuite

Ak ste agentúra sociálnych médií, ktorá spravuje viacero účtov sociálnych médií pre rôznych klientov, alebo podnik, ktorý spravuje početné účty na sociálnych sieťach, SocialPilot môže byť vaším nástrojom. So službou SocialPilot môžete posilniť prítomnosť svojej značky na hlavných platformách sociálnych médií a pomocou pokročilých funkcií vykonať dobre naplánovaný plán uverejňovania príspevkov na sociálnych sieťach.

Zostavili sme jednoduché porovnanie medzi nimi SocialPilot & Hootsuite ktoré vám môžu pomôcť vybrať ten správny nástroj na plánovanie sociálnych médií pre vás.

Na rozdiel od HootSuite má SocialPilot užívateľsky prívetivé rozhranie, ktoré uľahčuje správu viacerých účtov sociálnych médií, plánovanie príspevkov, vytváranie radov obsahu a jednoduché skracovanie adries URL sociálnych médií.

Tento nástroj je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú zvýšiť viditeľnosť svojej značky a efektívne komunikovať so svojimi sledovateľmi. Navyše, SocialPilot poskytuje pokročilé funkcie ako je hromadné plánovanie, analýza sociálnych médií a možnosti tímovej spolupráce.

Pomocou hromadného plánovania môžete ušetriť čas plánovaním neobmedzených príspevkov bez straty peňazí navyše. Analýza sociálnych médií vám umožňuje sledovať výkonnosť vašich príspevkov a kampaní, čo vám pomáha optimalizovať vašu stratégiu sociálnych médií.

SocialPilot tiež bez námahy podporuje značky na viacerých miestach tým, že vám umožňuje pracovať s členmi tímu pri zefektívňovaní vašich marketingových stratégií sociálnych médií. Používatelia sa tiež môžu spoľahnúť na aktívny tím podpory, ktorý je dostupný nepretržite prostredníctvom telefonických hovorov, chatu a správ na sociálnych sieťach.

So všetkými týmito funkciami a ďalšími funkciami je SocialPilot vynikajúcou voľbou pre podniky, ktoré chcú vylepšiť svoju prítomnosť na sociálnych sieťach bez toho, aby zlyhali.

2. Hootsuite vs Sprout Social

Sprout Social prichádza s ľahko použiteľným dashboardom, ktorý prezentuje údaje organizovaným spôsobom. Ponúka funkcie tímovej spolupráce a môže pomôcť zjednodušiť proces správy sociálnych médií.

Je to dobrá voľba pre podniky, ktoré riadia vzťahy so zákazníkmi a rozširujú komplexné CRM systém ako Zoho. Je to však aj drahá alternatíva k Hootsuite a účtuje dodatočné poplatky za každého ďalšieho člena tímu.

Pokiaľ ide o možnosti integrácie, Sprout Social vám umožňuje integrovať sa so Zendesk, UserVoice a Salesforce, aby ste uľahčili spoluprácu medzi vašimi predajnými tímami, tímom podpory a sociálnych médií. Umožňuje tiež používateľom vytvoriť si robota Facebook Messenger, aby sa mohli spojiť so zákazníkmi počas pracovnej doby a po nej.

3. Hootsuite vs Agorapulse

Agorapulse je komplexný nástroj na správu sociálnych médií určený na pomoc malým podnikom pri budovaní a moderovaní ich online komunít. Vďaka užívateľsky prívetivému rozhraniu sa môžete s platformou zoznámiť s minimálnym tréningom.

Pokiaľ ide o zákaznícku podporu, Agorapulse je lepší ako Hootsuite. Agorapulse sa navyše dokáže bez problémov integrovať s hlavnými platformami sociálnych médií, ako sú Facebook, LinkedIn, Twitter, YouTube a Instagram. Nástroj ponúka rôzne funkcie vrátane následného plánovania, analýzy konkurencie, automatizácie zapojenia používateľov a podrobných správ.

Čítať:  Prečo blogeri zlyhávajú: Štúdia overená dátami

Medzi ďalšie kľúčové funkcie patrí jednotná doručená pošta, prispôsobené možnosti publikovania, sociálne počúvanie, pokročilá analýza a zapojenie zákazníkov. Agorapulse však integruje obmedzenú schopnosť spracovávať recenzie a dotazy, pretože vám neumožňuje odpovedať na otázky, príspevky návštevníkov a recenzie.

4. Hootsuite vs Buffer

Buffer vám umožňuje jednoducho zdieľať a spravovať viacero účtov sociálnych médií. Aj keď je primárne známy ako plánovací nástroj, Buffer poskytuje funkcie na optimalizáciu časov uverejňovania sociálnych médií pre cieľové publikum.

Buffer ponúka bezplatný plán s obmedzenými funkciami. Vyskúšať si však môžete aj tie platené so 14-dňovou skúšobnou dobou. Podporuje rôzne platformy sociálnych médií a umožňuje používateľom prihlásiť sa do všetkých naraz.

S rozšírením prehliadača Buffer môžu používatelia okamžite zdieľať obsah alebo naplánovať jeho neskoršie zdieľanie jediným kliknutím. Buffer tiež ponúka integráciu s WordPress, Chrome a ďalšími dôležitými nástrojmi.

Niektoré ďalšie pozoruhodné funkcie Bufferu zahŕňajú podrobnú analýzu sociálnych médií, správu tímu a prehľady. Nástroj je navrhnutý tak, aby bol užívateľsky prívetivý, vďaka čomu je vhodný pre malé podniky a nováčikov v tomto odvetví. Buffer však zaostáva v poskytovaní možností sociálneho počúvania.

5. Hootsuite vs Sendible

Sendible pomáha firmám zlepšiť prítomnosť ich značky na sociálnych sieťach. Tento nástroj zameraný na agentúry umožňuje používateľom jednoducho sa spojiť s tímami a klientmi.

Sendible je kompatibilný so všetkými hlavnými platformami sociálnych médií, ako aj blogovacími platformami, ako sú WordPress, Medium a Tumblr. Ovládací panel Sendible je vybavený celým radom funkcií vrátane zjednotenej sociálnej schránky, vlastných správ zo sociálnych médií, tímovej spolupráce, kalendára sociálnych médií a počúvania sociálnych médií. Zaostáva však v ponuke možností sledovania konkurencie a zacielenia na publikum.

Záver

Celkovo je Hootsuite mnohými preferovaný, pretože je dôveryhodným nástrojom so slušným rozsahom funkcií. Nemusí to však byť nástroj pre malé tímy, agentúry a podniky, ktoré hľadajú cenovo dostupný nástroj v oblasti správy sociálnych médií.

Takže určite stojí za to vyskúšať dostupné alternatívy Hootsuite, ako je SocialPilot, ktorý ponúka všetky dôležité funkcie správy sociálnych médií bez všetkých nevýhod Hootsuite.

často kladené otázky

Ako spoľahlivý je Hootsuite?

Hootsuite je veľmi populárny nástroj a má silný imidž ako spoľahlivú platformu na správu sociálnych médií. Nie je to však ideálny nástroj pre každého, keďže jednotliví marketéri a malé agentúry nemusia potrebovať rozsiahly zoznam funkcií, ktoré ponúka za nemalú cenu.

Hootsuite už nie je zadarmo?

Áno, Hootsuite už nie je zadarmo, čo znamená, že na používanie tohto nástroja budete musieť minúť niektorý z ich platených plánov sociálnych médií.

Je Hootsuite drahý?

Áno, Hootsuite je najdrahší nástroj na správu sociálnych médií. Existuje však niekoľko skvelých alternatív, ako napríklad SocialPilot, Buffer atď., ktoré vám umožňujú vykonávať správu sociálnych médií za prijateľnú cenu.

Aké sú nevýhody Hootsuite?

Napriek zdanlivo skvelým funkciám platformy prináša komplexné a nepretržité používanie Hootsuite množstvo problémov a nevýhod. Hlavnými nevýhodami Hootsuite sú jeho ceny, používateľské rozhranie, strmá krivka učenia, obmedzený zákaznícky servis, drahý skracovač URL, nedostatok nástroja na radenie obsahu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE