Nezdržujte sa pridávaním odkazov na recenziu produktu na informačnú webovú stránku

Jeden odborník na SEO sa na stretnutí spýtal Johna Muellera na webové stránky s recenziami produktov.

Majú blog, ktorý je blogom o módnych nápadoch. Veci ako nápady na oblečenie, kde ľuďom ukazujú, ako nosiť určité oblečenie, ako prísť s ich novými nápadmi.

Je to čisto webová stránka založená na blogových príspevkoch. Nič nepredávajú. Na svojich stránkach nemajú žiadne produkty.

Vo vyhľadávaní sa im darí celkom dobre a snažia sa svojim používateľom poskytnúť cenné informácie podľa zámeru používateľa.

V poslednej dobe sa však veľa ľudí začalo pýtať: ako si môžu kúpiť tieto oblečenie, ktoré majú vo svojich článkoch?

Keďže nekontrolujú žiadne oblečenie, ako sú nohavice alebo blejzre, ktoré môžu byť zobrazené v ich článkoch, len poskytujú nápady, ako nosiť akékoľvek oblečenie.

Ich hlavná otázka znie: aj keď pridajú pridružené odkazy na Amazon, bude to Google považovať za klasickú webovú stránku s recenziami produktov?

Používajú pridružené odkazy na pomoc ľuďom, ktorým sa môže páčiť akýkoľvek outfit, aby si ho kúpili.

A obávajú sa, že Google by si mohol myslieť, že ide o klasickú webovú stránku s recenziami produktov, a tak sa k nej správa.

John odpovedal, že je presvedčený, že Google by sa s týmito typmi webových stránok až tak nerozlišoval.

Nie je to tak, že existuje binárne áno/nie rozhodnutie o tom, o aký typ webovej stránky ide.

Čítať:  Google vysvetľuje, či je obsah skrytý pomocou JavaScriptu stále indexovateľný

Z Johnovho pohľadu to znie tak, že profesionál má na svojom webe dva typy vecí: hodnotný informačný obsah spolu s obsahom recenzií.

John ďalej vysvetlil, že nejde o situáciu, keď si musíte vybrať jeden typ stránky a povedať „všetko na stránke je presne také, a preto musím postupovať presne podľa týchto pokynov.“

Vo väčšine prípadov na webe existuje medzi rôznymi typmi webových stránok veľa šedej miestnosti.

Z pohľadu Google je to len dobre. To sa očakáva. Netrápte sa príliš tým, či si Google myslí, že ide o stránku s recenziami produktov alebo nie.

Namiesto toho použite informácie, ktoré poskytujú pre stránky s recenziami produktov. Ak si myslíte, že niektoré z nich sú relevantné pre vašu stránku, možno by bolo užitočné to zlepšiť.

Ale v skutočnosti nie je zahrnutý kontrolný zoznam, ktorý musíte splniť pre čokoľvek, čo by bolo klasifikované presne ako stránka s recenziou produktu.

To sa deje približne v čase 4:34 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 2 4:34
Dobre. Moja otázka sa týka typu, že máme webovú stránku, ktorá je o módnych nápadoch, nápadoch na oblečenie, ako nosiť akýkoľvek outfit. Je to čisto webová stránka založená na blogových príspevkoch. Nič nepredávame. Na našej stránke nemáme žiadne produkty.

Vo vyhľadávaní sa nám teda darí celkom dobre a snažíme sa našim používateľom poskytovať cenné informácie podľa zámeru používateľa. Takže veľa ľudí sa v poslednej dobe začalo pýtať, ako si kúpiť tieto outfity, ktoré uvádzame v našich článkoch. Takže, keďže nekontrolujeme žiadne oblečenie, ako sú nohavice alebo sako, ktoré je zobrazené v našom článku, len uvádzame nápady, ako nosiť akékoľvek oblečenie.

Čítať:  Podpořte svou značku pomocí těchto 10 inovativních strategií uvádění produktů na trh

Moja otázka teda znie, bude to Google považovať za klasický web s recenziami produktov? Pretože na obrázku v článku sme začali umiestňovať odkazy na naše affiliate weby, ako je Amazon, alebo iné obchody s módnym oblečením, len aby sme pomohli používateľovi, tým, ktorí majú radi akýkoľvek outfit.

Takže im dávame odkazy, že – dobre, tieto oblečenie si môžete kúpiť z týchto stránok. Bude to teda Google považovať za klasický web s recenziami produktov?

Ján 5:45
Ďakujem. Áno, nemyslím si, že by sme sa pri týchto druhoch webových stránok až tak veľmi odlišovali. A nie je to tak, že existuje niečo ako binárne rozhodnutie o tom, aký typ webovej stránky je. Takže z môjho pohľadu to znie tak, že na svojich stránkach máte nejaký obsah recenzií, znie to tak, že na svojich stránkach máte aj nejaký informačný obsah, máte nejaký pridružený obsah a všetky tieto veci sú v poriadku .

Nie je to teda tak, že si musíte vybrať jeden typ webovej stránky a povedať, že všetko na mojej webovej stránke je presne také. A preto sa musím riadiť presne týmito pokynmi. Vo väčšine prípadov na webe existuje medzi rôznymi typmi webových stránok veľa šedej miestnosti. A z nášho pohľadu je to v poriadku.

To sa tak trochu očakáva. Takže by som sa príliš netrápil tým, či si Google myslí, že ide o webovú stránku s recenziami produktov alebo nie? V zásade však použite informácie, ktoré poskytujeme pre webové stránky s recenziami produktov, ak si myslíte, že niektoré z nich sú relevantné pre váš web a možno vám to pomôže zlepšiť sa.

Čítať:  Ako používať Google Analytics s WordPress

Ale nie je to niečo, o čom by som povedal, že je to kontrolný zoznam, ktorý musíte splniť pre čokoľvek, čo je klasifikované presne ako web s recenziami produktov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE