Nezvyčajné spôsoby, ako zvýšiť spokojnosť zákazníkov pre váš elektronický obchod

Nezvyčajné spôsoby, ako zvýšiť spokojnosť zákazníkov pre váš elektronický obchod

Ak zamierite do maloobchodu, aby ste si kúpili najnovšie položky z vášho zoznamu želaní, potom vás s najväčšou pravdepodobnosťou privíta priateľský predajca, ktorý vám bude počas cesty k dispozícii.

S moderným vzostupom eCommerce obchodov by online nakupovanie nemalo byť iné.

Či už vediete úspešnú firmu v oblasti elektronického obchodu, uvažujete o spustení svojho prvého obchodu alebo dokonca o založení obchodu Obchod Amazon FBAspokojnosť zákazníkov by mala byť jednou z hlavných metrík na vašom zozname priorít.

Skúsenosti zákazníkov pri interakcii s vaším obchodom a konkrétnejšie ich spokojnosť na ceste hovorí o tom, ako vaša značka komunikuje so svojimi zákazníkmi, aká je pravdepodobnosť, že sa vrátia a či obchod odporučia známym.

Spokojnosť zákazníkov nie je užitočná len pre firmy. V dnešnom vysoko konkurenčnom prostredí elektronického obchodu sa to stáva nevyhnutnosťou.

Vďaka rastúcim očakávaniam zákazníkov rastú spoločnosti, ktoré ponúkajú nadpriemerné zákaznícke skúsenosti výnosy 4-8% nad trhovou sadzbou.

Pýtate sa, ako môžete dosiahnuť takéto čísla? Nižšie uvádzame 4 neobvyklé spôsoby, ako zvýšiť spokojnosť zákazníkov na vašej webovej stránke elektronického obchodu.

Zlepšite spokojnosť zamestnancov

Keď premýšľate o spokojnosti zákazníkov, prvá (a pravdepodobne jediná) vec, na ktorú sa zvyčajne zameriavate, sú vaši zákazníci.

Možno by ste mali zvážiť, do akej miery sú vaši zamestnanci motivovaní, aby podali pomocnú ruku.

Čítať:  Ako nainštalovať React JS v Laravel na DreamHost

Spoločnosti, ktoré poskytujú vynikajúce skúsenosti zákazníkov, majú zamestnancov, ktorí sú O 60 % viac zaangažovaní a spokojní zamestnanci vytvárajú spokojných zákazníkov.

Ak chcete zvýšiť mieru spokojnosti svojich zamestnancov, mali by ste nájsť správne spôsoby, ako riešiť potreby, výzvy a úspechy svojich zamestnancov.

Či už je to pravidelná prehliadka, prieskumy, zlepšovacie programy, wellness aktivity, príp firemné darčekové krabičkyAk dáte svojim zamestnancom vedieť, aký cenný je ich prínos, nepochybne to výrazne zlepší vašu firemnú kultúru a produktivitu.

Prekvapte svojich nakupujúcich

S toľkými možnosťami online nakupovania, vyčnievanie z davu často znamená predstavenie niečoho neočakávaného.

Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je vytvárať prekvapenia počas cesty zákazníka, aby sa zvýšila jeho spokojnosť.

Vezmite si napríklad obvyklú ponuku dopravy zadarmo; môžete zlepšiť predaj tým, že túto stratégiu posuniete o niečo ďalej.

Môžete uvažovať o ponuke rôznych možností dopravy na základe preferencií zákazníka alebo prekvapivej ponuky spomenutej počas procesu platby.

Toto malé úsilie pravdepodobne povzbudí nakupujúceho, aby sa vrátil alebo šíril informácie o vašich výhodách prostredníctvom svojej siete.

Najlepší spôsob, ako prekvapiť svojich zákazníkov, je ponúkať kupóny, zľavy alebo špeciálne ponuky pri rôznych príležitostiach.

Tieto môžu zahŕňať:

  • Odosielanie odmien alebo vernostných bodov e-mailom po dokončení nákupu zákazníkom;
  • Posielajte premyslené e-maily, karty alebo ručne písané poznámky s doručením balíkov;
  • Implementujte nové programy a propagačné akcie, ako sú odporúčania;
  • Pošlite svojim najvernejším zákazníkom darčeky, ako sú tričká alebo doplnky.
Čítať:  Inovácie v technológii, ktoré ovplyvnia online podnikanie v roku 2024 a neskôr

Dôverujte, že vaši zamestnanci zavolajú správne

Riešenie problémov so službami zákazníkom v konečnom dôsledku závisí od ľudí zastupujúcich podnik.

Hoci populárnym prístupom môže byť poskytnutie jasných pokynov vašim pracovníkom podpory alebo vyžiadanie potvrdenia od vedenia pred odpoveďou na požiadavku klienta, veľmi efektívnym spôsobom, ako zabezpečiť spokojnosť zákazníkov, je podporiť vašich zamestnancov v ich rozhodnutí uskutočniť správny hovor.

Posilnenie postavenia zástupcov zákazníckych služieb ich stavia do jedinečnej pozície, aby vytvorili hodnotný zážitok z každej interakcie so zákazníkom.

Takáto sloboda zahŕňa správne nástroje na získavanie potrebných informácií, flexibilitu pri rozhodovaní na mieste a možnosť udržať všetku komunikáciu neformálnu a zábavnú.

Takáto stratégia nielenže zvyšuje spokojnosť zákazníkov, ale dokáže zaujať a motivovať aj vašich zamestnancov.

Podniky, ktoré dôverujú svojim zamestnancom, sú často tie, ktoré dosahujú najlepšie výsledky a vynikajú v odvetví.

vRaN5v3hzXzlcQvHafvQnTw2abyaDAYay4L8naldZIo766Dpab72xsf MIHm8Cv

Poskytnite viackanálový zážitok

Jednou z najviac nervy drásajúcich skúseností, s ktorými sa zákazníci stretávajú, je jednanie s rôznymi zástupcami spoločností, ktorí zrejme nemajú žiadne informácie o predchádzajúcich interakciách zákazníka s podnikom.

To môže byť obzvlášť komplikované, ak zákazník používa na komunikáciu rôzne platformy.

S rozvojom digitálnych komunikačných platforiem, 75 % spotrebiteľov očakávajte konzistentné skúsenosti naprieč rôznymi kanálmi, či už ide o web, sociálne médiá alebo osobnú komunikáciu.

Nie je prekvapením, že mnohé spoločnosti túto skúsenosť ešte nezjednodušili.

Ak chcete zabezpečiť, aby zákazníci nemuseli opakovať rovnaké obavy rôznym agentom vo vašom tíme, mali by ste online zahrnúť kľúčové informácie, ako sú možnosti doručenia alebo vyzdvihnutia, a zaškoliť svojich zamestnancov so všetkými potrebnými informáciami.

Čítať:  Ako merať výkon SEO: 9 metrík SEO, ktoré musíte sledovať

Prípadne môžete zvážiť vytvorenie efektívneho zákazníckeho informačného systému, ktorý poskytne potrebné podrobnosti každému zamestnancovi, ktorý má prístup k databáze.

FO bMIEZRW25QV7CKfieYQP3n rdwjTpXyDiZpHzzTnIqR7nppsyng4jgbdHqN74Lc5Oj8ZJ8thhGP9vgE2g53XUGP6bk9wovg

Záverečné slová

Drsná konkurencia na trhu eCommerce presýtila vlastnosti produktov a zvýšila očakávania zákazníkov viac ako kedykoľvek predtým.

Zatiaľ čo podniky by mali byť do určitej miery oprávnene posadnuté svojim produktom, pozitívne interakcie podniku so svojimi zákazníkmi takmer určite vytvoria dlhodobejší vzťah.

Zatiaľ čo pokrytie základov, ako je pridanie kontaktných údajov na váš web a odpovedanie na e-maily, môže byť prvým nevyhnutným krokom k dobrej zákazníckej podpore, poskytnutie vynikajúcej zákazníckej skúsenosti si vyžaduje premýšľanie o krok ďalej.

Niektoré z nezvyčajných, alebo skôr neočakávaných akcií, ktoré môžete podniknúť na zvýšenie spokojnosti zákazníkov vo vašom elektronickom obchode, zahŕňajú:

  • Zlepšiť spokojnosť zamestnancov;
  • Prekvapte svojich nakupujúcich;
  • Dôverujte svojim zamestnancom, že zavolajú správne
  • Poskytnite omnichannel zážitok.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE