Nič Svetlá Glyph telefónu 2 sú opakom triku

Keď sme sa v roku 2022 prvýkrát pozreli na Nothing Phone 1, The Glyph – svetlá na zadnej strane telefónu – vyzeral ako veľký starý trik. Ku cti, že Nothing odviedlo slušnú prácu, aby bol The Glyph tak trochu užitočný. Funguje napríklad ako svietidlo a má animáciu nabíjania, ktoré ukazuje zostávajúci čas do dobitia. Pri telefóne Nothing Phone 2 však svetlá preskakujú z „triku“ na „skvelý“.

Glyph na zadnej strane telefónu Nothing Phone 2 sa mierne líši od toho na telefóne 1. Napríklad je tu takmer trikrát viac uzlov LED (z 12 na telefóne 1 sme prešli na 33 na telefóne 2 ), a samotné LED pásky boli prepracované tak, aby boli symetrickejšie. Našťastie tieto zmeny hardvéru nezabránia tomu, aby väčšina nových funkcií The Glyph prišla do telefónu 1, pretože softvér je to, čo tentoraz naozaj robí rozdiel.

Poďme si vysvetliť, čo je nové a prečo vďaka týmto funkciám zažiari Nothing Phone 2 medzi ostatnými vlajkovými loďami Androidu.

Nič Phone 2 Glyph lights: Čo vie?

Damien Wilde / Android Authority

The Glyph je vo svojom jadre moderným poňatím starých oznamovacích svetiel LED z telefónov Android z minulosti. Na telefóne, ako je napríklad Samsung Galaxy S3, sa LED svetlo na prednej strane rozsvieti, keď dostanete upozornenie. Vzhľadom na to, že išlo o RGB svetlo, môžete ho dokonca naprogramovať tak, aby menilo farbu na základe aplikácie – modrú pre Twitter, červenú pre Gmail, zelenú pre textové správy atď. Postupom času z nejakého dôvodu táto funkcia zmizla.

Glyph je teraz super nabité oznamovacie LED svetlo ako pred rokmi telefóny.

Glyph možno nemá RGB (Generálny riaditeľ spoločnosti Nic Carl Pei túto myšlienku nazval „krčiť sa“), ale stále robí to, čo LED svetlá z minulých rokov. Napríklad na telefóne Nothing Phone 1 alebo Phone 2 si môžete vybrať vlastné vyzváňacie tóny a tiež vlastné glyfy – „svetelné tóny“, ktoré zodpovedajú konkrétnemu kontaktu. Týmto spôsobom, keď vám zavolá váš otec, svetelné pulzy a zvuky sa budú líšiť od tých, ktoré dostávate pri hovoroch od vášho manžela.

Čítať:  Ako nájsť Apple Watch, ak sú mŕtve?

To je naozaj užitočné pri používaní funkcie Flip to Glyph, ktorá sa taktiež objavuje na oboch telefónoch Nothing. Nie príliš jemný pohľad na funkciu Flip to Shhh od Googlu, Flip to Glyph prepne telefón do tichého režimu, keď ho položíte lícom dole na rovný povrch. To je ideálne, keď nechcete počuť oznámenia, ale napriek tomu chcete prostredníctvom vizuálnych podnetov vedieť, kedy dorazí.

The Nothing Phone 2's Glyph posúva veci o niekoľko krokov ďalej.

Skladateľ glyfov

Nový Glyph Composer umožňuje vytvárať plne prispôsobené glyfy, vrátane zvuku. Kliknite na poskytnuté rozhranie a vytvoríte jedinečnú „skladbu“, ktorú potom môžete uložiť a aplikovať na kontakty rovnako ako tradičný vyzváňací tón. Toto je obrovský krok vpred oproti 21 vopred pripraveným glyfom, ktoré vám nič neposkytuje.

Tieto vlastné glyfy môžete taktiež veľmi ľahko zdieľať. Akonáhle ho vytvoríte, môžete ho odoslať prostredníctvom listu zdieľania pre Android, rovnako ako by ste s niekým zdieľali fotografiu. Bude naozaj skvelé vidieť, ako komunita Nothing túto funkciu používa.

Ani tomu, čo s týmto nástrojom robíte, neexistujú žiadne praktické obmedzenia. Pokiaľ by ste mali čas a chuť, mohli by ste vytvoriť jedinečný glyf pre každý z vašich kontaktov. Ak máte skvelú pamäť, budete môcť vedieť, kto vám posiela správy, dokonca aj z druhej strany miestnosti.

Základný glyf

C. Scott Brown / Android Authority

Ďalšou skvelou novinkou je Essential Glyph. Vďaka tomu môžete nastaviť konkrétne oznámenia z aplikácií ako „nevyhnutné“. Keď pre túto aplikáciu príde upozornenie, diagonálne svetlo v pravom hornom rohu telefónu sa zmení na bielu a zostane tak (pozri obrázok vyššie). Jediným spôsobom, ako toto svetlo vypnúť, je prečítať alebo zrušiť základné oznámenie.

Čítať:  Kanonické adresy URL: Prečo sú dôležité & Ako ich používať

Najjednoduchší spôsob, ako to nastaviť, je dlho stlačiť upozornenie, keď ich dostanete. Potom môžete začiarknuť prepínač Essential Glyph a vybrať buď samotnú aplikáciu, alebo konkrétny kontakt v tejto aplikácii. To je všetko: toto oznámenie je teraz považované za „nevyhnutné“ a budúce oznámenie rozsvieti diagonálny pruh. Môžete to urobiť pre toľko kontaktov/aplikácií, koľko chcete.

Glyph teraz môže zaistiť, že vám nikdy neunikne text od tých najdôležitejších ľudí vo vašom živote.

To je neuveriteľne užitočné, pretože je to jednoduchý vizuálny pokyn, že vás kontaktuje niekto, koho považujete za dôležitejšieho ako ostatní. Samozrejme by ste túto funkciu nemali používať chtiac nechtiac. Koniec koncov, pokiaľ je podstatné všetko, potom nie je nič.

Rovnako tak táto funkcia funguje skvele s Flip to Glyph. Ak napríklad sedíte v bare s priateľmi, možno vás vyrušilo, keď sa spustil vlastný tichý glyf vášho partnera. Vďaka tejto funkcii svetlo nezhasne, kým neskontrolujete telefón, takže už nikdy nezmeškáte žiadnu dôležitú správu.

Je zrejmé, že táto funkcia do určitej miery negatívne ovplyvní životnosť batérie, najmä ak svetlo svieti niekoľko hodín nepretržite. V ideálnom prípade však rýchlo skontrolujete svoj telefón, keď dostanete toto oznámenie. O to ide, vieš!

Časovač a priebeh

C. Scott Brown / Android Authority

Na Nothing Phone 2 Glyph je 16 z 33 LED zón vo vnútri jediného prúžku: zakrivená priamo pod diagonálnym prúžkom v pravom hornom rohu. Pretože je v tomto pruhu toľko zón, môžete ho použiť ako vizuálny nástroj pre dve funkcie.

Prvá je časovač, vhodne známy ako Glyph Timer. Namiesto nastavovania časovača pomocou aplikácie Hodiny ho môžete nastaviť pomocou dlaždice v Rýchlom nastavení. Stačí si vybrať, koľko času potrebujete, a položiť telefón 2 lícom nadol na rovný povrch. Glyph bude pulzovať, čo znamená, že časovač začal, a potom LED pásik začne pomaly slabnúť, niečo ako obrátený ukazovateľ priebehu. Keď časovač skončí, LED diódy zablikajú a pokiaľ ste ho tak nastavili, zaznie zvuk.

Čítať:  Potrebujete náhradnú nabíjačku pre Chromebook? Toto sú vaše najlepšie možnosti.

Podobnou funkciou je Glyph Progress. Pomocou rovnakého LED pásika môžete získať vizuálne vodidlá o priebehu funkcie aplikácie. Je už integrovaný s Uberom, takže pokiaľ si objednáte jazdu, The Glyph bude odpočítavať zostávajúci čas, než váš vodič dorazí. Rýchlym pohľadom na zadnú stranu telefónu uvidíte, koľko času vám zostáva, než budete musieť vodiča pozdraviť.

Glyph Progress a Glyph Timer bohužiaľ do Nothing Phone 1 neprídu.

Bohužiaľ Uber je jediným partnerom tretej strany v USA, ktorý spolupracuje s Glyph Progress, ale spoločnosť sľubuje, že čoskoro oznámi ďalšie partnerstvo.

Všimnite si, že vzhľadom na to, že tieto dve funkcie spoliehajú na 16-zónový LED pásik, pôjde o exkluzivitu Nothing Phone 2. Neprichádzajú do telefónu 1, pretože postráda hardvér, aby to fungovalo.

Veci by sa ešte mohli zlepšiť

C. Scott Brown / Android Authority

Akokoľvek sú tieto funkcie skvelé, stále existuje mnoho priestoru na zlepšenie. Vzhľadom k tomu, že hardvér je už k dispozícii, Nič nemôže pokračovať v pridávaní a vylepšovaní funkcií prostredníctvom aktualizácií softvéru.

Príkladom niečoho, čo chýba, je možnosť nastaviť kontakt ako základný glyf, nie ako konkrétnu osobu v konkrétnej aplikácii. Predstierajme, že chcete nastaviť telefónne číslo svojho otca ako základný glyf. Je veľká šanca, že vás kontaktuje prostredníctvom viacerých aplikácií, ako je aplikácia pre telefón, Správy, WhatsApp atď. Všetky tieto aplikácie pravdepodobne používajú jeho telefónne číslo ako znak. Bohužiaľ, Nothing OS to nevie, takže budete musieť nastaviť číslo svojho otca ako „nevyhnutné“ vo všetkých týchto aplikáciách jednotlivo. To nie je zďaleka tak „nastav to a zabudni na to“, ako by to bolo, keby ste mohli nastaviť kontakt ako zásadný.

Ďalšia vec, ktorá tu chýba, je možnosť ovládať, čo sa stane, keď použijete Flip to Glyph. Odteraz použitie tohto nástroja jednoducho prepne telefón do tichého režimu, takže vidíte svetelné pulzy pre upozornenie, ale nepočujete žiadne zvuky. Inými slovami, budete stále dostávať svetelné upozornenia na každé upozornenie aplikácie. Prečo to nemôžeme prepnúť do niečoho ako „základný režim“, aby prešli iba naše kontakty základných glyfov? To by bolo skvelé pre ľudí, ktorí študujú, pracujú alebo digitálny detox. Umožnilo by im to bezpečne ignorovať svoj telefón, ale napriek tomu by vedeli, keď sa niekto dôležitý snaží preniknúť.

Čítať:  Čo sú kľúčové slová s vysokým úmyslom & Ako ich používať v SEO

A napokon, funkcia Glyph Progress je naozaj skvelá, ale potrebuje väčšiu podporu zo strany systémov prvej i tretej strany. Uber je skvelý začiatok, ale je tu toľko príležitostí pre služby, ako je napríklad rozvoz jedla. Existuje aj niekoľko skvelých vecí, ktoré môžete robiť so svojimi priateľmi, ako je zdieľanie časovača, kedy vaše online hranie začína. Obloha je skutočne limit.

Nič nerobí z The Glyph skutočný nástroj, nie len trik

Damien Wilde / Android Authority

Ľudia, ktorí po pristátí Nothing Phone 1 označili The Glyph za trik, sa úplne nemýlili. Zadná strana osvetlenia bola v tom čase novinkou s niekoľkými prípadmi použitia. Dnes však nič Phone 2 Glyph aj originál majú množstvo skvelých funkcií, vďaka ktorým sú telefóny jedinečne výkonné.

Je pravda, že užitočnejší Glyph pravdepodobne nenakloní ohováračov Nič iným smerom. Celkovo telefónu stále chýbajú niektoré dôležité detaily, ako je teleobjektív na zadnej strane, superrýchle káblové nabíjanie, Gorilla Glass Victus a plné hodnotenie IP68. Ale pre tých ľudí tam vonku, ktorí sa dokážu pozrieť cez tie chýbajúce kúsky a chcú telefón, ktorý robí veci trochu inak, je The Glyph naozaj celkom príťažlivý.

Čas samozrejme ukáže, či Nič nie je pripravené dať svoje peniaze tam, kde ich má, pokiaľ ide o tieto funky svetla. Spoločnosť musí neustále inovovať a dodávať nové funkcie. Zatiaľ sa to darí, ale kto vie, čo prinesú ďalšie roky.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE