Niche vs. Všeobecné témy WordPress: Čo je pre vás to pravé?

Ak ste niečo ako ja, máte problém vybrať si tému WordPress pre svoju stránku. Existujú tisíce prémiových tém a ešte viac bezplatných tém. Strávil som veľa hodín prechádzaním tematických trhovísk, otváraním tematických stránok na desiatkach kariet a skúmaním ukážkových stránok – všetko v snahe nájsť a ideálna téma pre projekt.
Pochopenie typov tém, ktoré sú k dispozícii, vám pomôže rýchlejšie si vybrať. Jedným zo spôsobov kategorizácie tém je nika alebo všeobecný účel. Špeciálne témy sú navrhnuté s ohľadom na konkrétny typ lokality, zatiaľ čo všeobecné témy je možné prispôsobiť akejkoľvek lokalite.

Všeobecné témy WordPress

Všeobecnú tému WordPress možno považovať za flexibilný rámec. Môžu byť použité na blogoch, spravodajských stránkach, obchodoch elektronického obchodu, portfóliách alebo na akomkoľvek inom type stránok.
Všeobecné alebo viacúčelové témy je možné ďalej rozdeliť na témy, ktoré zahŕňajú obrovské množstvo funkcií a tém na holé kosti. Niektoré z najpopulárnejších tém WordPress, ako napr Divi, Odkódovať, Avada sú ťažké témy s komplexnou škálou funkcií, ktoré môžu zahŕňať nástroje na tvorbu stránok presunutím myšou, viacero posúvačov a pribalené prémiové doplnky.
Na druhom konci spektra sú témy ako napr Rámec Genesis od StudioPressktorá je síce výkonná a flexibilná, ale poskytuje relatívne ľahký rámec, na ktorom je možné vybudovať skvelú stránku.

Čítať:  Je TikTok vhodný pre 10-ročné deti? Krátka odpoveď...Nie

Špecializované témy WordPress

Špeciálne témy WordPress sú vopred prispôsobené konkrétnemu typu stránok. Existuje obrovské množstvo špecifických tém pre každý typ stránok a priemyslu, od práva cez zdravie a nehnuteľnosti až po telocvične. Mechanizmy zahŕňajú funkcie, ktoré sú relevantné pre ich špecializáciu: napríklad populárne Woga téma je určený pre Yoga Studios a obsahuje vstavanú kalkulačku BMI, denný rozvrh a dizajn vhodný pre tento typ podnikania.

Ktorý je vhodný pre váš projekt?

Špecializované motívy sú neflexibilné z hľadiska dizajnu, a preto je ich používanie jednoduchšie. Môžete si ich nainštalovať, upraviť niekoľko možností konfigurácie, pridať svoj obsah a môžete začať.
Viacúčelové témy sú zložitejšie. Najlepšie sú navrhnuté tak, aby sa dali ľahko používať, no stále sa od vás očakáva, že tému vytvarujete do tvaru, ktorý je vhodný pre váš projekt. Zatiaľ čo témy ako Avada sú užívateľsky prívetivé, to isté neplatí o barebone viacúčelových témach, ktoré predpokladajú oboznámenie sa so spôsobom práce WordPress.
Ako WordPress odporúčania tém pre vývojárov povedzte: „Všeobecné“ alebo „viacúčelové“ témy sú pre nového používateľa často ťažké ľahko nastaviť. Zvážte navrhnutie špecifických tém.“
Ak je pre vás dôležitá flexibilita a funkcie, ideálna je viacúčelová téma WordPress. Ak však chcete tému prispôsobenú vášmu prípadu použitia alebo nie ste oboznámení s WordPress, špecializovaná téma vám poskytne najlepší zážitok.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE