Nie: Neexistuje žiadny špecifický atribút zlepšenia algoritmického hodnotenia pre lepšie skóre Core Web Vitals

Počas odoslaného segmentu otázok a odpovedí na nedávnom stretnutí Johna Muellera sa jeden odborník na SEO spýtal Johna na Core Web Vitals.

Majú zlé skóre CLS, ale majú dobré skóre FCP, FID a LCP.

Hrozné je len skóre CLS.

John vysvetlil, že nemajú nič ako pevné číslo, pokiaľ ide o to, ako silné tieto skóre fungujú pre webové stránky.

Je teda naozaj ťažké presne povedať, aký to bude mať skutočný dopad.

Z pohľadu Google však Google berie tieto metriky do úvahy, pokiaľ ide o Core Web Vitals a faktor hodnotenia skúseností so stránkami.

A Google sa na ne snaží pozerať celkovo.

Snažia sa zamerať najmä na oblasť, kde sa nachádzate v tejto „primeranej oblasti“, pokiaľ ide o tieto skóre.

Ak nie ste v sekcii so zlým skóre a urobíte nejaké vylepšenia, aby ste sa z tejto sekcie dostali, Google to považuje za rozumné.

John tiež povedal, že v súčasnosti nie je v algoritme stanovené nič, pokiaľ ide o funkciu, ktorá zohľadňuje ½ FCP, ½ CLS alebo ⅓ z týchto metrík Core Web Vitals.

Je to skôr niečo ako niečo, kde skúmajú väčší obraz.

A môže sa to stať v priebehu času, keď veci trochu zmenia, aby sa uistili, že skutočne zaobchádzajú so stránkami správne.

Platí to najmä pre skúsenosti so stránkami, kde sa z roka na rok menia.

John očakáva, že keď to Google posúdi, možno by mohli vopred oznámiť nejaké ďalšie zmeny alebo iné faktory, ktoré tu vstupujú do hry.

Čítať:  Príručka pre začiatočníkov k režimom Magento 2: Čo sú, ako fungujú a & Ako ich používať

Je to podobné, ako Google zaviedol desktopový aspekt stránky, ktorý prichádza do hry tento rok.

To sa deje približne pri značke 40:18 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 40:18
Pozrime sa: aký veľký je vplyv na hodnotenie Google, ak mám zlé skóre CLS? FCP a FID a LCP majú dobré skóre, len CLS nie je také dobré.

Ján (odpoveď) 40:31
Nemáme nič ako pevné číslo, pokiaľ ide o to, ako silné tieto skóre fungujú pre webové stránky. Takže je naozaj ťažké povedať: “Aké je to zlé alebo aký veľký je vplyv?” Z nášho pohľadu tieto metriky berieme do úvahy, pokiaľ ide o Core Web Vitals a faktor hodnotenia skúseností so stránkami. A snažíme sa na ne pozerať celkovo.

A snažíme sa zamerať najmä na oblasť, v ktorej sa nachádzate v rozumnej oblasti s ohľadom na tieto skóre. Takže ak nie ste v tej sekcii, neviem, ako ich nazývajú zlé alebo zlé skóre, a akonáhle ste tak trochu mimo tej zlej sekcie, potom to je niečo, čo môžeme povedať, dobre , to je celkom rozumné.

A môžeme to vziať do úvahy. Nemáme žiadne pevné poradie, alebo niečo podobné, neviem, algoritmickú funkciu, kde hovoríme, dobre, vezmeme polovicu FCP a jednu polovicu CLS a vezmeme jednu tretinu tohto do úvahy. Je to naozaj niečo, kde sa musíme pozerať na väčší obraz.

Čítať:  Kto odkazuje na moju stránku? Ako nájsť všetky spätné odkazy za 5 minút

A môže sa stať, že v priebehu času veci trochu zmeníme, aby sme sa uistili, že zaostávame, alebo ako primerane zaobchádzame so stránkami. A najmä s ohľadom na faktor hodnotenia skúseností so stránkami, to je niečo, kde z roka na rok urobíme zmeny.

Takže by som očakával, neviem, vždy, keď to budú recenzovať, pravdepodobne vopred oznámia nejaké ďalšie zmeny alebo iné faktory, ktoré tu vstupujú do hry, podobne ako sme zaviedli aj aspekt pracovnej plochy. O čom sme hovorili, myslím, že ako minulý rok, niekedy, a príde do hry neskôr v tomto roku.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE