Nie všetok obsah na stránke musí byť označený štruktúrovanými údajmi

Počas odoslaného segmentu otázok a odpovedí zo stretnutia hangout bol odborník na SEO zvedavý na štruktúrované údaje.

Na svojej webovej stránke majú 15 až 20 často kladených otázok. Ich hlavná otázka znie: mali by do svojho označenia štruktúrovaných údajov zahrnúť všetky otázky v schéme FAQ alebo by mali zahrnúť iba otázky, ktoré považujú za dôležité?

John odpovedal, že pokiaľ ide o štruktúrované údaje, Google chce vidieť štruktúrované údaje viditeľné na stránke, ale nie všetok viditeľný obsah musí byť označený štruktúrovanými údajmi.

Ak máte jednotlivé časti obsahu, ktoré chcete označiť štruktúrovanými údajmi, môžete to urobiť.

Nemusíte to však robiť pre každý obsah na fyzickej stránke.

Ak teda máte napríklad 20 často kladených otázok a označíte si z nich iba päť, stačí to a je to len na vás.

Môžete tiež použiť značku data-nosnippet, aby ste úplne zablokovali zobrazovanie niektorých z týchto položiek v úryvku Google.

To sa deje približne pri značke 40:41 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 40:41
Mám na svojej webovej stránke 15 až 20 často kladených otázok, mám do schémy často kladených otázok zahrnúť všetky otázky alebo len otázky, ktoré považujem za dôležité?

Ján (odpoveď) 40:50
Pokiaľ ide o štruktúrované údaje, chceme, aby boli štruktúrované údaje viditeľné na stránke, ale nie všetok viditeľný obsah musí byť označený štruktúrovanými údajmi. Ak teda máte na svojej stránke jednotlivé časti obsahu, pre ktoré chcete poskytnúť štruktúrované údaje, pokračujte a urobte to.

Čítať:  Ako rýchlejšie indexovať spätné odkazy

Nemusíte to robiť pre každý obsah na vašej stránke.

Takže ak máte 20 častých otázok a označíte si päť z nich, je to úplne na vás. Dátový úryvok môžete dokonca použiť na úplné zablokovanie niektorých z týchto položiek, aby sa nezobrazili v úryvku, ak je to niečo, čo by ste chceli urobiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE