Niektoré hacky škodlivého softvéru sa môžu zobraziť, ako keby boli stránky odstránené, ale pre Google môžu byť stránky stále prítomné

Profesionál v oblasti SEO mal v decembri obavy z hackingu škodlivého softvéru, ktorý mal ich web. Ubezpečili sa, že v Google Search Console nie sú žiadne bezpečnostné problémy.

Indexované stránky, ktoré boli indexované na Google v dôsledku hacknutia škodlivého softvéru, sa však stále zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania.

Dvakrát to skontrolovali a majú správne nastavené 404. Len sa čudovali: čo iné môžu robiť?

Nemôžu to jednoducho vyčistiť z výsledkov vyhľadávania, pretože je toho veľa a nemôžu použiť nástroj na dočasné odstránenie, pretože vo výsledkoch vyhľadávania sa zobrazovali státisíce adries URL.

John odpovedal, že ešte raz skontroluje, či sú tieto stránky skutočne odstránené.

Pretože niektoré typy hackingu webových stránok sa robia spôsobom, že ak skontrolujete manuálne, vyzerá to, že stránky boli odstránené.

V skutočnosti však pre Google existujú všetky stránky. Povedal tiež, že skontroluje pomocou nástroja Inspect URL na niektorých z týchto stránok, len aby si overil: je to naozaj úplne vyčistené?

To je základ pre všetko ostatné.

Na druhej strane môžete robiť aj iné veci. Najprv sa uistite, že viditeľnejšie strany sú manuálne odstránené.

To znamená vyhľadať názov vašej spoločnosti pre vašu webovú stránku, vyhľadať vaše primárne produkty, tieto typy vecí a zobraziť stránky, ktoré sa zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania.

A uistite sa, že tam nie je nič, čo nechcete ukázať.

Zvyčajne to vedie k pravdepodobne až 100 adresám URL, na ktorých si poviete: „Ach, tieto boli napadnuté. Chcem ich odstrániť čo najrýchlejšie.” Na tieto účely použite nástroj na odstránenie.

Toto je najrýchlejší spôsob upratovania. Nástroj na odstránenie odstráni tieto adresy URL približne do jedného dňa.

Pomáha to postarať sa o veci – najmä o tie stránky, ktoré sú viditeľné pre používateľov vo výsledkoch vyhľadávania.

Ďalšia vec, ktorú môžu urobiť, je, že všetky zostávajúce adresy URL budú po čase znova prehľadané. Ale zvyčajne, pokiaľ ide o veľa adries URL na webovej stránke, trvá to niekoľko mesiacov.

Čítať:  Panel prehľadov SEO: Kľúčové metriky úspechu SEO (+ bezplatná šablóna)

Na jednej strane by ste ich mohli jednoducho nechať a povedať: „No, nie sú viditeľné pre ľudí, pokiaľ vyslovene nehľadáte kľúčové slová, alebo ak nemajú obsah, alebo neurobíte dopyt site:dopyt vašej lokality.“ A tie časom vypadnú.

Nechajte ich tak pol roka.

Potom môžete znova skontrolovať, či sú skutočne úplne vyčistené.

Okrem toho môžete použiť nástroj na odstránenie adresy URL s nastavením predpony, ak to chcete vyriešiť čo najrýchlejšie.

To sa deje približne v čase 24:07 vo videu.

SEO Professional 6 24:07
Ahoj, John. Takže máme webovú stránku, ktorá bola napadnutá škodlivým softvérom v decembri minulého roku – a vyčistili sme ju. A ubezpečili sme sa, že v Google Search Console nie je žiadny problém so zabezpečením. Ale viete, indexované stránky, viete, nechcené stránky, ktoré boli indexované v dôsledku škodlivého softvéru, sa stále zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania.

A dvakrát som skontroloval, že máme nastavenú správnu 404. A ja som sa len pýtal, čo ešte môžeme urobiť? Takže to môžeme jednoducho vyčistiť z výsledkov vyhľadávania, pretože je toho veľa a v skutočnosti nemôžeme použiť nástroj na dočasné odstránenie, pretože vo výsledkoch vyhľadávania sa zobrazili stovky a tisíce adries URL, ktoré sa používali, takže áno, že bola situácia.

Ján 25:05
Dobre. V prvom rade si teda myslím, že by som ešte raz skontroloval, či sú tieto stránky skutočne odstránené. Pretože niektoré typy hackingu webových stránok sa robia spôsobom, že ak skontrolujete manuálne, vyzerá to, že stránky sú odstránené. V skutočnosti však pre Google stále existuje. Takže by som skontroloval pomocou nástroja Inspect URL, niektoré z tých stránok len pre dvojitú kontrolu, je to naozaj úplne vyčistené? Alebo je tu niečo, čo sa snaží skryť?

A myslím si, že to je tak trochu základ všetkého ostatného. Potom pre zvyšok existujú dva druhy prístupov, ktoré odporúčam. Na jednej strane si myslím, že najlepším prístupom je zabezpečiť, aby sa viditeľnejšie stránky odstránili manuálne. To znamená vyhľadať názov svojej spoločnosti, názov svojej webovej stránky, vyhľadať primárne produkty a podobné veci a zobraziť stránky, ktoré sa zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania.

Čítať:  11 typov spätných odkazov, ktoré môžete použiť na posilnenie autority svojho webu v roku 2024

A uistite sa, že sa nezobrazuje nič, čo nechcete, aby sa zobrazovalo. A zvyčajne to vedie k tomu, že neviem, možno až 100 adries URL, kde si hovoríte: „Och, tieto sú napadnuté a chcem ich čo najrýchlejšie odstrániť. A pre tých použite nástroj na odstránenie. To je v podstate najrýchlejší spôsob, ako veci vyčistiť. Nástroj na odstránenie odstráni tieto adresy URL približne do jedného dňa.

To znamená, že najmä v prípade vecí, ktoré by boli viditeľné pre vašich používateľov, tento druh pomáha postarať sa o to. Druhou časťou sú adresy URL, ktoré zostávajú, časom sa budú znova indexovo prehľadávať. Ale zvyčajne, pokiaľ ide o veľa adries URL na webovej stránke, trvá to niekoľko mesiacov. Takže na jednej strane by ste ich mohli nechať tak a povedať, že nie sú viditeľné pre ľudí, pokiaľ vyslovene nehľadáte kľúčové slovo alebo nemajú obsah alebo nevykonávajú dotaz na vašu webovú stránku.

A tie časom vypadnú. A nechať ich tak pol roka tak. A potom dvakrát skontrolujte, či sú skutočne úplne vyčistené. Ak sa to naozaj chcete pokúsiť vyriešiť čo najrýchlejšie, môžete použiť aj nástroj na odstránenie s nastavením predpony. A v podstate sa pokúste nájsť spoločné predpony pre tieto polovičné strany, čo môže byť názov priečinka alebo súboru alebo niečo, čo je na začiatku.

A nejako ich odfiltrovať. Nástroj na odstránenie ich nevymaže z nášho indexu. Na rebríčku to teda nič nemení, ale už ich neukazuje vo výsledkoch. Takže to je jeden zo spôsobov, ako by ste mohli prejsť len cez viditeľnejšie stránky a pokúsiť sa vyčistiť zvyšok. Osobne si myslím, že nie je potrebné vyčistiť všetky tieto stránky.

Pretože ak ich používatelia nevidia, potom je to ako, no, technicky existujú vo výsledkoch vyhľadávania. Ak ich však nikto nevidí, pre váš web to v skutočnosti nič nemení. Takže z tohto pohľadu by som sa zameral na viditeľnú časť, tú vyčistil. A keď je to hotové, nechajte zvyšok, nech sa vypracuje sám.

Čítať:  Čo môžem predávať na Amazone ako nový predajca v roku 2024? 23 Unified Options

SEO Professional 6 28:22
Áno, v skutočnosti sa to stáva, na niekoľkých webových stránkach sa to rýchlo vyčistilo. Ale pre niektoré webové stránky, viete, to trvá veky, čo niekedy urobím – budem postupovať podľa pokynov. Mám ďalšiu otázku, ak máte čas.

Takže veľa bežných prípadov, keď máme webové stránky s platnou adresou URL kvalitného obsahu. A iba sa riadia pokynmi, ktoré sú uvedené v centrálnych pokynoch pre vyhľadávanie v Google Search Console. Dodržiavajú to, viete, vyhýbajú sa duplicite, majú kvalitný obsah a majú, myslím, nie viete, viete, duplikáciu alebo myslím tým, že robia škaredé veci, ale sú to platné stránky.

Ale niekedy, viete, indexovanie týchto adries URL, e-mailov, trvalo veky a ľudia jednoducho prídu a povedia: Dobre, pozrite sa, že táto adresa URL je platná. A to sme žiadali už dlhšie, máme nastavené interné prepojenia. A celková webová stránka je, myslím, dosť stará a na webovej stránke majú, viete, dobrú povesť.

Takže dodržiavajú len základy. Takže si želám, aby sme mali nástroj alebo niečo, čo by sme mohli, viete, použiť, aby sme pomohli ľuďom rýchlejšie ich indexovať.

Ján 29:45
Teraz, áno, je to zaujímavé. Na jednej strane prinášate obe tieto strany, napríklad ako dostanem veci z vyhľadávania a ako dostanem veci do vyhľadávania? Možno by ste mali byť schopní obchodovať medzi týmito dvoma stranami. Myslím, že by to bol zaujímavý nápad na nástroj. Takže si myslím, že celkovo existuje nástroj Odoslať do indexovania alebo funkcia v Search Console.

To je niečo, čo odporúčame pre tieto veci. Ale zároveň to jednoducho neindexujeme. A veľmi dobre sa môže stať, že máte niečo, čo je platná stránka. Ale jednoducho to neindexujeme. Myslím, že jedným z dôvodov, prečo ide týmto smerom, je, že v súčasnosti sú takmer všetky stránky platnými stránkami.

Čítať:  Ako byť zelený na Nový rok

A je naozaj ťažké nastaviť CMS, kde vyrábate stránky, ktoré sú neplatné. Ak používate WordPress alebo ktorýkoľvek z bežných systémov, štandardne vytvára iba platné stránky. A z technického hľadiska nemôžeme indexovať všetko na webe. Takže musíme niekde nakresliť čiaru. A je úplne normálne, že webové stránky majú časti svojich platených častí indexu obsahu a časti ich obsahu neindexované.

Postupom času zvyčajne pochopíme, že ide o skutočne dobrú webovú stránku. A ak to bude mať rozumnú vnútornú štruktúru, tak dokážeme vychytať ďalšie a ďalšie, no nie je to záruka, že všetko na webe zaindexujeme. Takže to je, myslím, vždy niečo, čo treba mať na pamäti. A najmä v službe Search Console je ľahké pozrieť sa na prehľady a povedať: Ach, tieto stránky nie sú indexované, preto robím niečo zle. Ale z nášho pohľadu je normálne, že nie všetko je indexované. Len je to v dnešnej dobe oveľa viditeľnejšie.

SEO Professional 6 31:32
Áno, to je to, čo sme hovorili ľuďom, ktorí prišli s problémom. Viete, normálne, ak hovoríte napríklad o WordPresse, áno, majú spoločné stránky. Takže, viete, my im určite, viete, odpovieme: “Dobre, tieto stránky sú identické.”

Takže obsah je už indexovaný, hlavný obsah a, viete, to isté, čo ste navrhovali. Ale, viete, niekedy môžeme len, viete, je to hryzenie nechtov, viete, vidieť nejaké adresy URL a rozhodnúť sa, chcem povedať, viete, nechcú sa pokúšať oklamať Google, viete, jednoducho platné stránky.

A skontrolujeme všetko, viete, mapu stránok, sú tiež požadované. Viete, zdá sa, že všetko, potom si prajeme, viete, malo by tu byť niečo, čo len stlačíme a, viete, pomôcť týmto ľuďom, pretože to sú dôležité stránky pre tie webové stránky.

Ján 32:33
Áno. Áno. Myslím si, že je to zložité, pretože každý chce napríklad indexovať všetky svoje stránky a všetko. Stačí na niečo kliknúť, aby ste to urobili. Áno. Niekedy je to ťažké.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE