Non-SEO: Preto je dôležité správne zacielenie na kľúčové slová

Nemýľte sa, kľúčové slová a zacielenie na kľúčové slová sú neuveriteľne dôležité pre vaše úsilie v oblasti SEO. V skutočnosti sú chrbtovou kosťou každej efektívnej SEO stratégie.

Stále musíte vykonať prieskum kľúčových slov, aby ste zistili, čo vaše publikum hľadá, stanovili ciele pre vaše celkové úsilie v oblasti SEO a stanovili priority pre vaše kampane SEO.

Všetky tieto činnosti vyžadujú kľúčové slová. Ak chcete podávať správy o úspechoch vašej prebiehajúcej kampane (a možných neúspechoch), musíte svoje výsledky prepojiť s kľúčovými slovami, ktoré dosahujú dobrú výkonnosť (a nie až takú).

A čo viac, zmluva vašej SEO firmy sa pravdepodobne skladá z kľúčových slov, na ktorých ste sa dohodli, keď ste s projektom začínali.

Prečo sa však musíte ako odborník na SEO starať o kľúčové slová, na ktoré zacieľujete? Poďme si to vysvetliť.

Pomôžu vám vytvoriť zámer používateľa za vyhľadávacími dopytmi

Kľúčové slová sú rozhodujúce pre určenie zámeru používateľa za vyhľadávacími dopytmi. Môžu byť buď transakčné, informačné (tj založené na výskume) alebo navigačné.

Ak chcete zistiť, ako sa používatelia dostanú na vašu stránku, chcete určiť správny zámer používateľa.

A zacielením na správny typ zámeru používateľa môžete určiť, ako vytvoríte stratégiu SEO, ktorá uspokojí týchto spotrebiteľov.

Pri transakčných dopytoch možno budete chcieť použiť prístup viac založený na elektronickom obchode s online obchodmi, stránkami produktov a inými typmi digitálnych aktív súvisiacich s elektronickým obchodom.

V prípade informačných otázok možno budete chcieť namiesto toho vytvoriť podrobnejšie digitálne aktíva založené na obsahu.

V prípade navigačných dopytov sa používatelia pokúšajú dostať na určitú stránku, takže môžu zadávať viac značkových dopytov, aby sa dostali do cieľa.

Zistenie zámeru používateľa za vašimi kľúčovými slovami je jedným z prvých krokov k pochopeniu vašej celkovej stratégie SEO a toho, prečo váš odborník v oblasti SEO robí to, čo robí.

Sú všestranné

Vedeli ste, že existuje veľa rôznych typov kľúčových slov? Pomôžu vám zúžiť váš cieľový trh a presnejšie sa zamerať na vašu SEO stratégiu. Keď máte zoznam všestranných kľúčových slov, môžete rozšíriť svoju obsahovú stratégiu na neobmedzené možnosti. Všestrannosť vašej stratégie kľúčových slov hrá priamu úlohu v expanzii vašej obsahovej stratégie.

Nenechajte sa však mýliť: vaša stratégia kľúčových slov a obsahová stratégia sú neodmysliteľne prepojené, ale nie sú to isté. Aj keď môžete mať relatívne voľnú obsahovú stratégiu bez stratégie kľúčových slov, ak máte obe stratégie, zvyšujete efektivitu vašej celkovej stratégie SEO. Použitie stratégie kľúčových slov na začlenenie všestrannosti a cieľov do vašej obsahovej stratégie môže viesť len k výraznému zvýšeniu výsledkov vo všetkých oblastiach, keď budete napredovať.

Čítať:  Google hovorí nie: Neumiestníte sa vyššie len preto, že na vašom webe vidíme niekoľko jedinečných vecí

Typy kľúčových slov, ktoré máte ako SEO profesionál k dispozícii, zahŕňajú:

Typy cieľových kľúčových slov

Nájdenie cieľových kľúčových slov nie je veľkou výzvou. Hoci samotná úloha môže byť hlboká a môže sa preniesť do výskumu tém a obsahu, musíte mať stanovený cieľ ako súčasť svojej stratégie, aby ste ho dosiahli.

Hoci existuje veľa rôznych typov kľúčových slov, na účely našej diskusie sa naďalej zameriavame na nasledujúce typy cieľových kľúčových slov:

Kľúčové slová zacielenia na odvetvie

Toto sú kľúčové frázy a ďalšie slová, ktoré sa týkajú vášho odvetvia, značky alebo ponuky služieb.

Hoci existujú podtypy a zložitejšie ciele kľúčových slov, zahŕňajú tieto typy kľúčových slov:

Kľúčové slová pre segmenty na trhu

Toto všetko sú všeobecné kľúčové slová, ktoré zodpovedajú značke alebo dokonca konkrétnemu odvetviu. Vaše publikum ich používa na prieskum informácií vo vašej oblasti. Môžu byť buď všeobecne definované, alebo špecifickejšie, najmä pokiaľ ide o marketingové dôvody, ktoré sú viac špecializované.

Príklad typu kľúčového slova: Gril George Foreman

Geografické zacielené kľúčové slová

Toto všetko sú lokálne kľúčové slová. Používatelia pri vyhľadávaní týchto kľúčových slov väčšinou hľadajú miesta, ktoré sú blízko nich.

Príklad typu kľúčového slova: Kúpte si gril George Foreman v Sears Los Angeles

Kľúčové slová konkurencie

Všetky tieto kľúčové slová sa zameriavajú na názvy značiek vašich konkurentov, ktorí vlastnia podobné podniky a predávajú konkurenčné služby alebo produkty. Značka by si mala urobiť prieskum konkurenčných značiek, aby zistila, ako sa konkurent zameriava na svoje publikum. To môže poskytnúť určitý prehľad o tom, ako možno budete chcieť vykonať svoju vlastnú kampaň.

Príklad typu kľúčového slova: Produkty Hamilton Beach

Kľúčové slová značky

Patria sem všetky vyhľadávania obsahujúce názov značky a výrazy súvisiace so značkou. Môžu zahŕňať aj iné variácie, ale všetky sú spojené so značkou v tej či onej forme. Majú tiež úzke zameranie, čo znamená, že nezahŕňajú širšie kľúčové slová bez výrazov súvisiacich so značkou.

Príklad typu kľúčového slova: Hamilton Beach grily

Kľúčové slová produktu

Všetko sú to kľúčové slová, ktoré priamo zahŕňajú názov produktu alebo s daným produktom priamo súvisia. Výslovne odkazujú na názov tohto produktu alebo služieb spoločnosti. Každý konkrétny produkt alebo služba by mala mať vlastnú stratégiu kľúčových slov. Zákazníci sú rovnako odlišní ako ponuky spoločností, tak prečo by ste nemali maximalizovať svoje stratégie, aby ste získali maximálny počet zákazníkov?

Príklad typu kľúčového slova: LED televízory Sony

Kľúčové slová špecifické pre zákazníka

Toto sú kľúčové slová, ktoré explicitne definujú vašich cieľových zákazníkov. Zvyčajne ich používajú vaši zákazníci na vyhľadávanie konkrétnych produktov a služieb.

Príklad typu kľúčového slova: pánske tričká

Pomôžu vám nastaviť váš projekt na úroveň od začiatku

Identifikácia kľúčových slov, podľa ktorých už hodnotíte, vám môže od začiatku pomôcť presne posúdiť, čo sa deje s vaším produktom. To znamená, že môžete zistiť, čo sa deje s návštevnosťou, čo sa deje s potenciálnymi zákazníkmi a celkovým stavom vášho projektu. Nastavením úrovne týmto spôsobom môžete určiť, kam ísť ďalej.

Čítať:  Automatické aktualizácie WordPress vykonané správne: Hlboký...

Ak ste nerobili žiadnu optimalizáciu pre žiadnu z týchto kľúčových fráz, možno budete prekvapení. Váš projekt môže byť len v počiatočnom štádiu a nemusíte si vždy uvedomiť, aké výsledky môžete dosiahnuť, ak dostanete šancu.

Tu sa kľúčové slová stávajú účinnými pre každú firmu: pomáhajú vám určiť a nastaviť aktuálnu hodnotu vášho projektu. Akonáhle nastavíte jeho aktuálnu hodnotu, môžete identifikovať, čo môžete očakávať, keď budete na svojom webe vpred so SEO.

Zacielenie na kľúčové slová vám umožňuje preskúmať pokrok vášho projektu

Kľúčové slová vám umožňujú presne vidieť, ako váš projekt napreduje. Kľúčové slová môžu zvýšiť návštevnosť z nuly na viac ako 100 000 alebo poslať váš záznam SERP z pozície #97 na pozíciu #07.

Aj keď vám môže na hodnotení záležať stále menej a menej, keď budete naďalej dosahovať výsledky a viditeľnosť online, stále sú dobrou metódou na meranie efektívnosti vášho odborníka v oblasti SEO.

Pomôžu vám identifikovať vašu cieľovú skupinu

Na začiatku vášho projektu ste len zriedkakedy informovaní o tom, kto môže byť vaša cieľová skupina, pokiaľ ste sami nevykonali prieskum. Ani potom možno nepoznáte všetky jemnosti spojené s optimalizáciou pre vašu cieľovú skupinu.

Povedzme napríklad, že ste zistili, že vaše cieľové publikum vyhľadáva grilovanie hamburgerov na grile Hamilton Beach viac ako ktorýkoľvek iný termín. Táto fráza znamená výrazne vyšší objem vyhľadávania ako ostatné.

Zistili ste však, že výraz zameraný na službu má vyššiu CTR (mieru prekliknutia). Čo robíš? V rámci svojho úsilia v oblasti SEO by ste mohli ísť po oboch kľúčových slovách. Získanie kľúčového slova s ​​vyšším objemom vyhľadávania a vyššou MP je dobrý nápad z mnohých dôvodov. Prvým je, že v dôsledku týchto snáh môžete získať vyššiu MP. Ďalším dôvodom je, že váš vyšší objem vyhľadávania povedie k vyššej návštevnosti.

To je dôvod, prečo sa ako profesionálovi oplatí vedieť o vašich zacielených kľúčových frázach a o tom, ako sa premietajú do toho, čo vaše publikum hľadá.

Zacielenie na kľúčové slová vám umožňuje vykonávať úpravy podľa potreby

Svoju kampaň si tiež môžete vyladiť podľa svojich predstáv. Ak zistíte, že kľúčové slovo nedosahuje dobrú výkonnosť, možno budete chcieť podľa toho upraviť svoju kampaň. Vyzbrojení týmito kritickými informáciami na dosah ruky budete môcť urobiť práve to.

Myslíte si, že kľúčové slovo, pre ktoré ste písali obsah, nefunguje? Potom možno budete chcieť upraviť SEO obsahu, množstvo obsahu alebo iné atribúty tohto obsahu. Ak sa ubezpečíte, že máte tieto informácie pripravené, získate možnosť byť s vašimi kampaňami pohotoví a rýchlo sa prispôsobiť každej situácii.

Umožňujú zmerať efektivitu vášho SEO profesionála

Ako profesionál v oblasti obchodu máte pravdepodobne na starosti všetky kampane na stránke SEO. Ako taký nesiete zodpovednosť aj za ich výsledky. Pomocou kľúčových slov môžete presne zmerať výkon vášho odborníka v oblasti SEO. Všetko od hodnotenia, cez návštevnosť až po konverzie, budete môcť sledovať pomocou kľúčových slov.

Zatiaľ čo Google (neboli poskytnuté) zmenil krajinu natrvalo medzi rokmi 2011–2012, stále je možné použiť nástroje ako Kľúčové slovo hrdina skombinovať zdroje údajov s cieľom presne identifikovať výkonnosť vašich kľúčových slov.

Zacielenie na kľúčové slová prináša viac konverzií

Keď zacielite na správne kľúčové slová a vaši zákazníci ich použijú na to, aby vás našli online, pomôžu vám zlepšiť CTR aj celkovú mieru konverzie. V tejto chvíli je dôležité poznamenať, že vaša MP je úplne iná ako vaša miera konverzie.

Čítať:  Google: Nebudeme odstraňovať stránky z výsledkov vyhľadávania len preto, že robia jednu vec zlú

Vaša MP je miera, akou ľudia klikajú na váš web z výsledkov vyhľadávania Google. Na druhej strane, váš konverzný pomer je percento ľudí, ktorí sa zmenia na platiacich zákazníkov, či už zavolaním alebo kliknutím na Predložiť na vašej skutočnej stránke.

Zacielením na vhodné kľúčové slová zamerané na zákazníka môžete presne určiť, čo ľudia hľadajú a čo spôsobuje, že ľudia konajú, keď prídu na vašu vstupnú stránku.

Zlepšujú zapojenie publika

Stanovenie kľúčových slov má za následok lepšie zapojenie publika, pretože sú teraz prepojené s tým, čo vaši zákazníci skutočne hľadajú.

Keď nájdu správne výsledky pre svoj dopyt, práve vtedy sa stane kúzlo. Je pravdepodobnejšie, že zostanú na vašej stránke a budú čítať vaše články a môžu sa dokonca prihlásiť na odber vášho bulletinu.

Nezabudnite, že vaším konečným cieľom je lepšie zapojenie publika. Vaše publikum zahŕňa:

 • všetkých potenciálnych predplatiteľov;
 • ktokoľvek, koho by ste sa mohli chcieť stať predplatiteľom; a
 • každá osoba, ktorá narazí na vašu webovú stránku v SERP.

Preto je dôležité uistiť sa, že fotíte pre lepšie zapojenie a kľúčové slová môžu byť pri tom tak efektívne.

Pomôžu vám vybudovať si autoritu vo vašom výklenku

Keď zvolíte správne kľúčové slová, pomôžete Googlu povedať, že viete, o čom hovoríte, a ste autoritou vo vami zvolenej téme.

Čím viac tém a podtém zahrniete na svoju webovú stránku, tým lepšie to môže vytvoriť vašu autoritu. Tu je dôvod:

Povedzme, že píšete príspevok o miniaplikáciách, ale nemáte o nich také znalosti, ako by ste chceli. Takže urobíte prieskum a zistíte, že ľudia hovoria viac o technických widgetoch, widgetoch pre laikov a zlatých widgetoch. Môžu tiež hovoriť o strieborných a platinových widgetoch. Tu si môžete vybudovať svoju autoritu tým, že budete o téme hovoriť podrobnejšie, ako by ste to robili inak.

Nenechajte kameň na kameni, keď príde reč na vami zvolenú tému. Tu prichádzajú na rad kľúčové slová, entity a ich kombinácie. Môžu vám pomôcť zistiť, či skutočne presne viete, o čom hovoríte.

Nezamieňajte si však kľúčové slová s témami. Aby ste ich odlíšili, predstavte si kľúčové slová ako konkrétne, cielené slová, ktoré používate na nájdenie svojich tém v SERP. Je tiež pravdepodobnejšie, že budú širšie ako téma, o ktorej ste sa rozhodli písať.

V tomto prípade by ste zacielili na širšiu verziu týchto kľúčových slov, pričom by ste ponechali špecifiká svojej témy. Ak sa ponoríte ešte ďalej, téma bude presne to, o čom je váš web. Ak je vaše kľúčové slovo SEOpotom môže byť vašou témou Ako robiť On-Page SEO alebo Ako robiť Off-Page SEO (budovanie odkazov).

Prinášajú výhody miestnym tehlovým podnikom

Miestne podniky využívajú regionálne špecifické verzie SEO, tj lokálne SEO, aby dosiahli výsledky v Google SERP. Lokálne SEO je presne to, čo naznačuje jeho názov: lokalizovaná verzia SEO, ktorá berie do úvahy atribúty polohy ako sú zemepisné súradnice, mestá, kraje, PSČ a podobne.

Čítať:  Najlepší sprievodca kľúčovými slovami s dlhým chvostom

Vytváranie miestnych kľúčových slov zahŕňa vytváranie takých ako „právnici zaoberajúci sa úrazmi v Los Angeles“ alebo „obchody s obuvou v Los Angeles“. Tieto typy miestnych kľúčových slov sú vysoko lokalizované, vďaka čomu sú ideálne na zacielenie na ľudí, ktorí hľadajú produkty a služby „v mojom okolí“.

Ak sa teda špecializujete na predaj vecí, ktoré sú výlučne lokálneho charakteru, možno by ste mali zvážiť použitie lokalizovaných kľúčových slov. Môžu vám pomôcť nájsť zákazníkov v okolí, ktorí sú ochotní kúpiť veci od vašej miestnej firmy.

Ako zistíte, či váš SEO profesionál používa kľúčové slová správne?

Pokiaľ ide o optimalizáciu stránok na kľúčové slová, existuje niekoľko pravidiel, ktoré odborníci v oblasti SEO majú tendenciu dodržiavať. Aj keď sa môžu líšiť od človeka k človeku, nasledujúci text je dobrým sprievodcom, ktorý vám zabezpečí, že budete dobre rozumieť aspoň základom, na ktoré si treba dať pozor.

Hodnotenie práce profesionála v oblasti SEO je náročné pre profesionálov, ktorí nie sú odborníkmi v oblasti SEO. To platí najmä vtedy, ak neviete veľa o technikách, ktoré používajú.

Najprv sa ich budete chcieť opýtať, ako optimalizujú vašu stránku. Je možné, že používajú veľmi odlišné techniky, ako sú tu diskutované. Toto je však dobrý základ, ktorý treba dodržiavať:

 • jedna stránka na hlavné zacielené kľúčové slovo;
 • jedno kľúčové slovo v značke názvu;
 • jedno kľúčové slovo v značke meta description;
 • aspoň jedno kľúčové slovo v značkách nadpisov;
 • aspoň jedno kľúčové slovo v podporných značkách nadpisov;
 • aspoň jedna variácia hlavného kľúčového slova, ak je to vhodné, rozptýlená v celom obsahu;
 • alternatívny text obrázka vyplnený aspoň jednou variáciou kľúčového slova popisujúceho obrázok;
 • text názvu obrázka vyplnený minimálne jednou variáciou kľúčového slova poskytujúceho doplnkové informácie o obrázku; a
 • stránky zahŕňajúce aspoň dva až tri interné odkazy na iné stránky v rámci obsahu, ak je to relevantné a prirodzené.

Môžete tiež skontrolovať optimalizačné doplnky v rámci WordPress, aby ste zistili, či stránka vôbec bola alebo nebola optimalizovaná pre zacielenú kľúčovú frázu. Mnohí profesionáli v oblasti SEO, ktorí stoja za to, budú používať nasledujúce doplnky, hoci vaša konkrétna situácia sa môže vždy líšiť:

Nezabudnite, že môžete vykonať aj hĺbkový SEO audit pomocou našej šablóny Ultimate SEO Audit, ktorá vám môže pomôcť identifikovať, prečo a ako stojí za vašou stratégiou kľúčových slov.

Toto je len jeden súbor usmernení, ktoré môže ktokoľvek na obchodnej strane použiť na určenie, či jeho odborník na SEO robí to, čo by mal, alebo nie.

Zacielenie na kľúčové slová môže dosiahnuť alebo zlomiť váš úspech v SEO

Rovnako ako vaša voľba odborníka v oblasti SEO môže spôsobiť alebo zlomiť úspech vašej webovej stránky, správne zacielenie na kľúčové slová môže spôsobiť alebo zlomiť úspech vášho úsilia v oblasti SEO.

Ak zacielenie na kľúčové slová a optimalizácia odborníka v oblasti SEO zaostáva, môže zaostať za vašimi očakávaniami. Preto je dôležité na začiatku každej zmluvy načrtnúť svoje očakávania a prediskutovať, ako budete merať ciele, výkon a splnenie úloh. Ak sú niektoré z vašich očakávaní nesprávne, mali by ste to prediskutovať s odborníkom v oblasti SEO.

Ako jeden z najdôležitejších prvkov každého úspešného úsilia v oblasti SEO, diskusia o zacielení na kľúčové slová na začiatku môže pomôcť zmierniť prípadné bolesti hlavy neskôr.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE