Nová špionážna technika využíva na nahrávanie telefónnych hovorov vibrácie slúchadla

Výskumníci z Texas A&M University, Temple University, New Jersey Institute of Technology, Rutgers University a University of Dayton prišli s novou špionážnou technikou nazvanou EarSpy, ktorá dokáže odpočúvať vaše telefónne hovory pomocou vibrácií zo slúchadla vášho telefónu zaznamenaných zariadením. akcelerometer.

Papier, uverejnené 23. decembra, podrobne popisuje metódu, ktorá sa opiera o slúchadlo telefónu a vstavaný akcelerometer pre zachytenie vibrácií generovaných reproduktorom. Môže zachytiť pohlavie, identitu a skutočnú konverzáciu, ktorá sa odohráva po telefóne.

Detekuje oblasti slov, vlastnosti časovej a frekvenčnej domény a generuje spektrogram pre každú oblasť slova. Extrahované dáta sú následne trénované a testované pomocou klasických algoritmov strojového učenia a konvolučných neurónových sietí.

Testy boli vykonané na Oneplus 7T a Oneplus 9 a pozostávali z analýzy efektu dozvuku slúchadiel na akcelerometer a boli zamerané na pohlavie, hovorcu a rozpoznávanie reči.

Technika využíva vibrácie slúchadla zachytené akcelerometrom zariadenia. | Zdroj: EarSpy

Stereo reproduktory prítomné v týchto modeloch umožnili zachytiť podstatne viac dát v porovnaní so staršími zariadeniami, ktoré pre telefónne hovory používajú iba mono reproduktor.

Súčasné testy ukazujú 98% presnosť pre identifikáciu, či je volajúci muž alebo žena, 92% presnosť pre identifikáciu identity hovorcu a 56% presnosť, pokiaľ ide o zachytenie číslic hovorených počas telefónneho hovoru.

Táto metóda môže byť oveľa nebezpečnejšia v porovnaní s tradičnou metódou načítania malwaru do zariadenia obete. Malware sa spolieha na oprávnenie operačného systému Android na zachytenie dátových tokov z rôznych častí telefónu, zatiaľ čo nespracované dáta zo senzorov (v tomto prípade dáta akcelerometra) môžu byť voľne prístupné bez toho, aby ste museli riešiť špecializované oprávnenia.

Čítať:  10 opráv pre nezvonenie hovorov WhatsApp na zariadeniach iPhone a Android

S tým, ako sa Android stáva odolnejším voči malwaru a zamyká stále viac častí telefónu za oprávneniami, ktoré by mohli mať škodlivá aplikácia alebo užitočné zaťaženie, techniky ako táto túto požiadavku úplne zaobídu a môžu zmeniť spôsob, akým sa aktéri hrozieb blížia k svojim cieľom.

V správach: Užívatelia kryptopeňaženky BitKeep stratia 8 miliónov dolárov prostredníctvom falošných aplikácií

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE