Nová technológia 5G od T-Mobile je ultrarýchla, ale zatiaľ ju zvládne iba Galaxy S23

Kris Carlon / Android Authority

TL;DR

  • T-Mobile uvádza na trh novú bezdrôtovú technológiu 5G.
  • Operátor tvrdí, že jeho technológia môže dosiahnuť v reálnom svete rýchlosť až 3,3 Gbps.
  • V tejto chvíli budete musieť mať telefón radu Galaxy S23, aby ste mohli využiť výhody rýchlejšieho pripojenia.

Aktualizácia, 31. júla 2024 (07:45 ET): Naša pôvodná správa o tomto príbehu obsahovala niekoľko nepresností. Systém agregácie operátorov T-Mobile pre vytváranie rýchlych služieb 5G nie je zo svojej podstaty rýchlejší ako mmWave 5G, ale zdá sa, že je rýchlejší ako väčšina skutočných pripojení mmWave. Napríklad 5G agregované operátorom T-Mobile je taktované až na 3,3 Gbps (podľa interného testovania hláseného spoločnosťou), zatiaľ čo mmWave 5G je technicky schopné dosiahnuť rýchlosť 5 Gbps alebo dokonca vyššiu. Tiež agregácia operátorov by mohla fungovať so službou mmWave, čo znamená, že spojenie mmWave agregované operátorom by mohlo novú službu T-Mobile zničiť.

Použitie agregácie operátorov na urýchlenie bezdrôtových služieb tiež nie je novinkou. Implementácia T-Mobile tu využíva pásma, ktoré sme doposiaľ nevideli, ale T-Mobile nevytvoril novú metodiku. Namiesto toho použila spoločnú metodiku trochu novým spôsobom.

ľutuje tieto chyby. Nižšie uvedený text bol upravený, aby bol presnejší.

Originálny článok 26. júla 2024 (11:08 ET): Verizon, AT&T a T-Mobile ponúkajú siete mmWave 5G, ktoré sú teoreticky rýchlejšie ako Sub-6GHz 5G. T-Mobile však našiel iný spôsob, ako dosiahnuť vysokorýchlostné pripojenie. Technológia by mohla byť ešte rýchlejšia ako súčasná reálna mmWave 5G, ale má to jeden háčik.

Čítať:  Unbounce vs Leadpages vs Instapage – porovnanie

Podľa T-Mobile začal zavádzať novú metódu pripojenia 5G, ktorá môže údajne dosiahnuť rýchlosť až 3,3 Gbps. To by bolo výrazne rýchlejšie ako súčasné reálne rýchlosti mmWave 5G – hlásený vrchol 1,6 Gbps, podľa .

Na zobrazenie týchto rýchlostí 3,3 Gb/s používa T-Mobile techniku ​​zvanú agregácia štyroch operátorov, ktorá kombinuje štyri rôzne kanály 5G do jedného. Konkrétne operátor prerába svoje vlastné spektrum 1 900 MHz a využíva siete 3G spoločnosti Sprint spolu s dvoma kanálmi 2,5 GHz a 600 MHz. Agregácia operátorov všeobecne nie je nová, predtým bola používaná pre siete 4G a Wi-Fi routery. Ale prechod na agregáciu štyroch operátorov stále sľubuje výrazné zvýšenie rýchlosti pre dopravcov.

Nielen, že je to rýchlejšie ako skutočné pripojenie mmWave 5G, ktoré dnes ľudia vidia, ale aj to nemá obmedzenie mmWave. Napríklad technológia mmWave má obmedzený dosah a je ťahaná dole prekážkami, ako sú stromy a múry. To nie je prípad riešenia T-Mobile.

Bezdrôtová technológia však nie je dokonalá, pretože ju môžu používať iba telefóny, ktoré túto sieť zvládnu. Doteraz je ako podpora tejto technológie uvedený iba rad Samsung Galaxy S23, pričom podľa operátora bude nasledovať „ďalšie zariadenie“. Zaujímavé je, že OnePlus 11 (a väčšina ostatných telefónov Snapdragon 8 Gen 2) má rovnaký modem ako rad Galaxy S23, takže by sa mal tiež vedieť pripojiť k tejto sieti agregovanej operátorom. T-Mobile však OnePlus 11 nepredáva, takže je pravdepodobné, že rad Galaxy S23 má exkluzívnu podporu.

Čítať:  5 spôsobov, ako získať iba dôležité upozornenia v systéme Android

Podľa serveru je technológia už aktívna pre časti siete T-Mobile, ale operátor neuviedol, kde. T-Mobile však hovorí, že bude k dispozícii celoštátne v nadchádzajúcich týždňoch.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE