Nová vlastnosť CSS pravdepodobne nič nezmení

Na tomto stretnutí bol jeden správca webu obzvlášť znepokojený novou vlastnosťou CSS, ktorá bola nedávno pridaná.

Správca webu sa opýtal, či nová vlastnosť CSS, ktorá bola práve integrovaná do prehliadača Chrome, bude mať taký vplyv, že je dôležité ju integrovať do každého rozhodnutia o vývoji.

John vysvetlil, že hodnotenie stránky je založené na vykreslení kódu HTML, ktorý už bol načítaný. Nevidí žiadnu novú vlastnosť CSS, ktorá by v skutočnosti mala tak veľký vplyv na hodnotenie lokality.

Nevie, aký vplyv bude mať vlastnosť CSS, ale nemyslí si, že efekt bude veľmi silný.

Opäť je to všetko o vykreslenom zdroji a o tom, čo sa zobrazí, keď sa stránka načíta, a nie o jedinej vlastnosti CSS.

Táto diskusia sa odohráva približne o 6:40 vo videu:

John Mueller 9/10/2021 Prepis stretnutia

Webmaster 2 6:40
John, opäť je také dobré byť tu. Chýbajú mi všetky hangouty z minulého roka. Ale áno, mám veľmi dôležitú otázku. A je to niečo, o čom som ťa vôbec nevidel hovoriť, pretože je to veľmi čerstvé. Chcem teda opäť vedieť, nie z hľadiska hodnotiaceho faktora, čo sa stane s novou vlastnosťou CSS, ktorú ste práve nedávno integrovali do prehliadača Chrome? Takže nová vlastnosť CSS, ktorú môžem implementovať na lepšie vykresľovanie obsahu?

Ján 7:21
Neviem, ktorý máš na mysli.

Správca webu 2 7:23
Je to vlastnosť viditeľnosti obsahu, ktorá bola nedávno integrovaná. dobre,

Čítať:  Google Talks o poklesoch hodnotenia v rámci domén

Ján 7:32
Myslel som, že s tým urobíme čokoľvek a budeme hľadať.

Správca webu 2 7:36
Dobre. Myslím, pretože je to v podstate, viete, je to všetko o zlepšení času načítania a tak ďalej. Takže som len chcel vedieť, vpred, aké dôležité bude implementovať ho na vaše stránky, pretože veľa vývojárov má problémy. A SEO, spolupracujú, sú, majú veľa problémov s CSS a JavaScriptom, to sú dva hlavné problémy.

Ján 8:07
Áno, nemyslím si, že by sme urobili niečo špeciálne s novými vlastnosťami CSS alebo novými značkami HTML, podobnými vecami, pri vyhľadávaní existujú dve miesta, kde by to mohlo prísť do hry, na jednej strane, kde vykresľujeme stránky, pretože používame moderný prehliadač Chrome, to by mohlo byť niečo, čo sa dá hrať, ale ak je to CSS, potom je to o tom, že HTML je už načítané. A HTML je to, čo by sme brali do úvahy pri indexovaní. A možno ide len o to posunúť veci na stránke s rozložením. Takže z hľadiska vykresľovania nevidím, že by nová vlastnosť CSS niečo zmenila. Bolo by to v podstate tak, že by sme obsah stále indexovali normálne.

Ďalšia vec, ktorú ste navrhli, sa týka rýchlosti. Ak je to niečo, čo ovplyvňuje rýchlosť, ktorou používatelia vidia obsah, potom by to mohlo zohrávať úlohu v súvislosti so základnými webovými zásadami. Pretože v prípade základných webových údajov používame v podstate rýchlosť, ktorú používatelia vidia v terénnych údajoch. A ak používatelia používajú modernú wordovú verziu prehliadača Chrome a stránky sa im načítavajú rýchlejšie, pretože stránky implementujú HTML lepším spôsobom a CSS a JavaScript alebo čokoľvek iné, potom sa to odrazí v údajoch v poli a mohli by sme to vziať do úvahy prostredníctvom základných webových vitálov. Takže tento druh, myslím, nepriamejší efekt je niečo, čo by ste mohli vidieť. Či to má výrazný vplyv na väčšinu webových stránok, pokiaľ ide o základné webové údaje, neviem. To je niečo, myslím, že to má nejaký vplyv, inak by na tom tím Chrome nepracoval. Ale neviem, aký silný by to bol efekt na priemernú webstránku.

Čítať:  Je to užitočný nástroj, ako mať v roku 2024 prehľad o SEO?

Správca webu 2 9:57
Ocenil by som však výpočet a vykonanie všetkých výpočtov, pretože to bude lepšie, aby to Googlebot pochopil a implementoval.

Ján 10:08
Nemyslím si, že by sa tým pre Googlebota niečo zmenilo. Myslím, že čo, by som urobil, keby ste spolupracovali s vývojárom a myslíte si, že táto vlastnosť by mohla mať zmysel, alebo nejaká iná nová vlastnosť HTML, implementujte ju na testovaciu stránku a otestujte stránku pomocou laboratórne testovacie nástroje pred a po, a potom môžete vidieť, ako, robí to naozaj veľký rozdiel? A ak to prinesie veľký rozdiel, možno by stálo za to ho implementovať širšie. Ak je to malý rozdiel, no, bol to zaujímavý test, ale pravdepodobne sa neoplatí implementovať ho na celý web.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE