Objem vyhľadávania pre agentúru SEO v roku 2024: Znie to, že je to skvelý rok byť agentúrou SEO!

V posledných rokoch dopyt po službách SEO (optimalizácia pre vyhľadávače) pre firmy stúpa.

V skutočnosti sa len za posledný mesiac zdvojnásobili vyhľadávania výrazu SEO agentúra. Je zrejmé, že záujem o SEO je na vzostupe, na základe diagramu nižšie:

Fery Kaszoni z Search Intelligence Ltd na LinkedIn to vysvetlil takto:

Pokiaľ ide o SEO, nechcete šetriť na nákladoch. Ak tak urobíte, môžete očakávať neštandardné výsledky, pretože:

Lacnejšie SEO agentúry (a profesionáli) pravidelne nesledujú zmeny v algoritme Google.

Lacnejšie SEO agentúry nemajú (vo väčšine prípadov) agilný proces. Agile je metodika zvyšovania produktivity a celkovej produkcie prostredníctvom agilných vývojových procesov.

Tento typ procesu odstraňuje hluk a neporiadok tradične lacnejšej SEO agentúry a zameriava sa na dva body: produkciu a výsledky.

Keď spolupracujete so správnou SEO agentúrou, je možné zvýšiť produkciu, ako aj vaše celkové výsledky, bez vážneho negatívneho dopadu na vaše marketingové výdavky (alebo vašu peňaženku).

Čo by ste mali hľadať, ak sa chystáte posunúť svoje podnikanie na vyššiu úroveň a investovať do dôveryhodnej SEO agentúry?

Konečný cieľ vašich SEO služieb

Vaša agentúra SEO by s vami mala hovoriť o vašom konečnom cieli pre služby SEO počas procesu zisťovania a predtým, ako vám bude pridelený zástupca účtu.

Ak sú vaše očakávania nesprávne, možno od vašej SEO agentúry nedosiahnete výsledky, ktoré hľadáte.

To by malo viesť k diskusii o tom, čo je dôležité na zlepšenie výsledku vášho podnikania.

Ak hľadáte potenciálnych zákazníkov, ale vaša SEO agentúra sa snaží zlepšiť metriky, ktoré nie sú dôležité pre vaše podnikanie, možno by ste im mali vysvetliť, že potenciálni zákazníci sú primárnou metrikou, na ktorej vám záleží.

Nakoniec, ak ste spoločnosť založená na službách, potom vám záleží na potenciálnych zákazníkoch.

Tieto typy potenciálnych zákazníkov sú ľudia, ktorí budú nakupovať od vašej firmy, pretože sú pripravení a pripravení tak urobiť.

Vaša SEO spoločnosť by si už mala byť vedomá toho, že vaším primárnym cieľom je nájsť kvalifikovaných potenciálnych zákazníkov, ktorí u vás nakúpia.

Vaša spoločnosť zaoberajúca sa SEO by si tiež mala uvedomiť, že kvalifikovaní potenciálni zákazníci sa môžu líšiť v závislosti od odvetvia a toho, čo predávate.

Toto všetko sú kritické informácie, ktoré musia byť odhalené prostredníctvom procesu zisťovania SEO.

Čo je to agentúra SEO?

Jednoducho povedané, SEO agentúra je spoločnosť, ktorá sa venuje zlepšovaniu kvality a výsledkov vášho SEO úsilia.

Agentúra SEO bude ponúkať služby optimalizácie pre vyhľadávače profesionálom a firmám, aby im pomohla zlepšiť ich online prítomnosť.

Mnohé z týchto služieb môžu zahŕňať nasledovné:

 • Úprava
 • Rozprávanie príbehov
 • Analýza dát
 • Vývoj softvéru
 • Dizajn
 • Používateľská skúsenosť
 • CRO (optimalizácia konverzného pomeru)
 • Public Relations
 • Emailová komunikácia
 • Riadenie digitálnych projektov
 • Online výskum
 • Digitálni asistenti

SEO zahŕňa mnoho rôznych typov profesionálov s cieľom dosiahnuť požadované výsledky.

A málokedy to funguje vo vákuu.

Koľko stojí SEO agentúra?

Najlacnejšia SEO agentúra môže stáť okolo 29,95 USD mesačne. Najdrahšie SEO agentúry si môžu účtovať 20 000 dolárov alebo viac za mesiac.

Prečo je tu taký rozdiel a nepomer?

Hlavný rozdiel je v tom, aké komplexné sú ich SEO služby. Jedna lacnejšia agentúra môže ponúknuť optimalizáciu približne 5 vašich dôležitých stránok a možno 15 cielených kľúčových fráz.

A môžu sa zamerať len na optimalizáciu stránky pre čo najnižšiu konkurenciu pre vaše kľúčové frázy.

Drahšie SEO spoločnosti budú mať k dispozícii prémiové SEO služby, z ktorých všetky berú do úvahy vyššiu úroveň konkurencie spolu s väčším rizikom.

Veľký rozdiel medzi lacnými SEO spoločnosťami a drahými SEO spoločnosťami je tiež v tom, koľko vás nakoniec stoja, a nielen v poplatkoch, ktoré im platíte.

Náklady, o ktorých tu hovoríme, sú to, čo stratíte prácou s nimi.

Zvyčajne drahšia spoločnosť zameraná na SEO bude mať reputáciu a vplyv v odvetví, aby ju podporila.

A pravdepodobne vás (aspoň vo väčšine prípadov) ušetria od robenia významných chýb, ktoré by ste inak sami urobili.

Ako vždy je dôležité vykonať náležitú starostlivosť o spoločnosti SEO, s ktorou plánujete spolupracovať, aby ste sa uistili, že skutočne dokáže splniť to, čo sľubuje.

Aký druh služieb ponúka agentúra SEO?

Ako môže potvrdiť mnoho odborníkov v oblasti SEO, toto je jedna z tých nepríjemných odpovedí „záleží“. Vo všeobecnosti však dôveryhodná agentúra SEO ponúka nasledujúce služby:

SEO – optimalizácia pre vyhľadávače – je všeobecne definovaná ako zastrešujúca služba, ktorá zahŕňa mnohé z nasledujúcich disciplín, pričom všetky sú navrhnuté tak, aby zvýšili váhu faktorov hodnotenia na vašej stránke vo váš prospech.

Čítať:  Google vysvetľuje, či vaše blokovanie CDN Google Translate je zlé pre SEO

Zvýšený výkon a organická návštevnosť vám pomôžu rozšíriť vaše podnikanie na novú úroveň.

V závislosti od agentúry SEO sa môžu líšiť:

 • Správa SEO kampane
 • Prehľady Google Analytics
 • Kompletný servis SEO
 • Vlastná SEO stratégia
 • Lokálne SEO
 • Na stránke SEO
 • Off Page SEO (budovanie odkazov)
 • Propagácia sociálnych médií
 • Riadenie povesti
 • Technické SEO
 • Dostupnosť webu
 • Obsahový marketing
 • SEO priateľský webový dizajn
 • Mobilný web dizajn a optimalizácia
 • Optimalizácia služby Moja firma na Googli

Správa SEO kampane

Toto je chlieb a maslo väčšiny špičkových SEO agentúr. Riadenie SEO kampane je niečo, čo si vyžaduje špecializované skúsenosti a znalosti, aby bola úspešná.

Inými slovami, nemôžete si len tak založiť blog a nazvať sa odborníkom na SEO.

No, môžeš. Ale vaša povesť v odvetví by bola prestrelená, keď urobíte chyby a niekoľko klientov v rade vás opustí.

Nie, stať sa odborníkom si vyžaduje čas. Chce to čas, aby ste boli súčasťou odvetvia a ľudia vás spoznali ako odborníka na SEO.

Okrem toho správa SEO kampaní zahŕňa veci ako budovanie odkazov, SEO na stránke, písanie obsahu, marketing obsahu, marketing na sociálnych sieťach a ďalšie súvisiace aktivity s cieľom pomôcť zlepšiť výkonnosť vášho webu.

Správa SEO kampaní tiež pomáha celkovo zlepšiť vaše SEO kampane, pretože váš pridelený zástupca môže mať odborné znalosti, ktoré vy nemáte.

Správa kampaní SEO tiež pomáha zlepšiť hodnotenie vašich kľúčových slov a výkonnosť návštevnosti webových stránok spolu s technickým SEO.

Majte na pamäti, že každá kampaň SEO je iná a líši sa v závislosti od agentúry SEO, ktorú si vyberiete, a jej skúseností s dosahovaním výsledkov, ktoré sú relevantné pre vaše podnikanie.

A áno, malo by to zahŕňať získanie hodnotenia vašej stránky na prvej stránke Google. Problém s tým je, že väčšina legitímnych SEO spoločností sa bude vyhýbať zaručeniu hodnotenia.

Žiadna legitímna SEO spoločnosť nemôže zaručiť hodnotenie, pretože Google kontroluje ich vlastné výsledky vyhľadávania.

Napriek tomu, čomu by niektorí majitelia agentúr SEO chceli veriť, veci, nad ktorými majú profesionáli v oblasti SEO kontrolu, sú v skutočnosti navrhnuté tak, aby pomohli zvýšiť vaše hodnotenie, návštevnosť a potenciálnych zákazníkov.

Vaša SEO kampaň by sa mala zamerať aj na zlepšenie príjmov. Ak nepracujete na zlepšení toho, čo vaša firma potrebuje, na základe vlastnej spätnej väzby, potom strieľate šíp do tmy.

Navyše, niektoré spoločnosti sa nezameriavajú len na Google. Mohli by sa zamerať na SEO aj pre iné vyhľadávače, ako sú Bing a Yahoo.

Je to skvelý nápad vždy sa opýtať SEO agentúry, ako rozdeľujú svoje služby a aké sú ich špecializácie. Nie je stanovené žiadne pravidlo, že SEO agentúra robí toto, toto a toto.

Dôvodom je, že pri SEO môže mať veľa SEO agentúr rôzne názory na to, čo funguje a čo nie.

A nie každý verí na 100 percent tomu istému, pokiaľ ide o SEO. Niekto by sa mohol domnievať, že prieskum kľúčových slov by mal zahŕňať aj dlhé kľúčové slová. Iní by sa mohli domnievať, že výskum kľúčových slov by mal zahŕňať širšie slová.

To je dôvod, prečo je dôležité preveriť vašu SEO agentúru a uistiť sa, že je to skutočne niekto, kto dokáže urobiť to, čo požadujete, aby ste dosiahli zmysluplné výsledky v celkových marketingových výdavkoch vašej firmy.

Prehľady Google Analytics

Reporting je významnou súčasťou operácií akéhokoľvek podnikania v oblasti SEO. Zistenie najlepšieho prístupu k vykazovaniu môže spôsobiť alebo zlomiť úspech podnikania v oblasti SEO.

To je dôvod, prečo výber agentúry, ktorá má platformu na vytváranie analytických správ, s ktorou môžete pracovať, môže znamenať rozdiel medzi úspechom a neúspechom.

Ak nepoznáte dôvody, ktoré stoja za SEO rozhodnutiami vašej SEO agentúry, možno nie ste na rovnakej vlne.

Ak nie ste na rovnakej vlne, váš vzťah s vašou agentúrou sa môže rýchlo zhoršiť, pretože nebudete poznať rozdiel medzi rozhodnutiami vašej agentúry na základe údajov a dohadmi.

Kompletný servis SEO

Väčšina agentúr full service SEO má niečo spoločné: všetky obsahujú aspoň nejakú formu SEO, ktorá sa zameriava na tri hlavné oblasti SEO: technické SEO, písanie obsahu, vytváranie odkazov a ďalšie služby SEO (určia sa na základe vašich diskusií s tým SEO agentúra).

Zvyčajne sa full service SEO (pokiaľ nie je uvedené inak) zameria na organické vyhľadávanie, pričom sa bude snažiť zlepšiť návštevnosť webových stránok a celkové príjmy.

Vaše stránky môžu byť optimalizované zhora nadol. To zahŕňa značky názvu, meta popisy, schému a ďalšie faktory SEO na stránke, ktoré pomôžu zvýšiť výkonnosť vašej webovej lokality.

Toto všetko slúži na zlepšenie návštevnosti pochádzajúcej z vyhľadávania Google.

SEO stratégia

SEO stratégia sa vzťahuje na zastrešujúce akcie, ktoré sa prijímajú na zlepšenie vašej webovej stránky vo vyhľadávačoch.

Všetko od uistenia sa, že získavate odkazy z relevantných webových stránok, cez rozsiahly prieskum kľúčových slov, až po sprístupnenie vášho webového obsahu a získanie relevantnej návštevnosti.

Čítať:  Najobľúbenejšie témy BuddyPress pre WordPress

Tu prichádza na rad vaša SEO stratégia.

Správna SEO spoločnosť by mala byť schopná nastaviť vaše SEO stratégie za vás a uistiť sa, že realizácia bude aj naďalej na správnej ceste.

Tu môžete použiť taktiku SEO, ktorú používa vaša digitálna agentúra, a uistiť sa, že sú v súlade s vašou celkovou značkou.

Vaše stratégie SEO budú tiež hrať na tom, koľko organickej návštevnosti získate, a to všetko by malo viesť k zvýšeniu viditeľnosti vášho organického vyhľadávania.

To je dôvod, prečo je také dôležité mať agentúru, ktorá má po ruke tých správnych profesionálov, ktorí vám odporučia správne stratégie SEO pre váš web.

Nesprávne stratégie SEO môžu viesť k nenapraviteľným škodám, preto je dôležité v tejto oblasti vyberať múdro.

Uistenie sa, že sa veci pre vašu implementáciu SEO dejú správne, spôsobom, ktorý vám dáva zmysel, povedie k dividendám pri zlepšovaní vašej ROI (návratnosti investícií).

Lokálne SEO

Vaša SEO agentúra by mala byť schopná poskytovať aj lokálne SEO služby. Tento typ SEO je potrebný na to, aby ste posunuli svoj vlastný rozvoj podnikania na ďalšiu úroveň.

Pomôže to vytvoriť miestnu online prítomnosť a zlepšiť miestnu online viditeľnosť vašej stránky – najmä pokiaľ ide o miestne dopyty.

Ak je organické SEO národné, potom SEO na miestnej úrovni je niečo, čo je zamerané na miestne dopyty.

Vaša SEO agentúra by vám mala byť schopná pomôcť identifikovať, kde zlepšiť vašu SEO stratégiu, aby ste mohli zlepšiť návštevnosť z organického vyhľadávania.

Na stránke SEO

Vaša SEO agentúra by sa mala starať aj o SEO na stránke. Ich SEO experti by mali byť schopní prísť so stratégiou SEO na stránke, ktorá pomôže hodnotiť vaše stránky.

On-page SEO nie je len o tom, aby ste sa uistili, že obsah vašej stránky je napísaný s ohľadom na SEO, ale aj o tom, že vaše stránky sú relevantné v rámci celkového ekosystému obsahu vášho webu, že vaša stratégia na stránke na celom webe je správna, a že ste do svojho obsahu zahrnuli vhodné a relevantné kľúčové slová.

SEO písanie sa líši od „normálneho“ písania. Algoritmus Google, aj keď je dostatočne pokročilý, stále potrebuje palivo, aby sa dostal do požadovaného cieľa: vyššie hodnotenie. Tým palivom môžu byť kľúčové slová. Niekedy to môžu byť odkazy. Niekedy to môže byť na stránke SEO. Či tak alebo onak, tieto prvky SEO spolupracujú, aby sa zabezpečila oveľa komplexnejšia online prítomnosť.

Okrem toho by sa špecialisti na SEO na stránke mali uistiť, že aj vaše technické SEO je v poriadku.

Ak je vaša stránka technicky v poriadku a Google ju nemôže indexovo prehľadávať alebo indexovať, nebude môcť vidieť vykonanú SEO na stránke.

Nebudú teda schopní toto SEO správne vyhodnotiť.

Každá profesionálna SEO agentúra by už mala mať zavedené pracovné procesy na dosiahnutie všetkých vyššie uvedených a ešte viac.

Off Page SEO (budovanie odkazov)

Vo väčšine odvetví je všetko šialene konkurencieschopné online. To znamená, že na hodnotenie potrebujete odkazy. Je to tiež známy faktor hodnotenia.

Off-page SEO by malo byť základným kameňom každej úspešnej SEO kampane. Či už to robí SEO agentúra alebo starostlivo outsourcované.

Aj keď môžete hodnotiť obsah, môže sa to stať, keď 1. váš obsah je na takej šialenej úrovni vysokej kvality, že Google nemá inú možnosť ako hodnotiť, a 2. vytvoríte správne prepojenia na autoritu.

Ako však získate odkazy? Google eviduje, že dve veci sa považujú za „prirodzené“ odkazy:

 • Online digitálne PR kampane
 • Vytváranie skvelého obsahu, ktorý prirodzene priťahuje odkazy

Zatiaľ čo niektorí profesionáli v oblasti SEO odporúčajú uverejňovanie príspevkov pre hostí, spoločnosť Google ich príspevky pre hostí považuje za spam.

Zostávajú online digitálne PR kampane a vytváranie skvelého obsahu, ktorý priťahuje odkazy.

Akákoľvek digitálna marketingová agentúra by už mala mať zavedené procesy získavania odkazov, aby to pre vás mohla dosiahnuť.

Propagácia na sociálnych sieťach alebo marketing na sociálnych sieťach

Vytváranie obsahu s hodnotením je v poriadku, až kým ho nenavštevujú žiadni ľudia. Nemôžete očakávať, že ľudia navštívia vašu stránku, ak im o tom nepoviete.

Tu prichádza na rad propagácia na sociálnych sieťach.

Aj keď to priamo neprispieva k hodnoteniu vášho vyhľadávača, je to skôr nepriamy faktor.

Keď propagujete svoj obsah správnym ľuďom na sociálnych médiách, môže to viesť k odkazom. Môže to viesť k akciám. Čo vedie k väčšej expozícii. Výsledkom by potom mohlo byť viac odkazov.

To je dôvod, prečo propagácia sociálnych médií funguje skvele, keď sa robí v tandeme s optimalizáciou pre vyhľadávače.

Optimalizácia pre vyhľadávače dostane váš obsah pred zraky ľudí, ktorí fyzicky hľadajú vaše kľúčové slová.

Propagácia na sociálnych sieťach dostane váš obsah do pohľadu ovplyvňovateľov odvetvia, ktorí vám môžu pomôcť prirodzene rozšíriť tento obsah a pomôcť mu stať sa virálnym.

To je dôvod, prečo by sa propagácia na sociálnych sieťach nemala považovať za celú vašu stratégiu. Namiesto toho je to ďalší základný prvok úspešnej optimalizácie pre vyhľadávače.

Čítať:  Čo je lepšie pre vaše podnikanie v roku 2024?

Váš tím SEO by už mal mať v rámci vašej stratégie SEO vypracovanú nejakú propagáciu na sociálnych sieťach.

Ak nie, je čas uistiť sa, že to robí váš tím, pretože to môže byť podstatnou súčasťou úspechu tejto stratégie optimalizácie pre vyhľadávače.

Platformy sociálnych médií sú silným marketingovým kanálom a môžu otvoriť cesty pre návštevnosť, ktorú ste možno predtým neidentifikovali.

Pridáva to ďalší rozmer, ktorý môže vaša SEO agentúra použiť, aby zvýšila typ návštevnosti, ktorú dostávate – a typ, ktorý chcete.

Riadenie povesti

Počuli ste niekedy o starom prísloví „akákoľvek reklama je dobrá reklama“? Toto nemôže byť ďalej od pravdy.

Internet je plný príkladov sociálnych chybných krokov, ktoré ľudia online urobili. Zatiaľ čo niektorí mohli mať dobré úmysly, iní mali zlé úmysly.

Konečným výsledkom bolo, že tieto chybné kroky skončili so škvrnou na povesti ľudí, ktorí ich urobili.

To je dôvod, prečo toto staré príslovie neplatí.

A tu nastupuje reputačný manažment.

Riadenie reputácie kontroluje online vnímanie identity vašej značky a hodnoty vašej značky.

Digitálna marketingová agentúra to zvyčajne neposkytuje ako základ svojich služieb optimalizácie pre vyhľadávače.

Namiesto toho sa môže predávať ako doplnková služba alebo o ňu možno budete musieť požiadať pre vašu konkrétnu situáciu.

Len sa uistite, že vaši ľudia na správu reputácie spolupracujú s vaším tímom SEO, aby sa zabezpečila súdržná stratégia vo všetkých mediálnych vlastnostiach vašej značky.

Technické SEO

Väčšina služieb agentúry SEO by mala na svojej základnej úrovni zahŕňať aj technické služby, ktoré sa ponoria hlboko do technických aspektov vašej stránky.

To znamená veci ako:

 • Uistite sa, že váš súbor robots.txt je správny.
 • Vaša stránka nespôsobuje závažné chyby servera.
 • Nezobrazujú sa žiadne významné chyby 4xx.
 • že je plne indexovateľný a indexovateľný spoločnosťou Google.
 • Váš súbor Sitemap nie je plný chýb.
 • Zabezpečenie rýchlosti stránky vášho webu nie je mimoriadne zlé.
 • Váš kód nebráni indexovému prehľadávaniu a indexovaniu.
 • Vaša implementácia JavaScriptu nebráni indexovému prehľadávaniu a indexovaniu.
 • Vaše označenie Schema.org je správne.
 • Na svojich webových stránkach uvádzate čísla Core Web Vitals.
 • A mnoho ďalších potenciálnych problémov.

Vaša technická implementácia skutočne môže spôsobiť alebo zlomiť váš úspech v oblasti SEO. A ak sa vyskytnú potenciálne problémy, keď vaša stránka už nefunguje, chcete SEO agentúru, ktorá sa postará o to, aby bola vaša stránka dokonale optimalizovaná pre vyhľadávače týmto spôsobom.

Späť k našej analógii s automobilmi: ako sme už uviedli, vyhľadávače potrebujú palivo, aby sa dostali tam, kam chcete na vašej stránke. Nehodnotia (alebo nehodnotia) vašu stránku len tak z ničoho nič. A technické pozadie vášho webu je tým najlepším motorom pre toto palivo.

Dostupnosť webu

Teraz, viac ako kedykoľvek predtým, je dostupnosť webu čoraz aktuálnejšou témou. A vaša SEO agentúra by mala byť dobre vybavená na to, aby zvládla všetky problémy s prístupnosťou, ktoré môžu na vašej stránke nastať.

Každý odborník v oblasti SEO by mal byť schopný vziať do úvahy dostupnosť webu pri dôkladnej kontrole vašich webových stránok.

Okrem platného kódu W3C pre správnu medziplatformovú kompatibilitu (čím sa zvyšuje potenciálny faktor dostupnosti webu na vašom webe), mali by ste mať správne optimalizované prvky stránky, ako sú prvky formulára, prvky kódu a mnohé ďalšie.

Napríklad: ak správne implementujete ovládacie prvky čítačky obrazovky formulára na svojej webovej lokalite, môže to viesť k tomu, že ľudia používajúci čítačky obrazovky budú mať jednoduchší prístup k vašej lokalite, aby vyplnili daný formulár.

Ďalšie prvky optimalizácie čítačky obrazovky zahŕňajú správny alternatívny text (alt text) na obrázkoch. Čítačky obrazovky v predvolenom nastavení nečítajú obrázky a na vyslovenie slov, ktoré pomáhajú nevidomým, potrebujú alternatívny text. Preto je dôležité zabezpečiť, aby ju mali možnosť použiť aj nevidomí používatelia, ktorí navštívia vašu stránku.

Veľké klikacie oblasti na formulároch tiež zlepšujú dostupnosť webu. Menšie ovládacie prvky, ako sú prvky rádia a začiarkavacích políčok, využívajú štítky, ktoré pomáhajú ľuďom s obmedzenou obratnosťou. Ak týmto spôsobom poskytnete presné štítky formulárov, môže to pomôcť zvýšiť pravdepodobnosť, že osoby so zdravotným postihnutím budú môcť bez problémov používať vašu lokalitu.

Pomôcť môžu aj ďalšie veci, ako napríklad väčšie ikony vyhľadávania, čo znamená, že pre osoby so zdravotným postihnutím je na stránke jednoduchšie kliknúť.

Pretože veľa nevidomých ľudí používa čítačky obrazovky, optimalizácia pre tieto typy zariadení je viac než len začiarkavacie políčko v kontrolnom zozname dostupnosti. Znamená to, že títo používatelia budú mať najlepšie skúsenosti a že ich čítačky obrazovky nebudú produkovať nezmysel.

Ďalší komponent prístupnosti zahŕňa WAI-ARIA (alebo balík Accessible Rich Internet Applications Suite).

Tento štandard dostupnosti webu je definícia vytvorená konzorciou W3C, ktorá definuje spôsoby, ako zabezpečiť, aby bol webový obsah a webové aplikácie dostupnejšie.

Tento štandard pomáha najmä s dynamickým obsahom a ďalšími pokročilými ovládacími prvkami používateľského rozhrania, ako sú napríklad tie, ktoré sú vyvinuté pomocou technológií HTML, JS a iných.

Čítať:  Skvelé pre longtailový výskum kľúčových slov v roku 2024?

Počet žalôb o prístupnosť webu pribúda. Podľa jdsupra.com vzrástli z 814 v roku 2017 na 2 523 v roku 2019, čo predstavuje nárast o 12 %.

Oplatí sa zabezpečiť, aby bola vaša stránka správne optimalizovaná, aby obsahovala tieto prvky, aby boli veci dostupné pre každého.

Vaša SEO agentúra by mala mať aspoň nejaké pracovné znalosti o prístupnosti webu, aby ste sa mohli postarať o to, aby bola vaša stránka prístupnejšia pre každého, kto k nej môže pristupovať.

Obsahový marketing

Obsahový marketing je ďalšou základnou súčasťou vašich SEO stratégií, ktoré je potrebné vykonávať správne, aby vaša stránka mohla dosiahnuť ciele, ktoré ste si pre ňu stanovili.

Vaša SEO agentúra by mala mať zavedený aspoň nejaký typ content marketingového plánu.

Ak je cieľom marketingu sociálnych médií dostať váš obsah pred ovplyvňovateľov, potom je obsahový marketing palivom, ktoré môže poháňať skutočné zdieľania tohto obsahu a jeho zosilnenie.

S content marketingom pravidelne vytvárate a distribuujete vysoko kvalitný obsah na vašej stránke.

To tiež pomáha vytvárať prepojenia, ktoré sú tiež prirodzené – a vďaka tomuto rozšíreniu môžete rozšíriť svoje impérium digitálneho marketingu.

Jedna z možných stratégií obsahového marketingu môže napríklad zahŕňať nasledovné:

Uistite sa, že váš obsah je v súlade s cestou zákazníka. Zistite, čo chce vaše publikum a zákazník, a na tom založte svoju tvorbu obsahu. Identifikujte veci, ako sú ich potreby, pálčivé otázky, ktoré majú, a témy, z ktorých budú mať úžitok.

Auditujte svoj existujúci obsah na zlepšenie a odstránenie. Zistite, aké časti sa dajú použiť tak, ako sú, veci, ktoré je potrebné aktualizovať alebo ešte viac optimalizovať.

Vytvorte si plán výroby a načrtnite, ako túto stratégiu dosiahnete.

Vytvorte KPI (kľúčové ukazovatele výkonnosti), ktoré budú definovať úspech vašej obsahovej marketingovej kampane. Každý obsah by mal mať stanovený cieľ a na základe toho je možné implementovať KPI do prehľadov.

Každá legitímna spoločnosť zaoberajúca sa optimalizáciou pre vyhľadávače by mala zahrnúť vyššie uvedené do vašej obsahovej stratégie.

Všetko však závisí od toho, čo vaša stránka potrebuje. Ak už máte veľa obsahu, možno budete potrebovať len menšie úpravy.

Tak či onak, komplexná obsahová stratégia vám pomôže prirodzene zvýšiť spätné odkazy a následne aj vašu online viditeľnosť.

Vaša digitálna marketingová agentúra by vám mala byť v rámci tejto stratégie schopná povedať, kam musíte ísť ďalej.

SEO priateľský webový dizajn

Ďalšou súčasťou úspešnej stratégie SEO je zabezpečiť, aby vaša stránka obsahovala webový dizajn priateľský k SEO.

Čím sa webový dizajn priateľský k SEO líši od bežného webového dizajnu?

Po prvé, normálny webový dizajn navrhuje iba vzhľad. Málokedy berie do úvahy ďalšie komponenty SEO, ako je celková stratégia digitálneho marketingu, prieskum kľúčových slov, prieskum tém, sociálne médiá a mnoho ďalších komponentov.

Webový dizajn priateľský k SEO berie do úvahy nielen všetky vyššie uvedené prvky digitálneho marketingu a ďalšie, ale zaisťuje kompatibilitu medzi platformami spolu s ďalšími kritickými prvkami, ako je rýchlosť vašich stránok.

Všetky prvky digitálneho marketingu sú – vo všeobecnosti – už zabudované do webového dizajnu priateľského k SEO.

V dôsledku toho je pre vyhľadávače oveľa jednoduchšie prehľadávať a indexovať vašu stránku.

Akákoľvek agentúra SEO na profesionálnej úrovni by mala mať určité informácie o tom, či váš existujúci dizajn spĺňa latku, či je SEO priateľský alebo nie.

Webový dizajn a optimalizácia pre mobilné zariadenia

S indexom Google na prvom mieste pre mobilné zariadenia by nemalo byť prekvapením, že odporúčame, aby akýkoľvek súčasný dizajn stránok zahŕňal optimalizácie vhodné pre mobilné zariadenia.

To znamená, že stránky by nemali robiť veci, ako je používanie subdomény m-dot, a mali by byť vytvorené na základe princípov responzívneho dizajnu.

Ak spolupracujete s agentúrou, ktorá pri vytváraní vašich stránok nepoužíva webový dizajn vhodný pre mobilné zariadenia, robíte si medvediu službu a mali by ste túto agentúru prepustiť, pretože nespĺňa najnovšie vývojové požiadavky, ktoré Google potrebuje.

Ak máte existujúcu stránku, ktorá nie je vhodná pre mobilné zariadenia, vaši SEO experti by vám mali odporučiť, aby ste tak urobili v rámci vašich priebežných odporúčaní pre SEO.

Je jasné, že je skvelé byť SEO agentúrou v roku 2024!

Ak hľadáte agentúru, myslíme si, že by ste to mali vyskúšať Hennessey Digital! Samozrejme, sme zaujatí.

Je jasné, že s nárastom objemu vyhľadávania výrazu SEO agentúra a skutočnosť, že na začiatku roka bol zaznamenaný výrazný nárast, veľa ľudí práve teraz hľadá nejakú.

Ak chcete urobiť krok k vytvoreniu agentúry SEO, teraz môže byť ten správny čas na to.

A ak si len chcete namočiť nohy, kým si udržíte svoju každodennú prácu, možno nájdete pekný vedľajší zhon, ktorým si doplníte svoj existujúci príjem.

Tak či onak, nevidíme, že by SEO v dohľadnej dobe umieralo a v skutočnosti stále vidíme veľkú potrebu SEO agentúr.

Na čo čakáš?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE