Obsah + obchod: Diskusia o konci života Magento 1

Začiatkom roka výskumný tím Hostinger zostavil správu o Stav hosťovania na začiatku roka 2019. Predpovedali sme v ňom, že dôležitosť ochrany údajov bude len narastať, bezhlavé implementácie sa stanú bežnejšími a vývoj sa zlepší, pretože viditeľnosť hostiteľskej infraštruktúry bude naďalej klesať.

Teraz sa blíži koniec roka 2019 a mnohé z týchto predpovedí sa naplnili. Najdôležitejšie pre obchody s elektronickým obchodom to znamenalo zvýšený nedostatok rozdelenia medzi obsahom a obchodom.

V roku 2018 67 percent majiteľov obchodov Magento uviedlo, že plánujú prijať PWA niekedy v budúcnosti. Dôvodmi, prečo tak urobili, boli vylepšené možnosti vývoja bezhlavých implementácií a schopnosť udržať si náskok. Nebolo to len kvôli infraštruktúre. Bolo to aj kvôli obsahu.

Rozdelenie medzi obsahom a obchodom už nie je také, aké bývalo. To znamená viac príležitostí v prostredí s obsahom v štýle divokého západu.

Podľa Technavio, popredná spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom trhu, má odvetvie obsahového marketingu v rokoch 2017 až 2021 rásť o 16 percent. Podľa ich vedúceho výskumníka je to spôsobené tým, že „účinnosť tradičného marketingu každým dňom klesá. Spoločnosti musia prijať najnovšie marketingové trendy, aby zlepšili svoje podnikanie a zvýšili svoju spotrebiteľskú základňu.“

Dôležité je, že spoločnosti sa snažia osvojiť si najnovšie marketingové trendy, aby zostali vpredu. V rokoch 2019 a 2020 to znamená obsah.

Je obsahový marketing nový?

Content marketing nie je žiadnou novinkou. Tvrdí to Content Marketing Institute, jeden z prvých uznávaných príkladov obsahového marketingu nebol od nikoho iného ako od Benjamina Franklina. V roku 1732 vydával ročný Almanach chudobného Richarda. Dôvod? Na propagáciu svojej vydavateľskej činnosti.

Potom, v roku 1801, kníhkupectvo Librairie Galignani naverbovalo obsahového stratéga, aby im pomohol rozšíriť ich podnikanie. Najvýznamnejšie to znamenalo vytvorenie novín, ktoré obsahovali úryvky od známych spisovateľov a kníh. A potom tu bolo mnoho, mnoho ďalších snáh o marketing obsahu od spoločností z celého sveta. Každý z nich je inovatívnejší a vplyvnejší ako ten predchádzajúci.

Obsahový marketing je tu už dlho, ale je to len relatívne nedávno, čo obchodné spoločnosti začali zvyšovať svoj význam v digitálnom priestore.

Vstúpte do digitálneho veku. Odborníci na obsahový marketing spočiatku naďalej masívne investovali do tradičných foriem obsahového marketingu. Potom sa začalo objavovať SEO a tieto stratégie sa zmenili. Potom sa objavila automatizácia a personalizácia marketingu. Opäť sa tieto stratégie zmenili.

Dnes sa obsah stal dôležitou súčasťou cesty kupujúceho. Poskytuje viac než len poskytovanie materiálov na čítanie. Pomáha formovať značku, budovať obhajcov a vytvárať komunitu, ktorá sa zhromažďuje okolo rovnakých presvedčení a myšlienok.

Vstúpte do Magento PWA a Magento 1 End of Life

Keďže Magento 1 End of Life sa rýchlo blíži, obchodníci majú teraz príležitosť. Prechod na progresívnu webovú aplikáciu je veľmi reálna možnosť a prináša množstvo výhod oproti súčasným nasadeniam jednej aplikácie. Niektoré z týchto výhod zahŕňajú:

  • Viac ovládania na prednej strane
  • Schopnosť vytvárať lepšie používateľské skúsenosti
  • Znížené náklady na vývoj
  • Komunikácia medzi zariadeniami a dizajn na prvom mieste pre mobilné zariadenia
  • Pokračujúce zapojenie prostredníctvom automatických upozornení push
  • Vylepšené procesy spolupráce viacerých tímov
Čítať:  Rýchlo deaktivujte akýkoľvek modul Magento na riešenie problémov

S týmito výhodami sa takmer zdá, že PWA je jasnou voľbou pre posun vpred. Poskytovatelia hostingu tiež čoraz viac zvyšujú podporu zásobníkov aplikácií PWA. To znamená rýchlejšie nasadenia, rýchlejšie časy načítania stránky a optimalizované vývojové prostredia.

Mix obsahu a obchodu: Alternatívy Magento

Magento nie je jediným hráčom v PWA. Drupal a WordPress, známe aj ako bezhlavé a oddelené, robia pokroky v tomto priestore. Obchodné platformy tiež zahrali hru a poskytli bezhlavú architektúru ako spôsob, ako uspokojiť rastúce požiadavky obchodníkov na obsah.

Existujú bezhlavé a oddelené alternatívy pre niekoľko platforiem s obsahom – predovšetkým WordPress a Drupal.

Jedna spoločnosť, ktorá to robí veľmi dobre, je BigCommerce. Ich implementácia BigCommerce for WordPress (BC4WP) prešla dlhú cestu k tomu, aby obchodníkom ponúkla spoľahlivú a škálovateľnú možnosť bez hlavy. Navyše, s WordPress, známou a dobre používanou aplikáciou, môžu obchodníci jednoducho prispôsobiť svoje interné tímy procesu správy obsahu.

Možnosti sveta po Magento 1

Teraz je čas pripraviť váš obchod na ďalšiu fázu jeho životného cyklu. Teraz je čas preskúmať možnosti, ktoré sa vám ako obchodníkovi otvárajú na zlepšenie cesty kupujúceho na vašom webe, ako aj na riadenie komplexného rozsahu procesov vývoja a správy obsahu, ktoré už vo vašej organizácii existujú.

Máte záujem dozvedieť sa viac o vašich možnostiach po Magento 1? Naučte sa všetko, čo potrebujete vedieť o Magento 1 End of Life. Uvažujete o prechode na Magento 2? Pozrite sa, ako sa tieto dve platformy porovnávajú a posúďte, či je replatformovanie vhodné pre vaše podnikanie. Prípadne stiahnuť náš sprievodca po M1, ponúka zoznam životaschopných alternatív a prečo by ste si ich mali vybrať.

Čítať:  Sprievodca obchodníka k zoskupenému produktu v Magento 2: Čo to je & Ako sa to používa

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE