Obsah v hornej časti stránok kategórie je užitočný na to, aby spoločnosť Google lepšie pochopila kontext stránky

Na stretnutí John Mueller dňa 09.03.2021 sa jeden správca webu opýtal na stránky kategórií. Pýtali sa, či by pomohlo umiestnenie obsahu v hornej alebo dolnej časti stránky.

John vysvetlil, že verí, že malý kúsok obsahu bude pre Google vždy užitočný. Nemusíte to zmeniť na článok, len chcete mať trochu obsahu, ktorý Googlu poskytne informácie o kontexte článkov, ktoré sa na danej stránke objavia.

Povedal tiež, že nechcete mať dlhý článok v spodnej časti stránky kategórie, pretože to v skutočnosti nepomôže Googlu dozvedieť sa viac o kontexte vašich článkov.

Na stránkach týchto kategórií však tiež nemusíte hodnotiť každé kľúčové slovo. Nemusí teda ísť o veľké množstvo obsahu. To by v skutočnosti celkovo znížilo kvalitu týchto stránok.

Nepreháňajte to.

Táto konverzácia sa odohráva približne v čase 14:54 vo videu:

John Mueller 9. 3. 2021 Prepis stretnutia:

Správca webu 7 14:54
Ja, vlastne len pár rýchlych otázok. Po prvé, jedna kategória obsahuje obsah v hornej alebo dolnej časti stránky, najmä ak máte, povedzme, pomerne veľa produktov. Ak bude obsah na hornej alebo spodnej strane, bude to mať vplyv na hodnotenie?

Ján 15:13
Trocha obsahu sa podľa mňa vždy hodí. Nie je to však tak, že by ste z toho mali urobiť článok o tomto druhu obsahu. Trochu obsahu je teda užitočné v tom zmysle, že máme trochu viac kontextu článkov, ktoré tam uvádzate. Takže to vždy dáva trochu zmysel. A to je niečo, čo sme považovali za problematické v počiatkoch indexovania na prvom mieste pre mobilné zariadenia, napríklad tam, kde na počítači by ste mali nejaký kontext o type produktov, ktoré máte na stránke kategórie a na mobilnom zariadení. často majú len zoznam produktov. A v prvých dňoch mobilnej indexácie to bol trochu problém. Ale myslím, že sa to ustálilo.

Čítať:  Tipy a triky na vytváranie webových stránok: Ako ušetriť čas a peniaze

Čomu, čomu by som sa chcel vyhnúť, je urobiť to tak, aby ste v spodnej časti svojich stránok mali podobný článok na Wikipédii. A naozaj, je to niečo, kde môžete poskytnúť trochu kontextu, ale nemusíte hodnotiť každé kľúčové slovo v galaxii s týmito druhmi stránok kategórií, pretože si myslím, že to len oslabuje váš celkový pohľad na tie stránky. Pretože sa ich snažíme jednak nájsť pre ľudí hľadajúcich danú kategóriu produktov, ale aj nájsť odkazy na jednotlivé produkty. Takže je to trochu dobré. Ale preháňať to naozaj nemá zmysel.

Správca webu 7 16:38
Pretože máme rôzne, viete, rôzne príklady, v ktorých budeme mať ako malý kúsok obsahu v hornej časti stránky a zvyšok v dolnej časti alebo ide o funkciu čítať viac. A – a vo všeobecnosti sme v minulosti videli, že hodnotenia klesali, dobre, možno, ak by sme obsah umiestnili na začiatok stránky, pretože teraz viac spájali relevantnosť a hovoria, že ide zhora nadol. Takže to nezmení? Myslím tým, pretože bod, ktorý hovoríte v súvislosti s mierou konverzie, viete, je zrejmé, že nechcete, aby obsah obmedzoval iné produkty. Myslím si však, že z hľadiska relevancie by ste priradili väčšiu relevanciu, ak je obsah hore alebo dole? Myslíte si alebo…

Ján 17:14
Hore alebo dole…ja…

Správca webu 7 17:16
Bez všetkých týchto náhodných, povedal by som náhodných produktov, ale existuje veľa rôznych produktov. Takže by ste mohli mať veľa rôznych h1 a všetko, čo sa ťahá.

Čítať:  Najlepšie nástroje webovej analýzy a prečo sú dôležité pre váš web

Ján 17:26
Nemyslím si, že by tam bol veľký rozdiel. Domnievam sa, že ak máme kontext navrchu, je to pre nás o niečo jednoduchšie. A tiež veci ako porozumenie nadpisom a podobným veciam v súvislosti s vašou stránkou to pravdepodobne trochu uľahčia. Ale neviem, či by tam bol nejaký merateľný rozdiel.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE