Ochráňte WordPress pred útokmi hrubou silou pomocou 2FA

Heslá sú nespochybniteľným prostriedkom obrany proti hackerom. Kompromitovaná stránka WordPress môže poškodiť obchodnú reputáciu vašich klientov – tento druh poškodenia, z ktorého sa zotavuje dlho. Napriek tomu, bez ohľadu na to, ako komplikované vytvoríte heslo (pridanie čísel a symbolov), stále to nie je najsilnejšia forma ochrany. Hackeri môžu byť takpovediac suroví, pokiaľ ide o prenikanie na webové stránky a aplikácie, a hoci je dôležité vymýšľať zložité heslá, hackeri môžu tento kód prelomiť. Tento blogový príspevok sa bude zaoberať metódou, ktorú by ste mali použiť na zvýšenie zabezpečenia WordPress vašich klientov: dvojfaktorové overenie.

Taktika hrubej sily na vaše poverenia

Ak sú používateľské meno a heslo vašich klientov ľahko zapamätateľné, je pravdepodobné, že pre hackera je ľahké prelomiť ich digitálne aktíva. Aby toho nebolo málo – alebo to bolo pre hackerov jednoduchšie – veľa ľudí naďalej používa predvolené používateľské meno „admin“ WordPress. Iní používatelia sa spoliehajú na používateľské mená a heslá, ktoré sú podobné ich vlastným menám, čo hackerom opäť umožňuje jednoduchý prístup.

Je smutné, že bez ohľadu na to, aké zložité je vaše používateľské meno a heslo, hackeri majú čas, nehovoriac o účinných hackerských nástrojoch. Môžu jednoducho čakať, kým sa im nepodarí prelomiť kód, alebo použiť hrubú silu.

Čítať:  Weebly vs WordPress: Čo je pre vás lepšie použiť?

Hrubá sila je taktika pevnej ruky, pri ktorej sa hackeri pokúšajú premôcť obranu používateľov pomocou opakovania. Používajú kombinácie používateľských mien a hesiel so softvérom, ktorý rekombinuje slová z anglického slovníka s tisíckami variácií. Začínajú s „a“, „aa“, „aaa“ – a pokračujú k úplným slovám, ako napríklad „jablko“, „aardvark“, „útoky“. Slovníky hrubou silou pracujú s abecedou rýchlejšie ako učiteľ v predškolskom veku; môžu vyskúšať kombináciu 50 slov za minútu.

Ak vaši klienti niekedy pochybujú o tom, že by ich stránka WordPress mohla byť terčom hackerov hrubou silou, stačí sa pozrieť na štatistiky zo stránky so štatistikami ich webu. Nepochybne uvidíte návštevníkov z krajín (napríklad Čína, Turecko a Rusko), ktoré sú známe obrovským počtom hackerov. Ak webová stránka podporovaná WordPress pre ich podnikanie v oblasti muškárskych sprievodcov odhalí horúce miesta na rybolov v riekach New Hampshire, je veľmi nepravdepodobné, že čitatelia v Turecku mali legitímny dôvod navštíviť ich blog.

Dvojfaktorová autentifikácia posilňuje prihlasovacie údaje

Dvojfaktorová autentifikácia, ako už názov napovedá, sťažuje hacknutie používateľského mena a hesla WordPress dvakrát. WordPress ho začal ponúkať v roku 2013. V podstate ide o proces, ktorý vyžaduje, aby sa používateľ prihlásil nielen používateľským menom a heslom, ale aj jedinečným kódom na jednorazové použitie. Tento kód sa odošle do zariadenia, zvyčajne smartfónu, prostredníctvom SMS pri každom prihlásení. Potom zadáte kód vo fáze poverení WordPress.

Google je populárna ponuka dvojfaktorovej autentifikácie pre správcov WordPress, ktorí si môžu vybrať jednu z nich Google Authenticator alebo Google Authenticator pre WordPress. Oba sa ľahko inštalujú a nastavujú. Napríklad pomocou aplikácie Google Authenticator prejdite na „Používatelia > Váš profil“ a aktivujte začiarkavacie políčko „Aktívne“. To je všetko! Podobne je jednoduchá aj aktivácia aplikácie Google Authenticator na mobilnom zariadení; len postupujte podľa týchto pokynov.

Čítať:  Pripojte sa k DreamHost na Affiliate Summit West 2024

Authy má tri úrovne zabezpečenia so svojou dvojfaktorovou ponukou: jednorazové prístupové kódy doručené prostredníctvom SMS alebo textových hovorov; nový sedemmiestny kód, ktorý sa generuje každých 20 sekúnd; a žiadosť o overenie vyžadujúcu odpoveď „áno“ alebo „nie“. Duo má tiež niekoľko možností: SMS správu, autentifikáciu prostredníctvom push notifikácie alebo jednoduchý telefónny hovor.

Dvojstupňová autentifikácia podrazí hackerov

Ochrana WordPress vašich klientov by mala byť čo najsilnejšia. Akonáhle je ich stránka napadnutá, ich publikovaná práca môže byť narušená a ich online reputácia utrpí – rovnako ako reputácia vašej agentúry. Bezpečnosť používateľov pomocou dvojfaktorovej autentifikácie je základným, nekomplikovaným obranným opatrením proti hackerom. Prečo ich neprinútiť pracovať mimoriadne tvrdo a chrániť svoje digitálne aktíva pomocou dvojstupňového overenia?

Chcete WordPress bez problémov? Vyskúšajte WordPress bez obmedzení, spravované riešenie WordPress s prípravou na jedno kliknutie, obnovením zálohy jedným kliknutím, automatickými aktualizáciami, automatickými zálohami a bezplatným protokolom SSL.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE