Odhalených 17 bežných problémov s auditom SEO

Existuje veľa bežných problémov s auditom SEO, ktoré môžu potrápiť webovú stránku a zabrániť jej umiestniť sa tak vysoko, ako by mohla. V tomto článku preskúmame pätnásť najbežnejších. Poskytneme tiež riešenia, ktoré vám pomôžu opraviť tieto problémy a zlepšiť optimalizáciu vašej webovej lokality pre vyhľadávače.

Ak potrebujete šablónu auditu SEO, naša šablóna Ultimate auditu SEO by mohla byť práve pre vás.

Jedným z najčastejších problémov je nedostatok výskumu kľúčových slov. Niekto sa rozhodol, že by mohol zarobiť peniaze na SEO, a vyhodil webovú stránku bez toho, aby premýšľal o kľúčových slovách, na ktoré by sa mal zamerať, alebo o ich publiku.

Ďalším problémom je celková nedostatočná optimalizácia. Cielený optimalizačný prístup, ktorý zohľadňuje kľúčové slová, publikum, kvalitný obsah a odkazy, vyhrá nad náhodným prístupom publikovania množstva náhodných blogových príspevkov.

Bez dobrého plánovania alebo strategického rozhodovania by len vyhodenie webovej stránky mohlo z dlhodobého hľadiska spôsobiť viac škody ako úžitku.

1. Nedostatok výskumu kľúčových slov

Jedným z najčastejších problémov SEO auditu je nedostatok výskumu kľúčových slov. Bez správneho prieskumu kľúčových slov je ťažké vedieť, na ktoré kľúčové slová zacieliť pre svoje webové stránky. V dôsledku toho môže váš web prísť o hodnotnú návštevnosť od potenciálnych zákazníkov, ktorí hľadajú tieto kľúčové slová.

Dôležité je tiež identifikovať zámer používateľa pri kľúčových slovách. Ak máte obsah, ktorý je určený pre informačný dopyt, ktorý je napísaný pre dopyt kupujúceho, možno nezískate správnu návštevnosť, ktorú potrebujete.

Musíte tiež overiť, či je objem vyhľadávania dostatočne zaujímavý na to, aby ste sa vôbec obťažovali vyhľadávaním tohto konkrétneho kľúčového slova. Aj keď existujú výnimky a diamanty môžete nájsť takpovediac v surovom stave, pokiaľ ide o longtailové kľúčové slová, nie vždy je to možné.

2. Slabé zacielenie na kľúčové slová

Ďalším častým problémom je zlé zacielenie na kľúčové slová. Môže sa to stať, keď zacielite nesprávne kľúčové slová alebo keď nezacielite dostatok kľúčových slov. Výsledkom je, že vaša webová lokalita sa môže hodnotiť pre kľúčové slová, ktoré nie sú relevantné pre vašu firmu, alebo sa nemusí hodnotiť vôbec pre niektoré z dôležitejších kľúčových slov.

Ak chcete tento problém vyriešiť, musíte starostlivo vybrať správne kľúčové slová, na ktoré zacielite svoje webové stránky. Uistite sa, že sú relevantné pre vašu firmu a že máte veľkú šancu na ich umiestnenie. Mali by ste tiež zacieliť na množstvo rôznych kľúčových slov vrátane kľúčových slov s dlhým koncom, aby ste sa uistili, že pokrývate všetky svoje základy.

Je tiež dôležité, aby ste si vybrali kľúčové slová, ktoré ľudia skutočne hľadajú. Ak to neurobíte, nemusíte presne určiť, čo privedie na vašu stránku takú dôležitú návštevnosť.

Čítať:  Ako GDPR ovplyvňuje SEO a digitálny marketing

3. Zle optimalizované značky titulkov

Ďalším častým problémom sú zle optimalizované značky titulkov. Vaše značky názvov sú to, čo sa zobrazuje na stránkach s výsledkami vyhľadávacieho nástroja (SERP) ako klikateľný odkaz na váš web. Ak nie sú optimalizované, nemusia byť dostatočne popisné, aby nalákali ľudí, aby sa preklikli na vašu stránku.

Medzi príklady zlej optimalizácie patrí nezahrnutie cieľového kľúčového slova, nesprávne použitie kľúčového slova alebo nesprávne formátovanie. V dôsledku toho vaše značky názvu nemusia byť také účinné, ako by mohli byť pri lákaní ľudí, aby sa preklikli na váš web.

Ak chcete vyriešiť tento problém, uistite sa, že vaše značky názvu sú správne optimalizované pre cieľové kľúčové slovo. Zahrňte kľúčové slovo do značky a použite správny počet znakov a formátovanie.

4. Nedostatok meta popisov

Každá zo stránok vášho webu by mala mať okrem značiek názvu aj meta popis. Meta popis je krátky text, ktorý sa zobrazuje pod značkou názvu v SERP. Je to ďalšia príležitosť, ako presvedčiť ľudí, aby sa preklikli na vašu stránku, preto je dôležité zabezpečiť, aby bola dobre napísaná a obsahovala kľúčové slová.

Bežným problémom meta popisov je, že mnohé webové stránky ich vôbec nemajú. To znamená, že neexistuje žiadny krátky úryvok textu, ktorý by stránku opísal potenciálnym návštevníkom webu. V dôsledku toho nemusí byť tak pravdepodobné, že sa prekliknú na vašu stránku. Ak ho nemáte, Google vyberie meta popis na základe toho, čo vidí vo vašom obsahu, a to je málokedy ideálne a nemusí to presne odrážať to, čo chcete.

Ak chcete tento problém vyriešiť, uistite sa, že každá z vašich webových stránok má meta popis. Môžete to urobiť pridaním značky do kódu HTML každej stránky alebo pomocou doplnku, ak používate WordPress.

5. Meta popisy, ktoré nie sú optimalizované

Ďalším bežným problémom sú meta popisy, ktoré nie sú správne optimalizované. Vaše meta popisy sa zobrazujú v SERP pod vašimi značkami názvu.

Vaše meta popisy poskytujú potenciálnym návštevníkom webových stránok krátky prehľad o tom, o čom je váš web. Ak sú však zle implementované, nemusia byť dostatočne lákavé na to, aby presvedčili ľudí, aby sa preklikli na vašu stránku. Hoci sa nepoužívajú na hodnotenie, sú dôležité pre konverzie a zabezpečenie, aby sa ľudia preklikli.

Ak chcete vyriešiť tento problém, uistite sa, že vaše meta popisy sú správne optimalizované pre cieľové kľúčové slovo. Zahrňte kľúčové slovo do popisu, uistite sa, že má dĺžku približne 155 – 160 znakov a že ide o niečo, na čo by mohol reagovať potenciálny používateľ vášho webu.

6. Pomalé načítanie stránky

Pomalé načítanie stránky môže byť hlavným problémom SEO vášho webu. Nielen, že pomalé stránky frustrujú používateľov, ale vyhľadávače berú do úvahy aj rýchlosť stránky pri hodnotení webov. Ak sa vaše stránky načítavajú pomaly, môže to mať negatívny vplyv na vaše SEO.

Jedným z bežných problémov s časmi načítania stránky je, že môžu byť pomalé v dôsledku nedostatočnej optimalizácie. To môže zahŕňať nepoužívanie kompresie, neminifikovanie kódu a nepoužívanie vyrovnávacej pamäte. V dôsledku toho môže načítanie vašich stránok trvať dlhšie, ako by malo.

Čítať:  SEO pre maloobchodníkov: 10 tipov na zvýšenie návštevnosti vášho obchodu

Ďalším bežným problémom je, že stránky niektorým používateľom, ktorí navštevujú vašu lokalitu, trvajú príliš dlho, napríklad ak máte veľké publikum, ktoré používa 56K modemy. Aj keď si v dnešnej dobe rýchleho širokopásmového pripojenia nie sme istí, existuje niekoľko okrajových prípadov ľudí, ktorí môžu používať výlučne 56K modemy.

Ak chcete tento problém vyriešiť, uistite sa, že svoje stránky správne optimalizujete na rýchlosť a najnižšiu možnú rýchlosť, ktorú môžu vaši cieľoví používatelia používať. Toto je niečo, čo možno odhaliť v službe Google Analytics.

7. Nedostatok optimalizácie pre mobilné zariadenia

Ďalším bežným problémom je nedostatok optimalizácie pre mobilné zariadenia. Keďže čoraz viac ľudí používa mobilné zariadenia na prístup na internet, je dôležité zabezpečiť, aby boli vaše webové stránky optimalizované pre týchto používateľov. Ak váš web nie je vhodný pre mobilné zariadenia, môžete prísť o veľkú návštevnosť.

Jedným z bežných problémov s optimalizáciou pre mobilné zariadenia je, že mnohé webové stránky nie sú navrhnuté pre mobilné zariadenia. To môže znamenať, že sa ťažko používajú na telefóne alebo tablete, nenačítavajú sa správne alebo nie sú správne naformátované. V dôsledku toho títo používatelia nemusia mať prístup k vašej webovej lokalite spôsobom, ktorý ste zamýšľali.

Ak chcete tento problém vyriešiť, uistite sa, že váš web je navrhnutý pre mobilné zariadenia. Dá sa to dosiahnuť pomocou responzívneho dizajnu, ktorý webovú stránku automaticky prispôsobí veľkosti obrazovky zariadenia. Prípadne si môžete vytvoriť samostatnú mobilnú verziu svojho webu, ktorá je špeciálne navrhnutá pre menšie obrazovky.

Okrem toho niektoré spoločnosti stále používajú mobilnú doménu m-dot na obsluhu svojich mobilných stránok. Nie je to ideálne, pretože to vyžaduje načítanie samostatných zdrojov. Pomocou responzívneho dizajnu sa môžete postarať o dve muchy jednou ranou pomocou spoločného súboru CSS, ktorý sa vzťahuje na všetky vaše stránky.

8. Zle optimalizovaný obsah

Okrem dobre optimalizovaných značiek názvu a meta popisov by mal byť aj samotný obsah vašej webovej stránky optimalizovaný pre kľúčové slová, na ktoré zacieľujete. Ak váš obsah nie je optimalizovaný, nemusí byť v SERP tak vysoko, ako by mohol. V dôsledku toho môžete prísť o cennú návštevnosť.

Existuje deväť faktorov, ktoré ovplyvňujú správne optimalizovaný obsah, a sú tieto:

a. Názov vašej stránky

b. Nadpisy a podnadpisy

c. Meta tagy

d. Obsah tela

e. Alternatívny text obrázka

f. Správne optimalizované obrázky

g. Interné odkazy

h. Označenie schémy

i. Objekty zapojenia (videá, zvuk atď.)

Ak chcete optimalizovať obsah svojich webových stránok, uistite sa, že každý z týchto faktorov je braný do úvahy. Okrem toho by váš obsah mal byť dobre napísaný a informatívny. Mal by byť tiež originálny, pretože duplicitný obsah môže negatívne ovplyvniť vaše SEO.

9. Nedostatok interných odkazov

Interné odkazy sú typom odkazu, ktorý pomáha spájať rôzne stránky na webovej lokalite. To môže pomôcť vyhľadávacím nástrojom lepšie prehľadávať a indexovať vaše stránky, ako aj uľahčiť používateľom navigáciu na vašich webových stránkach. Mnohé webové stránky však dostatočne nevyužívajú interné odkazy, čo môže poškodiť ich SEO.

Čítať:  Irelevantné formuláre na generovanie potenciálnych zákazníkov, ktoré tlačia hlavný obsah dole pod záhyb, môžu byť považované za reklamy

Ak chcete tento problém vyriešiť, nezabudnite pridať interné odkazy na svoje webové stránky tam, kde je to relevantné. Okrem toho použite kotviaci text bohatý na kľúčové slová, ktorý vám pomôže zlepšiť hodnotenie vašich webových stránok pre tieto kľúčové slová.

10. Nedostatok externých odkazov

Pre SEO sú dôležité aj externé odkazy, ktoré sa však často prehliadajú. Prepojením na iné webové stránky pomáhate budovať vzťahy a zlepšovať autoritu svojej webovej lokality. Okrem toho poskytujete svojim používateľom cenné zdroje.

Ak chcete tento problém vyriešiť, nezabudnite na svoje webové stránky pridať externé odkazy, ak je to relevantné. Okrem toho použite kotviaci text bohatý na kľúčové slová, ktorý vám pomôže zlepšiť hodnotenie vašich webových stránok pre tieto kľúčové slová.

11. Nefunkčné odkazy

Nefunkčné odkazy sú ďalším bežným problémom, ktorý sa môže vyskytnúť na webovej lokalite. Ak sú na vašom webe odkazy, ktoré nikam nevedú alebo vracajú chybu, môže to frustrovať používateľov a poškodiť vaše SEO. Preto je dôležité pravidelne kontrolovať nefunkčné odkazy a čo najskôr ich opraviť.

Ak má vaša stránka značný počet nefunkčných odkazov, potom by ste sa mali uistiť, že je to opravené, pretože to môže viesť k tomu, ako Google hodnotí kvalitu vašej stránky.

Tiež mať značný počet nefunkčných odkazov nikdy nie je dobrý vzhľad.

12. Duplicitný obsah

Duplicitný obsah je ďalším problémom, ktorý môže poškodiť vaše SEO. Ak máte na svojom webe viacero stránok s rovnakým alebo podobným obsahom, môže to zmiasť vyhľadávače a poškodiť vaše šance na vysoké hodnotenie. Preto je dôležité zabezpečiť, aby bol všetok obsah na vašej stránke jedinečný.

a. Duplicitný obsah môže zmiasť vyhľadávače a sťažiť správne indexovanie vašich stránok.

b. Duplicitný obsah môže tiež viesť k nižším hodnoteniam na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov (SERP).

c. V extrémnych prípadoch môže duplicitný obsah dokonca viesť k penalizácii vášho webu spoločnosťou Google (napríklad tisíce stránok skopírovaného obsahu).

Ak chcete tento problém vyriešiť, odstráňte zo svojho webu všetok duplicitný obsah. Okrem toho v prípade potreby použite kanonické značky, ktoré pomôžu vyhľadávacím nástrojom správne indexovať vaše stránky. Kanonické značky môžu pomôcť vyhľadávacím nástrojom rozhodnúť sa, ktorá stránka je pôvodná verzia, ktorú majú zvážiť.

13. Kľúčové slová

Prepĺňanie kľúčových slov je prax vtesnania čo najväčšieho počtu kľúčových slov do obsahu vašich webových stránok. Je to zastaraná taktika SEO, ktorá môže skutočne poškodiť vaše šance na vysoké umiestnenie. Nielenže to sťaží čítanie vášho obsahu, ale tiež spustí algoritmy vyhľadávacích nástrojov, ktoré by mohli penalizovať vašu stránku.

a. To sťažuje čítanie vašej webovej stránky

b. Môže spustiť algoritmy vyhľadávacieho nástroja, ktoré by mohli penalizovať vaše stránky

c. Je to zastaraná taktika SEO

d. V skutočnosti to môže poškodiť vaše šance na vysoké umiestnenie

Ak chcete tento problém vyriešiť, odstráňte zo svojich webových stránok všetky nadbytočné kľúčové slová. Okrem toho používajte kľúčové slová s mierou a iba vtedy, keď sú relevantné pre obsah. Nechcete, aby bol váš obsah nečitateľný, a tiež nechcete riskovať nadmernú optimalizáciu.

Čítať:  Aktualizácia algoritmu Google dnes 18. 6. 2024

14. Tenký obsah

Tenký obsah je ďalším bežným problémom, ktorý môže poškodiť vaše SEO. Tenký obsah je vo všeobecnosti definovaný ako obsah, ktorý neponúka čitateľovi veľkú hodnotu. Zvyčajne je krátky, chýba mu hĺbka a nie je príliš informatívny. Vyhľadávače majú tendenciu nevenovať toľko pozornosti webovým stránkam s tenkým obsahom, takže je dôležité zabezpečiť, aby vaša stránka mala kvalitný obsah, ktorý je informatívny.

Pamätajte, že píšte pre používateľov a nie pre roboty. Pokiaľ je váš obsah informatívny a užitočný, ste na správnej ceste.

15. Nedostatok značky schémy

Značenie schémy je typ kódu, ktorý môže pomôcť vyhľadávacím nástrojom lepšie pochopiť obsah vašej webovej lokality. Môže tiež poskytnúť dodatočné informácie o vašej webovej lokalite v SERP. Aj keď to nie je potrebné pre SEO, môže to byť prospešné, takže je to niečo, čo treba zvážiť, ak chcete optimalizovať svoju stránku.

Ak nemáte žiadne označenie schémy, teraz je čas vykonať audit schémy, aby ste zistili, kde presne môžete toto označenie implementovať a ako sa môžete zlepšiť.

16. Zle optimalizované obrázky

Obrázky sú dôležitou súčasťou každého webu, no je potrebné ich pre web optimalizovať. To znamená použitie správneho formátu súboru, výber správneho názvu súboru a kompresiu obrázka pre rýchlejšie načítanie. Ak vaše obrázky nie sú správne optimalizované, môže to poškodiť vaše SEO.

Nezabudnite na alternatívny text obrázka, čo je ďalšia častá chyba, ktorá sa odhalí pri audite webovej stránky. Alternatívny text obrázka je bod dostupnosti, ktorý pomáha nevidomým ľuďom prečítať, aké sú vaše obrázky v skutočnosti, spustením čítačiek obrazovky pripojených k ich počítaču.

Pomáha vám tiež dosahovať dobré výsledky pri vyhľadávaní obrázkov, pretože potom môže Google vaše obrázky správne kategorizovať na základe alternatívneho textového popisu obrázka.

Nezabudnite komprimovať obrázky! Mať súbor s veľkosťou 1 Meg nie je vôbec dobrý postup a môže skutočne poškodiť rýchlosť vašej stránky. Uistite sa, že používate kompresný nástroj, ako je tinypng, a že pracujete na tom, aby bola na vašom serveri povolená kompresia GZIP.

17. Nekonzistentné informácie NAP

NAP je skratka pre meno, adresu a telefónne číslo. Je dôležité, aby ste sa uistili, že tieto informácie sú konzistentné na vašich webových stránkach a v iných adresároch. Ak nie, môže to zmiasť vyhľadávače a poškodiť vaše šance na dobré umiestnenie na miestnej strane vecí. Zmätočné informácie NAP na celom webe môžu tiež poškodiť to, ako spoločnosť Google vníma vašu stránku ako entitu.

Ak máte nezrovnalosti v informáciách NAP, čo najskôr ich opravte. Nechcete stratiť hodnotenie kvôli niečomu, čo sa dá tak ľahko opraviť!

Je neuveriteľne dôležité, aby vaše stránky mohli spracovať vyhľadávače

Natoľko, že ak máte kód na svojom mieste alebo nemáte správne optimalizované textové odkazy, môžete ohroziť vašu stránku tým, že ju neprehľadá a nebude správne indexovať.

Tým, že sa uistíte, že váš web je prehľadávateľný, vaše stránky sú optimalizované a že máte dobré základy SEO, než začnete, môžete sa v budúcnosti vyhnúť streľbe do nohy.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE