Odpovede Google: Existuje pokuta za formát adresy URL?

Počas odoslanej časti Otázky a odpovede hangoutu John Mueller odpovedal na otázku týkajúcu sa trestu za formát adresy URL.

Profesionál v oblasti SEO sa opýtal: Existuje niečo ako penalizácia formátu adresy URL? Čelia zvláštnemu problému, keď sa konkrétna adresa URL neprehľadá.

A toto je najviac prepojená stránka na webe. A pre túto adresu URL sa stále nenašiel ani jeden interný odkaz.

Zdá sa, že Google jednoducho ignoruje tento druh adresy URL. Ak však mierne zmenia adresu URL, napríklad pridajú ďalší znak alebo slovo, adresa URL sa prehľadá a indexuje.

Požadovaný formát adresy URL je prepojený v rámci webovej lokality vo vykreslenom kóde HTML a odoslaný aj v súbore sitemp, ale nie je prehľadávaný ani indexovaný.

John odpovedal, že je to takmer nemožné povedať bez toho, aby sme sa pozreli na niekoľko príkladov. Toto je tiež taká vec, pri ktorej by v ideálnom prípade povedal, že choďte na fóra pomoci a uverejnite niektoré z týchto vzorových adries URL a získajte informácie od iných ľudí.

Pomocou fór pomoci môžu niektorí odborníci na produkty tiež eskalovať problémy, ak v službe Google nájdu niečo, čo vyzerá, že je niečo pokazené.

A niekedy sa veci v Google skutočne pokazia.

Je teda dobré mať túto cestu na eskaláciu vecí, aby ich Google mohol v prípade potreby opraviť.

To sa deje približne v čase 25:29 vo videu.

Čítať:  Odomknutie tajomstva MSCLKID v Google Analytics

John Mueller prepis stretnutia

Ján (Predložená otázka) 25:29
Dovoľ mi pozrieť sa. Existuje niečo ako trest za formát adresy URL? Čelím zvláštnemu problému, keď sa konkrétna adresa URL neprehľadá. Je to stránka s najväčším počtom odkazov na webovej lokalite a stále sa pre túto adresu URL nenájde ani jeden interný odkaz. A zdá sa, že Google tento druh adresy URL jednoducho ignoruje. Ak však mierne zmeníme adresu URL, napríklad ďalší znak alebo slovo, adresa URL sa prehľadá a indexuje. Požadovaný formát adresy URL je prepojený v rámci webovej lokality, prezentovaný a vykreslený v jazyku HTML a odoslaný aj v mape lokality, no stále nie je prehľadávaný ani indexovaný.

Ján (odpoveď) 26:07
Takže je to takmer nemožné povedať bez toho, aby sme sa pozreli na niekoľko príkladov. Takže toto je tiež taká vec, pri ktorej by som v ideálnom prípade povedal, že choďte na fóra pomoci a uverejnite niektoré z týchto vzorových adries URL a získajte informácie od iných ľudí. Pri fórach pomoci je tiež potrebné pamätať na to, že odborníci na produkty môžu eskalovať problémy, ak v službe Google nájdu niečo, čo vyzerá ako niečo pokazené. A niekedy sa veci v Google pokazia. Takže je celkom dobré mať túto cestu na eskaláciu vecí.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE