Oneskorenie hlásenia potvrdené v službe Google Analytics

Spoločnosť Google potvrdila, že v službe Google Analytics dochádza k oneskoreniu prehľadov, ktoré sa vyskytuje u „väčšiny používateľov“.

V údajoch udalostí pre Google Analytics 4 (GA4) a Google Analytics for Firebase dochádza k oneskoreniam.

Tento problém neovplyvňuje prehľady v reálnom čase.

Vydanie sa začalo približne 14. apríla 2022 o 12:00 ET.

Google vysvetlil, že očakáva, že problém vyrieši sám v priebehu niekoľkých hodín.

Vysvetlili tiež, že „náš inžiniersky tím stále prebieha zmierňovacie práce. Doterajšie úsilie obmedzilo ďalšie oneskorenia. Na úplné vyriešenie tohto incidentu sa spracováva nevybavený zoznam udalostí (spred približne 3,5 hodiny). Očakávame, že zmiernenie a spracovanie nevybavených žiadostí sa dokončí v priebehu niekoľkých nasledujúcich hodín.“

Niektorí v odvetví SEO špekulovali, že tieto problémy s údajmi súvisia s oznámením spoločnosti Google, ktoré núti každého prejsť na verziu 4 služby Google Analytics začiatkom tohto roka.

Čo sa stalo?

14. apríla 2022 o 20:19 UTC spoločnosť Google oznámila, že vie o probléme so službou Google Analytics, ktorý postihuje veľkú väčšinu používateľov.

Ich aktualizácia bola:

Sme si vedomí problému so službou Google Analytics, ktorý postihuje väčšinu používateľov. Do 14. apríla 2022, 21:30 UTC poskytneme aktualizáciu s podrobnosťami o tom, kedy očakávame, že problém vyriešime. Upozorňujeme, že tento čas rozlíšenia je odhadovaný a môže sa zmeniť. Ovplyvnení používatelia majú prístup k službe Google Analytics, ale nemusia mať prístup k najnovším údajom.

Čítať:  Kompletný sprievodca SEO Analytics

Počnúc štvrtkom 14. 4. 2022 9:00 v USA/Tichomorí budú údaje o analytických udalostiach pre Google Analytics 4 (GA4) a Google Analytics pre Firebase oneskorené. Zatiaľ sú ovplyvnené iba dávkové úlohy a streamovanie. Údaje v reálnom čase nie sú ovplyvnené.

Náš inžiniersky tím momentálne prebieha zmierňovacie práce. V tomto bode nemáme odhadovaný čas príchodu pre plné rozlíšenie. Ospravedlňujeme sa všetkým, ktorých sa rušenie týka.

Alternatívne riešenie: Momentálne žiadne.

Neskoro sa vyskytli aj ďalšie problémy s údajmi služby Google Analytics

Problémy s údajmi v službe Google Analytics sa vyskytli aj začiatkom minulého týždňa: spoločnosť Google mala problémy s latenciou pri prehľadoch údajov približne pred týždňom, ktoré sa začali okolo 5. alebo 6. apríla.

Barry Schwartz na seroundtable.com informovali o tom.

Barry vysvetlil:

„Približne za posledný deň sa vyskytlo množstvo sťažností na to, že analytika Google Analytics v reálnom čase mala vážne problémy s latenciou. Niektorí hovoria, že grafy toho ukážu málo [no] návštevnosť a potom zrazu prudko stúpne, aby sa prejavila obrovská návštevnosť.

Osobne som sa to pokúšal zopakovať posledných 24 hodín a neúspešne. Ale možno je to špecifické pre niektoré regióny a neovplyvňuje ma to v New Yorku?

Panel stavu Google nezaznamenal za posledných 24 hodín žiadne problémy so službou Google Analytics. Nevidím žiadnu odpoveď od oficiálneho zástupcu spoločnosti Google na tieto sťažnosti, ani na fórach, ani na sociálnych sieťach (ale služba Google Analytics na sociálnych sieťach bola v roku 2022 mimoriadne neaktívna kvôli personálu). Existuje však množstvo sťažností na Twitteri a na fórach Google Analytics (odkazujem len na jedno). Tu je to, čo hovorí fórum:

Čítať:  Sprievodca projektovým manažmentom SEO (s bezplatnou šablónou plánu)

“Má ešte niekto výpadky v reálnom čase, keď aktívni používatelia práve teraz sporadicky klesajú a prudko stúpajú?”

“Áno! Dúfam, že ide o výpadok, pretože trval dlhšie ako väčšina ostatných a začínal ma strašiť, že s mojou stránkou je niečo iné.“

„To isté a aktívny používateľ na webe má veľký rozdiel od aktívnych používateľov.“

Čo mohlo byť problémom?

Prehľady v reálnom čase v službe Google Analytics pravdepodobne zaostávali alebo vykazovali nižší počet očakávaných používateľov.

Najprv Google potvrdil tento problém 7. apríla a uviedol: „Dozvedeli sme sa o probléme, ktorý trvá medzi 2022-04-05 14:08:29 PDT a 2022-04-06 15:28:54 PDT, kde má Universal Analytics problém s rozhraním prehľadov v reálnom čase . V dôsledku toho rozhranie mohlo zobrazovať neúplné výsledky alebo vôbec žiadne údaje.“

Google tiež zverejnil neskoršiu aktualizáciu, ktorá vysvetlila, že tento problém bol vyriešený.

Aký bol dopad týchto problémov?

Spoločnosť Google vysvetlila, že údaje analýzy udalostí v GA4 a Google Analytics for Firebase sú ovplyvnené produkty, ktoré majú tieto oneskorenia údajov prehľadov.

Google tiež vysvetlil, že úlohy, ktoré sú ovplyvnené, boli streamovanie a dávkové úlohy.

Google tiež vysvetlil, že tento problém neovplyvnil údaje v reálnom čase.

Čo sa deje so službou Google Analytics?

Je zrejmé, že so službou Google Analytics a tým, ako spracúva určité typy údajov, niečo nie je v poriadku.

Ak si všimnete, že vo vašej vlastnej službe Google Analytics nie je niečo v poriadku (s oboma platformami GA4 a Firebase), nie ste jediný.

Čítať:  Google: Náhodné 404 sa ignorujú, ak na vašom webe neexistujú

Opravy prichádzajú kvôli oneskoreniam vo výkazoch a ak máte klientov, ktorí požadujú nedávne výkazy, bolo by dobré im vysvetliť, prečo môžu byť údaje vypnuté. Alebo by ste mohli vysvetliť, že by ste radšej počkali, kým budú problémy s údajmi opravené, a až potom dokončíte toto kolo vykazovania pre svojich klientov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE