Oprava zväčšeného videa TikTok po odoslaní

Už ste niekedy nahrali a zverejnili to, čo vyzeralo ako dokonale zarámované video TikTok, aby ste si ho neskôr pozreli a objavili nevítané priblížené zarámovanie? Tento frustrujúci zážitok je na populárnej platforme krátkych videí bežnejší, než si možno myslíte.

Dobrou správou je, že existuje niekoľko techník na riešenie problémov, ktoré môžete skúsiť vyriešiť problémy so zoomom TikTok pred aj po odoslaní.

V tomto príspevku preskúmame, prečo sa videá TikTok môžu neočakávane priblížiť, ako aj praktické riešenia na ich opravu.

Prečo sa videá TikTok po odoslaní priblížia

Predtým, ako sa ponoríte do podrobného riešenia problémov, je užitočné pochopiť možné dôvody, prečo sa video TikTok môže nesprávne priblížiť pri zverejnení:

Problémy s chybnými aplikáciami

Ako každá aplikácia, aj TikTok môže z času na čas trpieť poruchami. Zastaraná verzia alebo dočasný softvérový výpadok počas procesu nahrávania sa môže v konečnom dôsledku prejaviť ako nepredvídateľne zväčšený záznam.

Aktualizácia aplikácie a reštartovanie telefónu môže zmierniť mnohé menšie chyby spôsobujúce problémy so zoomom.

Predvolené nastavenia fotoaparátu

V závislosti od nastavení fotoaparátu smartfónu môže vaše zariadenie automaticky priblížiť objekty v zábere. Aj keď je toto automatické priblíženie užitočné v niektorých scenároch nahrávania, môže neúmyselne zničiť rámovanie v TikTok.

Rozdiely v rozlíšení videa

Jemné rozdiely v rozlíšení videa od nastavení fotoaparátu vášho telefónu oproti očakávanému formátovaniu TikTok môžu tiež viesť k neočakávaným problémom so zoomovaním. Vyladením rozlíšenia videa v telefóne sa tomuto problému môžete vyhnúť.

Chyba používateľa

V niektorých prípadoch je za zväčšeným videom TikTok vinníkom menšia chyba používateľa pred odoslaním. Náhodný výber nesprávnej úrovne priblíženia v náhľade alebo nedostatočné orámovanie počas počiatočného nahrávania môže neskôr ľahko spôsobiť frustráciu.

Našťastie včasné zachytenie týchto chýb alebo opätovné nahrávanie úplne vyrieši väčšinu problémov s chybami používateľov.

Ako opraviť zväčšenie videa TikTok po odoslaní

Teraz, keď už viete, prečo nahrávanie a nahrávanie na TikTok nejde vždy podľa plánu, poďme krok za krokom preskúmať riešenia na odstránenie nežiaducich problémov s približovaním a rámovaním vo vašich videách.

1. Pred odoslaním skontrolujte ukážku videa

Najlepší čas na zachytenie náhodne priblíženého videa TikTok je tesne predtým, ako ho zdieľate so svetom. Pred klepnutím na tlačidlo „Uverejniť“ si najprv dôkladne skontrolujte obsah v okne ukážky.

Skontrolujte orámovanie, skontrolujte okraje záberu, či nie sú nežiaduce zblízka a uistite sa, že všetky objekty sú v požadovanej vzdialenosti od fotoaparátu. Ak je všetko splnené, gratulujeme – máte pripravené správne zarámované video na zverejnenie!

Ak však v náhľade zaznamenáte chybné priblíženie, nie je všetko stratené. Na zariadeniach so systémom Android získate prístup k nástrojom na úpravu klepnutím na ikonu nožníc. V systéme iOS prejdite v okne ukážky na položku „Upraviť video“.

Tu môžete nastavovať posúvač priblíženia, kým nebudú vaše objekty v zábere správne zarámované. V prípade potreby porovnajte s pôvodným záznamom z natáčania, aby zodpovedal zamýšľanej kompozícii.

Po oddialení na požadované orámovanie ešte raz skontrolujte upravený náhľad. Overte, či oprava priblíženia opravila problémy a vaše video tokuje tak, ako bolo pôvodne zamýšľané. Po dokončení ideálneho rámovania môžete teraz s istotou kliknúť na „Post“ s vedomím, že vaši diváci TikTok uvidia správne skomponovaný záber namiesto zoomovaného nešťastia.

2. Reštartujte aplikáciu TikTok

Ak ste už zverejnili svoje video TikTok predtým, ako si všimnete nejaké nevysvetliteľné priblíženie, neprepadajte panike. Rýchla a jednoduchá taktika na riešenie problémov je zatvorenie a reštartovanie aplikácie TikTok na vašom zariadení.

Čítať:  Opravy: Obľúbené zbierky TikTok sa nezobrazujú alebo miznú

Chyby aplikácie môžu byť niekedy príčinou nezvyčajných problémov s formátovaním, ako je napríklad neúmyselné priblíženie. Po úplnom zatvorení sa aplikácia TikTok resetuje a vymaže všetky problematické vyrovnávacie pamäte, ktoré spôsobujú zmätok.

Reštartovanie aplikácie v systéme iOS:

 1. Dvojitým klepnutím na tlačidlo Domov zobrazíte otvorené aplikácie
 2. Vyhľadajte aplikáciu TikTok a potiahnutím nahor ju zatvorte
 3. Klepnutím na ikonu aplikácie TikTok znova spustíte novú inštanciu

Reštartovanie TikTok na zariadeniach s Androidom:

 1. Klepnutím na tlačidlo Nedávne aplikácie zobrazíte otvorené aplikácie
 2. Nájdite TikTok v karuseli aplikácií a potiahnutím doľava alebo doprava ho zatvorte
 3. Klepnutím na ikonu aplikácie TikTok na domovskej obrazovke reštartujete

Po dokončení vytiahnite príslušné uverejnené video. Stále zobrazuje to nevítané zoomované rámovanie? Alebo reštartovala aplikácia vymazanie gremlinov a umožnila správne formátovanie?

Ak to druhé, tak ešte raz gratulujeme! S týmto jednoduchým trikom ste vyriešili nepríjemný problém s priblížením. Nevyžadujú sa žiadne ďalšie kroky na riešenie problémov.

Ak však vaše video TikTok zostane aj napriek reštartu aplikácie tvrdohlavo priblížené, prečítajte si ďalšie riešenia, aby ste problém konečne vyriešili.

3. Aktualizujte svoju aplikáciu TikTok

Okrem prechodných závad aplikácií môže zastaraná verzia TikTok priniesť aj zvláštnosti nahrávania a nahrávania videa, ako je nevysvetliteľné približovanie. Ak chcete vylúčiť chybnú, starú aplikáciu ako vinníka, uistite sa, že vaša je aktualizovaná na najnovšie vydanie.

V moduloch gadget Android:

 1. Prejdite do Obchodu Google Play
 2. Klepnutím na ikonu profilu získate prístup k svojim aplikáciám a hrám
 3. Prejdite na zoznam TikTok a klepnite na
 4. Ak sa zobrazí tlačidlo Aktualizovať, klepnutím naň stiahnete najnovšiu verziu
 5. Ak nie je k dispozícii žiadna aktualizácia, vaša aplikácia je už aktuálna.

Ak chcete aktualizovať TikTok na iPhone alebo iPad:

 1. Prejdite do obchodu App Store
 2. Klepnite na ikonu profilu v pravom hornom rohu
 3. Posuňte zobrazenie nadol a zobrazte aplikácie vyžadujúce aktualizácie a vydania
 4. Nájdite TikTok v zoznamoch
 5. Ak sa vedľa neho zobrazí tlačidlo Aktualizovať, klepnutím nainštalujte revidovanú verziu.
 6. Ak je namiesto toho ikona Otvoriť alebo cloud, momentálne nie sú k dispozícii žiadne aktualizácie.

Po aktualizácii – alebo overení už aktuálnej – znova otvorte TikTok a znova skontrolujte svoje uverejnené video. Opravila nová aplikácia anomáliu priblíženia? Ak nie a video stále vyzerá nesprávne zväčšené, pravdepodobne za to nemôže chybná aplikácia.

Aj keď je to frustrujúce, pomáha to zúžiť vinníka. Prejdite na ďalšie kroky na riešenie problémov, aby ste mohli pokračovať vo vyšetrovaní nezvyčajných výskytov priblíženia v uverejnených videách TikTok.

4. Znova nahrajte svoje video TikTok

Ak ste na TikTok zverejnili náhodne zväčšené video, niekedy je najjednoduchšou opravou jednoducho správne nahrať záznam. Namiesto digitálnej úpravy po fakte vytvorte úplne nové video s ideálnym rámovaním hneď od prvého natáčania.

Pri natáčaní náhradného TikTok venujte zvýšenú pozornosť úrovniam priblíženia vášho zariadenia. Skontrolujte, či automaticky nezväčšuje alebo nesleduje zaostrenie na predmety. Môžete tiež povoliť, aby mriežka fotoaparátu smartfónu pred nahrávaním presne zarámovala okraje a stredy.

Pomocou mriežky fotoaparátu v telefóne ako pomôcku upravte objekty v zábere, kým nebudú uspokojivo komponované. Mriežka rozdeľuje zábery na rovnomerné štvorce, čo uľahčuje centralizáciu jednotlivcov a prvkov.

Keď budete pripravený na natáčanie, ešte raz skontrolujte záber, či neobsahuje známky priblíženia. Udržujte toto ideálne usporiadanie pri nahrávaní náhradného videa TikTok. Čisté zábery by sa teraz mali nahrať bez akýchkoľvek neočakávane zväčšených oblastí.

Ani tento pokus však nezverejňujte okamžite. Najprv dôkladne preskúmajte nové video v ukážke TikTok a skontrolujte priblíženie. Pred zverejnením vykonajte posledné úpravy.

Toto video by ste mali zdieľať iba vtedy, ak je náhľad úplne bez priblíženia. Vďaka nedotknutým, účelne zloženým záznamom, ktoré eliminujú automatické približovanie, si môžete byť istí, že zverejnená verzia vyzerá fantasticky!

5. Upravte publikovaný TikTok do 3 dní

Nedávno TikTok predstavil super užitočnú funkciu úprav pre už zverejnené videá. Predtým nebolo možné vykonať úpravy po nahraní na platforme. Teraz však TikTok umožňuje úpravy v obmedzenom okne – počas prvých 3 dní po zverejnení videa.

Čítať:  Opravte nefunkčné alebo čakajúce sťahovanie údajov TikTok

Ak zaznamenáte znepokojujúci problém so zoomom krátko po odoslaní videa TikTok, udrite, kým je žehlička horúca. Vstúpte do úprav, kým váš nahraný súbor spĺňa podmienky.

Prístup k priečinku konceptov s označením „Uverejnené“ klepnutím na ikonu +, ako keby ste vytvorili nové video. Namiesto toho v kontextovej ponuke vyberte „Koncepty“ a potom klepnite na „Uverejnené“ a zobrazte svoje nedávne nahrané súbory vhodné na úpravu.

Vyberte problematicky priblížený kus a potom prejdite na obrazovku úpravy videa TikTok. Použite užitočný posúvač priblíženia na úpravu zväčšenia na vhodnú mierku. Pred uložením zmien skontrolujte, či sú objekty správne zarámované.

Táto oprava priblíženia automaticky prepíše chybný originál vo vašom profile TikTok. Okrem toho, keďže ste upravili do 72 hodín od odoslania, revidovaná verzia nahrádza aj akékoľvek zdieľania, uchovávanie alebo sťahovanie od sledovateľov.

Takže pomocou jednej jednoduchej úpravy ste súčasne nahradili chybu vo svojom profile a v obehu – opravili všetky výskyty náhodne priblíženého videa čisto a úplne. Pekná práca!

Len sa uistite, že konáte rýchlo, kedykoľvek je to možné. Ak sa zachytí príliš neskoro, toto okno na úpravu videa TikTok sa natrvalo zatvorí. Pravidelne však kontrolujte svoje posledné príspevky a táto funkcia ponúka veľmi užitočný spôsob, ako vyriešiť menšie, ale nepríjemné problémy, ako je napríklad neúmyselné priblíženie.

6. Stiahnite, upravte a znova nahrajte video

Ak predchádzajúce kroky na riešenie problémov zlyhajú pri zmenšení priblíženia alebo si všimnete problémy mimo okna úprav, stále existuje nádej. Video súbor TikTok si môžete stiahnuť manuálne, upraviť priblíženie v programe na úpravu tretej strany a na jeho miesto znova nahrať opravenú verziu.

Aj keď je viac úsilia ako jednoduchá úprava v aplikácii, sťahovanie a opätovné nahrávanie vám poskytuje neobmedzený čas na odstránenie problémov s priblížením. Tento prístup funguje dokonca aj o mesiace alebo roky neskôr, ak si zrazu všimnete, že staré videá vykazujú zvláštnosti formátovania!

Nasleduj tieto kroky:

 1. Stiahnite si problematicky zväčšené video z TikTok buď na mobil alebo počítač. Sťahovanie videí je povolené v ponuke Zdieľať.
 2. Otvorte video súbor vo vašej preferovanej aplikácii na úpravu videa. Pre vynikajúce možnosti mobilnej úpravy odporúčame VN Video Editor, PowerDirector alebo Adobe Premiere Rush.
 3. Využite nástroje na úpravu zoomu vo vami zvolenom editačnom programe na zmenšenie zväčšenia na zamýšľanú kompozíciu. Medzi ďalšie užitočné opravy patrí úprava orezania, pridanie písmen alebo stĺpikov a úprava výstupného rozlíšenia.
 4. Exportujte svoje zmenšené video z aplikácie editora. Zabezpečte, aby sa výstupné rozlíšenie zhodovalo s očakávaným pomerom rozmerov TikTok 1280 × 720 pre správne spájanie.
 5. Vráťte sa na TikTok a odstráňte zo svojho profilu pôvodne publikovaný diel vykazujúci problémy s priblížením. Tým sa zabráni zobrazovaniu duplicitných verzií.
 6. Nakoniec nahrajte svoje odborne preformátované, správne zoomované upravené video do informačného kanála TikTok, ako by ste to normálne robili pri novom video príspevku.

Aj keď je to zložitejšie ako bežné nahrávanie TikTok, externá práca vám poskytuje neobmedzené okná na úpravy, nástroje a presnosť, aby ste natrvalo vyriešili tvrdohlavé dilemy s približovaním. Spoľahnite sa na majstrovské aplikácie na úpravu videa a vytvorte prispôsobenú opravu pre vašu jedinečnú situáciu priblíženia.

A posúvajte sa vpred, využite preventívne osvedčené postupy uvedené vyššie, aby ste prvýkrát zaznamenali TikToky vhodné pre stolné počítače!

7. Vymažte vyrovnávaciu pamäť aplikácie TikTok

Ako už bolo spomenuté vyššie, gremlins v samotnej aplikácii TikTok sa občas prejavujú ako nepredvídateľné video artefakty, ako napríklad neúmyselné priblíženie. Ak aktualizácie a reštarty dostatočne neodstránili tieto chyby, vymazanie údajov z vyrovnávacej pamäte môže odstrániť všetky zostávajúce škytavky.

V priebehu času aplikácie hromadia dočasné súbory používania vo vymazaní úložiska nazývanom „vyrovnávacia pamäť“. Hoci je to užitočné pri znižovaní zaťaženia procesora a pamäte RAM vášho telefónu, údaje vyrovnávacej pamäte sa niekedy môžu nafúknuť alebo poškodiť.

Keď sa to stane, môže sa vyskytnúť zábavné správanie aplikácie vrátane chýb kódovania videa. Vymazanie tejto dočasnej vyrovnávacej pamäte poskytuje aplikáciám, ako je TikTok, nový začiatok a odstraňuje všetky problematické zvyšky.

Čítať:  Oprava: Videá TikTok sa neprehrávajú automaticky

V moduloch gadget Android:

 • Prejdite do nastavení svojho zariadenia a potom prejdite do časti Aplikácie > TikTok > Úložisko
 • Klepnutím na tlačidlo Vymazať vyrovnávaciu pamäť bezpečne vymažete dočasné súbory používania.
 • Znova otvorte aplikáciu TikTok a vytvorte novú vyrovnávaciu pamäť zlepšujúcu spoľahlivosť videa.

Pre iPhone a iPad:

 • Spustite aplikáciu Nastavenia
 • Posuňte zobrazenie nadol a klepnite na Všeobecné > Úložisko iPhone
 • Vyhľadávajte záznamy, kým nenájdete záznam TikTok
 • Klepnutím na názov aplikácie získate prístup k možnostiam správy
 • Ak chcete bezpečne vymazať vyrovnávaciu pamäť aplikácie, vyberte možnosť Offload App
 • Znova spustite TikTok z domovskej obrazovky a začnite odznova.

S týmto obnovením TikTok prebuduje potrebné vyrovnávacie pamäte potrebné na hladkú prevádzku, pričom odstráni všetky problematické zvyšky, ktoré by mohli spôsobiť chyby priblíženia videa.

Po vymazaní vyrovnávacej pamäte znova skontrolujte svoje príspevky, aby ste si raz a navždy mohli pozrieť správne zarámované nahrávky.

8. Upravte nastavenia aplikácie Fotoaparát

Namiesto problému so samotným TikTok môže neúmyselné priblíženie pri nahrávaní videí pre aplikáciu pochádzať z predvolených nastavení fotoaparátu vášho smartfónu.

Mnohé natívne aplikácie pre fotoaparáty sa môžu pochváliť sofistikovanými možnosťami sledovania pohybu, automatického centrovania na tváre, udržiavania konzistentnej expozície a áno – dokonca aj automatického približovania objektov.

Zatiaľ čo úžasná technológia, keď je správne použitá, automatické priblíženie a aktívne sledovanie môžu zničiť zamýšľané kompozície pre neformálnejšie videá, ako sú príspevky TikTok.

Ponorenie sa do ponuky nastavení fotoaparátu vášho konkrétneho modelu telefónu umožňuje prispôsobiť jeho správanie tak, aby čo najlepšie vyhovovalo potrebám filmovania TikTok. Tu je niekoľko užitočných úprav, ak sa stretnete s nadmerným priblížením:

Zakázať automatické priblíženie

Vypnite akékoľvek inteligentné priblíženie videa, sledovanie priblíženia alebo automatické centrovanie predmetov. Tie môžu reagovať príliš silno na posúvanie a nastavovanie v strede záberu.

Obnoviť automatické zaostrovanie

Zabezpečte, aby automatické zaostrovanie neúmyselne nezväčšovalo objekty založené na algoritmoch. Na dosiahnutie konzistentnej ostrosti bez digitálneho priblíženia použite namiesto toho režimy Pevný alebo Makro.

Zakázať zaostrovanie na tvár

Podobne vypnite funkcie rozpoznávania tvárí a priorít, ktoré často automaticky približujú a zvýraznia rozpoznané tváre.

Uzamknutie expozície

Zabráňte jemnému priblíženiu sledovania jasu, aby ste zachovali konzistentné hodnoty osvetlenia.

S fotoaparátom smartfónu prispôsobeným iba manuálnym nastaveniam môžete pri natáčaní TikToks pozorne približovať pomocou fyzických ovládacích prvkov. Lepšie sa tak zabráni nečakaným skokovým strihom alebo ilustráciám uprostred videa od príliš nadšenej AI zariadenia.

9. Upravte rozlíšenie videa

Okrem príliš horlivého softvéru fotoaparátu, ktorý neúmyselne vyhadzoval zábery z omylu, môže byť ďalším dômyselnejším technickým vinníkom konfliktné rozlíšenia videa.

Konkrétne nastavenia snímača a formátovania hlboko v rámci možností fotoaparátu vášho smartfónu oproti očakávaným predvoleným nastaveniam TikTok počas nahrávania.

Keď sa vyskytnú malé nezhody, aplikácia sa pokúsi normalizovať záznam tak, aby zodpovedal povinným rozmerom. Avšak kompresia a spracovanie požadované pri tejto konverzii sa môže prejaviť ako zjavné priblíženie alebo bowling.

Našťastie manuálne prispôsobenie rozlíšenia videa a pomeru strán vášho zariadenia k TikTok eliminuje tento potenciálny problém s formátovaním. Pre správne spájanie TikTok vyžaduje:

Rozmery: 1280 x 720 pixelov

Pomer strán: 16:9

Typ súboru: .MP4 alebo .MOV

Počet snímok za sekundu: 30 alebo 60

Skontrolujte aktuálne nastavenia videa v telefóne otvorením aplikácie Fotoaparát, klepnutím na ikonu ozubeného kolieska prejdite do časti Nastavenia a prejdite do časti Video. Všimnite si uvedené rozlíšenia, ktoré sa pravdepodobne trochu líšia od povinných špecifikácií TikTok uvedených vyššie.

Teraz preskúmajte dostupné možnosti na vyladenie súvisiacich výstupných rozmerov a kvality, aby sa lepšie zhodovali. Napríklad výber rozlíšenia 720P HD alebo Full HD 1080P poskytne videá prispôsobené tak, aby sa správne vykreslili na TikTok bez rušivých vedľajších efektov, ako je zoom.

S vaším zariadením, ktoré natívne vysiela správne veľké rozmery videa, nahrávanie súborov hladko vyhovuje parametrom TikTok bez potreby potenciálne problematického následného spracovania a kompresie. Rozlúčte sa s bizarným zoomom a pozdravte dokonale optimalizované zábery!

10. Odinštalujte a znova nainštalujte aplikáciu

Po vyčerpaní všetkých predchádzajúcich tipov na riešenie problémov zostáva posledná taktika Hail Mary: úplné odstránenie a preinštalovanie TikTok veľkoobchodne.

Tento postup spálenej Zeme, zatiaľ čo podnik, eliminuje akúkoľvek možnosť pretrvávajúcich poškodených údajov alebo problémov s vyrovnávacou pamäťou v TikTok, ktoré by mohli spôsobiť chyby kódovania videa.

Čítať:  Sleduje TikTok účty automaticky?

Keď ste nanovo postavili základy inštaláciou novej inštancie TikTok, všetky predchádzajúce nastavenia sa vymažú vrátane všetkých skrytých softvérových škvŕn, ktoré by mohli spôsobiť problémy, ako je neúmyselné priblíženie pri nahrávaní videa.

11. Počas filmovania sa vyhýbajte zoomovaniu

Pri riešení problému je často to najjednoduchšie riešenie najlepšie. V prípade náhodne zväčšených videí TikTok, keď sa počas počiatočného natáčania vôbec nepoužijú možnosti priblíženia zariadenia, problém sa od začiatku úplne zabráni.

Mnoho smartfónov a aplikácií umožňuje priblíženie záberov pomocou digitálneho orezania a zväčšenia obrázka. To však mení orámovanie spôsobom, ktorý môže po nahraní znehodnotiť finálne zobrazené kompozície.

Pri nahrávaní nespracovaných záberov určených pre TikTok nezabudnite vypnúť všetky funkcie digitálneho priblíženia v nastaveniach aplikácie fotoaparátu v telefóne. Podobne sa zdržte fyzického priblíženia prstami uprostred snímania.

Namiesto toho uzamknite uhol a perspektívu, pomocou nôh upravte vzdialenosť objektu od objektívu fotoaparátu a udržujte toto pevné orámovanie počas filmovania. Výsledné zachytenie bez priblíženia by sa malo nahrať do TikTok bez náhlych zmien vo zväčšení, ktoré by narušili zážitok diváka.

12. Pred odoslaním použite vstavanú úpravu TikTok

Namiesto digitálneho približovania nespracovaných záberov počas natáčania, TikTok namiesto toho poskytuje nástroje na úpravu v aplikácii na vyladenie rámovania po zachytení. Prístup k nim získate klepnutím na „Upraviť video“ počas skúmania nových nahrávok.

Možnosti, ako je automatické vycentrovanie „Prispôsobiť rámu“ a orezanie záberov bez priblíženia, aby sa plátno čisto vyplnilo. Ďalšie možnosti vrátane „Zoom“ a „Pan“ poskytujú manuálnu kontrolu nad úpravou toho, ktoré oblasti videa vypĺňajú rámček.

Pomocou týchto prispôsobení opravte drobné výstrednosti v rámovaní, ktoré sa neúmyselne sústredia na nedôležité prvky bez aktívneho približovania. Výsledné vyhladené, krásne skomponované nahrávky sú teraz pripravené zasiahnuť divákov na stránkach For You bez obáv z nadmerného zväčšenia.

Preskúmajte preto vstavanú sadu úprav TikTok pred nahrávaním, namiesto toho, aby ste sa pri úprave záberov spoliehali na priblíženie fotoaparátu počas filmovania. Zachovajte integritu pôvodných záberov a zároveň vylepšite kompozície tam, kde je to potrebné, aby ste mohli zdieľať fantastické výtvory.

13. Dvakrát skontrolujte pomer strán videa

Okrem samotného manuálneho priblíženia záberov môže nesúlad medzi vnútornými rozmermi vášho videa a očakávanými pomermi strán TikTok spôsobiť aj neúmyselné priblíženie pri nahrávaní na platformu.

Ak vaše nespracované mobilné zábery nezodpovedajú požadovaným špecifikáciám, TikTok automaticky oreže a skonsoliduje, aby sa zmestil. Ale toto zákulisné majstrovanie vedie k prehrávaniu zdanlivo priblížených videí.

Vyhnite sa tomu zámerným prispôsobením nastavenia výstupného pomeru strán vašej aplikácie fotoaparátu (napr. 9:16 alebo 16:9 atď.) s rozmermi 1:1, ktoré preferujú algoritmické procesy TikTok. Vďaka tomu budú videá od začiatku optimalizované pre platformu.

Dvakrát skontrolujte nastavenia videa aplikácie fotoaparátu na vašom iPhone, Androide alebo iných zariadeniach a manuálne vyberte možnosť, ktorá sa najviac približuje pomeru 1:1 pre správne zarovnanie TikTok. Zjednodušte nahrávanie predkonfigurovaním rozmerov rámovania natívne pri snímaní.

14. Využite nástroje na úpravu od tretích strán

Pre maximálnu kontrolu nad úpravou zväčšeného záberu poskytujú špecializované mobilné aplikácie na úpravu videa pokročilé možnosti ladenia, ktoré v TikTok nie sú možné. Využite tieto profesionálne nástroje na vyladenie klipov pred ich odovzdaním na platformu.

Aplikácie na stiahnutie zahŕňajú Adobe Premiere Rush pre precízne možnosti úpravy viacerých skladieb na iOS alebo Android plus pohodlie pre stolné počítače a KineMaster, ktorý ponúka hlboké funkcie prispôsobenia videa naprieč zariadeniami.

Nastavte dokonalé prispôsobené úrovne priblíženia, manuálne posúvajte zábery s väčšou voľnosťou, vrstvite stabilizáciu obrazu, využite kľúčové snímky pre dynamické pohyby – čokoľvek, čo potrebujete na kreatívne nastavenie orámovania a kompozície vašich záberov. Po úprave k dokonalosti externe sa odošle do zvitku fotoaparátu zariadenia a potom sa nahrá na TikTok.

Tento proces vyžaduje o niečo viac úsilia ako vstavané nástroje TikTok. Mobilné editory tretích strán však ponúkajú bezkonkurenčnú kontrolu na úplné prispôsobenie priblíženia videa, elimináciu neúmyselného zväčšenia a vlastníctvo konečných výsledkov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE