Optimalizácia First Contentful Paint (FCP) a Largest Contentful Paint (LCP) vo WordPress

Štúdie ukázali, že viac ako 50 % používateľov opustí webovú stránku, ak jej načítanie trvá dlhšie ako 3 sekundy. S rýchlym nárastom používania mobilného internetu na celom svete sa rýchlosť webových stránok stala prvoradou dôležitosťou.

Nie je však vždy ľahké pochopiť, aké metriky použiť na vyhodnotenie výkonnosti vašich webových stránok. Zatiaľ čo niektorí sa spoliehajú na čas do prvého bajtu (TTFB), iní veria, že metriky zamerané na používateľa si zaslúžia viac pozornosti.

First Contentful Paint (FCP) a Largest Contentful Paint (LCP) sú sústredené okolo používateľskej skúsenosti a boli predstavené ako spôsob merania vnímanej rýchlosti načítania. FCP a LCP tvoria približne 10 % celkového skóre výkonnosti vášho webu vypočítaného spoločnosťou Google.

V tomto komplexnom sprievodcovi FCP a LCP ako novými kľúčovými ukazovateľmi výkonnosti webových stránok sa Hostinger hlboko ponorí do optimalizácie First Contentful Paint vo WordPress. Dozviete sa, čo sú FCP a LCP a ako používať metriky zamerané na používateľa, aby ste eliminovali akékoľvek oneskorenia pri poskytovaní obsahu návštevníkom vašich webových stránok.

Predstavujeme First Contentful Paint (FCP) a Largest Contentful Paint (LCP)

Spoločnosť Google v posledných rokoch vylepšuje svoje algoritmy hodnotenia a postupne sa prikláňa k používateľskej skúsenosti ako k hlavnému faktoru pri meraní skóre výkonnosti webových stránok. To viedlo k zavedeniu Core Web Vitals ako spôsobu hodnotenia celkovej vnímanej rýchlosti načítania webovej stránky.

Google Core Web Vitals

Core Web Vitals je súbor metrík zameraných na používateľa, ktoré hodnotia rýchlosť a odozvu webovej stránky. Core Web Vitals obsahuje tri metriky: Najväčšie vyfarbenie obsahu (LCP), Oneskorenie prvého vstupu (FID) a Kumulatívny posun rozloženia (CLS).

Ak chcete prejsť testom Core Web Vitals, váš web WordPress musí dosiahnuť „dobré“ pre všetky tri na základe terénnych údajov získaných od skutočných používateľov prostredníctvom správy o používateľskej skúsenosti prehliadača Chrome. Zlepšenie metrík vám pomôže vytvoriť lepšiu používateľskú skúsenosť a vyššie hodnotenie, čo pritiahne viac návštevníkov na váš web WordPress a zvýši mieru konverzie.

Hoci First Contentful Paint nepatrí do trojice Core Web Vitals, je prvoradé, aby váš web WordPress fungoval dobre na celosvetovom webe. Možno sa pýtate, čo je First Contentful Paint vo WordPress a prečo je to také dôležité? Čítajte ďalej a dozviete sa viac o spôsoboch, ako vám môže pomôcť zlepšiť používateľskú skúsenosť.

Čo je to First Contentful Paint (FCP)?

First Contentful Paint je metrika výkonu zameraná na používateľa, ktorá meria čas potrebný na vykreslenie prvej časti obsahu z modelu DOM návštevníkovi webovej lokality po tom, čo otvoril určitú webovú stránku na načítanie.

Čítať:  Tri doplnky, ktoré zlepšujú zážitok z písania na WordPress

Časová pečiatka FCP označuje okamih, keď prehliadač vykreslí akýkoľvek text, obrázok (vrátane obrázka na pozadí alebo loga) alebo prvok plátna bez zápisu.

Inými slovami, First ContentFul Paint je čas, ktorý návštevníkovi webovej stránky trvá, kým uvidí akýkoľvek obsah na načítanej webovej stránke. Skvelý FCP ubezpečuje návštevníka, že požadovaná webová stránka sa v prehliadači zobrazí krátko po prvom obsahovom prvku.

Aký je dobrý prvý obsahový náter pre WordPress?

Podľa spoločnosti Google sa za dobré vyfarbenie prvého obsahu považuje niečo medzi 0 sekundami a 1,8 sekundy. Google hodnotí FCP v troch kategóriách: dobrý, vyžaduje zlepšenie a zlý:

 • Dobre: medzi 0 a 1,8 sekundy
 • Potrebuje vylepšenie: medzi 1,8 a 3 sekundami
 • Poor: viac ako 3 sekundy

Ako môžete vidieť, skóre nad 2 sekundy bude vyžadovať, aby ste vylepšili First Contentful Paint pre váš web WordPress, aby sa umiestnil vyššie a prilákal viac návštevníkov.

All-in-one riešenia WordPress

Posilnite svoje stránky pomocou najlepšie optimalizovaného hostingu WordPress v tomto odvetví

Čo je najväčšia obsahová farba (LCP)?

Largest Contentful Paint je jedným z troch základných prvkov webu, ktorý meria čas potrebný na zviditeľnenie najväčšieho prvku obsahu webovej stránky. Najväčší obsah je pre každú webovú stránku iný, často predstavuje obrázok, textový blok alebo video.

Keďže najväčší obsahový prvok je najrelevantnejší pre vnímanú rýchlosť načítania a používateľskú skúsenosť, rýchly LCP pomáha návštevníkovi webu ukázať, že načítaná webová stránka je pre neho relevantná a užitočná. Ak existujú nejaké prvky blokujúce najväčší bit obsahu, webová stránka bude pravdepodobne úplne opustená.

Aký je dobrý najväčší obsahový náter pre WordPress?

Dobré vyfarbenie najväčšieho obsahu je menšie alebo rovné 2,5 sekundám, čo znamená, že načítanie najväčšieho prvku obsahu by malo trvať až 1 sekundu po vykreslení prvého prvku. Tu sú limity pre čas LCP definované spoločnosťou Google:

 • Dobre: menej alebo rovné 2,5 sekundy
 • Potrebuje vylepšenie: medzi 2,5 a 4 sekundami
 • Chudobný: viac ako 4 sekundy

Ako merať FCP a LCP

Na meranie FCP a LCP na svojom webe WordPress môžete použiť širokú škálu nástrojov založených na terénnych aj laboratórnych údajoch. Laboratórne údaje vám ukážu výsledky automatizovaných testov, zatiaľ čo údaje v teréne vám pomôžu dozvedieť sa viac o tom, ako skutoční používatelia interagujú s vašou webovou stránkou, pričom zdôraznia rozdiely v zariadeniach a správaní používateľov.

Tu je päť najlepších nástrojov na meranie najväčšieho obsahu a prvého obsahu vo WordPress:

 • Maják. Lighthouse je populárny open-source nástroj, ktorý ponúka audity výkonu, dostupnosti, SEO a ďalšie.
 • PageSpeed ​​Insights. Google PageSpeed ​​Insights je vysoko spoľahlivý nástroj na meranie výkonnosti webových stránok a používateľskej skúsenosti.
 • Chrome DevTools. DevTools je sada nástrojov pre vývojárov webu zabudovaných do prehliadača Google Chrome, ktoré vám pomôžu analyzovať FCP a LCP na vašom webe.
 • WebPageTest. WebPageTest je populárny nástroj na meranie kritických metrík výkonu.
 • GTmetrix. GTmetrix je ďalší open-source nástroj, ktorý vám pomôže vyhodnotiť výkonnosť vášho webu pomocou množstva metrík.

Ak chcete použiť údaje z poľa, Prehľad používateľského prostredia prehliadača Chrome a Search Console môže poskytnúť viac užívateľsky orientovanú analýzu.

9 spôsobov, ako optimalizovať prvé vyfarbenie obsahu a najväčšie vyfarbenie obsahu vo WordPress

Optimalizácia First Contentful Paint a Great Contentful Paint vám pomôže urýchliť proces doručovania obsahu a eliminovať akékoľvek faktory negatívne ovplyvňujúce používateľskú skúsenosť. Nižšie sa dozviete, ako vylepšiť prvé vyfarbenie obsahu a najväčšie vyfarbenie obsahu pre váš web WordPress v deviatich krokoch.

Čítať:  Zakrivené televízory: Existujú stále a mali by ste si jeden kúpiť?

1. Zlepšite svoj čas do prvého bajtu (TTFB)

Čas do prvého bajtu predstavuje, koľko servera potrebuje na odpoveď na požiadavku HTTP odoslanú prehliadačom používateľa. Toto je prvý krok v procese doručovania obsahu, ktorý označuje bod v čase, keď webový server začne odosielať požadovaný obsah.

TTFB je benchmark dobre nakonfigurovaného zásobníka aplikácií používaných na serverovej infraštruktúre. Preto je výber kvalitného hostingu mimoriadne dôležitý.

Uistite sa, že váš webový server je správne nakonfigurovaný tak, aby sa prispôsobil množstvu návštevnosti, ktorú váš web WordPress denne dostáva. Pri rozhodovaní o tom, koľko procesov môže váš webový server vytvoriť a koľko požiadaviek môže každý spracovať, pamätajte na pamäť vášho servera.

Ak máte spravovaný hostingový plán WordPress od Hostinger, predkonfigurovali sme pre vás serverovú infraštruktúru, takže sa nemusíte obávať žiadnych oneskorení pri vykresľovaní obsahu alebo zaradených požiadaviek HTTP.

2. Použite ukladanie do pamäte cache na úrovni servera

Nie je tajomstvom, že statické webové stránky fungujú lepšie vďaka výrazne menšiemu počtu manipulácií, ktoré je potrebné vykonať v zákulisí na vykreslenie akéhokoľvek obsahu. Aj keď môžete WordPress používať ako bezhlavý CMS, väčšina webových stránok WordPress zostáva dynamických.

WordPress sa používa na vytváranie dynamických webových stránok riadených databázami. Znamená to, že prevažná väčšina obsahu je uložená v databáze WordPress a na vytvorenie webovej stránky je potrebné ju načítať a zlúčiť so súbormi šablón. Toto je podstatou vykresľovania obsahu.

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte pomáha skrátiť čas potrebný na načítanie vašej webovej lokality ukladaním statických kópií obsahu, ktorý bol nedávno vyžiadaný. Môžu to byť výsledky dopytov do databázy WordPress alebo aj celých webových stránok.

Pokiaľ požadovaná webová stránka neobsahuje prispôsobené informácie, ktoré je potrebné prispôsobiť každému návštevníkovi, používanie vyrovnávacej pamäte na úrovni servera môže pomôcť zlepšiť First Contentful Paint a Large Contentful Paint vo WordPress. Uistite sa, že používate skvelú vyrovnávaciu pamäť stránok a riešenie ukladania objektov do vyrovnávacej pamäte pre WordPress.

Ďalšie plne spravované plány hostenia WordPress zahŕňajú Object Cache Pro, prémiový doplnok pre ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte WordPress a riešenie ukladania celej stránky do vyrovnávacej pamäte založené na nástroji Cache Enabler od KeyCDN. Pokročilé, odborne vyladené riešenia ukladania do vyrovnávacej pamäte pomáhajú zákazníkom Hostinger dosiahnuť bezkonkurenčný výkon webových stránok a skvelé vyfarbenie najväčšieho obsahu a prvé vyfarbenie obsahu vo WordPress.

3. Odstráňte zdroje blokujúce vykreslenie

Zdroje blokovania vykresľovania možno definovať ako ľubovoľné prvky obsahu, ktoré predlžujú čas načítania webovej stránky a negatívne ovplyvňujú celkový výkon webovej lokality a používateľskú skúsenosť.

Počas procesu vykresľovania obsahu WordPress analyzuje adresu, ktorú otvoríte v prehliadači, aby vytvoril sadu parametrov dotazu, ktoré sa potom použijú na dotazovanie databázy. Požadovaná webová stránka bude doručená ako výsledok viacerých prvkov, ako sú HTML, CSS a JavaScript, ktoré sa spoja.

Prehliadač bude musieť stiahnuť všetky odkazované zdroje, aby mohol vykresliť webovú stránku, čo môže trvať veľa času a spôsobiť, že návštevník opustí vašu webovú stránku. Zníženie počtu zdrojov blokujúcich vykresľovanie skracuje kritickú cestu vykresľovania a pomáha vám zlepšiť prvé vykreslenie obsahu vo WordPress.

Čítať:  Prečo by ste sa mali vyhnúť pirátskym doplnkom WordPress za každú cenu

Odstráňte zdroje JavaScript a CSS, ktoré sa už nepoužívajú. Nekritický kód môžete ponechať v adrese URL blokujúcej vykreslenie a adresu URL označiť atribútmi async alebo defer.

4. Inline kritické CSS

Možno zistíte, že váš web WordPress je nakonfigurovaný tak, aby načítal CSS asynchrónne, čo má za následok zobrazovanie neštylizovaného obsahu v prehliadači. Toto správanie je známe aj ako Flash neštylizovaného obsahu (FOUC). FOUC môže viesť k slabému výkonu a používateľskému zážitku, čo z neho robí niečo, čomu sa majitelia webových stránok WordPress musia vyhnúť.

Prehliadače zároveň oneskoria vykresľovanie obsahu, kým nenačíta, analyzuje a nespustí všetky šablóny so štýlmi CSS, na ktoré sa odkazuje v webovej stránky. Identifikácia kritického CSS – minimálneho súboru CSS súborov potrebných na to, aby sa používateľovi dostal obsah prvej obrazovky – a jeho vloženie je kľúčom k dosiahnutiu skvelého FCP a LCP.

Spolu s odstránením zdrojov blokujúcich vykresľovanie vám vloženie kritického CSS do vašich webových stránok pomôže dramaticky zlepšiť First Contentful Paint vo WordPress. Prehliadač teraz okamžite vykreslí kritickú časť webovej stránky bez toho, aby musel čakať na asynchrónne načítanie šablón štýlov CSS.

5. Odložiť JavaScript

Súbory JavaScript sú jedným z najbežnejších zdrojov blokujúcich vykresľovanie. Rovnako ako v prípade kritického CSS môžete vylepšiť prvé vyfarbenie obsahu a vyfarbenie najväčšieho obsahu zmenou priorít načítaného kódu JavaScript.

Keď prehliadač pri načítavaní HTML narazí na značku , musí vykonať odkazovaný skript, aby mohol pokračovať v vytváraní DOM. Odložením Javascriptu pomocou atribútu odložiť prehliadač teraz načíta súbory po vytvorení stromu DOM, čím sa eliminuje všetko, čo by blokovalo proces vykresľovania obsahu.

6. Použite CDN

Sieť na doručovanie obsahu (CDN) je rozhodujúca pri dosahovaní vysokého výkonu a zlepšovaní First ContentFul Paint a Large Contentful Paint vo WordPress. CDN môže výrazne zrýchliť váš web priblížením obsahu návštevníkom webu a odstránením latencie.

CDN je veľká sieť geograficky distribuovaných serverov, ktoré ponúkajú fond dodatočných serverových zdrojov na ukladanie do vyrovnávacej pamäte a vykresľovanie statického obsahu bez toho, aby museli odosielať webové požiadavky na pôvodný server. Používanie WordPress so sieťou na doručovanie obsahu môže znamenať dramatický rozdiel, pokiaľ ide o FCP a LCP, bez ohľadu na obsah, ktorý hosťujete.

Pri výbere poskytovateľa hostingu CDN venujte veľkú pozornosť veľkosti siete, výkonu a optimalizácii zabezpečenia, ako je kompresia a podpora HTTP/2. Hostinger Edge CDN poháňaný Cloudflare ponúka viac ako 280 bodov prítomnosti na celom svete, s HTTP/2 a Brotli kompresiou, ktorá poskytuje výrazne vyššiu rýchlosť načítania webovej stránky.

7. Vyhnite sa presmerovaniam 301

Presmerovania možno definovať ako kroky, ktoré musí prehliadač vykonať na doručenie požadovaného obsahu. Po ceste presmerovania bude musieť vykonať sériu nasledujúcich webových požiadaviek, aby sa dostal do konečného cieľa a získal webovú stránku.

Konfigurácia viacerých trvalých presmerovaní 301 môže mať významný negatívny vplyv na výkonnosť vášho webu, čo vedie k vyššiemu času do prvého bajtu. Keďže TTFB je kľúčom k optimalizácii najväčšieho obsahu a prvého obsahu pre WordPress, obmedzte presmerovania na minimum.

Prezrite si cestu presmerovania svojho webu WordPress, aby ste pochopili, ako vylepšiť First Contentful Paint a odstrániť akékoľvek zbytočné oneskorenia pri poskytovaní obsahu návštevníkom vášho webu.

Čítať:  3 najlepšie doplnky na kontrolu WordPress pre váš obchod

8. Podávajte obrázky vo WebP

Zatiaľ čo CDN môže pomôcť urýchliť doručovanie obrázkov, optimalizácia obrázkov je ďalším kritickým krokom pri zlepšovaní výkonu vašich webových stránok a dosahovaní skvelých FCP a LCP.

Keďže obrázok je často najväčším prvkom obsahu na stránke, kľúčová je rýchlosť jeho doručenia. Aj keď lenivé načítanie môže byť efektívne pri zvyšovaní výkonu vašich webových stránok, nepoužívajte ho na kritické obrázky.

Dva najdôležitejšie aspekty optimalizácie obrázkov sú výber správneho formátu a veľkosti obrázka. Komprimujte obrázky a zmenšite ich veľkosť bez výraznej straty kvality. Použitie správneho formátu obrázka vám môže pomôcť dosiahnuť ešte lepšie výsledky.

Viaceré nástroje (často ponúkané sieťami na doručovanie obsahu) vám môžu pomôcť prispôsobiť obrázky charakteristikám zariadenia návštevníka. To môže výrazne zlepšiť používateľský zážitok z prehliadania a zároveň znížiť zaťaženie pôvodného servera.

WebP je formát obrázka odporúčaný spoločnosťou Google. Konverzia obrázkov do tohto formátu môže viesť k výraznému zvýšeniu výkonu, čím sa zlepší maľovanie najväčšieho obsahu aj prvé maľovanie obsahu vo WordPress.

WordPress dokonca uvažuje o zahrnutí automatická konverzia JPEG na WebP do základných funkcií platformy. Aj keď bol stiahnutý z WordPress 6.1, stále ho môžeme vidieť v ďalšom veľkom vydaní WordPress.

9. Odstráňte všetky nepoužívané doplnky

Pluginy rozširujú natívne možnosti WordPress a prinášajú nové funkcie na váš web WordPress. So stovkami tisícov dostupných doplnkov má každý vlastník webovej stránky WordPress vždy aktivovaných aspoň niekoľko doplnkov.

Softvérové ​​doplnky rozširujú množstvo vykonávaného kódu. Objemné, zle kódované doplnky WordPress vedú k zníženiu výkonu a na vašom webe budú zahŕňať FCP a LCP.

Zvážte prístup k správe doplnkov. Skontrolujte zoznam aktívnych doplnkov a odstráňte všetky, ktoré sa nepoužívajú alebo boli nainštalované z neoverených zdrojov. Nielenže to pomôže dosiahnuť vyššiu rýchlosť webovej stránky, ale tiež to pomôže výrazne znížiť plochu útoku.

Hostinger spája najlepší prémiový softvér pre WordPress, ktorý vám pomôže ušetriť čas a peniaze pri hľadaní najlepších doplnkov WordPress na použitie. Doplnok Hostinger Installer Plugin vám umožňuje využiť špičkové riešenia pre lepší výkon a bezpečnosť, vylepšené SEO a pokročilé funkcie elektronického obchodu, a to zadarmo.

FCP a LCP sú dôležité pre základné funkcie webu

First Contentful Paint a Largest Contentful Paint sú najdôležitejšie metriky zamerané na používateľa na meranie výkonu vášho webu WordPress a celkovej používateľskej skúsenosti.

Označením časovej pečiatky, kde používateľ vidí prvý obsahový prvok a najväčší obsahový prvok webovej stránky, FCP a LCP indikujú, či návštevník zostane na stránke alebo ju opustí.

Keďže LCP je jednou z troch metrík, ktoré tvoria Google Core Web Vitals, First Contentful Paint a Greatest Contentful Paint predstavujú približne 10 % celkového skóre výkonnosti vášho webu WordPress. Dodržiavanie deviatich krokov uvedených v tomto článku vám pomôže výrazne znížiť oneskorenia pri vykresľovaní obsahu a dosiahnuť lepšie hodnotenie v službe Google.

Hostinger ponúka spravovaný hosting optimalizovaný pre WordPress, aby pomohol prekonať limity a priblížiť obsah návštevníkom vašich webových stránok. Plne škálovateľná infraštruktúra so zásobníkom aplikácií na podnikovej úrovni, vstavaným bleskovo rýchlym CDN s podporou Cloudflare a pokročilými možnosťami ukladania do vyrovnávacej pamäte vám pomôžu vybudovať silnú online prítomnosť a odlíšiť sa od konkurencie.

Pozrite si plány hostenia WordPress spravované Hostinger a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE