Optimalizujte pre odporúčané úryvky, aby ste získali hodnotenia, viditeľnosť a autoritu

Predstavte si, že máte pálčivú otázku o slonoch (načo vlastne tie kly?) a tiež ste náhodou kamaráti s knihovníkom. Takže položíte svoju otázku svojmu priateľovi knihovníkovi. S najväčšou pravdepodobnosťou vám v knižnici neukážu každú knihu o slonoch. Namiesto toho si vyberú knihu s možnou odpoveďou.

To je myšlienka za hlavným úryvkom. Po zadaní vyhľadávacieho dopytu môžu používatelia okamžite vidieť informácie, ktoré hľadajú, bez toho, aby sa museli rozhodovať, na ktorý zdroj kliknú. Optimalizáciou pre vybrané úryvky môžete zvýšiť organickú návštevnosť, vybudovať si autoritu online a získať dôveru používateľov.

Odporúčaný úryvok: Moderné riešenie nadčasového problému

Možno ste už počuli príbeh o tom, ako Guinnessove svetové rekordy bol vytvorený poskytnúť ľuďom jednoduchý spôsob, ako nájsť odpovede, ktoré nie sú dostupné v štandardných referenčných knihách. Otázka, ktorá splodila túto myšlienku, bola jednoduchá: “Aký je najrýchlejší vták na svete?”

Zatiaľ čo Guinnessove svetové rekordy je stále nažive a dobre, väčšina ľudí sa teraz obráti na rýchlejší a ľahšie dostupný zdroj, aby našli odpovede, ktoré chcú: Google. V závislosti od dopytu používatelia ani nemusia prehľadávať výsledky vyhľadávania. Namiesto toho Google zobrazuje relevantné informácie priamo v hornej časti stránky s výsledkami vyhľadávacieho nástroja (SERP).

Tento typ výsledku je známy ako a vybraný úryvok. Slovami Google, vybraný úryvok „poskytuje rýchlu odpoveď alebo súhrn s úryvkom obsahu z relevantnej webovej lokality“ a je pravdepodobnejšie, že sa zobrazí pri vyhľadávaní napísanom vo forme otázky.

Každý odporúčaný úryvok obsahuje:

  • informácie citované zo zdrojovej stránky;
  • odkaz na stránku;
  • názov stránky; a
  • adresu URL stránky.
Čítať:  Čisté zmeny vykresľovania na strane servera by nemali znížiť vaše hodnotenie

Pre používateľov predstavujú vybrané úryvky pohodlný spôsob, ako okamžite nájsť odpoveď, ktorú hľadajú, a rýchlo sa preklikať na prepojenú stránku, ak chcú viac informácií. Pre , nie sú nič menšieho ako hlavný vyhľadávač nehnuteľností.

Ako môžu vybrané úryvky ovplyvniť metriky SEO

Ak spoločnosť Google použije stránku na vytvorenie odporúčaného úryvku, každý, kto zadá správny dopyt, bude privítaný rámčekom s informáciami získanými priamo z tejto stránky. Ak sa chce hľadajúci dozvedieť viac o danej téme, odkaz na stránku sa nachádza priamo tam – nie je potrebné posúvanie.

V štúdii z roku 2020 zistil Ahrefs niečo vyše 12 percent vyhľadávacích dopytov mať odporúčaný úryvok. (softvér ako SEMrush vám môže povedať, koľko ich už web má).

V dôsledku toho sa návštevnosť odkloní od prvého „prirodzeného“ výsledku vyhľadávania v prospech odporúčaného úryvku. V SERPs ako odporúčaný úryvok získa úryvok 8,6 percent kliknutí, zatiaľ čo výsledok priamo pod ním získa 19,6 percenta. V SERP jedna však prvý organický výsledok získa 26 percent kliknutí:

Stručne povedané, zdá sa, že vybrané úryvky odoberajú časť kliknutí od svojich štandardných náprotivkov bez odporúčaní.

Majte na pamäti, že SERP s úryvkami získajú o 4 percentá menej kliknutí ako tie, ktoré nemajú, pravdepodobne preto, že používatelia dostanú odpoveď, ktorú chcú, bez toho, aby museli vôbec klikať. Tieto výsledky však stále naznačujú, že ak sa stránka použije na vybraný úryvok, mohla by získať značné percento kliknutí, ktoré by sa inak dostali na najvyšší organický výsledok.

Výstraha? Podľa údajov spoločnosti Ahrefs sa stránky vybrané pre vybrané úryvky Google už v 99,58 percentách prípadov umiestnili v prvej desiatke organických výsledkov. Inými slovami, ak chcete využívať výhody odporúčaného úryvku, budete musieť pre svoj web vybudovať skvelé SEO základy.

Čítať:  Výhody dizajnu a vývoja webových stránok pre firmy

Vytvárajte obsah vhodný pre úryvky

Povedzme, že stránka sa už nachádza v prvej desiatke výsledkov pre daný dopyt, no stále sa nezobrazuje ako vybraný úryvok. V tomto prípade môže riešenie spočívať v lepšej optimalizácii obsahu stránky tak, aby vyhovoval formátu Google featured snippet.

Vykonajte prieskum správnych kľúčových slov

Nie všetky kľúčové slová sú rovnaké. Namiesto vyhľadávaní pomocou kľúčových slov s presnou zhodou (t. j. tých, ktoré presne popisujú, čo používateľ hľadá), vyhľadávania spúšťajúce vybrané úryvky často používajú dlhé kľúčové slová. Mnohokrát (ale nie vždy) to znamená, že dopyt je pravdivý a má formu otázky.

Napríklad namiesto vyhľadávania „Harajuku“ môže používateľ zadať otázku ako „aká je tokijská módna štvrť“. Google tým informujete, že je vhodný čas na zobrazenie vybraného úryvku:

Pri hľadaní tej istej veci pomocou formátu otázky sa zobrazí mierne odlišný vybraný úryvok. Stále je to však z toho istého blogového príspevku z tej istej lokality:

S týmto vedomím sa nezabudnite zamerať na kľúčové slová, ktoré používatelia pravdepodobne zadajú, keď nepoznajú odpoveď na otázku, či už svoj dopyt píšu vo formáte otázky alebo nie.

Ak chcete začať s prieskumom kľúčových slov, zvážte typy otázok, na ktoré môže byť stránka schopná odpovedať. Povedzme napríklad, že optimalizujete webovú stránku skupiny na ochranu morí. Obsah stránky môžete umiestniť tak, aby odpovedal na bežné otázky o morskom živote, ako napríklad „aká veľká je modrá veľryba?“ alebo “ako komunikujú delfíny?”

Ak potrebujete pomoc pri objavovaní otázok, ktoré používatelia kladú, skúste použiť web ako napr AnswerThePublic. Po zadaní kľúčového slova sa vám zobrazí vizualizácia otázok, ktoré sa naň ľudia pýtajú:

Vyberte si niekoľko otázok, na ktoré bude môcť obsah stránky odpovedať, a použite nástroj na vyhľadávanie kľúčových slov, ako je napríklad Moz’s Prieskumník kľúčových slov (desať bezplatných dopytov dostupných mesačne na účet), Wordtracker (zadarmo) alebo vlastné Google Plánovač kľúčových slov (vyžaduje bezplatný účet Google Ads).

Čítať:  9 najlepších doplnkov pre výkon WordPress

Napríklad pomocou Prieskumníka kľúčových slov od spoločnosti Moz budete môcť vidieť rôzne kľúčové metriky pre váš dopyt, ako aj zoznam súvisiacich návrhov a aktuálne najvyššie hodnotené stránky:

Samozrejme, budete tiež chcieť zadať hľadaný výraz do Google, aby ste videli, ktorá stránka je použitá vo vybranom úryvku, ak tam nejaký je. Keď sa rozhodnete, pre ktoré kľúčové slovo chcete, aby sa stránka hodnotila, zakomponujte ho do obsahu stránky – len to nepreháňajte.

Použite strategické formátovanie

Ak chcete zaistiť, aby Google mohol jednoducho použiť obsah na vytvorenie odporúčaného úryvku, skúste ho podľa toho vopred naformátovať.

Prvým krokom je porozumieť rôznym typom odporúčaných úryvkov:

Odsek

Zoznam

Video

Tabuľka

Paragrafy sú zďaleka najbežnejšie a zodpovedajú 82 percent všetkých odporúčaných úryvkov.

To však neznamená, že by ste sa mali snažiť zoradiť podľa úryvkov odsekov. Namiesto toho sa zamerajte na štýl, ktorý dáva zmysel pre otázky, na ktoré chcete odpovedať.

Nezabudnite zvážiť aj dĺžku. Útržky odsekov majú zvyčajne znak priemerná dĺžka 45 slov.

Tie vo formáte zoznamu majú v priemere 4,2 položiek s 10,8 slovami na položku a tie vo formáte tabuľky majú v priemere 3,6 riadkov a 2,5 stĺpcov:

Z hľadiska minimálnej dĺžky má Google žiadne špecifikované požiadavky. Je to preto, že je „premenlivé na základe viacerých faktorov vrátane, ale nie výlučne, informácií v úryvku, jazyka a platformy (mobilné zariadenie, aplikácia alebo počítač).

Nestresujte sa teda minimálnou dĺžkou. Namiesto toho sa snažte odpovedať na svoj cielený dopyt čo najdôkladnejšie bez toho, aby ste výrazne prekročili priemernú dĺžku úryvku.

Čítať:  Favicon sa nezobrazuje – ako opraviť v prehliadačoch Chrome, Wordpress & Shopify

Ak si nie ste istí, na ktorý typ odporúčaného úryvku zacieliť, vykonajte vyhľadávanie Google pre dopyt, ktorý chcete hodnotiť, a sami uvidíte, aký druh úryvku sa zobrazí.

Poskytnite čitateľom hodnotu

Pamätajte, že celý svetový prieskum kľúčových slov a správne formátovanie vám nepomôže získať odporúčaný úryvok, ak informácie, ktoré poskytujete, nie sú hodnotné.

Čo presne určuje hodnotu? V tomto prípade je to schopnosť stránky odpovedať na konkrétny dotaz stručne, presne a ľahko zrozumiteľným spôsobom. Inými slovami, používateľ by mal byť schopný dostať odpoveď, ktorú hľadá, v priebehu niekoľkých sekúnd.

Opýtajte sa sami seba, či obsah, ktorý optimalizujete pre odporúčané úryvky:

  • okamžite odpovie na otázku používateľa;
  • poskytuje úplne presné informácie;
  • je logicky usporiadaný;
  • neobsahuje cudzí obsah (napr. vlastné propagácie alebo irelevantné podrobnosti o produkte);
  • môže byť ľahko zrozumiteľný čitateľom všetkých druhov; a
  • je dobre napísaná so správnym pravopisom a gramatikou.

Zabezpečením, že obsah spĺňa všetky tieto kritériá, budete môcť vytvoriť fantastickú používateľskú skúsenosť, ktorá môže generovať vyššie hodnotenia vo vyhľadávaní a zvýšiť vaše šance na zabezpečenie vybraného úryvku, o ktorý sa usilujete.

Vyhrajte odporúčaný úryvok, získajte dôveru používateľov

Rovnako ako je pravdepodobnejšie, že uveríte knihe odporúčanej knihovníkom, používatelia vyhľadávačov môžu s väčšou pravdepodobnosťou dôverovať informáciám, ktoré sú na poprednom mieste v SERP. To znamená, že výhody zarábania odporúčaných úryvkov ďaleko presahujú vyššie hodnotenie.

S odporúčaným úryvkom môže stránka tiež získať väčšiu viditeľnosť, silnejšiu autoritu a zvýšený status spoľahlivého zdroja. Oplatí sa tieto výhody využívať? Na to, aby sme poznali odpoveď, nepotrebujeme vybraný úryvok.

Obrazové kredity
Screenshoty od autora / jún 2020
AnswerThePublic / jún 2020
Moz / Získané v júni 2020

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE