Optimalizujte rýchlosť svojho webu WordPress pomocou 23 odborných tipov

Efektivita a rýchlosť sú v dnešnej digitálnej dobe nevyhnutné.

Pravdepodobne vás teda neprekvapí, že kvôli pomalému načítavaniu stránky môžu ľudia prestať navštevovať váš web WordPress. Ak sa vaša webová stránka načítava dlhšie, ako by mala, utrpí to vaša návštevnosť a konečný výsledok.

Ako vidíte, mať webovú stránku s rýchlym načítaním je dosť dôležité. Výsledkom je, že mnohí vývojári a majitelia firiem chcú vedieť, ako zrýchliť webovú stránku WordPress.

Ak chcete zlepšiť rýchlosť svojej stránky WordPress a načítanie front-endu, musíte najskôr otestovať čas načítania stránky, aby ste videli, ako sa aktíva načítavajú v kaskáde výsledkov. Môžete to urobiť pomocou nástrojov na testovanie stránok, ako sú WebPageTest alebo GTmetrix.

Keď otestujete rýchlosť svojho webu, použite túto príručku o tom, ako zrýchliť WordPress a urýchliť načítanie vášho webu. Opravte problémové oblasti a použite tieto osvedčené postupy, aby ste zaistili rýchle načítanie webovej stránky.

Táto príručka vysvetľuje, prečo sú rýchle časy načítania kritické, a poskytuje niekoľko užitočných tipov na zrýchlenie vašej stránky WordPress.

Ak sa chcete dozvedieť viac, pokračujte v čítaní. Alebo skočte dopredu pomocou týchto odkazov na optimalizáciu WordPress:

Prečo potrebujete rýchly web WordPress

Dôležitosť rýchlosti webových stránok nemožno podceňovať. Návštevníci vášho webu odmietajú akceptovať pomalé načítavanie stránok a môžete im to vyčítať? Pomaly sa načítavajúci web môže otestovať trpezlivosť každého.

Ak chcete, aby boli návštevníci vášho webu spokojní, váš web WordPress potrebuje neustále rýchle načítanie. Optimalizácia rýchlosti a výkonu načítania stránky môže zabezpečiť, aby bol váš web úspešný.

Tu sú hlavné dôvody, prečo je rýchlosť vášho webu WordPress dôležitá:

 • So zvyšujúcou sa rýchlosťou internetu na celom svete sú ľudia menej trpezliví s dlhými časmi načítania stránok. Mobilní používatelia, ktorí sú zvyknutí na okamžité načítanie stránok, sú obzvlášť citliví na dlhé časy načítania.
 • Pozitívna používateľská skúsenosť je kľúčová pre udržanie záujmu návštevníkov vašich webových stránok a zvýšenie miery konverzie. Používateľský zážitok možno zlepšiť rýchlym načítaním stránky.
 • Štúdie ukazujú, že keď čas načítania stránky presiahne 2 sekundy, približne 47 % návštevníkov túto stránku opustí. Zrýchlite svoju webovú stránku WordPress, ak chcete, aby sa návštevníci vášho webu zaujímali.
 • Vo vyhľadávačoch, ako je Google, sú webové stránky, ktoré sa načítavajú rýchlo, hodnotené vyššie ako tie, ktoré sa načítavajú dlhšie. Ak chcete zvýšiť svoje hodnotenie na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov (SERP), mali by ste uprednostniť zvýšenie výkonu svojej stránky WordPress.

Získajte plne spravovaný hosting WordPress

Posilnite svoje stránky pomocou najlepšie optimalizovaného hostingu WordPress v tomto odvetví

Ako otestovať rýchlosť vášho webu

Teraz, keď ste pochopili dôležitosť rýchleho načítania webových stránok, poďme zhodnotiť váš web a zistiť, ako dobre momentálne funguje.

Vo webových prehliadačoch, ako je napríklad Google Chrome, sa webové stránky, ktoré pravidelne navštevujete, ukladajú ako súbory vo vyrovnávacej pamäti a okamžite sa „načítajú“ hneď, ako začnete zadávať adresu URL.

To znamená, že ak navštívite svoju vlastnú WordPress stránku, načíta sa takmer okamžite. Niekto, kto používa váš web prvýkrát, však môže zaznamenať pomalšie načítanie webovej stránky.

Svoje webové stránky by ste mali dôkladne a často testovať, aby ste sa uistili, že návštevníci vášho webu nebudú vzdychať, kým čakajú na načítanie. Tieto testy môžete vykonať pomocou bezplatných online nástrojov, ako je WebPageTest resp GTMetrix.

Po vykonaní týchto testov ste pripravení naučiť sa, ako zrýchliť web WordPress.

Skôr než sa do toho pustíme, je dôležité si uvedomiť, že predtým, ako sa pustíte do implementácie nasledujúcich tipov na optimalizáciu rýchlosti stránky, budete musieť zálohovať svoju stránku WordPress.

Kedykoľvek plánujete na svojej lokalite vykonať zmeny, ktoré by mohli ovplyvniť obrázky lokality, vizuálny vzhľad alebo funkcie lokality, je dôležité vytvoriť na portáli vašej lokality zálohu na požiadanie.

Budete tiež chcieť vytvoriť pracovnú stránku. Predbežná lokalita je ideálnym prostredím na testovanie zmien optimalizácie lokality bez toho, aby to ovplyvnilo vašu aktívnu lokalitu.

Zakázanie prvkov lokality z prvkov doplnkov na selektívnych stránkach a testovanie minifikácie CSS a JavaScriptu je ideálne otestovať aj na skúšobnej lokalite.

Keď už viete, že zmeny, ktoré vykonáte, nenarušia vizuálnu stránku lokality ani nezabránia správnemu fungovaniu funkcie, rovnaké zmeny možno vykonať aj na živej lokalite.

23 tipov na zrýchlenie vášho webu WordPress

Tu je niekoľko šikovných trikov, ktoré môžete použiť na zrýchlenie svojej webovej stránky WebPress.

1. Získajte doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte

Webové stránky sa môžu časom meniť. To znamená, že sú vytvorené, keď používateľ prechádza webovou stránkou na vašom webe. WordPress musí vykonať postup na zhromaždenie potrebných údajov, ich zostavenie a nakoniec ich zobrazenie používateľovi pri vytváraní vašich webových stránok.

Čítať:  Workshop reproduktorov WordPress pre ženské hlasy v Latinskej Amerike

Keď si váš web WordPress prezerá veľa ľudí naraz, načítanie webu bude trvať dlhšie. Na zabezpečenie rýchleho prístupu k vašim stránkam môžete použiť doplnok na ukladanie do vyrovnávacej pamäte WordPress. Na základnej úrovni je vyrovnávacia pamäť dočasné úložisko údajov pre rýchly prístup.

V predvolenom nastavení je doplnok Object Cache Pro (komerčný doplnok Redis pre ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte pre WordPress) aktivovaný na všetkých stránkach Hostinger s platným plánom od septembra 2022.

Ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte Redis

Ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte Redis je tiež jednou z možností, ktoré ponúka Hostinger. Na nových inštalačných lokalitách je predvolene povolená vyrovnávacia pamäť stránok Hostinger.

Ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte Redis funguje s celostránkovým ukladaním do vyrovnávacej pamäte a CDN na zrýchlenie pomalých dopytov na webových stránkach. S Redis tieto dotazy nemusia prejsť spracovaním MySQL. Namiesto toho druhá požiadavka smeruje priamo k Redisovi.

Cache objektov Redis je možné vymazať tak, že prejdete na nastavenie > Cache objektov > Vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť.

Vyprázdnenie vyrovnávacej pamäte objektov nájdete priamo pod logom Hostinger na paneli nástrojov Admin.

V prípade existujúcich stránok sa dôrazne odporúča prejsť z doplnku Redis Object Cache na doplnok Object Cache Pro. Prechod a aktivácia Object Cache Pro je celkom jednoduchá a budete radi, že ste to urobili.

Prehľadávať ukladanie do vyrovnávacej pamäte

Mali by ste tiež povoliť ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača. Hostinger používa NGNIX s Apache ako súčasť serverového zásobníka. To znamená, že získate výhody používania NGNIX ako reverzného proxy spolu s mikro-cachovaním aktív lokality NGNIX a stále môžete používať súbor .htaccess, ktorý Apache číta.

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača pomocou vypršania platnosti by malo byť nastavené riešením doplnku na ukladanie do vyrovnávacej pamäte celej stránky, ktoré používate. Ak však nie, možno ich jednoducho pridať do súboru .htaccess na serveri lokality.

2. Optimalizujte svoje obrázky

Ak sa pýtate, ako zrýchliť načítanie vášho webu, určite si pozrite obrázky na vašom webe. Veľké obrázky môžu byť na vine, ak váš web WordPress trpí dlhými časmi načítania. Výkon svojich webových stránok môžete zlepšiť zmenšením veľkosti obrázkových súborov.

Typy obrázkov, ktoré máte, ovplyvňujú veľkosť webu a čas načítania. Optimalizácia obrázkov hromadnou optimalizáciou lokality, ako aj vždy, keď sa na lokalitu nahrajú nové obrázky, zníži využitie disku v priečinku nahrávania na serveri vašej lokality.

Optimalizované obrázky tiež znížia veľkosť stránky a zlepšia rýchlosť načítania vašej stránky. Odporúčané doplnky na optimalizáciu obrázkov so službami zahŕňajú TinyPNG, ShortPixel Image Optimizer a EWWW Image Optimizer. Photoshop a ďalšie nástroje na úpravu obrázkov vám tiež umožňujú komprimovať súbory obrázkov.

Tu v Hostinger odporúčame našu integrovanú vyrovnávaciu pamäť Hostinger Page Cache alebo doplnok W3 Total Cache ako celostránkové riešenia ukladania do vyrovnávacej pamäte. Doplnok W3 Total Cache tiež obsahuje vstavané funkcie minifikácie a integrácie CDN, takže znižuje počet doplnkov, ktoré musíte použiť.

3. Prejdite na rýchlejšieho poskytovateľa hostingu

Ak stále dochádza k pomalému načítaniu, mali by ste hľadať najlepšieho poskytovateľa hostingu WordPress pre vaše potreby.

Medzi výhody výberu spravovaného hostingu WordPress od spoločnosti Hostinger patria:

 • Bezplatná vyrovnávacia pamäť objektov Pro spolu s vyrovnávacou pamäťou stránok Hostinger.
 • Vynikajúca kompresia obrazu.
 • Vstavaná sieť na doručovanie obsahu (CDN) na zrýchlenie webových stránok.
 • Inteligentné funkcie aktualizácie doplnkov vrátane monitorovania výkonu.
 • Žiadne nadmerné poplatky, dopravné obmedzenia ani merané zobrazenia stránky.
 • Bezplatná migrácia webových stránok a 30-dňová záruka.
 • 24/7 monitorovanie servera a pomoc od profesionálov WordPress.
 • Väčšia flexibilita PHP ako u iných poskytovateľov hostingu.
 • Servery optimalizované pre WordPress pre špičkový výkon.

4. Použite kompresiu GZIP

Bezstratová kompresia GZIP dokáže zmenšiť vaše súbory až o 70 %. Navyše v porovnaní s inými technikami kompresie je rýchlejšia a vyžaduje menej výpočtového výkonu.

Ak pre svoju webovú stránku WordPress použijete kompresiu GZIP, zníži to vašu šírku pásma a návštevníkom poskytne rýchlejší prístup k webovému obsahu.

Mnoho doplnkov na optimalizáciu WordPress umožňuje kompresiu GZIP. Budete radi, keď viete, že proces je pomerne bezbolestný.

Kompresiu GZIP môžete aktivovať aj manuálne, ak váš web hostí server Apache. Ak to chcete urobiť, pridajte tento kód do súboru .htaccess:

AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml AddOutputFilterByType DEFLATE application/vnd.ms-fontobject AddOutputFilterByType-Type-DEFLATE-DEFLATEByType-DEFLATE-type DEFLATEB Aplikácia AddOutputFilterByType DEFLATE/x-font -otf AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-truetype AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-ttf AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtmlput+FilterxFiml AddBOyTFLATE application/xhtmlput+FilterxFiml AddByTyuTEDEFLATE pe DEFLATE font/opentype AddOutputFilterByType DEFLATE font/otf AddOutputFilterByType DEFLATE font/ttf AddOutputFilterByType DEFLATE image/svg+xml AddOutputFilterByType DEFLATE image/x-icon AddOutputFilterByType DEFLATE text/css AddOutputFilterByType DEFLATE text/html AddOutputFilterByType DEFLATEFilterB text/plain AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml

Tento kód skomprimuje všetky súbory HTML (HyperText Markup Language), kaskádových štýlov (CSS), JavaScript, XML (Extensible Markup Language) a fontov.

Serverový softvér NGINX štandardne komprimuje iba súbory HTML. Ak váš server používa NGINX, otvorte súbor nginx.conf a vyhľadajte nasledujúci riadok na použitie kompresie GZIP na súbory, ktoré tvoria vašu webovú lokalitu:

gzip zapnutý;

Hneď za tento riadok pridajte nasledujúci kód:

gzip_vary on; gzip_types text/obyčajný text/css text/xml text/javascriptová aplikácia/x-javascriptová aplikácia/xml; gzip_min_length 1000; gzip_proxied no-cache no-store private expired auth;

Potom súbor uložte a znova načítajte nastavenia NGINX.

5. Použite CDN

Ak máte návštevníkov stránok v rôznych geografických oblastiach, odporúča sa použiť sieť CDN. CDN obsahuje body prítomnosti, ktorými sú geograficky distribuované dátové centrá, aby sa zabezpečilo, že návštevníci vašich webových stránok dostanú informácie zo servera, ktorý je im najbližšie.

Čítať:  5 WordPress pluginov na zvýšenie konverzií

Napríklad návštevníci webových stránok v Európe môžu získať údaje z iného bodu prítomnosti ako návštevníci v Severnej Amerike. Táto optimalizovaná blízkosť môže zvýšiť rýchlosť vášho webu.

CDN má pre vlastníkov a návštevníkov webových stránok WordPress rôzne výhody. Poskytovaním statických aktív (napr. JavaScript a obrázkové súbory) zo serverov, ktoré sú najbližšie k jedinečným používateľom na celom svete, šetrí Hostinger CDN šírku pásma a znižuje návštevnosť servera.

Pokiaľ ide o optimalizáciu WordPress, výhody Hostinger CDN zahŕňajú nasledujúce:

 • Vylepšená používateľská skúsenosť.
 • Zvýšený počet zobrazení stránky.
 • Vylepšené SEO pre webové stránky WordPress.

Spravované plány hostenia WordPress a WooCommerce od Hostinger zahŕňajú vstavaný Edge CDN poháňaný Cloudflare.

Integrované riešenie CDN od Hostinger funguje s mnohými pluginmi ako WP Rocket, W3 Total Cache alebo základným pluginom ako CDN Enabler.

Aktíva lokality, ktoré sa poskytujú z Hostinger CDN, možno vymazať na portáli lokality a na paneli správy lokality. Medzi ďalšie odporúčané riešenia CDN tretích strán patria Cloudflare, BunnyCDN alebo StackPath.

Množstvo riešení CDN tretích strán podporuje konverziu obrázkov za chodu, čo znamená, že obrázky stránok sa budú poskytovať používateľom stránok pomocou obrazových formátov novej generácie, ako sú WebP alebo AVIF, ak to ich prehliadač podporuje.

6. Nainštalujte si tému WordPress s optimalizovanou rýchlosťou

Vaša téma WordPress môže výrazne vyčerpávať váš webový server. Motívy s obrázkami a efektmi vo vysokom rozlíšení môžu upútať pozornosť, ale môžu znížiť rýchlosť načítania vašej stránky.

Ak chcete zrýchliť svoj web, vyberte si minimálnu tému, ktorá má iba funkcie potrebné pre váš web. Na pridanie ďalších efektov v budúcnosti môžete použiť doplnky alebo jedinečné súbory CSS.

Prémioví poskytovatelia tém WordPress ponúkajú starostlivo kódované témy s optimalizovanou rýchlosťou. Niektoré príklady sú Kadence, Astra, StudioPress, CSSignitera Themify.

7. Optimalizujte svoju databázu

Najväčšou príčinou nafúknutia databázy sú zvyšné údaje a databázové tabuľky pre pluginy, ktoré sa už nepoužívajú. Niekoľko doplnkov obsahuje nastavenie „odstrániť údaje“, ale to bude potrebné povoliť pred deaktiváciou doplnku.

Veľkosť vašej databázy bude minimalizovaná optimalizáciou databázy, ktorá zahŕňa odstránenie nepotrebných údajov.

Predstavte si to ako upratanie domu bez bolesti z vyhadzovania osobných vecí. Keď odstránite nepotrebné údaje, znížite aj veľkosť súborov záloh. Keď si spravíte poriadok v databáze, váš web WordPress pobeží rýchlejšie.

Príklady nepotrebných údajov zahŕňajú spamové komentáre, staré údaje, falošní používatelia, staré koncepty príspevkov, nechcené doplnky a nepoužívané motívy.

Čo ak však hromadíte dáta a potrebujete Marie Kondo, ktorá vám pomôže rýchlo vyčistiť dáta?

Využiť môžete aj pluginy na optimalizáciu rýchlosti WordPress, ako napr WP-Optimalizácia a Pokročilý čistič databázy, na optimalizáciu databázy. V porovnaní s manuálnym odstránením údajov sú tieto doplnky rýchlejšie a bezpečnejšie.

8. Odstráňte nepotrebné doplnky

Potom skontrolujte doplnky na svojej stránke a skontrolujte, ktoré doplnky sú neaktívne. Mali by ste odinštalovať zastarané témy a doplnky, predovšetkým z bezpečnostných dôvodov. Je to preto, že hackeri môžu využiť tieto nedostatočne používané témy a doplnky.

Odstráňte tiež duplicitné funkcie v doplnkoch. Nemusíte napríklad používať viacero doplnkov formulárov alebo bezpečnostných doplnkov.

Vyberte, ktoré riešenie doplnku najlepšie vyhovuje potrebám vášho webu, a ponechajte tento doplnok aktívny. Ak máte veľa neaktívnych doplnkov, ktoré sa už na stránke nepoužívajú a údaje boli migrované, potom tieto doplnky odinštalujte.

Odstránením týchto nepotrebných doplnkov môžete zmenšiť veľkosť zálohovania údajov a zlepšiť výkon svojich webových stránok.

Pred odstránením nepoužívaného doplnku WordPress musíte najskôr zakázať. Zakaždým, keď zakážete doplnok, otestujte svoj web, aby ste sa uistili, že všetko je stále funkčné. Keď tak urobíte, môžete zo zoznamu odstrániť všetky neaktívne doplnky.

Môžete tiež hľadať ľahké alternatívy k doplnkom, ktoré momentálne používate, aby ste zrýchlili svoj web.

9. Aktualizujte svoje témy a doplnky na najnovšie verzie

Zastarané doplnky alebo neoptimalizované témy môžu tiež ovplyvniť funkčnosť vášho webu. Podozrivé aktivity, ako je hackovanie a phishing, využívajú zraniteľné miesta v doplnkoch a témach tretích strán.

Vždy spúšťajte najnovšie verzie tém a doplnkov, aby ste zachovali bezpečnosť svojich webových stránok a zlepšili ich výkon.

10. Použite bránu firewall na úrovni DNS

Populárny doplnok firewallu WordPress (brána firewall webovej aplikácie alebo WAF) je webový firewall na úrovni DNS. Tieto brány firewall smerujú návštevnosť vašich webových stránok cez ich cloudové proxy servery.

Umožňuje im teda odosielať na váš webový server iba legitímnu návštevnosť.

Vzhľadom na ich výnimočnú schopnosť rozlíšiť medzi legitímnou návštevnosťou webových stránok a škodlivými požiadavkami dôrazne odporúčame používať bránu firewall na úrovni DNS.

Firewally webových stránok na úrovni DNS výrazne znižujú zaťaženie vášho hostiteľského servera WordPress a zaisťujú, že váš web neprejde do režimu offline.

Poprední poskytovatelia zabezpečenia webových stránok WordPress, ako sú Sucuri, MaxCDN (StackPath), Cloudflare, Wordfence Security a Jetpack, ponúkajú brány firewall na úrovni DNS. Môžete použiť ktorýkoľvek z nich v závislosti od vašich potrieb.

11. Uistite sa, že používate najnovšiu verziu WordPress

Podľa 2021 Sucuri približne polovica napadnutých webových stránok WordPress mala v čase infikovania zastarané jadro WordPress.

Aktualizáciou WordPress na najnovšiu verziu môžete znížiť počet chýb, bezpečnostných chýb a problémov s výkonom a zároveň získať prístup k novým funkciám.

V posledných verziách WordPress pridal automatické aktualizácie jadra. Väčšina používateľov WordPress teraz dostáva automatické aktualizácie alebo upozornenia prostredníctvom svojich informačných panelov.

Môžete napríklad dostať e-mail s informáciou, že vaša webová lokalita bola aktualizovaná. V takom prípade nie je potrebné vykonávať žiadne ďalšie úlohy.

12. Použite najnovšiu verziu PHP

Význam PHP pri vývoji webových stránok WordPress nemožno podceňovať. Pre svoj web by ste mali použiť najnovšiu verziu PHP, pretože bude bežať rýchlejšie ako staršie verzie a zlepší používateľskú skúsenosť.

Čítať:  Optimalizujte svoje stránky WordPress efektívne pomocou vyrovnávacej pamäte LiteSpeed ​​– webinár

Neodporúča sa používať verziu PHP, ktorá prešla EOL (end-of-life). Bezpečnostné aktualizácie preň sa už nebudú vyrábať a verzia PHP už nebude podporovaná. Používanie novších verzií PHP tiež zlepší výkon vašej stránky. Minimálna verzia PHP, ktorú sa odporúča používať, je PHP 8.0. WordPress pracuje na zlepšení podpory PHP 8.1 v jadre.

Tiež je dôležité poznamenať, že by ste nemali okamžite začať používať najnovšiu verziu PHP. Najprv sa uistite, že vaše WordPress pluginy (napr. inštalácia a témy) sú kompatibilné s najnovšou verziou PHP. Ak si nie ste istí, či sú kompatibilné, môžete si to overiť u vývojára.

13. Minimalizujte kód JavaScript, CSS a HTML

Ak chcete zlepšiť svoje skóre Google PageSpeed, mali by ste zvážiť minimalizáciu kódu CSS, HTML a JavaScript.

To jednoducho znamená odstránenie nepotrebného kódu a skrátenie názvov premenných a funkcií. Proces minifikácie znižuje využitie šírky pásma a časy načítania vášho webu tým, že zakáže načítanie nepotrebných prvkov (CSS a JavaScript). Je dôležité poznamenať, že minifikácia kódu nemá vplyv na funkčnosť vašej webovej lokality.

Pomocou výsledkov testov z GTmetrix alebo WebPageTest sa pozrite na vodopád. Ukáže vám načítavanie aktív lokality na vašom webe. Odtiaľ sa pozrite na najpomalšie aktíva.

Doplnky môžu v konečnom dôsledku načítať svoje prostriedky na každej stránke a uverejniť ich na vašej lokalite, a nie na konkrétnu stránku. To znamená, že na svojom webe môžete skončiť s mnohými nepotrebnými súbormi CSS a JavaScript.

Ak napríklad prevádzkujete obchod WooCommerce, doplnok platobnej brány by mohol načítavať svoje aktíva na každej stránke webu, keď by sa mali načítavať iba do košíka na stránke pokladne.

Pri kontrole výsledkov vodopádu venujte zvláštnu pozornosť požiadavkám POST admin-ajax.php. Požiadavky Admin-ajax.php, ktoré sa načítajú na front-end vašej stránky, zvyšujú využitie PHP pracovníkmi a obchádzajú všetky ukladanie do vyrovnávacej pamäte na mieste.

Doplnok, ktorý používa danú požiadavku, nájdete tak, že sa pozriete na odpoveď a následným sledovaním akcie späť do doplnku. Niektoré bežné typy doplnkov, ktoré spôsobujú pomalú požiadavku, môžu byť pop-up plugin alebo e-mailový doplnok.

Skontrolujte, koľko analytických alebo sledovacích skriptov tretích strán sa načítava na vaše stránky. Externe hostené skripty sa môžu načítavať pomalšie v závislosti od toho, ako rýchlo slúžia návštevníkom stránok. Webové písma a analýzy je možné poskytovať zo servera, čo znamená, že získate výhody ukladania do vyrovnávacej pamäte prehliadača a budete tieto aktíva obsluhovať z CDN.

Znie vám miniifikácia ako skľučujúci proces? V tom prípade si môžete privolať na pomoc aj pluginy na optimalizáciu rýchlosti WordPress, ako napr WP-Optimalizácia alebo Autooptimalizovať, ktorý je súčasťou inštalačného programu Hostinger. Tento krok môže byť chýbajúcou súčasťou vášho procesu optimalizácie WordPress.

14. Upravte frekvenciu zálohovania

Ak budete so zálohovaním svojich webových stránok otáľať, riskujete, že sa vyskytnú problémy, na ktoré vás ostatní upozornili.

Zálohovanie vášho webu však môže mať nepriaznivý vplyv na jeho rýchlosť a celkový výkon. Niektoré procesy na pozadí, ako napríklad prehľadávanie vyhľadávacieho nástroja a záložné doplnky, môžu spôsobiť spomalenie webovej stránky. V ideálnom prípade by ste mali používať záložné riešenie, ktoré nespôsobuje problémy s výkonom na vašom webe.

Ak sa chcete vyhnúť problémom s výkonom, uistite sa, že záložný doplnok spúšťate iba v čase nízkej návštevnosti vašich webových stránok.

Hostinger poskytuje komplexnejšiu politiku zálohovania dát ako mnohí jej konkurenti.

Napríklad bezplatné denné zálohy sú súčasťou každého plánu webhostingu Hostinger. Tieto zálohy sa generujú automaticky a uchovávajú sa 30 dní na samostatnom zálohovacom serveri.

Aby bola zaistená obnova a bezpečnosť dát, Hostinger zaisťuje, že denné zálohy sú ukladané na vzdialených serveroch, ktoré sú prístupné iba interným systémom a pracovníkom podpory.

15. Vyčistite svoju knižnicu médií

S rastom vašej stránky rastie aj vaša knižnica médií. Časom sa vám môžu začať hromadiť obrázky, ktoré už nie sú potrebné. Mali by ste premýšľať o odstránení akéhokoľvek nepoužívaného materiálu, aby ste uvoľnili viac miesta na disku.

Odstránenie týchto nepotrebných mediálnych súborov (napr. obrázkov a dokumentov PDF) môže byť rýchlym riešením problémov s výkonom vašej webovej lokality.

Máte dve možnosti manuálneho odstránenia nepotrebných médií. Môžete navigovať na Pridať médiá > Knižnica médií > Nepripojené. Tam môžete odstrániť mediálne súbory, ktoré už nepotrebujete.

Na druhej strane môžete požiadať o pomoc doplnok, ako je Čistič médií aby sa vaše nechcené súbory dostali do šrotu.

16. Zobrazte úryvky namiesto celých príspevkov

WordPress štandardne zobrazuje úplný obsah každého článku na vašej domovskej stránke a vo vašich archívoch. To spomaľuje časy načítania niektorých častí vášho webu.

Skutočnosť, že ľudia nemusia otvárať pôvodný článok, je ďalšou nevýhodou zobrazovania úplných článkov na týchto stránkach. To môže viesť k menšiemu počtu návštevníkov vašich webových stránok a kratším reláciám používateľov.

Svoju webovú lokalitu môžete nakonfigurovať tak, aby zobrazovala úryvky a nie celé články, aby ste skrátili časy načítania stránky. Postupujte podľa týchto krokov:

Na paneli správcu WordPress prejdite na nastavenie > Čítanie a vyberte Pre každý článok v informačnom kanáli zobraziť: Súhrn. (Predvolená hodnota je Celý text).

17. Rozdeľte komentáre na stránky

Komentáre používateľov možno nepovažujete za obsah webových stránok. WordPress je však povinný načítať vašu sekciu komentárov spolu s vaším primárnym obsahom.

Ak je sekcia komentárov na vašom webe veľmi populárna, môže to spomaľovať váš web. Čas načítania stránky však môžete urýchliť stránkovaním komentárov.

Rôzne stránky s komentármi znižujú množstvo obsahu na jednej webovej stránke. Návštevníkom tiež umožňuje načítať komentáre k príspevku, iba ak chcú, čím ďalej zrýchľuje načítanie stránky.

Čítať:  Najlepšie májové tweety WordPress: AI, špičkové doplnky a oslavy 20. narodenín

Ak chcete komentáre rozdeliť na stránky, môžete postupovať podľa nižšie uvedených krokov.

Na správcovskom paneli WordPress prejdite na nastavenie > Diskusia a vyberte Rozdeľte komentáre na stránky.

18. Rozdeľte dlhý obsah na viacero stránok

V porovnaní s krátkym obsahom sú dlhé blogové príspevky často vyššie vo výsledkoch vyhľadávačov. Návštevníci tiež môžu stráviť viac času na webových stránkach s podrobným obsahom.

Má to však háčik. Dlhé články s množstvom obrázkov môžu spomaliť vašu webovú stránku a spôsobiť, že vaši návštevníci nebudú spokojní. Tento tip na optimalizáciu WordPress vám môže prospieť, ak publikujete obsah, ktorý ide do hĺbky:

Načítavanie stránky môžete urýchliť rozdelením dlhých príspevkov na viacero stránok. Na WordPress použite Zlom strany blokovať. Ak používate klasický editor, môžete vložiť značku kde chcete začať novú stránku.

19. Lenivé načítanie obrázkov

Ďalším tipom na optimalizáciu WordPress je použitie lenivého načítania, ak váš web obsahuje veľa obrázkov. Pri lenom načítavaní váš web načítava iba obrázky, ktoré sú viditeľné pre používateľa v okne prehliadača. Ostatné obrázky sa načítajú, keď ich používateľ posunie nadol, aby si ich mohol pozrieť.

Keďže obsah sa načítava postupne a nie naraz, lenivé načítavanie vyvoláva dojem, že stránka sa načítava rýchlejšie ako v skutočnosti. Lenivé načítanie možno použiť pre obsah, ako sú obrázky, vložené videá, text a komentáre.

The LazyLoad od WP Rocket plugin možno použiť pre obrázky, prvky iframe a videá.

20. Načítajte písma Google priamo

Výkon svojho webu WordPress môžete zlepšiť priamym načítaním Písma Google.

Najzákladnejší prístup je priamo skopírujte príslušné písmo z Google. Keď použijete tento prístup, váš webový server automaticky vyhľadá pomoc od globálnej siete CDN, aby mohol rýchlo poskytnúť písma z viacerých serverov po celom svete.

Keď tieto písma vložíte na svoj web WordPress, mali by ste vidieť externý odkaz na fonts.googleapis.com. V závislosti od požiadaviek prehliadača môžu byť na fonts.gstatic.com odoslané externé požiadavky na rôzne webové formáty písiem (napr. WOFF alebo WOFF2).

Môžete tiež použite doplnok na lokálne poskytovanie písiem Google. Veľa tém majú tiež zabudovanú túto funkciu.

21. Obmedzte revízie príspevkov

WordPress automaticky vytvorí kópiu vašich revízií, keď uložíte príspevok a uložíte ho do databázy. Predchádzajúca verzia vášho príspevku nie je vymazaná. To vám dáva flexibilitu vrátiť sa kedykoľvek k predchádzajúcemu konceptu vášho príspevku.

Revízie príspevkov sú užitočné. Keď sa však hromadia vo vašej databáze, môžu negatívne ovplyvniť výkonnosť vašej webovej lokality.

WordPress predvolene ukladá neobmedzený počet revízií príspevkov. Môžete však obmedziť počet revízií uložených na príspevok alebo vypnúť revízie príspevkov.

Ak chcete obmedziť počet revízií príspevkov, otvorte súbor wp-config.php svojej webovej lokality a vložte nasledujúci kód do spodnej časti súboru.

define( ‘WP_POST_REVISIONS’, 2);

Tento kód obmedzuje počet uložených revízií na príspevok na dve. Toto číslo môžete upraviť tak, aby vyhovovalo vašim potrebám; zadanie 0 úplne zakáže revízie. Zadávanie 0 sa neodporúča, ak svoje zmeny nezaznamenávate inde.

22. Externe hosťujte audio a video obsah

WordPress umožňuje priame nahrávanie videa a zvuku, ale tieto nahrávania sú mimoriadne škodlivé pre výkon webovej stránky. Rýchlosť vašej webovej stránky sa zvýši, ak takéto súbory nahráte na externú hostingovú službu (napr. YouTube).

Dobrou správou je, že WordPress umožňuje vkladanie videa. To znamená, že môžete do článku vložiť adresu URL svojho videa a obsah videa sa zobrazí ako zvyčajne.

Používateľská skúsenosť sa zlepší, keď vložíte videá. Je to preto, že weby na hosťovanie videa uprednostňujú plynulé prehrávanie, aj keď majú používatelia pomalé internetové pripojenie.

Ďalšou možnosťou je jednoduché použitie VideoPress od spoločnosti Jetpack.

23. Vypnite rýchle prepojenie

Webové stránky niekedy používajú zdroj, ktorý je umiestnený na inej webovej lokalite. Toto je známe ako rýchle prepojenie.

Povedzme, že web B používa hotlink na obrázok uložený na vašom webe. Webová stránka B môže zobraziť tento obrázok bez toho, aby znášala náklady na hosťovanie alebo obetovala výkon webovej stránky.

Namiesto toho môže byť výkon vášho webu vyčerpaný a vy nebudete mať žiadnu návštevnosť. Znie to ako zlý obchod pre vás, však? Tu je návod, ako ukončiť toto freeloading.

V prípade obrázkov pridajte nasledujúci kód do súboru .htaccess. Prípadne môžete použiť bezpečnostný doplnok (napr. Zabezpečenie typu všetko v jednom), aby sa táto úloha zjednodušila.

#disable hotlinking obrázkov so zakázanou alebo vlastnou možnosťou obrázkov RewriteEngine na RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$ RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?yourwebsite.com [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?somesocialnetwork.com [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?somewebsite.com [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?anotherwebsite.com [NC]
RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif)$ – [NC,F,L]

„yourwebsite.com“ môžete nahradiť vlastným názvom domény. Tento kód obmedzuje prístup k vašim obrázkom na webové stránky uvedené v kóde vyššie. Môžete pridať ďalšie webové stránky v rovnakom formáte, ak im chcete udeliť povolenie na používanie vašich obrázkov.

Teraz viete, ako optimalizovať rýchlosť vášho webu WordPress

Teraz, keď viete, ako zrýchliť web WordPress, možno hľadáte vhodný plán hostingu WordPress pre váš web. Hostinger ponúka optimalizovaný hosting elektronického obchodu so zameraním na rýchlosť, bezpečnosť a škálovateľnosť.

Ak máte problémy s vyššie uvedenými krokmi alebo sa necítite pohodlne pri riešení niektorého z nich, Hostinger vám bráni.

Tímy podpory v spoločnosti Hostinger sú dobre informované o rôznych technológiách webhostingu, ako sú napríklad tipy uvedené v tejto príručke.

Náš talentovaný tím podpory a monitorovania ponúka služby 24 hodín denne, 7 dní v týždni, vďaka čomu sa môžete sústrediť na svoju webovú stránku WordPress.

Pozrite si naše spravované plány WordPress alebo nás kontaktujte ešte dnes, aby ste sa dozvedeli viac.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE