Opustené doplnky WordPress: Aké sú vaše možnosti?

Jednou z veľkých silných stránok WordPressu je ekosystém doplnkov. Vývojári vytvorili tisíce doplnkov – väčšina z nich je zadarmo – ktoré pridávajú akúkoľvek funkčnosť, akú si dokážete predstaviť. Mnohé podniky sú postavené na WordPress a niektoré z týchto podnikov závisia od doplnkov, ktoré používajú. Čo sa stane, ak tieto doplnky zmiznú?

Čo myslím tým „odísť“? Po stiahnutí doplnku máte kód a nikto vám ho nemôže vziať. Ale softvér nie je fyzický objekt, ktorý sa nikdy nemení. Softvér, najmä softvér vystavený na internete, potrebuje pravidelné aktualizácie. Ak doplnok nie je pravidelne aktualizovaný, stane sa záväzkom.

Existujú dva hlavné problémy s doplnkami, ktoré nie sú aktualizované. Po prvé, zastaraný doplnok je takmer určite nezabezpečený doplnok. Aktualizácie poskytujú opravy, ktoré opravujú chyby spôsobujúce zraniteľnosti. Po druhé, zastaraný doplnok nakoniec prestane fungovať. WordPress Core sa bude pravidelne aktualizovať a niektoré zmeny narušia kompatibilitu doplnkov. To je dôvod, prečo Úložisko doplnkov WordPress zobrazuje verzie WordPress, s ktorými je doplnok kompatibilný.

Doplnok môže jeho vývojár opustiť z rôznych dôvodov; možno nemajú čas na tom pracovať, alebo ich už jednoducho nezaujíma. Je dôležité, aby ste po zistení, že doplnok bol zrušený, niečo urobili. Nečinnosť nie je možnosťou.

Nájdite alternatívu

Pre akýkoľvek populárny doplnok alebo široko používanú funkciu bude existovať veľa alternatív. Nápad na tento článok som dostal z nedávnej diskusie medzi ľuďmi Celková vyrovnávacia pamäť W3 zapojiť byť opustený. Zdá sa, že nie, ale ak by áno, používatelia WordPress by mali na výber množstvo ďalších doplnkov vyrovnávacej pamäte, vrátane WP Super Cache a WP raketa.

Čítať:  Nič Svetlá Glyph telefónu 2 sú opakom triku

Ak doplnok poskytuje špecializovanú funkcionalitu, ktorú vyžaduje len malý počet používateľov WordPress, možno nenájdete adekvátnu alternatívu, v takom prípade je čas zvážiť iné možnosti.

Najmite si vývojára, ktorý udrží plugin v chode

Väčšina doplnkov WordPress je distribuovaná pod licencia GPL, čo znamená, že je úplne v poriadku zmeniť kód sami. Ak skutočne potrebujete funkčnosť, ktorú doplnok ponúka, môžete si najať PHP alebo špecializovaného vývojára WordPress, aby vykonal potrebné zmeny, aby fungoval.

Prijať doplnok

Ak bol doplnok zrušený a vaša spoločnosť chce prispieť k ekosystému WordPress, môžete doplnok buď prijať alebo rozvetviť, zaplatiť za ďalší vývoj a sprístupniť svoje zmeny ostatným používateľom WordPress. Prijatie vyžaduje uzavretie dohody s pôvodným vývojárom a prevzatie úložiska kódu a iných účtov spojených s doplnkom. Ak chcete doplnok rozvetviť, jednoducho zoberiete existujúci doplnok GPL a vytvoríte novú verziu na základe existujúceho kódu.

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, mali by ste si byť vedomí potenciálnych rizík pokračovania v používaní zastaraného doplnku a podniknúť potrebné kroky, aby bola vaša stránka bezpečná.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE