Spustíte nový obchodný web a napíšete niekoľko stránok obsahu, zverejníte niekoľko článkov na blogu a zdieľate obsah na Facebooku a Twitteri. Po niekoľkých mesiacoch však nie je vaša stránka nikde vo výsledkoch vyhľadávania Google. Aký je problém?
Existuje mnoho dôvodov, prečo sa nová stránka nemusí v rebríčku Google umiestniť, ale podľa mojich skúseností existuje niekoľko úskalí, do ktorých mnohí noví majitelia stránok spadajú.
Tenký obsah
Najčastejším dôvodom neúspešného hodnotenia je, že váš obsah jednoducho nie je dostatočne dobrý. Google chce svojich používateľov posielať na kvalitný a informatívny obsah. Ak vaše stránky o produktoch alebo službách neobsahujú užitočné informácie a váš blog na tom nie je o nič lepšie, šanca, že si stránky vášho webu nájdu cestu na prvú stránku SERP, je nízka. Na dnešnom webe je kvalita rovnako dôležitá ako kľúčové slová.
Obsah súťaží je lepší
Poradie je relatívne. Aj keď je váš obsah primerane dobre napísaný a informatívny, nebude sa dobre zobrazovať v SERP, ak Google usúdi, že obsah vašich súťaží je pre hľadajúcich hodnotnejší.
Vaším cieľom by malo byť zverejňovanie najlepšieho obsahu na webe. To môže znieť ako veľa otázok, ale čím bohatší a presvedčivejší obsah, tým vyššie bude hodnotenie.
Zacieľujete na vysoko konkurencieschopné kľúčové slová
Je nepravdepodobné, že nová stránka bude mať dobré hodnotenie, ak bude súťažiť s etablovanými stránkami o veľmi populárne kľúčové slová. Neexistuje žiadna šanca, že by sa nový obchod WooCommerce, ktorý predáva topánky, dostal medzi „topánky“. Budete musieť dostať trochu viac kreatíva s dlhými kľúčovými slovami. Vyskúšajte napríklad „červené ihličkové topánky od Manola Blahnika“.
Žiadne prichádzajúce odkazy
Prichádzajúce odkazy sú stále najdôležitejším signálom hodnotenia vyhľadávania. Keďže ide o nový web, váš odkazový profil nebude konkurencieschopný so zavedenými webmi v rovnakej oblasti. Medzi najefektívnejšie techniky vytvárania odkazov patrí zverejňovanie skvelého obsahu a jeho zdieľanie na sociálnych médiách, zverejňovanie blogov hostí na iných stránkach a oslovovanie blogerov vo svojom výklenku (ale neponúkajte im platiť za odkazy).
Over Optimization
Prílišné zameranie na SEO môže byť kontraproduktívne. Navrhol som, že by ste sa mali zacieliť na kľúčové slová s dlhým chvostom, ale ak zverejníte obsah, ktorý je len slabo zahalenou výhovorkou na naplnenie čo najväčšieho počtu kľúčových slov na stránky vašej lokality, nikam sa nedostanete.
Pri používaní kľúčových slov buďte šetrní a vkladajte ich do kvalitného obsahu len vtedy, keď to pôsobí prirodzene.
Slabý výkon
Pomalým webom sa v SERP nedarí a vo výsledkoch mobilného vyhľadávania sa im darí ešte horšie. Ak chcete byť konkurencieschopní s ostatnými stránkami vo svojom výklenku, zamerajte sa na zníženie latencie a váhy stránky. Jedným z najlepších spôsobov, ako zvýšiť rýchlosť vášho webu WordPress, je použiť hostingovú spoločnosť WordPress, ktorá ponúka hosting s optimalizovaným výkonom. Ak nemáte skvelý hosting, iné stratégie optimalizácie výkonu veľa nezmenia.
Vaša stránka WordPress odvracia vyhľadávače
Jednoduchá chyba konfigurácie môže spôsobiť, že váš web WordPress úplne zmizne zo SERP. Na informačnom paneli WordPress vyberte položku ponuky Čítať v nastaveniach a uistite sa, že možnosť „Odradiť vyhľadávacie nástroje od indexovania tejto lokality“ nie je začiarknutá.
Vaša stránka bola napadnutá
Ak bola vaša stránka napadnutá, Google ju odstráni zo svojho indexu. Je celkom pravdepodobné, že ak bol váš web napadnutý, nebudete o ňom vedieť, kým ho Google nevytiahne. Pozrite sa do Nástrojov správcu webu Google a zistite, či si Google myslí, že vaša stránka je infikovaná škodlivým softvérom.
Oprava ôsmich SEO chýb, o ktorých sme dnes diskutovali, vám nezaručí miesto v SERPS, ale položí základ pre budúcu optimalizáciu a poskytne vám šancu bojovať proti konkurencii.