Oznámené nové pokročilé značky na mape Google

Začiatkom tohto mesiaca Google oznámil úplne novú, vysoko pokročilú a prispôsobiteľnú možnosť Google Map Markers.

Po žiadostiach o skutočné rozvinutie tejto možnosti spoločnosť Google predstavila nový a pokročilejší nástroj Google Map Marker.

Google vysvetlil:

„Pre mnohých z vás bolo umiestnenie značky na mapu vašou prvou skúsenosťou s platformou Google Maps Platform. A často to bol váš prvý krok pri využívaní znalostí spoločnosti Google o skutočnom svete na vytvorenie pôsobivých a užitočných mapových skúseností pre vašich používateľov v každom kúte sveta. Bez ohľadu na to, aký je prípad použitia, odvetvie alebo či vytvárate pre web alebo mobil – značka je takmer vždy základným prvkom pre skúsenosti s mapou.

Jednou z hlavných požiadaviek našej komunity vývojárov sú pokročilejšie funkcie značiek, ktoré sa ľahko používajú. Dnes túto požiadavku spĺňame vydaním ukážky Rozšírené značky pre rozhranie Maps JavaScript API. Teraz môžete vytvárať vysoko prispôsobené a rýchlejšie ukazovatele výkonu, ktoré poskytujú bohatší používateľský zážitok, prezentujú vašu značku a šetria čas a zdroje.“

Čítať:  Prečo sú odkazy na sociálne siete dôležité pre váš web?

Nové možnosti Google Map Markers

Google tiež uviedol, že existuje niekoľko nových prípadov použitia pre nové značky Google Map Markers. Existujú aj nové možnosti.

Napríklad si môžete prispôsobiť červený špendlík v Mapách Google.

Je to veľmi ideálna perspektíva pre značky aj spotrebiteľov, pretože značky teraz môžu vytvárať personalizované špendlíky Máp Google, vďaka ktorým bude ich firma v Mapách Google ľahšie rozpoznateľná.

To tiež pomáha spotrebiteľom potenciálne nájsť tento konkrétny obchod jednoduchšie, ako by to bolo inak.
Google uviedol, že prispôsobiteľné mapové značky sú jednou z ich najžiadanejších funkcií od vývojárov.

Pomocou novej triedy „PinView“ v Advanced Markers API je možné zmeniť farbu, pozadie, ikonu a obrys predvoleného červeného špendlíka priamo v kóde. A na túto zmenu nie je potrebný žiadny obraz.

Prípady použitia pre nové značky Google Map Markers

Okrem toho Google vysvetlil, že existujú aj nové prípady použitia týchto vlastných mapových značiek.

Po prvé, to umožňuje maloobchodníkovi zmeniť značky na mape pre svoje tehlové a maltové miesta na farbu, ktorá lepšie odráža ich značku.

Po druhé, cestovná kancelária je schopná zmeniť ikony a farby vecí, ako sú reštaurácie, obchody, udalosti a ďalšie miesta v okolí miestnych hotelov.

Takáto zmena farby je niečo, čo užívateľom uľahčí výber dokonalého hotela. A táto voľba by mohla byť založená na vybavenosti, ktorá ju obklopuje.

Logistická spoločnosť by tiež mohla zmeniť farbu značky, aby odrážala stav balíkov pre spotrebiteľov. Alebo by mohli odzrkadľovať stav vozidiel, keď sa zmeny trasy dodávky nákladu menia v reálnom čase.

Čítať:  Google hovorí: Nie, písanie dlhších komplexných článkov nevybuduje dôveru so spoločnosťou Google

Podpora SVG a PNG pre vlastné značky je teraz k dispozícii

Existuje aj ďalšia možnosť, ktorá pomôže miestnym odborníkom v oblasti SEO ďalej prispôsobiť svoje značky na mape Google. Táto možnosť umožňuje použiť vlastné obrazové prostriedky, ktoré môžu byť vo forme ikony alebo fotografie.

Dokumentácia pre vývojárov webu Google má úplné pokyny o tom, ako používať Maps JavaScript API.

Vďaka tejto novej schopnosti môžete použiť ľubovoľný formát obrázka, ktorý v súčasnosti podporuje HTML značka ‘img’. Patria sem SVG a PNG.

Je tiež možné použiť CSS takým spôsobom, že môžete dynamicky pridať štýl a animovať svoje pokročilé značky. Tieto možnosti zahŕňajú zmenu veľkosti, polohy, farby, nepriehľadnosti a ďalšie.

Najlepšie na týchto zmenách v Mapách je, že uľahčujú zahrnutie dynamických zážitkov pre vaše mapové značky do mapy Google, než kedykoľvek predtým.

Všetky tieto konkrétne obrazové podklady môžete napríklad použiť na skutočné prehĺbenie identity a imidžu svojej značky na akejkoľvek mape Google, ku ktorej môžu vaši zákazníci pristupovať, čo môže byť skutočne účinné pri šírení informácií o vašej značke!

Vlastné značky Google Map Markers umožňujú kontextové, interaktívne zážitky

Je tiež možné použiť akýkoľvek vlastný HTML prvok, ktorý reaguje na interakcie používateľa so zmenami nových značiek na mape Google. A na to sa dá využiť flexibilita CSS vo vývojovom prostredí.

S týmito novými schopnosťami je možné viac ako kedykoľvek predtým vytvárať interaktívne a pútavé značkové zážitky, ktoré bolo predtým ťažké vytvoriť. V skutočnosti by to bolo predtým možné len pomocou vlastných prekryvných vrstiev, ktoré si vyžadovali zložité náklady na čas, peniaze a investície, aby bolo možné vidieť výsledky na tomto fronte.

Čítať:  John Mueller poskytuje podrobnosti na stránke Desktop Update Experience

Jedným z príkladov by mohla byť realitná spoločnosť, ktorá by mohla vytvoriť značky zobrazujúce ceny nehnuteľností, ktoré reagujú na určité vstupy používateľov, čo by pomohlo zobraziť užitočnejšie a komplexnejšie informácie o danej lokalite. To by mohlo zahŕňať niečo ako štvorcové stopy, počet spální a kúpeľní spolu s adresou nehnuteľnosti na predaj.

K dispozícii je tiež vylepšená dostupnosť spolu s výkonom načítania

V porovnaní s tradičnými značkami sa nové pokročilé značky máp Google dokážu načítať až o 66 percent rýchlejšie ako predchádzajúce značky.

Google vylepšil aj rýchlosť približovania a posúvania. Zahŕňa to aj možnosť približovania a posúvania oveľa rýchlejšie, dokonca aj s mnohými značkami na mape, čo je úžasné zvýšenie výkonu!

Okrem rýchlosti Google pracuje aj na implementácii niekoľkých vylepšení prístupnosti. To umožňuje používateľom lepšie vytvárať produkty, ktoré pomôžu ľuďom, ktorí používajú navigáciu pomocou klávesnice alebo čítačky obrazovky. Medzi značkami je možné ďalej prechádzať, púšťať ich a dokonca ich presúvať, a to všetko pomocou klávesnice.

Čítačky obrazovky môžu tiež zachytiť názov značky, takže značka môže automaticky použiť rolu dostupnosti, čo ďalej pomáha ľuďom so zdravotným postihnutím lepšie pristupovať k novým funkciám týchto značiek v Mapách Google.

Vďaka zlepšeniu rýchlosti, dostupnosti a funkčnosti sú nové pokročilé značky Google Map Marker víťazné

So všetkými týmito vylepšeniami je ľahké pochopiť, prečo je spoločnosť Google nadšená z nových implementácií značiek máp Google.

My tiež! S týmito optimalizáciami existuje veľa možností prispôsobenia pre miestnych klientov SEO a môže pomôcť takýmto klientom dosiahnuť nové výšky v ich úsilí o lokálne SEO.

Čítať:  John Mueller vysvetľuje, prečo dotaz na lokalitu nevracia všetky adresy URL

Od advokátskych kancelárií až po realitných maklérov je skutočne možné vidieť významný prínos z týchto nových funkcií ako výsledok.

Kedy budete používať nové pokročilé značky na mape Google?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE