Päť bežných chýb, ktorým by sa vývojári tém WordPress mali vyhnúť

Foto Damian Zaleski na Unsplash

Vloženie témy do Úložisko tém WordPress môže výrazne zvýšiť dôveryhodnosť vývojára WordPress, najmä ak sa ukáže, že je populárny medzi používateľmi WordPress. Je to tiež skvelý spôsob, ako propagovať prémiovú tému – mnohí vývojári tém publikujú „odľahčené“ verzie svojej témy zadarmo, aby propagovali prémiovú verziu s viacerými funkciami.

Aby však vývojári dostali tému do úložiska tém WordPress, musia dodržiavať niektoré prísne pokyny. Niektoré z pokynov sú osvedčené postupy kódovania podľa zdravého rozumu, iné sú však špecifické pre projekt WordPress a sú jasne uvedené v Požiadavky na preskúmanie témy dokument a dokumentáciu k Doplnok Kontrola témy.

Niektorí vývojári si však pravidlá buď neuvedomujú, alebo sa ich rozhodnú nedodržiavať. V nedávny článok na bloguCarolina Nymarková diskutovala o dôvodoch odmietnutia niektorých tém. Mnohým odmietnutiam sa dalo predísť lepším pochopením pokynov, preto by som sa rád pozrel na päť bežných chýb, ktorým by sa vývojári tém WordPress mali vyhnúť, ak chcú hladký prechod do úložiska tém WordPress.

Chýbajúci únik alebo použitie nesprávnej funkcie

Zabudnutie uniknúť vstupu používateľa je bežný problém, ktorý môže mať katastrofálne následky pre bezpečnosť. Útoky skriptovania medzi stránkami sú bezpečnostným rizikom číslo jedna na webe a neschopnosť správne uniknúť vstupu spôsobuje chyby v skriptovaní medzi stránkami.

Čítať:  Previesť na obrázky WebP na WordPress

The Príručka tém WordPress poskytuje jasné usmernenie o tom, ktoré funkcie by sa mali používať a ktoré nie, takže sa oplatí stráviť niekoľko hodín oboznámením sa s tým, než sa pustíte do vývoja témy.

Text, ktorý nie je pripravený na preklad

WordPress používajú stovky miliónov ľudí takmer vo všetkých krajinách sveta. To je obrovské množstvo jazykov, ktoré musia byť podporované. WordPress ponúka veľa nástroje a usmernenia pre internacionalizáciutakže naozaj neexistuje žiadny dobrý dôvod, prečo by téma nemala byť pripravená na preklad.

Skripty alebo štýly nezaradené do frontu

WordPress poskytuje funkcie na pridávanie súborov JavaScript a CSS k témam. Je lepšie použiť tieto funkcie ako načítať súbory pomocou iných mechanizmov.

Typická stránka WordPress má tému a veľa doplnkov, z ktorých všetky môžu načítať súbory JavaScript a CSS. Funkcie frontu zaisťujú, že všetko spolu dobre funguje a že neexistujú žiadne problémy s kompatibilitou.

Oznámenia, chyby alebo varovania PHP

Toto nie je príliš zložité: ak váš PHP kód generuje chyby alebo varovania, je nepravdepodobné, že budete schválený na pripojenie k WordPress Theme Repository.

Duplicitný motív

Niektorí vývojári odosielajú témy, ktoré sú už v úložisku. Ako som povedal v hornej časti tohto príspevku, získanie témy v úložisku je dobré pre kariéru vývojára WordPress, takže je tu motivácia vydávať prácu iného vývojára za svoju vlastnú. Skopírované témy sa však okamžite nájdu a odmietnu.

Čítať:  Výber správnej témy WordPress pre váš web

Toto všetko sú jednoduché veci pre skúsených vývojárov WordPress, ale ak ste vo vývoji tém nováčik, podrobný pohľad na niektoré zdroje na vývoj tém, ktoré sme tu prepojili, by bolo plodným využitím vášho času.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE