Päť jednoduchých tipov pre používateľov WordPress

Stránka WordPress, o ktorú sa nikto nestará, bude pokračovať roky, ale nebude poskytovať najlepšie služby. Nakoniec, bez zásahu, sa niečo pokazí: bude napadnutý hackermi alebo softvérová chyba či zlyhanie hardvéru spôsobí stratu údajov. Ak nie ste pripravení na túto možnosť, výsledok môže byť katastrofálny. Dobrou správou je, že udržiavanie stránky WordPress v špičkovom stave je jednoduché, aj keď to vyžaduje určitú prácu, rovnako ako vaše auto vyžaduje občasnú výmenu oleja.
V tomto duchu by som sa chcel pozrieť na päť položiek, ku ktorým by sa majitelia stránok WordPress mali zaviazať. Pomôžu udržať váš web WordPress v špičkovom stave a zabezpečia, aby ste boli pripravení, ak sa niečo pokazí.

Pravidelne aktualizujte moju stránku WordPress

Ak pravidelne neaktualizujete svoju inštaláciu WordPress, je len otázkou času, kedy hackeri zneužijú softvérovú zraniteľnosť na kompromitáciu stránky.
Aktualizácie WordPress Core a pluginov nie sú len o nových funkciách; opravujú tiež problémy v kóde, ktoré uľahčujú hackerom získať prístup.
Toto je pravdepodobne najdôležitejšia akcia, ktorú môžete tento rok podniknúť, aby bola vaša stránka bezpečná.

Inštalujte doplnky a motívy iba z overených zdrojov

Keď nainštalujete doplnok alebo tému do inštalácie WordPress, pridáte na stránku nový kód. Hackeri a iní záškodníci často používajú témy a doplnky ako trójsky kôň na presunutie malvéru a iného zlého kódu na stránky WordPress. Akonáhle sa to stane, v podstate vlastnia stránku.
Možno vás zláka úžasný bezplatný doplnok, ktorý ste našli na „Mike’s Dodgy WordPress Forum“, ale jeho inštalácia je zlý nápad. Uistite sa, že získavate témy a doplnky z dôveryhodných zdrojov, ako je napr Úložisko tém WordPresshlavné trhoviská ako ThemeForestalebo renomovaní vývojári ako Elegantné motívy.

Čítať:  7 najrýchlejších tém WordPress

Implementujte dvojfaktorové overenie na mojej stránke WordPress

Väčšina netechnických používateľov WordPress je zlá pri výbere bezpečných hesiel. Bez dlhého a zložitého hesla nebude hackerom dlho trvať, kým heslo uhádnu a ohrozia web.
Dvojfaktorová autentifikácia dodáva autentifikácii používateľov ďalší rozmer. Bežnou implementáciou je prinútiť používateľov, aby preukázali, že okrem poznania hesla môžu zadať aj špeciálny kód doručený na ich mobilné zariadenie.
Authy a Google Authenticator sú vynikajúce riešenia dvojfaktorovej autentifikácie, ktoré možno použiť s WordPress.

Zálohujte moju stránku WordPress

Ako som už povedal, je nepravdepodobné, že by sa s vašou stránkou WordPress niečo pokazilo, ale ak je vaša stránka napadnutá hackermi alebo utrpí stratu údajov v dôsledku chyby používateľa, môžete byť znova v prevádzke o niekoľko hodín, ak máte dobrú nedávnu zálohu. . Bez zálohy budú stratené dáta definitívne stratené.
Existuje mnoho vynikajúcich možností zálohovania pre WordPress, ale VersionPress je jedným z najjednoduchších na použitie.

Optimalizujte obrázky na mojich príspevkoch a stránkach

Každý má rád krásne obrázky bez okrajov vo svojich blogových príspevkoch, ale majú svoju cenu. Neoptimalizované obrázky môžu byť obrovské šírky pásma. Ak si jednoducho stiahnete skvelý obrázok z Unsplash a nahrajte ho na svoju stránku bez zmeny veľkosti a optimalizácie, vaše stránky budú oveľa ťažšie, ako je potrebné.
Optimalizácia obrázkov pozostáva z dvoch krokov:

  • Pred odovzdaním zmeňte veľkosť obrázkov na rozumnejšie rozmery. Žiadna webová stránka nepotrebuje obrázky so šírkou 4000 pixelov. Zvoľte rozmery, ktoré sú vhodnejšie pre priestor, v ktorom budú obrázky zobrazené.
  • Po zmene veľkosti obrázky stále obsahujú množstvo nepotrebných informácií. Nástroje ako napr EWWW Optimalizácia obrazu plugin sa automaticky postará o zoštíhlenie obrázkov.
Čítať:  6 základných doplnkov WordPress pre profesionálnych fotografov

Aj keď je toho na udržiavanie stránky WordPress v špičkovom stave viac, než návrhy, ktoré som tu uviedol, s týmito piatimi tipmi budete pokrytí, aj keď sa niečo pokazí a vaša stránka bude využívať menej vzácnych údajov vašich návštevníkov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE