Päť kľúčových krokov na začatie podnikania online

Uvažovali ste v poslednej dobe o založení online podnikania, ale nie ste si istí, ako presne by ste to mohli urobiť?

Dnes si preberieme päť kľúčových krokov na začatie podnikania na internete. Tu sú faktory, ktoré by ste mali zvážiť pri vstupe do konkurenčnej arény online podnikania.

Aké sú výhody začatia podnikania online?

Online podnikanie zahŕňa predaj, reklamu a vykonávanie iných obchodných aktivít úplne alebo čiastočne online. Práca online prináša množstvo výhod. Môžete si nastaviť svoj vlastný rozvrh, vytvoriť si prácu na plný úväzok alebo si vytvoriť pasívny vedľajší príjem, bývať kdekoľvek chcete a pracovať koľko chcete, v závislosti od toho, aké veľké chcete, aby bol váš podnik. Byť súčasťou virtuálneho sveta vám umožňuje osloviť kohokoľvek na svete. Vytvorenie podnikania je však o spojení správnych používateľov s adekvátnou ponukou. Pozrime sa na niektoré z kľúčových krokov, ako to dosiahnuť.

5 krokov na začatie podnikania online

1. Vyberte si medzeru na základe svojej vášne a vedomostí, ale tiež sa snažte naplniť potreby trhu

Nájsť ten správny nápad je určite niečo, k čomu by ste mali pristupovať systematicky. Predtým, ako začnete, dôkladne zvážte, čo chcete robiť a prečo. V ktorej oblasti ste najskúsenejší? Čo môžete ponúknuť svetu a v ktorej oblasti môžete pridať extra hodnotu?

Ideálny scenár zahŕňa odvetvie alebo nápad založený na vašej vášni a znalostiach – ale aj obchodnú medzeru zameranú na medzery na trhu. čo to presne znamená?

Na začiatku ľudia väčšinou robia tú chybu, že sa najprv zamerajú na produkt a zanechajú za sebou trh. Skúste niečo iné a začnite najprv prieskumom trhu. Ide o to, aby ste vytvorili podnik, ktorý napĺňa potreby trhu, nielen vaše osobné.

Čítať:  Ohromujúca online interakcia a zapojenie

Inými slovami, nájsť ľudí, ktorí hľadajú riešenie konkrétneho problému, ale nedokážu nájsť adekvátne.

Ak chcete okamžite vykonať prieskum trhu, môžete urobiť niekoľko vecí:

 • Vyhľadávajte v online fórach a skontrolujte, aké otázky ľudia kladú a na aké problémy sa snažia nájsť riešenie.
 • Dôkladne si urobte prieskum kľúčových slov. Pozrite sa, čo ľudia hľadali a aké miesto treba podložiť hodnotným a vysokokvalitným obsahom.
 • Nezabudnite sa pozrieť na stránky vašich potenciálnych konkurentov. Zapisujte si, na čo sa zameriavajú, pokiaľ ide o produkty, služby, obsah a marketingové stratégie. Sú veci, ktoré by mohli byť trochu iné alebo dokonca lepšie? Tu je vaša šanca!

2. Vyberte Adekvátnu platformu a nastavte pluginy

Chcete sa zamerať na zdieľanie obsahu alebo predaj vecí? Ideálne je, ak si vyberiete oboje. Existujú dva typy platforiem, ktoré by ste chceli zvážiť – systém na správu obsahu (CMS) a platforma elektronického obchodu.

Pomocou CMS môžete spravovať všetky typy obsahu súvisiaceho s vašou ponukou, ako sú informatívne videá, portfóliá, fóra, vedomostná základňa, príručky, blogy atď. WordPress je široko populárny príklad platformy, ktorá uľahčuje vytváranie a udržiavanie vášho obsahu. Ponúka rôzne témy, kde môžete kombinovať rôzne doplnky a funkcie WordPress, ktoré vám pomôžu prispôsobiť váš web vašim vlastným preferenciám.

Platforma elektronického obchodu je v skutočnosti softvérová aplikácia, ktorá sa zameriava na predaj vašich produktov alebo služieb online. Môže tiež pomôcť vášmu internetovému obchodu so správou webovej stránky, ktorá zahŕňa prevádzku, predaj, marketing a všetky ostatné oblasti súvisiace s vaším podnikaním. Je to nejaký druh domácej základne, ktorá poskytuje vášmu podniku výkonné funkcie a nástroje, ktoré vám umožňujú centralizovať operácie.

Je pravdepodobnejšie, že budete musieť skombinovať tieto dva, ako aj spárovať doplnky, ktoré vám pomôžu spravovať celkové podnikanie. Tak či onak, výber správnej platformy vám pomôže reflektovať jedinečné potreby vášho podnikania spolu s vytvorením online miesta, kam sa vaši návštevníci/zákazníci chcú vracať.

Čítať:  Ako vytvoriť profilovú fotografiu TikTok AI Avatar: 5 jednoduchých krokov

3. Vypracujte podnikateľský plán a nastavte štruktúru

Málokedy sa zo startupu stane hneď ziskový online biznis. Mať komplexný plán je však jedným zo základných krokov k dosiahnutiu ziskovosti. Umožní vám to predvídať všetky potenciálne nerovnosti, ktoré sa môžu vyskytnúť na ceste. Komplexný plán vám tiež pomôže urobiť vaše podnikanie ziskovým a lepším v budúcnosti. Položte si otázky ako:

 • Čo je cieľom vašej práce?
 • Koho sa snažíte osloviť začatím podnikania?
 • Aké sú vaše krátkodobé ciele a ako si predstavujete svoje podnikanie o jeden až dva roky?
 • Ako budete financovať svoje podnikanie?

Tieto a mnohé ďalšie otázky je nevyhnutné zodpovedať skôr, ako začnete. Odpovede na tieto otázky vám pomôžu sformulovať váš podnikateľský plán. Dobre nastavený plán vám pomôže identifikovať váš trh, určiť cieľovú skupinu, presnejšie určiť vaše ciele, nastaviť marketingové stratégie a predpovedať niektoré potenciálne prekážky.

Je to tiež skvelý základ pre nastavenie vašej obchodnej štruktúry, ktorá zahŕňa diktovanie všetkých daňových a obchodných predpisov, ako aj zákonných požiadaviek, ktoré musíte pri podnikaní splniť.

Majitelia malých podnikov sa napríklad často rozhodnú zaregistrovať niektoré z týchto štruktúr:

 • Jediným vlastníctvom.
 • partnerstvo.
 • Spoločnosť s ručením obmedzeným (LLC).
 • Corporation.

Každá z týchto štruktúr má iné daňové požiadavky a rôzne úrovne zodpovednosti, takže možno budete chcieť konzultovať s odborníkmi, aby ste zistili, ktorá z nich je tou správnou voľbou pre váš nový podnik. A budete musieť skontrolovať nielen svoje štátne daňové povinnosti, ale aj požiadavky na daň z predaja online.

4. Vypracujte svoju marketingovú stratégiu pred uvedením na trh

E-mailové kampane, SEO, marketing na sociálnych sieťach, marketing obsahu – to je len niekoľko aspektov, ktoré je potrebné pokryť, aby ste vybudovali úspešné online podnikanie. Váš podrobný obchodný plán by vám mal pomôcť získať cenné informácie, ktoré potrebujete na vytvorenie efektívnych a presvedčivých stratégií pre váš cieľový trh.

Tu je niekoľko úvah pri vytváraní marketingového plánu.

Investujte do webového dizajnu

Aj keď to často nevnímame ako súčasť marketingovej taktiky, webdizajn určite ovplyvňuje množstvo pozornosti a času, ktorý návštevník strávi na vašej stránke. Koniec koncov, vaša webová stránka je základom a centrom všetkých vašich digitálnych snáh, takže neváhajte stráviť čas a úsilie, aby bola atraktívna, upútala pozornosť a bola plná cenných informácií, ktoré vaši potenciálni zákazníci hľadajú. Nezabudnite tiež, že je vhodný pre mobilné zariadenia.

Čítať:  Najlepšie púzdra na Microsoft Surface Pro 9

Využite SEO a SEM

Marketing vo vyhľadávačoch (SEM) je jednou z najefektívnejších metód rozvoja online podnikania v konkurenčnom prostredí dnešného sveta. Marketing vo vyhľadávačoch, známy aj ako platená reklama vo vyhľadávaní alebo platba za kliknutie (PPC), zabezpečuje, že vaša firma je viditeľná vo výsledkoch vyhľadávačov. Zacielením na konkrétne kľúčové slová, ktoré môže vaše publikum hľadať, sa môžete zobraziť vo výsledkoch vyhľadávania, aby ste získali viditeľnosť a návštevníkov svojej stránky.

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) je súbor techník, ktoré môžete použiť na dosiahnutie lepšieho hodnotenia vašej webovej lokality na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov (SERP). Zatiaľ čo SEM je platený prístup, SEO je bezplatné. Implementáciou techník SEO na svojich webových stránkach môžete získať vyššie hodnotenie na Googli a zvýšiť tak organickú návštevnosť.

Buďte strategickí s e-mailovým marketingom

Zvážte pridanie opt-in, kde umožníte návštevníkom prihlásiť sa na odber vašich e-mailov. Týmto spôsobom sa budete môcť priamo spojiť s tými, ktorí sa skutočne zaujímajú o vašu značku, a to osobne – prostredníctvom e-mailového marketingu.

Využite sociálne médiá na maximum

Už ste si uvedomili, kto je vaša cieľová skupina. To vám umožní preskúmať ich online zvyky, ktoré zahŕňajú ich platformy sociálnych médií. Zahrňte do svojho marketingového plánu stratégiu sociálnych médií, aby ste sa mohli spojiť so zákazníkmi, osloviť širšie publikum a vytvoriť online prezentáciu.

Začať blog

Zvážte implementáciu stratégie digitálneho obsahu založením blogu. Založením blogu môžete dôsledne publikovať príspevky s novými kľúčovými slovami, čo je pre vašu stratégiu SEO nevyhnutné. Váš blog sa tiež môže stať cenným zdrojom spoľahlivých informácií, rád a množstva ďalšieho obsahu, ktorý môžu vaši zákazníci považovať za užitočný.

Čítať:  Ako opraviť chybu 504 Bad Gateway Timeout

Zvážte affiliate marketing

Toto je jeden z najpopulárnejších spôsobov, ako získať pasívny príjem online. ako presne? No, províziu v skutočnosti zarobíte propagáciou produktov inej spoločnosti alebo ľudí.

Osoba, ktorá propaguje konkrétny produkt alebo službu, sa nazýva pridružená spoločnosť. Väčšinou dostanú zaplatené, keď sa niektorý z používateľov preklikne na stránku obchodníka a niečo si kúpi. Niektoré ďalšie formáty affiliate marketingu, ktoré môžete vidieť, sú:

 • Platba za predaj (PPS) — Tento model je najbežnejší, pričom partner zarába peniaze za každý vygenerovaný predaj.
 • platba za kliknutie (PPC) — Môžete získať peniaze za všetky generované kliknutia alebo návštevnosť.
 • Pay-Per-Lead (PPL) — Tu môžete dostať zaplatené za každého potenciálneho zákazníka, ktorý ako affiliate vytvoríte. Napríklad existujú skúšobné výtvory, bezplatné prihlásenie na ukážku alebo niektoré iné typy predbežného nákupu.

5. Čas na začatie podnikania

Potenciálni zákazníci potrebujú vedieť, že začínate s niečím, čo by ich mohlo zaujímať. Oznámenie môžete urobiť rôznymi spôsobmi, vrátane e-mailových zoznamov, sociálnych médií alebo online či tradičných reklám.

Po spustení online podnikania nezabudnite sledovať jeho rast. Existujú jednoduché a bezplatné nástroje, ako napríklad Google Analytics, kde môžete sledovať obľúbené kľúčové slová, umiestnenie kliknutí, zdroje návštevnosti, obľúbené stránky atď.

Veľa webhostingových spoločností tiež ponúka balíčky alebo ďalšie doplnky webových stránok s nástrojmi na analýzu návštevnosti. Pomocou nich uvidíte, čo funguje a čo nie – čo vám nakoniec pomôže určiť, čo je potrebné zlepšiť.

Spodná čiara

Teraz, keď poznáte kľúčové kroky na začatie podnikania online, ste pripravení začať. Máte svoj nápad – teraz je čas vytvoriť webovú stránku vášho online podnikania. To je miesto, kde prichádza StoreBuilder.

Na vytvorenie krásnej prispôsobenej webovej stránky nie je potrebné žiadne kódovanie.

StoreBuilder od Hostinger je:

 • Rýchlo – Spustite svoj obchod v priebehu niekoľkých minút.
 • Inteligentné – štatistiky založené na AI budujú váš obchod na základe vašich vstupov.
 • Bez šablón – Vaša stránka tak bude jedinečná a prispôsobená vám.

Ak chcete získať bezkonkurenčnú podporu a neobmedzený dizajnový potenciál, preskúmajte StoreBuilder ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE