Päť skvelých príkladov obchodného blogu

príklady obchodného blogu

Potrebujete trochu inšpirácie pre biznis blogovanie? Nie ste si istí, ako by sa vaša firma mohla premietnuť do blogosféry? Zaujíma vás, či by ste naozaj mali dostatok zaujímavých a relevantných tém na blogovanie na týždennej báze?

Váš biznis blog nemusí byť len o vašej firme. V skutočnosti vo väčšine prípadov áno nemal by byť. Najlepším spôsobom, ako ponúknuť hodnotu prostredníctvom svojho blogu, prinútiť čitateľov, aby sa vracali, umiestniť svoju firmu ako odborníka a vybudovať dôveru a lojalitu značky, je poskytovať obsah, ktorý je pre vašich čitateľov relevantný a užitočný.

Pozrite si blogy piatich úspešných firiem, ktoré hľadajú inšpiráciu.

fitbit

Značka na sledovanie zdravia a fitness fitbit veľmi úspešne využíva svoj blog na to, aby bola ponuka ich produktov (zariadení a aplikácií) pre ľudí relevantná a inšpirujúca ich prepojením so životným štýlom.

Hlas značky použitý na fitbit blog je konverzačný, pútavý a stručný a ich príspevky sa zaoberajú témami v širokej škále kategórií wellness, životného štýlu a značiek vrátane fitness a cvičenia, zdravia, príbehov o úspechu, vývoja produktov, výziev a oznámení o produktoch.

Tím vo fitbit uverejňuje aktuálne informácie a udalosti, ktoré sú relevantné pre ich produkt a značku, ako napríklad American Heart Month, ako aj všeobecné tipy, ako si udržať motiváciu doma a ako čo najlepšie využiť členstvo v posilňovni. Využívajú tiež príspevky hostí a ambasádorov profilových značiek, ako je ultramaratónsky bežec Dean Karnazes, o tom, ako používajú zariadenia v produktovom rade.

Čítať:  711 inšpiratívnych nápadov na líčenie a krásu

Kate Spade

Kate Spade New York je mladá módna značka, takže dáva zmysel, že ich za závesom blog ponúka svojim publikom pohľad do zákulisia značky, ktorú milujú.

Blog ponúka kombináciu noviniek a postrehov o značke, odporúčaných a nových produktov, ako aj informácie o relevantných témach súvisiacich so značkou, o ktoré sa zákazníci zaujímajú, ako sú udalosti, odporúčané čítanie, tapety na stiahnutie a ďalšie. Fotky zo zákulisia módnych prehliadok propagujú produkty jemným a inšpiratívnym tónom, zatiaľ čo príspevky o tom, ako tím Kate Spade strávil prázdniny, odvádzajú skvelú prácu pri humanizácii značky a budovaní lojality.

Metricon

Metricon je austrálska rezidenčná stavebná spoločnosť a jedna z mála v tomto odvetví, ktorá skutočne odvádza skvelú prácu pri inšpirovaní zákazníkov a potenciálnych zákazníkov prostredníctvom blogov. ich Domáce pravdy blog je zdravou kombináciou obchodných správ a postrehov a všeobecnej inšpirácie pre dom a stavanie – ponúka čitateľom užitočné informácie o stavbe domu, a čo je dôležitejšie, informácie, ktoré im pomôžu vytvoriť si svoj dom (hodný Pinterestu) ako domov.

Ich kategória Tehly a malty zahŕňa príspevky, ako napríklad to, ako si zákazníci môžu online zažiť návrhy svojich domovov a matice a skrutky pri stavbe svojho domu; ich kategória Money Talk ponúka užitočné a relevantné informácie o úsporách a vkladoch; a ich kategória Design Inspiration obsahuje tipy a rady týkajúce sa dekorácie, použitia farieb a dokonca aj to, ako vyzdobiť na slávnostné udalosti, ako sú Vianoce.

Čítať:  Ak na svojom blogu prijímate príspevky hostí: Komplexný sprievodca

Coca Cola

Ako jednu z najuznávanejších značiek na svete Coca-Cola netreba predstavovať a ich Nefľaškované Blog je, nie je prekvapením, silne značkový – zameriava sa skôr na obchodné správy než na všeobecný životný štýl. To však neznamená, že ponúka nevýrazné čítanie. Hlas značky používaný na celom blogu je šikovnou zmesou nadšenia a profesionality, ktorá kombinuje viac noviniek s príspevkami o inováciách značky, oceneniach a iniciatívach komunity.

Medzi kľúčové kategórie patria novinky o značke, udržateľnosť, inovácie a história. Viacstranový blog obsahuje sekcie What’s Bubbling (trendy), ktoré zvýrazňujú obľúbené a odporúčané príspevky, ako aj výzvy na akciu, ktoré nabádajú čitateľov, aby zdieľali svoje vlastné príbehy, fotografie a videá.

Etsy

Etsy spôsobila revolúciu vo svete online predaja pre malé podniky a remeselníkov s ich digitálnym trhom a Blog Etsy dokonale odráža hodnoty ich značky, ktorými sú inovácie, komunita, kreativita a inšpiratívny dizajn.

Ďalší viacstranový blog ponúka informácie o vybraných obchodoch, tipoch redaktorov, DIY projektoch, svadbách a ochutnávačoch; regionálne blogy pre Austráliu, Francúzsko, Spojené kráľovstvo, Nemecko a Holandsko; vyhradený blog o novinkách značky Etsy; a blog venovaný informáciám pre predajcov Etsy.

Jazyk je ľahký, konverzačný a inšpiratívny a komentáre čitateľov tvoria významnú časť obsahu a zážitku z blogu / komunity.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE