Písanie pre web: Umenie a veda

písanie-pre-web

Opýtajte sa kohokoľvek, kto už nejaký čas píše pre web, a povie vám – je to umenie samo o sebe. Rovnako ako próza a poézia a technické písanie a žurnalistika, aj písanie pre web má svoj vlastný jedinečný štýl a do určitej miery aj svoje vlastné pravidlá.

Ak chcete, aby boli vaše firemné blogové príspevky zaujímavé, relevantné, vyhľadávateľné – a ľahko použiteľné – pri ďalšom otvorení hlavného panela WordPress je potrebné mať na pamäti niekoľko kľúčových vecí.

NEPÍŠTE veľké bloky textu

Čitatelia a zákazníci môžu mať záujem o to, čo chcete povedať, ale ak sa prekliknú na váš najnovší blogový príspevok a čelia bloku textu s 1 000 slovami, budú mať pocit, že nemajú čas na konzumáciu všetky tie informácie.

Faktom je, že bez ohľadu na to, aký strhujúci je váš obsah, vaše publikum má obmedzený čas – takže musíte okamžite upútať jeho pozornosť a uľahčiť prezeranie vašej kópie, aby mohli dostať to, čo potrebujú, a prejsť na ďalšiu vec na svojom zozname.

VYUŽÍVAJTE podnadpisy

Podnadpisy sú vaším priateľom. Rozdelia váš obsah na ľahko stráviteľné kúsky a zároveň vašim čitateľom signalizujú, o čom sú jednotlivé časti obsahu. Toto je obzvlášť dôležité pre čitateľov s krátkym textom, pretože im to umožní rýchlo a jednoducho nájsť informácie, ktoré sú pre nich najrelevantnejšie.

Čítať:  Prevádzkovo orientované oceňovanie 101: Je to najlepšia cenová stratégia pre vaše podnikanie?

Rozdeľte svoju kópiu na odseky

Rozdelenie textu na odseky je ďalším efektívnym spôsobom, ako urobiť váš obsah prehľadnejším a atraktívnejším pre čitateľov. Neexistujú žiadne prísne pravidlá týkajúce sa dĺžky odseku, takže verte svojim inštinktom. Ak prechádzate na novú myšlienku alebo tému, alebo jednoducho cítite, že ste sa v „konverzácii“, ktorú vytvárate so svojimi čitateľmi, dostali do prirodzenej pauzy, je ideálny čas stlačiť kláves návratu a začať odznova. .

Optimalizujte svoju kópiu pre kľúčové slová

Neviete nič o SEO? Žiaden strach. Optimalizácia pre vyhľadávače je jednoducho zvyk signalizovať vyhľadávačom, o čom sú vaše blogové príspevky, aby ich mohli správne zoradiť vo výsledkoch vyhľadávania. Zamyslite sa nad informáciami alebo riešením, ktoré ponúkate čitateľom, a zvážte, čo by mohli hľadať, aby tieto informácie našli. Ak napríklad podnikáte v oblasti domácich dekorácií a váš najnovší blogový príspevok je o tom, ako pomôcť ľuďom vybrať si tie správne farby laku, vaši zamýšľaní čitatelia môžu hľadať výrazy ako „ako si vybrať farby na lakovanie“ alebo „výber farieb na maľovanie domácnosti“. .

Udržiavanie presne zameraného obsahu a začlenenie relevantných kľúčových slov môže pomôcť vyhľadávacím nástrojom signalizovať, o čom presne je váš obsah, a uľahčiť potenciálnym zákazníkom nájsť informácie, ktoré hľadajú.

NEPOUŽÍVAJTE kľúčové slová

Ako už bolo povedané, nenechajte sa v pokušení naplniť svoje blogové príspevky kľúčovými slovami alebo písať obsah so zameraním predovšetkým na vysokú hustotu kľúčových slov. Nielen, že váš obsah bude škaredý, odrádzajúci čitateľov a menej užitočný, ale v skutočnosti môže negatívne ovplyvniť úsilie v oblasti SEO.

Čítať:  5 vecí, ktoré musíte urobiť hneď teraz, aby ste zabezpečili svoje podnikanie

V súčasnosti vyhľadávače umiestňujú vyššiu autoritu na príspevky, ktoré sú relevantné a napísané ľudí (nie algoritmy), čo znamená, že príspevky, ktoré obsahujú veľké množstvo kľúčových slov – ale málo užitočných informácií – sa budú menej hodnotiť. Najprv sa zamerajte na svoje publikum a potom začleňte niekoľko vysoko zacielených kľúčových slov.

„Píšte, ako hovoríte“

Jeden z najlepších spôsobov, ako písať obsah ľudízaujať publikum a dobre písať pre web napis ako hovoris. Zostaňte naladení – tomuto umeniu sa budeme podrobne venovať v príspevku na budúci týždeň.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE