Pixel 7 a 7 Pre oznámili: Ceny, špecifikácie a dátum vydania

Po oznámení Pixel 7.7 Pro, Pixel Watch a Pixel Buds Pro na I/O 2022, Google odhalil vyššie uvedené zariadenia na svojej akcii „Made By Google“ 6. októbra.

Pixel 7 a 7 Pro sú poháňané čipom Tensor G2 novej generácie, ktorý je sprevádzaný Titanom M2, ktorý sa stará o zabezpečenie na zariadení. Rovnako ako Pixel 6 aj 7 a 7 Pro dostávajú až päť rokov bezpečnostných aktualizácií a podporujú Protected Computing, sadu nástrojov na ochranu osobných údajov, na ktorých spoločnosť nejakú dobu pracuje. Telefóny majú tiež vstavanú VPN.

Obe zariadenia Pixel sú k dispozícii pre predobjednávky od 6. októbra. Pixel 7 začína na 599 USD a Pixel 7 Pro začína na 899 USD.

V správach: Servery Overwatch 2 sú hromadne DDOS pri spustení

Ako už bolo spomenuté, vrcholom tohtoročných telefónov Pixel je nový čip Tensor G2. To znamená, že v porovnaní so svojim predchodcom neponúka oveľa viac, pričom spoločnosť tvrdí mierne lepšiu výdrž batérie a mierne lepší výkon. Okrem tvrdenia, že nový čip dokáže spúšťať ML až o 60% rýchlejšie ao 20% efektívnejšie, nám Google v skutočnosti neuviedol žiadne čísla.

Oba telefóny sa dodávajú s LPDDR5 RAM a 128 alebo 256 GB úložiska UFS 3.1. Jediným rozdielom je tu ponúkané množstvo RAM – 8 GB pri Pixeli 7 a 12 GB pri Pixeli 7 Pro.

Pixel 7 zdieľa mnoho zobrazovacích charakteristík s Pixel 6. Získate 6,3-palcový FHD displej, aj keď získate 90Hz obrazovku, ktorá môže dosiahnuť jas až 1400 nitov.

Čítať:  Kritická chyba Logitech G-Hub: Rýchla oprava

Pixel 7 Pro dostane QHD+ OLED panel s 120Hz LTPO. | Zdroj: Google

Pokiaľ ide o lepšie špecifikovaný Pixel 7 Pro, získate 6,7-palcovú QHD+ obrazovku s 120Hz LTPO OLED displejom, ktorý môže klesnúť až na 10 Hz podľa toho, čo sa deje s vašim telefónom. Na okraji je jemnejšia krivka, ktorá pomáha vizuálne lepšie skryť rámčeky, a Google tvrdí, že získate o 20% vyšší špičkový jas v porovnaní s jeho predchodcom.

Fotoaparáty sú jednou z najväčších zmien v tohtoročnom rade telefónov Pixel. Pixel 7 má rovnaký 50MP hlavný snímač spárovaný s 12MP ultraširokým fotoaparátom. To znamená, že Pixel 7 dokáže 2x „optický“ zoom orezaním na hlavnom 50MP fotoaparáte a až 7násobným digitálnym zoomom. Predný fotoaparát bol kompletne prepracovaný o nový 10,8 MP fotoaparát s funkciou odomykania tvárou.

Oba telefóny tentoraz dostanú vylepšené funkcie fotoaparátu. | Zdroj: Google

Pokiaľ ide o Pixel 7 Pro, získate 50MP hlavný fotoaparát, 12MP ultraširoký a vylepšený 48MP 5x teleobjektív. Predná kamera bola tiež zmenená na 11,1MP senzor, opäť schopný odomykanie tvárou.

Nové Pixely tiež obsahujú mnoho vylepšení vo výpočtovej fotografii vďaka Tensor G2, vrátane filmového rozmazania a 10-bitového HDR pre videá zaznamenané na Pixel 7 a 7 Pro. Sada funkcií Google, ako je Photo Unblur a Magic eraser, bude teraz fungovať aj na už urobených fotografiách, bez ohľadu na telefón, ktorý ich vyhotovil.

Kapacita batérie u Pixelu 7 klesla na 4355 mAh z 4600 mAh u jeho predchodcu. Rýchlosti nabíjania tiež zostávajú rovnaké, s 30W káblovým nabíjaním a bezdrôtovým nabíjaním z najnovšieho stojana Pixel.

Čítať:  Nvidia GeForce RTX 3060 vs 3060 Ti

Kapacita batérie Pixelu 7 je o niečo nižšia. | Zdroj: Google

Oba telefóny budú dodávané so systémom Android 13 ihneď po vybalení a budú podporovať päťročné aktualizácie zabezpečenia s trojročnými aktualizáciami verzií od spoločnosti Google.

Ako už bolo spomenuté, Pixel 7 a 7 Pro začínajú na 599 USD a 899 USD. Telefóny je možné predobjednať od 6. októbra v Google Store av obchodoch u všetkých hlavných amerických operátorov budú dostupné od 13. októbra.

Oba Pixely vychádzajú za rovnakú cenu ako ich predchodcovia. | Zdroj: Google

Google nám ešte neuviedol dátum dodania, ale tvrdí, že dodávky začnú neskôr v októbri.

V správach: Chess.com zakázal Hansa Niemanna kvôli obvineniu z podvádzania

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE