Pixel 7a: Unikli špecifikácie a design

Nadchádzajúci telefón spoločnosti Google, Pixel 7a, sa už začal objavovať na internete pred jeho očakávaným uvedením na Google I/O 2024. Rozpočtovo zameraný rad A prináša rovnaký procesor Tesnor G2 okrem LPDDR5 RAM a úložiska UFS 3.1 za lacnejšiu cenu. varianta radu Pixel 7.

Správy Zing zverejnil praktické obrázky nadchádzajúceho telefónu a oznámil niektoré špecifikácie, ktoré uvidíme. Zatiaľ čo úložisko zostáva na približne 128 GB, ako sa očakávalo od telefónov radu A, Pixel 7a bude mať 8 GB RAM namiesto obvyklých 6 GB. Gumové tesnenie okolo priehradky na SIM kartu taktiež naznačuje určitú úroveň odolnosti proti vode, podobne ako rad Pixel 7.

Očakáva sa, že zariadenie bude mať 6,1-palcovú OLED obrazovku s frekvenciou 90 Hz, čo je prvá v rade Pixel A, pretože predchádzajúce zariadenie sa držalo obnovovacej frekvencie 60 Hz. Rozlíšenie však zostáva na 1800 x 2400 s pomerom strán 20:9.

Na internete sa objavuje niekoľko návrhov ohľadom toho, aký fotoaparát bude mať nadchádzajúci Pixel. Úniky naznačujú, že by mohol používať buď 64MP senzor IMX787, ktorý sa nachádza v rade Pixel 7, alebo rovnaký 12MP senzor z Pixel 6a ako hlavný fotoaparát, spárovaný s 12MP ultrawide. Predný fotoaparát však zostáva rovnaký na 10,8 MP stekajúcich z drahších Pixel 7 a Pixel 7 Pro.

Čítať:  Krypto lúpeže, živé vysielanie Netflix, Pixel 6a do Indie a ďalšie

Nakoniec sa očakáva, že telefón bude dodávaný s 4410 mAh batériou s podporou 20W káblového a 5W bezdrôtového nabíjania. Dizajn tiež do značnej miery pripomína rad Pixel 7, pretože Google sa silne opiera o implementáciu designu hľadia zadné kamery. To znamená, že z telefónu údajne vypadol konektor pre slúchadlá.

Telefón bude dodávaný s najnovšou stabilnou verziou Androidu v čase vydania, čo by mal byť Android 13. Byť prvý, pokiaľ ide o aktualizácie softvéru, je však jednou z výhod nákupu telefónu Google, ktorý vás dostane, takže telefón bude podporovať Android 14 akonáhle bude k dispozícii.

V správach: GrammarlyGo využíva generatívne AI na zlepšenie písania a šetrí čas

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE